Máte skúsenosti s trojkolesovými kočíkmy Jane?

jarka82
29. aug 2008

🙂 😉 😵

zuan
29. aug 2008

ahoj, jarka, my mame slalom pro. som velmi spokojna - lahucko sa ovlada a ma dobru stabilitu. ziadny problem.

nevesta
29. aug 2008

Mne nevyhovoval, stabilita, ok, aj ked svagrinej sa uz podarilo maleho na nerovnom povrchu vyklopit... Treba davat vacsi pozor... Sportak sa neda otacat (tvarou k mame, tvarou od mamy...) Inak bol fajn 🙂

jarka82
autor
30. aug 2008

dakujem za rady mne sa velmi paci ten kocik my sme mali predtym mamas & paps a bol dobry a tiez bol len chrbtom k mamine ale inak lahucko sa ovladal 🙂

spathiger
30. aug 2008

Ja mam Jane powertrack,ale starsiu verziu,s pevnym kolieskom. To je troska nevyhoda pri manevrovani na rovine. No zas nemam problem v nerovnom terene (a ten musime zvladat casto),ci v hlbokom snehu. Jane su lahke a super sa skladaju a tie nove maju este aj kopec vylepseni,napr. lepsia brzda, perovanie,vetraky,aj to naklikavanie vanicky,obojstranny potah,lepsie uchytky na pasy v aute,atd.. Kebyze sa mam rozhodnut znova,tak jednoznacne Jane. Co sa tyka toho,ze sportak sa da dat len v smere jazdy.tiez mam troska problem si na to zvyknut,ale o kocikoch,kt. sa mozu pouzivat obojstranne som citala,ze su o dost tazsie (su potrebne dalsie metre konstrukcie),poruchovejsie a horsie sa ovladaju. Tak neviem. Ja by som sa chcela este spytat mamiciek,ktore maju starsie verzie Jane,aky maju nanoznik na sportak. Lebo ja mam len fusak z vanicky. Je sice dobry aj na sportak,no momentalne je este nan moc teplo. Su aj dake nezateplene nanozniky,co sa daju pouzit aj v lete, ked len fuka,ci prsi? Hodia sa aj z inych kocikov??

andrea73
30. aug 2008

taky mám Jane Slalom Pro, jsem s ním spokojená i nejsem.V ovládání kočárku jsem byla spokojenější s Quinny Buzz, snadněji se ovládal a byl lehounký, Jané má poněkud mohutnější konstrukci. U Jane jsem zase strašně spokojená s polstrováním a polohováním, to jediné se nedá srovnat s Quinny, kvůli polohování jsem se ho zbavovala.

anezena
31. aug 2008

spathiger, my ked sme mali 2006 Jane tak sme mali cierny nanoznik Casualplay. Teraz mame uz 2008 - tam mame origos nanoznik.

spathiger
31. aug 2008

Anezena, vdaka za tip. Ja uz do toho nechcem moc vrazat, tak hladam bud starsi, alebo aspon daku lacnejsiu znacku. Ale nieco zohnat musim, lebo s dekou to nie je moc stastne riesenie.

ladek
31. aug 2008

mame Jane Nomad 🙂 Neni to trikolka ja jsem se ji obavala,pac se u nas tento kocarek prevrhl kdyz byl vetsi vitr a maminka ho nechala pred obchodem stat ☹ Jsem s nim spokojena 🙂 a nemenila bych 😉 Je lehky,snadno ovladatelny 🙂 🙂 🙂 Jedinne co mi vadi je ,ze pada brzdicka 😠 😠 😠 a to nam bylo receno,ze to se stava jen vijimecne 😠 😠 😠

zuzu_z
1. sep 2008

máme Jané Slalom a naprostá spokojenost. Je to můj miláček, něco jako druhé dítě. A to jsem už vyzkoušela více kočárků. Jediné, co mi vadilo, byla padající nožní brzda - spravili jsme u dovozce a je to úplně v pořádku... já bych do Nomada nešla, líbí se mi trojkolky, ale jinak myslím, že je i Nomad super.
Je mega prostorný, lehounce se ovládá a ještě nikdy se mi nepřeklopil, ani trošku - a to na něm malá pěkně hopsačí...

jarka82
autor
1. sep 2008

dakujem maminky za rady uz som sa asi rozhodla kupim si jane 2008 ten typ co sa da z vanicky spravit autosedacka 🙂

jarka82
autor
1. sep 2008

mamicky a nemyslite si ze trojkolka je vecsia ako stvorkolesovy kocik? ako ja som ich este nevydela nazivo iba v katalogu tak neviem. \rozhodujem sa pre jane nomand alebo jane slalom pro. Dakujem mamicky 😵

betka1
1. sep 2008

Ja mam trojkolku Maclaren a som velmi spokojna. Ziadne problemy so stabilitou som nikdy nemala a vynikajuco sa s nou da zabacat, hoci aj jednou rukou. A kedze ma velke kolieska, je dobra aj na nerovny teren. Ked je na nu nasadena vanicka, tak je babo otocene tvarom ku mne, inac je chrbtom, ale v strieske je okienko, tak na nu vidim.

ladek
1. sep 2008

Ja vim jen ,ze nomad ma vetsi kosik pod kocarem 🙂

anezena
1. sep 2008

na 2008 je problem sw brzdou vyrieseny, tam uz nepada

tynushqa
5. dec 2008

ahojte mamicky, potrebujem radu. Mame kocik jane pro slalom 07 este v zaruke a mam tam problem ze ked dam hlboku vanicku tak mi strasne klepe a kyve sa, ked sme boli v obchode kde sme ho kupovali tak nam povedali ze je to normalne...aj vam sa to tak kyve? normalne sa hanbim ked ideme po nerovnom povrchu a ono to strasne klepe...ak ste mali taky problem ako ste to vyriesili?
dakujem

mahnut
24. jún 2010

Ahojte tak pridám aj ja svoj názor do diskusie. Mám skusenosti s trojkolkou verzia Jane Slalom Pro 2009 http://www.lovelybaby.cz/produkty/jane-slalom-p.... Kočík sa mi strasne páčil. Žiaľ musím podotknúť, ze ma mierne zarazila stabilita kociara, (momentálne mam trojkolku Casualplay S4 a je neporovnateľný v stabilite) ktorá po nasadený korbičky , či autosedačky bola katastrofálna. Schádzanie z obrubníkov bolo otrasné a taktiez si nemyslím, že je tento kočiar vhodný do horského terénu. Čo sa týka hlbokej korbičky tá bola OK, ocenila som hlavne polohovanie babatka v korbicke. Asi po 3 mesiacoch sa nám pokazila kotúčová brzda na kočiari, a to som ju vobec nepoužívala. Taktiez po istom čase sa nám pokazilo aj brzdenie kociara pri zadných kolesách jednoducho sa tam vydrali drážky a zadná brdza stále padala hrkotala. (A to sa nestalo len mne ako nám predavač povedal je to jedna z najcastejších chýb JANE kočíkov). No najviac mi vadilo polohovanie opierky chrbta v sportovej verzii, ktoré bolo v najvyššiej polohe dost vzdialené od madielka a trošku mi prekážalo, ale len v zimnom období, ze strecha nebola dlhšia stále som mala pocit, že do kočíka fúka( tento problém sa dá vyriesiť clnou proti slnku). Kočík je dost priestranný a v pohode sa v nom vyspi 2 ročné dieťatko. Pri reklámacii sme napokom kocík vymenili sa Casualplay http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kociky_CASUALPL... - je to neporovnateľné s Jane. Na iných diskusných fórach som sa tiez dočítala ze Jane a a Casualplay su kočíky španielskej výroby a sú vyrábané pre potreby týchto trhov to sa týka aj klimatických podmienok, preto aj tá strieška je viac otvorená. Musím povedat, ze mojím, favoritom je trojkolka Urban De Tour od Mothercare http://www.mothercare.com/Urban-Detour-Xtreme-3... u nás nie velmi známa, kamarátka si ju doniesla z Anglicka špeciálne kvoli korculovaniu a horskému terénnu. Úplne ma odrovnal, kde v ňom zaspalo 4 ročné dieta.

lujziiik
10. apr 2011

ahojte,
ja mam s Jane Slalom 2009 problem s prednym kolesom, ked prejdeme cez nejaky hrbol, tak kolesom zacne strasne triast, az roztrasie cely kocik. nestava sa to vzdy ale je to dost casto. mate s tym niektora podobny problem? skusali ste to nejako fixnut?
dakujem.

danjelca
25. apr 2012

ahoj ta abudovaná hudba je len v niektorej kolekcii jane nomad?

zumasi
6. mar 2013

@lujziiik ahoj, nasla som tu tento starsi prispevok, mam teraz rovnaky problem. vyriesili ste to nakoniec nejako? dakujem 🙂

lujziiik
7. mar 2013

@zumasi ahoj, ano, nad prednym kolieskom to treba dotiahnut, a potom to uz netrasie. treba dat dole tu ciernu krytku a tam sa to dotiahne.
kuk aj tu - http://www.janecz.cz/odstraneni-vibrace-prednih...
z casu na cas to treba znova dotiahnut, ale to je fakt len obcas. po zime alebo tak.
tak snad pomoze ;)

mirokinder
7. mar 2013

@spathiger

Ahoj, nánožníky na športovú časť, ktoré sa hodia aj ku kočíkom jane Slalom, aj iným, šije naša spoločnosť. Je možné ich objednávať aj na MK.

https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/mirokin...

mirokinder
7. mar 2013

@tynushqa
Dobrý deň, kde ste kupovali ten kočík? Pokiaľ ho do obchodu dodal oficiálny importér, ideálne by bolo poslať kočík na kontrolu do servisu. Mierne kývanie pri takomto spôsobe naklikávania je bežné, ale najlepšia je kontrola vyškoleným servisným technikom.

mirokinder
7. mar 2013

@danjelca
Dobrý deň, áno, zabudovaná hudba je len pri niektorých kočíkoch Jane Nomad. Hlavne - pri starších modeloch.

mirokinder
7. mar 2013

@mahnut
Dobrý deň, sme radi aj za kritické pripomienky, pokiaľ sú k veci a v slušnej forme, čo v tomto prípade - bolo. Problém padajúcej brzdy nás veľmi mrzí, závada sa prejavila až po dlhšej dobe používania a v spolupráci s českým importérom sme ihneď výrobcu informovali a ten zmenil spôsob uchytenia brzdy a problém odstránil. Samozrejme, všetky reklamácie na kočíky s padajúcou zadnou brzdou, ktoré sme dodali do obchodnej siete na Slovensku, sme bezplatne a rýchlo odstránili. Uchytenie predného kolesa je nutné v rámci servisu po určitej dobe používania - nastaviť. Postup -
http://www.janecz.cz/odstraneni-vibrace-prednih... alebo tiež u nás.
Otázka, či Slalom reverse - t.j. s uchytením športovej časti v oboch smeroch, alebo Slalom - špec. edícia s uchytením len v jednom smere - to je naozaj v kompetencii mamičky, či preferuje oba smery, alebo podstatne väčšiu, širšiu a dlhšie využiteľnú športovú časť. Podľa našej mienky je tento športiak jeden z najväčších na trhu.
Stabilita kočíka, trojkolky bude vždy nižšia, ako štvorkolky, ale v každom prípade sú kočíky Jané skúšané nielen v skúšobnom ústave, ktorý vydáva rozhodnutie o zhode vlastností predmetného kočíka s platnou normou, ale aj u samotného výrobcu. Takže môžeme na 100% potvrdiť, že stabilia kočíka Jané Slalom je v súlade s normou a určite nezaostáva za inými trojkolkami. Skôr sa prikláňam k názoru, že ide o subjektívny pocit mamičky, podobne, ako ďaľšie uvádzané nedostatky. Každá mamina preferuje niečo iné, každej niečo iné vyhovuje a sa páči, čo je úplne normálne a pochopiteľné. Ja osobne Vám mamičky nezávidím, lebo vybrať si z tejto úžasnej ponuky kočíkov je naozaj problém. Prajem Vám k tomu pevné nervy. S pozdravom Michal

zumasi
7. mar 2013

@lujziiik dakujem! 🙂 tu stranku som aj pozerala ale nevedela som ci je to ten problem ktory mame my a nevedela som ci mozem dat dole ten kryt. ale ak to teda pomohlo tak zajtra idem na to. diky fakt 🙂

anjelicek26
7. mar 2013

@nevesta - Saska maleho tiez prekotila, stacil malicky hrbol v trave 😖 Esteze bol vo vanicke priputany 😝 Tentoraz bude stvorkolka...

nomik
1. júl 2013

Ja mám teraz trochu dilemu.. Pri prvom dieťatku sme mali Jané Nomad Pro z kolekcie 2007 pre chlapca. Bol to super kočík, mali sme ho takmer tri roky a potom ho ešte vo výbornom stave predali ďalej.
Teraz sme sa s manželom opäť zhodli na kúpe Jané, najlepšie Nomad, že teda ak sme boli spokojný vtedy, dáme na osvedčenú značku, ale som trošku sklamaná z farebného výberu pre dievčatká - pri štvorkolesových. Našla som krásne ružovo-bordové ale Slalomy, teda trojkolesové - z kolekcie 2011.
Tak ma to trochu škre, že si kvôli farbe kúpime asi trojkolesový, aj keď o ňom nie sme celkom presvedčení a najmä pri zložení je o niečo väčší, takže napchať ho do menšieho kufra auta bude asi problém. No neviem. 😖

julienka333
27. máj 2015

@mahnut prosim nevies ci sa da na kociku mothercare urban tour otocit sedacka?

ericka87
3. jún 2015

my mame Jane Slalom Pro spec. ediciu a je naprosto perfektny.velmi stabilny a pohodlny pre dieta.jednou nevyhodou je hmotnost

emakiki
3. nov 2016

https://m.facebook.com/groups/1827451624165739
Predstavujem vám skupinu na FB zameranú na kočíky Jane, kde si môžete predávať, kupovať, vymieňať radiť atd... 😃