Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

babyzuzana
14. apr 2010

baby ak by ste niektora mala zaujem tak ja mam uplne novy nepouzity nosic liliputi v ciernej farbe...

sima.p
23. apr 2010

No ja som predala ergonomický Liliputi, ako som tu už spomínala, že ho predávam, a kúpila som si Mei - tai, a musím konštatovať, že je výborný.....

helad
6. máj 2010

Videla som aj na Expe, ako si ho práve jedna mamina skúšala a potom aj kúpila. 😉

ninkaalex
6. máj 2010

🙂 možem vas poprosit o fotku a velmi dobru cenu... 😅 Dakuje.Pošlite mi na mail vojanska@centrum.sk.

supi
6. máj 2010

ahoj mozte mi prosim poradit ktory z nosicov (mei-tai alebo ergo) je vhodnejsi pre 3 mesacne 5 kilove babo? dakujem

helad
6. máj 2010

Supi, podľa mňa sú resp. za chvíľu budú vhodné pre vás obidva, majú v podstate rovnaký strih, záleží od teba ktorý spôsob nosenia sa ti viac páči - mei-tai sa viaže, erg. nosič sa zapína na pracky.
Pri obidvoch sa píše, že sú vhodné od 4-5 mesiacov, ale kamoška bola minule u mňa s 3,5 mesačnou 6 kg dcérou a skúšala erg. nosič aj mei-tai, obidva jej boli dobré, takže záleží určite aj od veľkosti bábätka (nielen od váhy).

supi
7. máj 2010

helad, dakujem za odpoved. Neviete mi este poradit kde sa da mei-tei objednat? lebo na tej ich sstranke je dodacia doba 14 dni ☹
V klasickom obchode to asi este nikde nemaju? Neda sa to niekde pozriet nazivo?

helad
7. máj 2010

supi, môžeš si ho požičať, tu: http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
Alebo keď si ho kúpiš, v najhoršom prípade sa dá do 7 dní vrátiť.
Neviem o tom, že by ho predávali v klasickom obchode...

nika251
7. máj 2010

Ahojte. Ja mam tento http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir... a pripada mi velmi ale velmi podobny manduce. Som s nim velmi spokojna aj teraz ked ma maly 10 kg. 😉

luci21
7. máj 2010

Ahojte bqaby, idem vás poprosiť o radu.
Ja mám nosič liliputi taký ako link hodila nika. No máme ho 2 týždne ale malá má 4 mesiace ale nejaká je v nom stratená. Nepáči sa jej tam velmi lebo nevidí von. Potom k tomu nastaveniu bedrového pásu, ako ja som chudá ale mám to na najväčšom a trošku mi to klže dole ale ked to zase zmenším tlačí ma to. 😖 Neviem si to ani zapnúť sama jednou rukou vy to ako dokážete? Pre mna je to umenie. Tamarku tam bola len 2 krát ale ozaj je v tom nejaká startená, mám dať tomu ešte šancu? 😅

luci21
7. máj 2010

Ahojte baby, idem vás poprosiť o radu.
Ja mám nosič liliputi taký ako link hodila nika. No máme ho 2 týždne ale malá má 4 mesiace ale nejaká je v nom stratená. Nepáči sa jej tam velmi lebo nevidí von. Potom k tomu nastaveniu bedrového pásu, ako ja som chudá ale mám to na najväčšom a trošku mi to klže dole ale ked to zase zmenším tlačí ma to. 😖 Neviem si to ani zapnúť sama jednou rukou vy to ako dokážete? Pre mna je to umenie. Tamarku tam bola len 2 krát ale ozaj je v tom nejaká startená, mám dať tomu ešte šancu? 😅

helad
7. máj 2010

luci21, nemôžeš mať bedrový pás na najväčšom, ten má cca. 120 cm. Neviem či si si všimli, že ten čierny popruh je pripevnený na bedrový pás pomocou suchého zipsu, čiže sa môže uvoľniť a potom roztiahnuť na potrebnú dĺžku.
A kde ho nevieš zapnúť jednou rukou, alebo ako to myslíš?

luci21
7. máj 2010

Ahoj helad: Tak ja blbaňa to asi neviem nastaviť či čo 😅 Ja to mám na suchom zipse na maximum dané a vážim len 56 kg tak preto nechápem moc tomu. A zapať to neviem ked tam malú dávam. Proste sa do toho nevieme "navliecť" 😅
A myslím že sa jej tam nepáči preto lebo z toho nevidí von. 😒 je tam fakt taká stratená.

luci21
7. máj 2010

helad: Na predchádzajúcej starne baruskaa tak isto písala že sa jej ten bedrový pás zdá krátky 😒

helad
7. máj 2010

No ale práve tak som myslela, že ten suchý zips úplne uvolni a daj dole z bedrového pása, to tam je len kvôli tomu, aby ti koniec toho čierneho pása len tak nevysel... nosič na bokoch ti drží pracka, nie suchý zips...
Ale keď ti krivdím a máš to dobre, tak prepáč. 😉

helad
7. máj 2010

Keď tam je tvoja malá moc stratená, tak musíš asi chvíľu počkať, kým bude troška väčšia.

luci21
7. máj 2010

Ježiš ja som taká krava 😀 tak už teraz je to super, len asi fakt počkám kým trošku podrastie. A le ako to dokážeš zapnúť ked dieťa je vpredu sama?

pimpa
7. máj 2010

luci, vyzlec si nosic, vsetky pasy si poriadne prezri a hned zistis, co sa kde da potiahnut a ako nastavit. vzadu si na chrbte mozes ten pas nastavit bud tak ze ho zapnes hore, na siji, alebo si ho mozes dat az doprostred chrbta a zapinat si ho ako podprsenku na chrbte.

alusha
7. máj 2010

jaj baby, ja som tiez dobre blba, akurat citam diskusiu, lebo som objednala liliputi a tiez sa mi ten pas zdal kratky a mala som ho na najvacsom a manzel sa rozculuje, ze on ho ani nezapne, vobec nas nenapadlo odopnut ten suchy zips 🙂 inak nas maly ma len vyse mesiaca, ma nieco cez 5kg a strasne sa mu tam paci, len ho este nemozem velmi nosit, lebo mu este nedam tak nasiroko nozicky, musi ich mat vo vnutri, tak sa len par minutiek nosime 🙂 a velkemu sa tiez paci, tiez by sa chcel nosit 🙂

aneet112
7. máj 2010

baby ja mam womar bola som s nim velmi spokojna mala sa v tom rada nosila ma pevny chrbatik tak dobre drzi hlavicku je ruzovy a ma makke remene malu som v nom nosila od 4 mesiaca asi do 7 nosila sa dobre lebo malo vazila tak som ju nosila vsade (upravene adminom, veci na predaj patria do bazaru)

ninkaalex
9. máj 2010

prosiiim vas potrebujem radu a jednu odpoved Liliputi,alebo Patapum toddler.Velmi sa nenosime,to je moje ,už 3 dietatko.Ale velmi sa mi pačia .Mam zaujem kupit použitý kto už nepotrebuje hkaste sa .Dakujem za skoru odpoved. 😉

lien1
9. máj 2010
vlastulka
18. máj 2010

Má niekto na predaj nosič liliputi? Prosím IP 🙂

pimpa
19. máj 2010

no kedze liliputi je vraj az do styroch rokov tak my mame este kopec nosenia pred sebou 😉

aquilka
20. máj 2010

Pimpa, také veľké neviem, ale zatiaľ hlásim, že 2,5 ročného 17 kilového ešte v pohode nosím, takže máš ešte naozaj veľa času. 😉

pimpa
21. máj 2010

podla mna na dlhsich prechadzkach a vyletoch sa deti radi dostanu domov na rodicovi...a kedze krize rodica maju tiez nejaku tu zivotnost... 😉
chodime vela na tury 🙂

dahlia23
25. máj 2010

Ahojte baby, mám požičaný nosič liliputi, prvý deň. Zo škôlky som v ňom niesla 3ročnú dcérku, lebo nás chytil dážď. Tá mala zážitok. 🙂 A malý má 3 mesiace, na toho som to skúšala doma - tiež veľká spokojnosť, nosila som ho vpredu. Pekne sa pozeral okolo seba.
Chcem sa spýtať, ak niektorá máte skúsenosť s manducou, ako by ste to porovnali? Lebo ja som chcela kúpiť manducu. Ale keď decká a aj ja sme spokojné aj s liliputi... Neviem. Nie je to ako škodovka a mercedes? 🙂
Ďakujem za odpoveď.

helad
25. máj 2010

dahlia, mňa manduca tlačila na ramenách aj tam tak divne odstávala, asi mám úzke ramená a manduca má aj tvrdšie tie ramenné popruhy... Takže pre mňa to určite nebola škodovka a mercedes, podľa mňa sú na jednej úrovni. 😉 s tým že mne liliputi sedí oveľa lepšie. 😵

utaninka
26. máj 2010

Ahoj, no ja som mala manducu styri mesiace, skusala som aj liliputi. Manducu som uz predala. nebola zla, ale podobne, ako helad, mne odstavala od ramien, tie popruhy su take tvrdsie, ale zas nie celkom nepohodlne... liliputi je pohodlnejsi na nosenie, je makucky aj pre rodica, aj pre dieta. ma plochsie ramenne popruhy a tie tak neodstavaju a tiez su sirsie ako na manduce. zasa bedrovy pas nie je tak premakany, ako na manduce, chrbata ma vypolstrovany vatelinkom a zasa manduca nema, co mi na leto pride vyhodnejsie. manduca ma prepracovane spony, ta velka v pase je bezpecnostna, rozopnes ju len dvomi rukami, na popruhoch mas dva prary praciek, nie len dole, ale aj hore pri plieckacg dietatka, takze si vies prcka pritiahnut celko na telo. Ja som predavala hlavne preto, lebo som zistila, ze vlastne nosim len satky a drahy nosic mi tu stoji. Ale na jesen, ked sa ochladi a mala uz bude skorochodec, az chodec, idem 100% do liliputi.

dahlia23
26. máj 2010

baby, ste zlaté. 🙂
ešte ma napadlo, ja neviem na liliputi pripevniť tú kapucu, keď mám malého vpredu. nedočiahnem si dozadu na tie očká, kadiaľ sa to prevleká. ako ste to vyriešili?
utaninka, pekne si to zhrnula, tak asi manducu riešiť nebudem. my nie sme hrrr do nosenia, máme kočík, vozíme sa v ňom, aj sa nám tam páči. to len na rýchle presuny niečo hľadám a to je asi fakt blbosť kupovať manducu. aj keď na to leto by to možno bolo lepšie, tým že nemá vo vnútri vatelín. ale keď bude horko, bude horko všade. 😀