Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

tina_
21. júl 2010

dahlia,
my máme liliputi a som nadmieru spokojná, nosím v ňom naše už dvojročné predčasniatko a chodila som s ňou pre staršiu dcéru zo školy pár kilometrov pešo aj mhd-čkou...
Teraz v lete ju nosím aj na chrbte, už sa dokonca sama pýta "nosič, nosič" (to "č" ako vysloví, to je nenapodobiteľné 🙂

Inak mám aj mei-tai liliputi, čo je kombinácia šatky a nosiča, chcela to pôvodne moja sestra, ale nakoniec ešte stále používa šatku (my sme šatkovali dosť dlho a potom sme prešli na nosič).

Neviem, kto sa pýtal na "škodovku" a "mercedes", mala som fyzicky obe možnosť porovnať, aj liliputi aj manducu (má moja kamoška) a okrem detailov (t.j. manduca má novorod. vložku a systém kapucky na gumičky, kdežto liliputi má suchý zips, čo je oveľa praktickejšie) tam nie je OKREM CENY rozdiel žiadny....

Ak budete chcieť kúpiť nový liliputi lacnejšie než na liliputi.sk (62 eur alebo v akcii za 59 eur) ozvite sa cez IP, nebudem tu robiť verejne reklamu 🙂

A takto vyzerajú moje kočky, keď sa šalia 🙂

tina_
21. júl 2010

a ak by ste si to chceli porovnať s mei-tai liliputi - ten je elegantnejší, má rôzne vzory a nemá tie "pracky", nie je taký športový ako liliputi, ale sa viaže, takže je to taká elegantná verzia.
Má tiež kapucku a vrecúško na nosenie ako liliputi.

hana33
24. júl 2010

nuz, vydrzi v nom chvilu, potom je nespokojny, ze nema taky super vyhlad, asi som to mala vyskusat uz pred niekolkymi mesiacmi ☹

idris
25. júl 2010

Ahojte ja sa chcem spytat co je lepsie satka ci nosic Liliputy?? Chcem to ako darcek a tak neviem ako satka sa mi zda pracnejsia ale mala je pevnejsie pri mne no a nosic sa mi paci ze ma tie popruhy ako na batohu a tak sa neviem rozhodnut . Dakujem za odpoved

dahlia23
25. júl 2010

@idris a ako veľké dieťatko sa v tom má nosiť? ja osobne som mala šatku pri dcérke (manžel ju ale nikdy nerozdýchal, tak sme sa moc nenosili) a teraz mám nosič. výhoda oproti šatke je menia prácnosť a že v ňom môžem nosiť 4mesačného syna alebo 3 ročnú dcérku. to by v šatke nebolo možné. čiže ja by som radšej kúpila nosič. 😉

zitaje
25. júl 2010

Dahlia preco si myslis, ze je nemozne nosit v satke 4-mesacne aj 3-rocne dieta? 😲 V satke mozes nosit dokonca este skor, nez od 4 mesiacov. Ja som za satku, mne sa ziaden nosic tak neosvedcil ako satka.

idris
26. júl 2010

@dahlia23 tak mala bude mat teraz 9 mesiacov a vaha mu 7,5kg

klaudia74
26. júl 2010

@idris Zaleží od toho, kto je aký typ, ako vydíš aj odpovede vyššie. 😉
9 mesacne dieta sa dobre nosi v satke aj v nosici, takze sa treba rozhodnut podla toho, co by sa mamicke (prip. tatinovi) viac pacilo. Fakt je ten, ze satku treba viazat, nosic len zapnes a ides. Ja som 1,5 roka nosila v satke a velmi sa mi to pacilo, ale su typy ktore si na to nikdy nezvyknu, viem to zo skusenosti. Este je otazka aj to, ci bude nosit aj tatino a co on na to - su samozrejme muzi, ktori radi nosia v satke, ale je ich pomenej, vacsina uprednostnuje nosic.
Pre vacsie deti, ktore uz chodia, je nosic prakticky - jednoduchsie sa z neho dieta vybera a dava naspat, netahas satku po zemi pri viazani, atd. Samozrejme satkarky na toto urcite napisu, ze sa to da v pohode aj so satkou a ze im to nerobi problem. Zas sme pri tom, komu co viac vyhovuje. 🙂
Takze zaver je asi taky, ze sa skus vzit do povahy tej maminy, pre ktoru to ma byt a podla toho vyber. 😉

dahlia23
26. júl 2010

@idris fakt je to o tom, čo komu viac vyhovuje. a náš malý má 7,9 kg 🙂
ja nosič nosím stále v kočíku, podľa potreby ho používam buď pre dcérku alebo pre syna. ale viazať by som v tej rýchlosti asi nestíhala... ale je to vec vkusu, ja som za nosič 😀

pipussa
29. júl 2010

kocky,
ked nepozeram na financie...
tak ktory nosic vybrat ?
manducu,alebo liliputi ???
mam syna, ma 2,5 mesiaca, a uz teraz ma 6kg

idris
29. júl 2010

Babule este sa chcem spytat nepoznate nejake stranky kde su lacnejsie nosice Liliputy ??? Viem ze som na nich bola a jeden stal okolo 50 € no a teraz ich neviem najst 😒

katariinka
30. júl 2010

Ahojte!.. fuuu.. precitala som to tu cele.. som viac-menej rozhodnuta, aj ked si uvedomujem, ze malinka je do nosica este asi mala (ma 8 tyzdnov).. mam skor iny problem.. straaasne tazko zaspava.. ona vlastne spi ako dospely clovek, iba v noci (aj to po 3-hodinovej uspavacej procedure)..bojim sa, ze ked ju naucim nosit sa v nosici, uz nebude chciet absolutne spinkat ani v noci v postielke..
baby, tie, co ste na predchadzajucej stranke riesili ten spanok, skuste pls este pridat svoje skusenosti..
.. a mam este jednu question: dalo by sa v tom nosici drobca uspat a potom šup, nejakym sikovnym sposobom vybrat a dat do postielky?

idris
1. aug 2010

Tak ja si objednam teda cerveny xexe no mam otazku ked sa mi nebude pacit alebo mi nebude sediet mozem ho vratit ??? a potom vratia peniaze ?? ma to uz niekto odskusane???

klaudia74
3. aug 2010

@idris Neviem, kde si objednavala, ale ak z liliputi.sk, tak by si s tym v pripade potreby urcite nemala problem. 🙂

pipussa
3. aug 2010

@idris
nasla si to ??
posli link ak mozes, dik

idris
3. aug 2010

@pipussa nie uz sa mi to nepodarilo . ale nasla som po 57€ no ta stranka sa mi nedala nakoniec otvorit tak som kupila z ich oficialnej stranky

pipussa
3. aug 2010

ja som pozerala ze na stranke aladin by do malo byt za 59,99 a pisala som tam, ze kolko chcu za kuriera a platbu po dodani... a ze len 2 eura, tak ja asi objednam tam...

dahlia23
3. aug 2010

@katariinka ja malého pravidelne uspávam v nosiči. Potom ho len opatrne odopnem a zložím do postieľky alebo kočíka. Ale keď bol taký malý, tak som ho uspávala v baby vaku, ale v tom od Dankovičovcov, čo majú noseniedeti.sk. To je najlepší baby vak, ktorý som mala. A mala som tú verziu plus. Lenže som ho používala tak do 4 mesiacov, potom mi už bol malý ťažký. A pekne zapadol aj do liliputi. Tak teraz zaspavame tam 🙂

pipussa
5. aug 2010

anketa 🙂
od kolkych mesiacov ste pouzivali nosic liliputi ... ?? ( viem co je v navode, ze od 4-5 )
je potrebujem nosic co najskor a preto zvazujem, ci kupim liliputi, ktory je fajn... alebo manducu, ktora je draha, ale zase da sa pouzit hned......
( vcera som skusala maleho dat do liliputi, ale teda nozicky nevie rozkrocit a este asi ani dlhsie nebude vediet... ma 2,5 mesiaca )

katariinka
5. aug 2010

klaudia, prosim ta, ty ako poradkyna nosenia, nevies o nejakom nosici alebo vaky, ci satke, kde by sa dieta dalo napolohovat tak, ze by bolo na brusku.. mala totiz za posledne obdobie toleruje len take nosenie na rukach, ze lezi na mojom predlakti, spustene rucky aj nozky.. ako taky tiger na strome.. ale ruka mi ide z toho odpadnut!!!

klaudia74
5. aug 2010

@katariinka Tú polohu miluje veľa detí... ale bohužiaľ ja o takom nosiči neviem...

@pipussa Za chvilu bude v ponuke novy Liliputi s novorodeneckou vlozkou, len aby si to nemala take jednoduche. 😉

pipussa
6. aug 2010

@klaudia74
teda.....
a kedy ???? odkial mas take info

tina_
15. aug 2010

pipussa,
nosič môžeš používať od tých 3 mesiacov, ked dieťatko drží hlavičku, i ked aj tak ju má v nosiči dobre podopretú, môžem ti poslať foto s 3mesačným bábätkom, čo má v nosiči jeden náš známy otecko, takmer dvojmetrový 🙂

tina_
16. aug 2010

Tie sú prekrásne, Klaudia... 😅
Hneď by som vymenila svoj ... akurát naša princezná má už dva rôčky, tak redukčnú vložku nám už netreba, ale ten vzor Elegance je krásny...

ahau
25. aug 2010

@tina_ ahoj tina ... vidim, ze sa vyznas. Vies mi odporucit, co je lepsie, ked chcem, aby to nosil aj moj chlap? mne osbne sa velmi paci Roundabout. ALe ten je aj drahsi. Je to tym dizajnom, alebo je tam aj nieco navyse?

tina_
26. aug 2010

@ahau : ahoj, poslala som ti IP

klaudia74
26. aug 2010

@ahau Je medzi nimi viac rozdielov, kolekcia Rainbow (čiže aj Roundabout) má novorodeneckú vložku, troška iný strih, vpredu vrecko, tenšiu chrbtovú časť, kapucňu nastaviteľnú na mieru, obojstranne nastaviteľný bedrový pás...
Môže sa používať od 3,5 kg, klasický nosič Liliputi je vhodný cca. od 3-4 mesiacov, podľa veľkosti dieťaťa.

renatkas
8. sep 2010

baby mne vcera prisiel ten novy liliputi Rainbow a stary sa mi pacil viac, je sirsi a trochu vacsi, maly mi v tomto novom plakal.

baruskaaa
9. sep 2010

ahojte, planujete nosit deturence aj v zime? My sme si na nosenie akosi zvykli, bez nosica sa nepohneme, kocik pouzivame len malo... len si neviem predstavit nosenie, ked bude vonku kosa. Mate s tym niektora skusenosti? 🙂