Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

fogpi
17. dec 2009

jaandy dík za radu, vyskúšame. V poslednej dobe Hanka nechce ani do nosiča ani do kočíka,iba peši. Uvidíme do kedy jej zase tento výmysel potrvá 🙂 možno ďalší týždeň. Každú chvílku si vymyslí niečo iné.

pimpa
16. jan 2010

my uz skusame nosit vzadu, Patko ma celkom dobry vyhlad 😉 😉 a uz aj 10 kg. Do kolkych kil ste nosili vpredu?

wewe4
28. jan 2010

ahojte, chcem sa spytat, či je Mei-Tai Liliputi ergonomicky? kedze je lacnejsi ako ten klasicky nosic liliputi...chystam sa ho kupit, lebo lepsie vyzera, ale ktory je lepsie pre babbenko? to je najdolezitejsie...

jaandy
28. jan 2010

mei tai je ergonomicky, ale tento druh nosica je skor pre male babetko, tahsie a vacsie dieta je lepsie nosit v nosici ako v mei tai

ale liliputi mei tai ma celkom fajn polstrovanie 😉 pre tvoje babo ho isto este vyuzijes 😉

lacnejsi je asi preto ze je hocelkovo akoby menej, mnej vystuzenia menej polstrovania, menej praciek 🙂 ale farby su fakticky mnamkove

helad
28. jan 2010

Wewe, pre bábo sú obidva dobré, ergonomické. Rozdiel je hlavne v tom, že erg. nosič sa zapína na pracky a mei-tai sa viaže.
V mei-tai sa nosí pohodlne tak cca. do 12 kg, tak ako píše jaandy, čiže do 1,5-2 rokov, takže ty ho ešte určite dlho využiješ, ak si ho kúpiš. 😉

wewe4
29. jan 2010

baby, už som ho aj objednala...tešim sa na neho, lebo maleho dost nosim na rukach a dufam, ze mei-tai mi to ulahci

katcok
29. jan 2010

čaute mamičky vedeli by ste mi poradiť, mám manducu a môj syn má okolo 6kg, keď ho dám do ňej tak vyvádza, po 2-3 minútach prestane a zaspí, no keď ho z nej vyberiem, lebo sa mrvačí, potom veľmi plače ešte som ho predtým tak žalostne ani plakať nepočula...netlačí ten nosič moc vajcia, snažila som sa ho do nosiča dať tak aby si tam pekne sadol...no mám pocit, že mu manduca nesadla...

quika
30. jan 2010

katcok, manduca podla mojich skusenosti nesedi takmer ziadnemu dietatku pod 3-4 mesiace. ani s tou novorodeneckou vlozkou to nie je ono, dietatko musi dorast. moj sa spraval velmi podobne, reval tam, nechcel tam byt, jedine ak sme hned intenzivne chodili a uspalo ho to, tak vydrzal spat mozno do 30min. ale ked sa zobudil, uz musel hned von a bol nervozny. od 4 mesiacov odrazu v pohode vydrzal cele hodiny a manducu vyuzivame doteraz (uz ma 21mes.). a kedze tieto nosice su velmi podobne (ergo, manduca, liliputi a pod.) a dieta je v nich v rovnakej polohe, tak myslim ze sa to tyka vsetkych, nielen manduce. na take mini babo je proste lepsia satka alebo babyvak. a neboj, o vajcia nejde lebo dievcatka vyvadzaju uplne rovnako. ja mam teoriu ze im su nepohodlne tie nozicky - su tam az prilis nasiroko, ale mozno je to niecim inym. takze odporucam pockat, skus to o mesiac-dva, uvidis ci to bude lepsie.

klaudia74
30. jan 2010

Súhlasím s tým, čo píše quika.
Veľa mamičiek sa pýta, či je Liliputi vhodný od narodenia - ja mám skúsenosti okrem Liliputi aj s Manducou, Ergom a Patapum a môj názor je tiež ten, že žiadny z nich nie je úplne dobrý od narodenia, ani s novorodeneckou vložkou, pre bábätko sú pohodlné od cca. 3-4 mesiacov.
Takže skús tých pár týždňov počkať a uvidíš... 😉

katcok
30. jan 2010

ďakujem za rady, odložím ho a potom o 2 mesiace vytiahnem, objednala som si babyšatku tak vyskúšam tú, lebo mi už tŕpnu prsty na rukách čo ho nosím...

zahara
15. feb 2010

ahojte, ak by ste niekto mali na predaj ergo nosič liliputi v super stave, poprosim IP 😉

pimpa
17. feb 2010

skusili ste niekto aj tie chranice popruhov? Patkovi uz rastu zubky a tak zacinam mat obavy 😀 😀 😀

amy14
17. feb 2010

ahojte tak nosič je konečne objednaný,objednala som červený,tak dúfam,žepo praní nevybledne farba....a neviem sa ho dočkať.....joj teším sa ako malé dieťa....lebo vonku v kočíku mi spinká,ale ked sme už v obchode,tak sa chce nosiť....potom napíšem moje pocity....no a dodacia lehota je 5-10dní a malipoznámku,že je skladom,tak dúfam,že čoskoro dorazí..... 🙂

pimpa
17. feb 2010

amy, mne dorazil velmi rychlo. Tiez mam cerveny a vobec nebledne. Ma stale peknu farbu, aj po prani a najma nas dobre vidno, ked ideme cez cestu 😔

alkami
22. feb 2010

Ahojte mamicky. Mam otazku ohladne lilipui nosica. Uvazujem ho kupit pre starsiu dcerku. Ide o to, ze ked ideme niekde na turu, ona nie vzdy vydrzi vela chodit /aj ked prekvapivo vela niekedy/ a ja potrebujem nieco skladne a pohodlne. Mame taku tu krosnicku a tam mi j uz tazka /ma 2,5 roka a nieco okolo 13 kg/. Tento nosic vyhovuje manzelovi na nosenie najmladsej, ktora je na striedacku v nom a v babyvaku. Myslim ze ked budem pouzivat liliputi bude sa mi pohodlne niest na chrbte /ako batoh/ kedze bude priamo na mojom tele.Niekedy ju aj na chrbte nosim v babyvaku a je to tiez pohodlnejsie ako ta krosna. Mate niekto skusenost s nosenim vacsieho dietatka? Ono by to ozaj bolo asi tak ze kus cesty pojde sama, kus sa ponese a tak na striedacku. Sme turistycky zalozena rodina a nieco praktycke potrebujeme. Tiez mi liliputi pride lacnejsi ako manduca, ale aj tak, ked sa mam medzi tymito rozhodnut, ktory je lepsi pre taketo vacsie dietatko?

jaandy
23. feb 2010

alkami

no liliputi bude rozhodne pohodlnejsie ako ta krosna, v nej to teda musi byt pre tvojho muza riadny zahul 😀

u starsich deti ide o to aby mali dostatocne vysoku zadovu opierku a nosic sirsi aj pod zadockom, bohuzial taketo nosice pre predskolakov sa u nas ani siroko daleko nevyrabaju, maminy si ich siju same 😉 ale v tvojom pripade ked chces nosit 2,5 rocne deco tak myslim ze liliputi je najlepsi 😉

manduca ma uzsie ramenne popruhy a je celkovo taka tvrdsia, liliputi ma velmi makke tie polstrovania a je celkovo taky fajn prijemne makky nosic 😉 , zadova opierka je tak dlha asi ako rozzipsovana manduca, kapuca sa pohodlne zaistuje aj ked je nosic na chrbte, bederny pas je makky (ale je trosku kratsie polstrovany ako u manduci-viacmenej mi je pohodlnejsi takyto ked je makky, ako ked je tvrdy ako u manduci)

takze suma sumarum-liliputi urcite 100x lepsie ako krosna(u mna lepsie ako manduca ergo a pod.), ked sa nebojis usit si nositko sama, tak precitaj tieto temy

http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=...
http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=...

alkami
23. feb 2010

Dakujem. Vzhladom na to ze by som chcela nosit aj najmladsiu, liliputi bude asi lepsi. Ono ona je inak taka velmi behava, ked pocitam taku celodennu lahku turu, max do 10 az 15 km, nema problem to prejst cela sama uz teraz v tomto veku, vacsinou sa nese len chvilu, ke si potrebuje odpocinut. Fakt chodi viac, ochotnejsie a radsej ako najstarsia 6 rocna. Len chceli by sme aj par dlhsich tras prejst a tam pocitam uz s dlhsim nosenim. Problem je v tom ze ked sa uz chce niest, tak len u mna. 🙂
Ten nosic pre predskolakov inak vyzera fajn. No a do sitia sa ani nejdem pustat, lebo za jedno nemam na com a za druhe ani mi na to velmi cas neostava popri 3 detoch a nasich konickoch.

klaudia74
23. feb 2010

alkami, to je teda šikovná - v jej veku a 10-15 km! 😕 🙂 Ja mám občas problém s malým, aby sme sa dostali cez park do mesta (cca. 500 m), lebo by sa len motal na jednom mieste. 😀

jaandy
23. feb 2010

alkami
daj recept ako ti prejde rovnym smerom vpred 10 km 😀

pimpa
23. feb 2010

baby, od kolkych kg nosime deti uz na chrbte? 😉

pimpa
23. feb 2010

to mala byt otazka:nosite...?
😀

alkami
23. feb 2010

Ja som nosila na chrbte uz cca mesacne babetko v babyvaku. No ale s liliputi este nemam skusenost, ale tak rozum by mi hovoril ze ked to je mame aj dietatku tak uz prijemne?
Ono my od mala s detmi chodime vela von, starsia dcerka dlho chodit nechcela, ale tato prostredna aj velmi skoro zacala behat a aj ju to akosi bavi, ked ideme tak ideme a myslim ze ma radost uz len z toho ze sa hybe. Ale takto pekne mi ide len v prirode a tiez to nemoze byt nejaka tazka trasa, ideme pomalsim tempom a tych aj 15 km by sme sami presli dajme tomu za 3 - 4 hodiny, ale s detmi to mame na cely den. Ju to proste bavi, skor starsej musime vymyslat zabavky, hry, ciel cesty, nieco na co sa moze na konci tesit. Sami sme z nasej prosterdnej prekvapeni, myslim ze sa to neda naucit. Ked mala presne 2 roky, vysla sama na Strazov a pre take dieta to je teda zaberak, ludia co sme stretali, tiez boli velmi prekvapeny. Proste to dieta to ma v sebe. Teraz cakame co nam vyrastie z najmensej 😉

ilijanka
23. feb 2010

ahojte, my sme nosič liliputi vrátili späť, mne nevyhovovalo to, že popruhy okolo pása boli polstrované len do polovice bokov, strašne ma to tlačilo, nech som to skúšala akokoľvek. Malá vtedy vážila cca 11kg, vrátili sme sa k šatke. S vrátením peňazí nebol problém..

jaandy
23. feb 2010

mne zas nevyhovovala manduca, teda bolo to take co ja viem, monstruozne 🙂 a tvrde

na chrbte mozes v satke aj od narodenia (potrebujes len guraz) ale v nosici neskor, to je individualne, podla velkosti a pevnosti dietata, pre take fakt male je lepsi mei tai 😉

amy14
23. feb 2010

ahojte mám otázku...nosiš mi prišiel dnes.....super veľmi sa mi páči...akurát skúšame ako nám to bude vyhovovať,nastavujeme...dnes sme to skúšali len chvíľku.....neviem či ju tam mám dobre,zdá sa mi že je nízko a trošku jej to tým pádom zavadzia pri tváričke...ale čo som pozerala foto,tak detičky tam tak majú...no asi si bude musieť zvyknúť...mne je veľmi pohodlná,nič netlačí,pekne je malá váhovo rozložená.....no a trošku jej vadí,že má obmedzený pohyb,tak musím ju mať pevne alebo môže byť trošku voľnejšie?

emjee
23. feb 2010

podla mna by mala byt pevnejsie ako volnejsie (v satke je to tak, ze ked sa predklonis, tak by sa ti nemalo dieta odlepit od brucha)

jaandy
24. feb 2010

no volnejsie, pevnejsie...malo by ti to byt prijemne a pri pohybe nesmies mat pocit ze ti tam klinka 😉 proste porob trosku telocvik a musi tam drzat ako pribita 😀 vtedy ju mas dobre 😉

inak pre vacie deti by mohlo byt dobre toto, ma to strmene na nohy 😉
http://www.bobababycarrier.com/index.php?page=b...

ninnaricci
24. feb 2010

jaandy...prečo ti viac vyhovuje liliputy ako manduca?
...tiež sa rozhodujem medzi tými dvoma nosičmi...hlavne chcem nosiť drobca na chrbte...a obávam sa či v manduce nebude príliš nízko...

pimpa
24. feb 2010

ahojte, mna tiez vyhovuje liliputi najviac, v porovnani s manducou je naozaj ovela makksi, manduca sa sice chvali biobavlnou ale v praxi je to hrozne trvda latka a mam pocit ze jej chyba aj to makke futro, co liliputi ma. Ja som mala vela seba obe a manducu som vratila a nechala si liliputi. Skusala som na zaciatku aj klokanku Chicco len tak, aby som mala skusenost, ale to bola hruuuuza. Vobec to nerozkladalo vahu a tie nesikovne obrovske popruhy...
Ja ked mam pocit ze Patko je moc nizko, tak si trosku utiahnem bedrovy pas a dam si ho trochu vyssie. Zistila som, ze ked ma niekde nieco tlaci alebo sa mi zrazu Patko zda moc tazky, ze to mam len blbo nastavene a ked sa s tym trochu pohram, hned sa to vylepsi. Fakt kazdy cm nastavenia je velmi dolezity.
Nam je stale obom pohodlne nosit vpredu a to ma uz Patko 13mes a 10 kg 😅

ninnaricci
24. feb 2010

ďakujem za info pimpa...tiež sa viac prikláňam k liliputi...a možno to spravím ako ty...objednám obe na skúšku a potom sa rozhodnem 😉