Môže mať 7 mesačné bábätko peľovú alergiu?

kolinia
20. máj 2012

Baby chcem sa spytat, ci moze mat mala pelovu alergiu, casto kycha, ocka si trie a je stale nervozna, okrem toho, poslednu dobu si chyta aj jedno usko, nema teplotu a ani zubky zatial. Dajte vediet, ci mate skusenosti s niecim takymto, nedavno sme boli u dr. a pocuvala ju a nic nepovedala, ze by bolo zle. diky

paris3
20. máj 2012

Moja ma skoro 10 mesiacov a mava sopliky a niekedy take drobne vyrazky. Robili jej x krat vyter, ale nic nenasli. Teploty nemava, zubky stale nelezu. Doktorka tiez povedala, ze to je asi alergia. Ale myslim, ze mozno len preto, ze nic ine nenasla. Dr. nam predpisala fenistil kvapky, ktore velmi nepomohli. Kupila som jej v lekarni homeopaticky sprej do nosa a ten asi zabral.
Este ma napadlo, ze moja tiez bola podobna, velmi nervozna, podrazdena, nechcela zaspavat, stale mi prisla unavena (suchanie ociek moze znamenat aj to).... a doktorka malej spravila krvne testy a mala ma nedostatok zeleza. To sa casto kojenym detom stava, prip. ak nedostavaju dost v strave. Mna sa dr. pytala, ci mame chudokrvnost v rodine a ked som povedala, ze ano, tak nam hned spravila testy. Zelezo dostava v kvapkach a odvtedy je to ovela lepsie... hlavne je pokojnejsia, veselsia a ma lepsiu farbu 🙂

kolinia
autor
21. máj 2012

@paris3 no s tou unavou mas pravdu, je pravda, ze je dost akcna, ked je hore, ale velmi rychlo je nervozna al. unavena, aj ked sa zobudi, tak po cca hodine, daledy aj skor vyzera unaveno, dokonca mi dakedy pripada, ze sa budi unavena. :-/ ...ale to asi nema nic s tym, ze si sucha nos a kycha teraz. Ona chora nebola uz pol roka, aj to mala len soplik asi ako 1-2 mesacna. Inak ja nekojim uz od 7 tyzdnov, nikdy som nekojila uplne, po porode som ja trpela silnou anemiou, moc som krvacala, dostala som 4jednotky krvi a aj plazmu. Inak myslim, ze nikto z rodiny anemiu nema.... Mam sa dr. spytat, ci jej nespravi test na zelezo?