Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

adrianai
13. feb 2011

@dahlia23
@tina_22 už som si to stiahla aj nižšie, ale som nejaká nemotorná 😅 inak, malinká je chúďatko vždy otlačená-červená na líčku pri bradičke ako vykúka von...asi je ešte malinká do nosiča, neviem...

@zuzkakach ja mám tiež bordový - nemali práve žiadnu inú farbu, chcela som hnedý, ale neva...a prala som ho a je úplne v pohode, vôbec nevidno... 😉

tina_22
13. feb 2011

@adrianai To trošku potrvá, kým sa s nosičom celkom zžiješ, aj môj synček dlho len tak vykúkal,bol drobný, ale potom si zvykol 😉

ichbinich
15. feb 2011

Ja mam ten isty problem ako @adrianai...
Nosic som skusala zatial iba vpredu. Nejak si sedim na vedeni a nezvladam to zapnut na boku, a to by som casto potrebovala (napr. pri vareni, lebo moj zvedavec musi vidiet do hrncov 😀 )
Takze poradie zapinania prehodit? Zapnut ten priecny pas a az potom dat cez plecia? To znie dobre... Musim vyskusat.
Bohuzial nikde nebolo napisane, ze max. konfekcna velkost je asi 44. Lebo ja ho mam v pase a nie na bokoch 😨 No co uz, budem musiet schudnt, hihi.
Co mi vadi je, ze mi padaju pasy z pliec napriek zapnutemu priecnemu pasu a potiahnutiu. Len neviem, ci to je viac tym, ze to mam v pase alebo tym, ze mi moj maly strka ruky popod tie popruhy na pleciach...
ALe asi to bude ako pise @tina_22, ze si na to treba zvyknut.

dahlia23
15. feb 2011

@ichbinich skús si tie ramenné popruhy popraviť, keď budeš mať malého nahodeného. 🙂 podoťahuj si ich a tak. a môj malý sa pri varení a upratovaní hrozne rád nosí na chrbte, vyskúšaj to. 😉

alkami
17. feb 2011

Kedze ja som bola predtym zvyknuta na babyvak, nikdy mi nesedelo nosenie vpredu v liliputi /znova sila zvyku/. Mala sa v podstate velmi skoro /cca aokolo roka/ naucila spolupracovat a nemam problem dat si ju na chrbat, pre mna je tak nosenie ovela pohodlnejsie. Skusila som na boku az nedavno, mozno doma pri vareni by to slo, ale ja som tak mala dcreku necelu hodinku a rameno a chrbat ma boleli este dva dni. Asi na to nie som zvyknuta. Bola som dost prekvapena, pretoze aj ked napr. babyvak sa nosi len na jednom ramene, nikdy sa mi toto nestalo ani pri nom a ani ked som si na liliputi len zvykala, nic, ani po celodennych turach. Proste pre mna liliputi na bok nie.
Urcite nie je konfekcna velkost len do 44, ja osobne mam 46 a aj to mi niekedy este oblecenie v tej velkosti nestaci. Vobec nemam pocit ze by mi nieco nejak nesedelo len koli mojej "velkosti". Skor by som povedala ze je chyba niekde v tom ako si liliputi zapinas, ako mas dotiahnute popruhy a tak.
Nas nosic teda dostava poriadne zabrat, dcerka je riadne prasiatko, vie ho rychlo uspinit. Navyse ja niekedy nesetrim ani nosic a ani svoje oblecenie /napr. ked idem v starsich veciach s detmi a psami do prirody/, dcerku si dam na chrbat v klude aj so zablatenimi topankami, pripadne kolenami, dam jej jest banan hoc viem ze bude aj na nosici a aj na mojom obleceni. Takze nosic periem pomerne casto, niekedy aj kazdy tyzden. Vzdy len dam do pracky a nestaram sa. Farbu mam bordovu, ani po takomto castom prani a takom silnom uspineni nie je poznat ze by bol nejak namahany, casto prany, Farba mi zatial nevybledla /alebo ja som nepostrehla 🙂) /, dokonca neostavaju ziadne flaky nikde, a to nijak nezapieram ani nic. Takze aj co sa tyka udrzby, maximalna spokojnost z mojej strany...

zabiatko001
17. feb 2011

Ahojte, super tema, dozvedela som sa dost o noseni babatka. Ja velmi rozmyslam o kupe nosica a tiez som rozmyslala bud manducu alebo liliputi. Mam maleho nezbednika, ktory bezo mna nemoze byt ani minutu a stale by sa nosil len na rukach a tak dufam ze nosic mi to ulahci a bude tam chciet byt a bude mi asistovat pri vareni, lebo inak cez den nic nestiham a uz zacina byt tazky. Ma tri mesiace a 6kil. Rozhodla som sa pevne pre liliputi, ale teraz vaham ci klasiku ergo alebo ten novy rainbow elegance, ktory sa mi velmi paci. Mozete mi poradit? Je ta chrbtova cast o dost mensia? Je to nejaky velky problem? Ake su tam este rozdiely? Vie mi to niekto porovnat? Mooc dakujem

klaudia74
17. feb 2011

@zabiatko001 Pri takom malom dieťati by ti určite sedel aj "Rainbow", do 1,5-2 rokov určite, potom záleží od veľkosti dieťaťa. Okrem dizajnu má tieto vylepšenia oproti klasickému:
- chrbtová časť je tenšia, v lete sa v ňom dieťa asi menej potí
- vpredu je vrecko na odkladanie drobností
- kapucňa má trošku iný strih, jej veľkosť sa dá pomocou gumičiek nastaviť
- kapucňa sa pripevňuje na ramenné popruhy pomocou patentiek (klasický to má na suchý zips, ja som kapucňu nikdy nepoužívala, ale už som čítala takú pripomienku, že keď to odopínaš napr. pri spiacom dieťati, zvuk toho suchého zipsu môže byť rušivý...)
- no a tá novorodenecká vložka, ktorú by si teraz ešte chvíľu využila, potom sa dá vybrať
Tieto ma v rýchlosti napadajú...

zabiatko001
17. feb 2011

dakujem ti, aj som si to tak asi myslela.... asi pojdem kupit ten rainbow 🙂 uvidim ci kapucu vyuzijem, ale urcite je lepsie na gumicku ako na suchy zips, lebo ten mam na perinke a ked som s nim trosku zasustala tak v momente bol maly hore.... a myslis ze vacsie dieta v nom bude velky problem? je to velky rozdiel oproti tomu klasickemu?

ichbinich
18. feb 2011

@dahlia23 a @alkami:
Vdaka za tipy. Pri dalsom noseni som to dost podotahovala, bolo to lepsie. Napriek tomu mi moje motovidlo furt strka ruky popod tie popruhy a nesedia mi potom dobre na ramenach. No co uz 😉
Ja som preto mala dojem, ze to je iba do velkosti 44 (sama nosim 44-46), lebo ten "bedrovy pas" mam ja v pase 😅
Uz som to aj posunula dalej a povolila na doraz... Ale inak to nerusi, nevadi.
K noseniu na boku alebo chrbte som sa este nedopracovala, hlavne chrbat nechcem skusat sama, ale aby mi pomohol manzel.
Dobre vedeit, ze staci hodit do pracky a hotovo, este som nemusela prat, ale aspon viem, ze je to "ZAVES" (= ZAdne VElke Srani) 😀

klaudia74
18. feb 2011

@zabiatko001 Nie je to veľký rozdiel, len pár cm. Ja som skúšala Rainbow so synom, keď mal 2,5 roka a vtedy mu už bol malý, jednoducho mu už chýbali tie možno 2-3 cm na šírku aj na výšku. Lenže on je celkovo vysoký, veľký po tatinovi. 😉 Kamoškina dcéra je rovnako stará a jej bol ešte napr. vtedy dobrý. Takže naozaj záleží od veľkosti dieťaťa.

zabiatko001
19. feb 2011

@klaudia74 dakujem, dnes som si ho objednala, tak uvidim kedy mi pride a vyskusam ho... ved uvidim ci sa hlavne bude chciet maly nosit a ci to potom budem potrebovat ked bude vacsi... uvidim od situacie, este sa neda povedat co bude za dva roky....

ninkaalex
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
1. mar 2011

ahojte, chcela by som sa poradit, vaham ci Patapum alebo Lilliputi 🙂

helad
2. mar 2011

@avanka Jednoznačne Liliputi! 🙂 Ja keď som si vyberala, som skúšala aj Patapum a vôbec mi nesadol, bol všade taký tvrdší.

mimuka
15. mar 2011

@klaudia74 to som vôbec netušila, že medzi tými nosičmi je nejaký veľkostný rozdiel...na stránke liliputi je napísané toto:
Nosič „Rainbow Collection” má novorodeneckú vložku a je vhodný pre bábätká od 3,5 kg. Podľa našich skúseností sa dajú v nosiči pohodlne nosiť deti s hmotnosťou aj 15-20 kg, čiže do 3-5 rokov dieťaťa. Samotný nosič má ale väčšiu nosnosť.....takže to nie je pravda ..??... 😒

klaudia74
15. mar 2011

@mimuka Ale je to pravda... len fakt záleží od veľkosti dieťaťa...

klaudia74
15. mar 2011

@mimuka To znamená, že keď chceš nosiť od narodenia, odporúčam Rainbow. Keď od nejakých 6 mesiacov, tak je to jedno, obidva sú dobré. A keď chceš začať od 1,5 roka a máš celkovo väčšie dieťa, tak odporúčam klasický Liliputi. 😉

ichbinich
21. mar 2011

Ahojte!
Neviete mi poradit, ako je to s nosenim na boku? Nejak som z toho popisu jelen. Prazdny nosic asi spravne zapnem, ale skusala som to s plysovym medvedom (chcela som sa to najprv naucit predtym, ako budem brat maleho, mam presilenu lavu ruku a chcela som ziskat istotu), ale akonahle mam plysaka v nosici, tak sa mi zdaju tie remene kratke a proste neviem, ako kde co si to mam prevliect. Nie je niekde video? Alebo lepsi popis ako je prilozeny?
Ako som uz napisala, mam presilenu ruku a chcela som si nosenie ulahcit. Ked ho mam vpredu nic nevidi, a ja mam hrozneho zvedavca, potrebuje mi vidiet do hrncov 😀
Dakujem!

klaudia74
21. mar 2011

@ichbinich Síce manduca, ale ten istý spôsob zapínania:

https://www.youtube.com/watch?v=MbUB3Hg0hYo
ichbinich
21. mar 2011

@klaudia74:
DAKUJEM!!!
Takze nie som uplne blba 😝 Robila som to spravne, len podla navodu Liliputi si mam dat dieta do nosica pred prehodenim pasu... A asi je moj plysak prilis velky a nemotorny, a preto mi to potom neslo.
Pozriem si to este par krat a vyskusam 😀

silvia0111
23. mar 2011

ahojte,
mate skusenosti konkretne s tymto nosicom??
je dobry?
dakujem 🙂

dzovana
23. mar 2011

@silvia0111 presne tento mam aj ja... ale zacala som ho pouzivat len prednedavnom (az od cca 7 - 8 mesiaca) Zatial som spokojna 🙂

lubinka26
7. apr 2011

mate niektora ten novy liluputi? chcem ho kvoli tej novorodeneckej vlozke. mozem tam uz nosit moju 6tt malu? je strasne tazka 5600g a 57cm pre info a so satkou sa nekamaratime ☹

klaudia74
20. apr 2011

@lubinka26 Myslím si, že áno - také 3-kilové bábätko by sa v ňom ešte asi stratilo, ale podľa tvojich čísiel to podľa mňa nehrozí... 😉

lubinka26
20. apr 2011

@klaudia74 dakujem pekne. rozohodla som sa pre iny nosic 🤐 🙂

blondi2
6. máj 2011

vcera mi prisiel liliputi. som z neho nadsena, lebo nosenie je velmi pohodlne. teda pre mna urcite. maly v nom vcera ako tak vydrzal, kym som ho skusala. dnes doobeda hned ako som ho vlozila spustil rev. a teraz ho mam v nom a paci sa mu. myslim, ze si musi zvyknut na to, ze v nom ma nozicky tak nasiroko, to mu asi nie je moc pohodlne.

evaka
24. máj 2011

Maminy, co mate cca. 165 cm, nemate s liliputi problem? Citala som, ze sa nedaju pritiahnut popruhy a tym padom babo nie je dostatocne "nalepene" na mamine, preto sa odporuca pre stredne postavy. Len akosi si vravim, ze az taky drobec nie som 😒 . Ake mate skusenosti. Pozeram po rainbow col.

klaudia74
24. máj 2011

@evaka Ja mám 163 cm a Liliputi mi sedí - syna som nosila v klasickom, vtedy ešte nebol rainbow.

evaka
24. máj 2011

SUper, myslim, ze dlzka popruhov bude rovnaka

evaka
3. jún 2011

@klaudia74 este sa chcem spytat, od akeho veku si nosila maleho v liliputi. Mala ma 3 mes., ale krasne drzi hlavicku, tak rozmyslam, ze nam uz mozno ani nebude treba rainbow, ale rovno classic. Uz sa musim definitivne rozhodnut 😝