Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

amy14
14. okt 2009

klaudia-akurát čítam celú tému a našla som tvoj názor.....tak vyskúšam oboje a možno na začiatok kúpim mei tai a potom ergo liliputi....uvidíme....

katrin79
17. okt 2009

idem aj ja pridat moju skusenost s liliputi nosicom, mame ho asi mesiac, dcerka mala teraz 4 mesiace a je naozaj uzasny. Napriek tomu, ze tu na konikovi som si precitala, ze je menej kvalitny ako manduca a v horsom prevedeni (co pisali zrejme tie, ktore s nim nemaju skusenosti 😀 ) nemozem suhlasit, je usity velmi precizne a jednoducho sa pouziva, ziadne zlozite viazanie ako na satkach /toho som sa teda ja bala/ nie je potrebne, popruhy a pas som si nastavila len na zaciatku. Je to uzasna pomoc hlavne pre maminy, ktorym babatka moc nechcu byt v kociari, co bol pripad mojej dcery, takto si ju dam do nosica doma a ked mi vonku zaspi, len ju supnem do kociara a je to, takze som velmi vdacna za takehoto pomocnika 😉 len skoda, ze uz sa skoncilo pekne pocasie a teraz v zime ho asi vyuzijeme len doma. Pozerala som aj tie navleky na nosic na zimu, ale jednak sa mi to zda dost velka investicia a jednak si to celkom neviem predstavit, ked si ja dam zimnu bundu, mala bude mat zimny overal a este potom cez to aj nosic s navlekom...no asi si budeme musiet pockat do jari 😉

wali
18. okt 2009

holky, ja som uz tiez rozmyslala, ako nosit cez zimu a som rozhodnuta to vyskusat. suhlasim s katrin, ze je to dost velka investicia tie navleky na nosic, tak to vyskusam tak, ze naobliekam seba, malu a pripadne skusim na malu v nosici dat este detsku deku, ktoru by som pozakladala okolo nosica, aby drzala. ak to nepojde, tak mam este jednu moznost - nahovorit mamu, aby mi podobny navlek ako predavaju usila. som proste tiez nadsena nosenim v tomto nosici a nechce sa mi toho vzdat kvoli zime, tak ak ma este niekto nejake napady, urcite napiste 😉

klaudia74
18. okt 2009

Ahojte, pre šikovné mamičky a babky som Vám našla tipy na zimné nosenie. 🙂
Uprava bundy na nosenie (takto som nosila aj ja): http://www.nosenideti.cz/china.php
Kapsa na nosenie: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80

klaudia74
18. okt 2009

Ten prvý link neide presne tam kde som chcela - treba ešte kliknúť na "Tvoríme" a podtým prvá téma "Uprava bundy, aby byla i k noseni"

katrin79
19. okt 2009

wali: ja tiez idem vyskusat to ze si dam zimnu bundu a nosic s dekou, ved tie kapsy su tiez flisove,nic hrubsie to asi nebude, no som zvedava...ani ja sa nechcem vzdat nosenia, lebo malej sa to ohromne paci

katrin79
19. okt 2009

teraz som si vsimla ze v tej kapse je aj vatelin ☹

martina46
19. okt 2009

nosic uz testujeme aj my 🙂 🙂 🙂 😵
zatial je super, ja som nosila iba chvilku, kvoli babu nemozem uz ani nosit, no tie dve minutky som si neodpustila 😀
manzel este bude testovat, no zatial co skusal, tak sa mu velmi paci, mali sme davnejsie ergo, no to nesadlo ani jednemu z nas....
akurat sa nevieme obaja popasovat s dotahovanim ramennych popruhov ☹ na to obaja potrebujeme pomoc toho druheho, no malo by to ist aj nosiacemu samemu si dotiahnut, nie?

beruska113
19. okt 2009

Caves baby,
nestíham všetko prečítať, tak hodím otázočku, určite mi poradíte. Chystám sa kúpiť liliputi nosiš, len som sa nedočítala na ich stránke, či sa dá bábo nosiť aj tak, že má chrbátik na mojom bruchu, aby všetko videlo. Lebo moj malý by tak bol celý deň a bojím sa, že ak ho budem mať len k sebe, tak moc neuvidí a nebude tam chcieť byť. Ďakujem za rady 🙂

pimpa
20. okt 2009

Baby, ja som sa rozhodla nosit dalej v nasom Liliputi, aj napriek zime a s tym navlekom sme mali teraz premieru, ked som sla s patkom na cvicenie na fitloptach a je to uzasne.dala som si ho na fleecovu mikinu, Patko v hrubom svetriku, na sebe este bunda a cez neho ten navlek -MaM kapsu. A krasne sme sa hriali, aj vzajomne citili. Najprv som myslela, ze to budem aj 15 minut vsetko viazat na seba, ale raz som si to skuila doma pred zrkaldom a teraz uz to mam za par minut.
Obaja sa v tom citime dobre a vpredu je aj vrecko na moje ruky, takze si ich tam mozem zohriat a Patka hladkat. Vrelo odporucam, podla mna je to dobra investicia, lebo sa to da aj viacfunkcne pouzit aj ako kryt na autosedacku alebo kocik.
Napr. do kostola idem s nosicom a spat uz ideme s manzelom autom, tak Patka dam do autosedacky a natiahnem cez neho MaM kapsu. Nemusim teda nosit uz deku 😅

pimpa
20. okt 2009

beruska, v ziadnom ergonomickom nosici sa tusim babetko nepozera tvarou dopredu, len v klokankach. Tak sa musis rozhodnut, ci chces nosit ergonomicky a tvarou k sebe /babo ma inak uz od 4 mesiacov aj takto krasny vyhlad do oboch stran a cvici si tak svaly sije/ alebo zvolis klokanku, kde sa moze pozerat dopredu, ale nosenie nie je az tak zdrave na klbiky dietata. Zavisi aj ako vela chces nosit

beruska113
20. okt 2009

Pimpa,
diky moc. No ja nechcem nosiť, Lukáško sa chce nosiť ale stále 😀 A Tvoj Patrik tak vydrží v pohode?Aj ste mali nosič najskor požičaný? Neviem či ho mám najskor skúseť, alebo hneď kúpiť. Inak díky za odpoveď.

katrin79
20. okt 2009

pimpa: no ja rozmyslam od dnes nad tym navlekom, lebo doobeda som bola s malou vonku a v kociari mi revala ako keby ju rezali asi pol hodinu, potom som to vzdala a zobrala ju do nosica a prikryla dekou, ale bola v zimnom overale, tak jej nebola zima, lenze obavam sa, ked bude chladnejsie, ze deka urcite stacit nebude...

pimpa
21. okt 2009

Beruska, mala som najprv pozicany od znamej nosic Manduca. Patka som v tom nosila po byte. Pekne mi v nom zaspinkal, aj sa utisil vzdy pri placi. ked som si s nim nevedela niekedy rady, tak som ho zacala nosit po byte a on si zvakol, asi po dvoch tyzdnoch sa v nom citil uplne fajn, aj hlavickou sa pekne otacal za svetom. Potom som ho musela vratit a na nete som nasla nosic Liliputi a tak som kupila, lebo bol lacnejsi ako Manduca. A je veru pre nas aj pohodlnejsi, viac vytapacirovany 😉 Teraz sme tak pol na pol, polku casu co sme vonku ho nosim-ked ideme na navstevu, k lekarovi, nieco vybavit, na cvicenie na fitloptach. A do parku zase s kocikom, este stale sa nam do neho Patko zmesti nalezato, takze v nom rad spinka a v parku je super.

wali
21. okt 2009

klaudia diky za odkazy!
katrin, prave som si aj ja myslela, ze bude mat zimnu kombinezu a na to tu deku a ze by to mohlo byt. ale zrejme to teda stacit nebude ☹ tak asi este skusim nahovorit mamu na to sitie 😒 a ked nie, tak to proste kupime.

katrin79
21. okt 2009

wali: no ja som sa rozhodla, ze to idem kupit, uz som sa aj dohodla s pani, ktora to ponuka na nete, ze by som si to prisla zobrat osobne, tak hadam to do konca tyzdna budem mat...sice mi to teraz ani velmi neponahla, lebo som pozerala ze uz na zajtra hlasia nejakych 16 stupnov, ale nevadi, radsej to budem mat doma nachystane, ak sa ochladi

pimpa
22. okt 2009

Baby, kazdy tovar kupeny cez internet sa da do 7 dni vratit bez udania priciny, tak ked to nevyjde a nebudete spokojne, tak kludne poslite spat. 😉

wali
22. okt 2009

pimpa - no to je fakt. tak to asi odskusame. katrin, prosim, mozes hodit link na tu pani? vrela vdaka! 😉

pimpa
22. okt 2009

ja som takto kupila nosic, ze ked nebude dobry, mozem ho do tyzdna vratit. A pekne sa nakoniec osvedcil 😉 tusim je to zo zakona povinnost predajcu, ze ked uz tovar nemozes ošahať

klaudia74
22. okt 2009

Presne tak, je to aj zo zákona povinné a musí to mať aj každý internetový obchod uvedené vo svojich obchodných podmienkach. Takže ak to niekde nenájdete, radšej tam ani nekupujte... 😉

katrin79
25. okt 2009

tak ja uz mam doma tu kapsu na nosic, vcera sme boli pre nu a je to fakt super vec, konecne mozme chodit von na prechadzky bez revu, kedze v kociari sa mojej malej nechce byt, zato nosenie si veeelmi uziva 😉

pimpa
25. okt 2009

Kati, super!!!! Sm rada ze sa ti paci, napis potom nejake nove triky, ked objavis. My ideme zajtra na cvicenie s babetkami na fitloptach s kapsou, tak dufam, ze vsetko bude fajn. Este pozriem predpoved pocasia, kolko mam Patka naobliekat. Tesim sa dnes aj z toho, ze prvykrat sme spapkali krupicovu kasu 😀 😀 😀 uspesne!!!

katrin79
25. okt 2009

pimpa: no zatial sa mi to zda inak celkom narocne naobliekat sa do toho, ale asi to chce len prax...tiez mam ten deluxe...inak neviem, ako mam malu do toho obliekat, ci staci len nejak navrstvit mikinu a svetrik, alebo treba aj zimnu bundu asi, vsak?

fogpi
26. okt 2009

Ahojte. Rozmýšlam o kúpe nosiča liliputi , len dcérka má už 14 mesiacov. Máte niekto skúsenosti s väčšími detičkami? Nosia sa pohodlne,popruhy sa nezarezávajú? Mali sme babyvak a v tom sa malej velmi ppáčilo , len na jedno rameno je mi už dosť ťažká... Ďakujem

aquilka
26. okt 2009

Fogpi, môj malý má už 15 kg a stále sa mi nosí v Liliputi pohodlne, popruhy nikde nezarezávajú. 😉

fogpi
26. okt 2009

aquilka , ďakujem. Malá má teraz zvláštne mamičkovské obdobie a máme síce aj šatku ale tá je pracná na úväzy a vonku to je v tomto počasí prakticky nemožné. A liliputi sa mi zdá velmi praktický , vzhladom k tomu že sa dá aj na chrbát dať. Malému sa páči aj na chrbte, neštrajkuje?

aquilka
26. okt 2009

Jasné, ľúbi sa mu aj na chrbte. On je na to tiež zvyknutý, od malička som ho nosila v šatke, na nosič sme prešli ked mal asi rok a pol, lebo je už viac praktický ako píšeš...

pimpa
26. okt 2009

Kati, ja zatial nedavam malickemu zimnu bundu po MaM kapsu, ked je vonku okolo 10 stupnov, zistila som, ze mu staci mikina a na nu svetrik, na nohach ma navleky babylegs /miesto pancuch/, novahice, ponozky a strikovane papucky. Plus ciapku a je mu stale teplucko. Kedz bude zimsie, uvidim. Este mam pred zimnou bundou v zalohe fleecovy kabatik- Ozaj, skusala si kapucnu? Ja este nie, ale usi jej iste chcem odstrihnut, len som si zatial netrufla. 😨

fogpi
26. okt 2009

aquilka ako často sa nosíte?

martina46
26. okt 2009

Náš drobec má cez 12 kíl a popruhy úplne v pohode. Nič sa nezarezáva, netlačí.