Nebezpečné kočíky

tessa
15. feb 2007

Ahojte babule!

Ak si otvoríte stránku http://www.soi.sk/index.php?table=2 tak, zistíte, že niektoré kočíky SOI-ka uznala za nebezpečné..
Ak máte napríklad DEMA SCOUT X CLASSIC, tak tento kočík môžete ísť v pohode vrátiť do obchodu aj s dokladom o kúpe samozrejme, a predávajúci Vám musí vrátiť peniaze v plnej výške ceny kočíka.
Viac info nájdete na stránke SOI-ky. 😉

loginko1
6. máj 2010

oraia, môžeš hodiť nejaký link...
...čo ja viem, tak v Amerike okrem toho, že musí byť upozornenie na káve: pozor, horúca, možnosť popálenia, tak aj na kočíkoch musí byť, že pred zložením vyberte dieťa z kočíka....., možno, to nebolo v návode a maminka zložila dieťa aj s kočíkom a bol problém na svete 😀 ...dúfam, že ste to poňali, ako vtip, pretože tam už sa súdia hádam za všetko...
...všetky 3 značky sú top na európskom trhu a pochybujem, že by nechali v predaji niečo, čo by bolo nebezpečné...je síce pravda, že BUGABOO už na Slovensku vraj kočíky priamo nepredáva, ale vraj to súvisí s krízou a veľa mamičiek si ich objednáva priamo z Holandska....Maclereny sú podľa mňa najkvalitnejšie golfáče...

andrea999
6. máj 2010

pri bugaboo bee je to stará záležitosť,bol problém s brzdami pri starých modeloch.Nepoznám lepší a kvalitnejší kočík,
cena tomu zodpovedá.A hlavne novinka bugaboo bee plus.

oraia
7. máj 2010

loginko, ten maclaren bol oznaceny ako nebezpecny aj nasou SOI...
idem kuknut tu americku...
no uz tam nabehlo milion dalsich veci, tak hadam som sa trafila....
http://cpsc.gov/cpscpub/prerel/prhtml10/10137.html
http://cpsc.gov/cpscpub/prerel/prhtml09/09233.html ....
o bugaboo bolo viacej zmienok, naozaj tam pribudol kopec dalsich veci tak sa to obtiazne hlada, ale su tam spominane aj kociky Graco, Phill and Teds ci ako sa to pise ...atd.....
cele je to na ....www.cpsc.gov ....(U.S. Consumer Product Safety Commission) v sekcii child products

oraia
7. máj 2010

andrea999 ...ak ho mas a si s nim spokojna tak super.... len cpsc malo od spotrebitelov ktori pouzivali Bugaboo bee vyse 120 hlaseni zlyhania brzd v lete minuleho roka, to sa mi nezda az tak stara zalezitost, asi by som zvazila kupu veci, u ktorej je opakujuca sa ta ista vada a etse v takej velkej miere...to nepisem v zlom, len ma prekvapili niektore veci ked som si precitala

minitrouble
7. máj 2010

oraia ...ak si citala pozorne tak bugaboo na to poskytoval zadarmo suciastku ktorou sa ta chyba napravila ...takze mozno by obcas nebolo zle docitat clanky do konca
moze sa stat komukolvek a kdekolvek ze urobi chybu, pri kazdom novom vyrobku sa to moze vyskutnut, ked sa spusti do produkcie - otazka je ako sa k tomu potom sa spolocnost postavi ...ak sa postavi tak ako bugaboo ze na celu seriu posiela nahradne opravne diely zadarmo, tak si myslim ze to je ferove spravanie voci spotrebitelom
pokial viem tak toto iste riesil aj vyrobca maclaren ze posielali nejake kryty na tie kociky 😉

oraia, inak by ma zaujimalo aky kocik mas ty 😉 🙂 ak to nie je tajomstvo 😉

oraia
8. máj 2010

momentalne sa rozhodujem medzi:
http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...
http://www.bumbleride.com/collection2010-sk/fli...

od narodenia sme mali x-lander X1 ...aj ked bol polsky , maximalana spokojnost, nic sa nekazilo, netrhalo, nesekalo...a odpruzenie kolies uplna pecka, presiel aj velke kamene s tym, ze koleso uplne vyklonilo a kopirovalo akykolvek teren takze babo v kociku ani len nepodskocilo. Toto ma prekvapilo uplne, nam to strasne vyhovovalo lebo sme casto chodievali s malou po horskych terenoch a po lese. ale teraz chcem uz len nejake golfy, mala aj tak uz beha ale dlho este nevydrzi sama.

oraia
8. máj 2010

ten bumbleride flite vo farbe RUBY cely cerveny

pupavenka
8. júl 2010

ahojte, videli ste dnes televízne noviny na Markíze? dalšie nebezpečné kočíky... ak mám jeden z nich kúpený pred 2,5 roka myslíte že mám šancu vyreklamovat ho?

alusha
8. júl 2010

@pupavenka a ake kociky tam boli? ja som zapla neskoro, akurat to koncilo... a skusit by si to mohla s tou reklamaciou...

pupavenka
8. júl 2010

Nebezpečné výrobky - riziká ohrozenia zdravia dieťaťa

1) detský kombinovaný kočík Deltim Fokus, označený poľský pôvod,
- riziko uviaznutia prstov dieťaťa v prístupných medzerách v pásme jeho dosahu,
- chemické riziko, prekročená povolená limitná koncentrácia obsahu ftalátov,

2) športový kočík Golfové palice, pôvod neuvedený – dodané z Maďarska,
- riziko uviaznutia prstov dieťaťa v prístupných medzerách v pásme jeho dosahu,
- riziko uviaznutia dieťaťa v kočíku pri jeho neočakávanom zložení z dôvodu nedostatočného zabezpečenia blokovacieho zariadenia sklápacieho mechanizmu,

3) detský kombinovaný kočík Adbor Aston, označený poľský pôvod,
- chemické riziko, prekročená povolená limitná koncentrácia obsahu ftalátov,

4) detský športový kočík golfový Titi, pôvod neuvedený – dodané z Poľska,
- riziko uviaznutia dieťaťa v kočíku pri jeho neočakávanom zložení z dôvodu nedostatočného zabezpečenia blokovacieho zariadenia sklápacieho mechanizmu,

5) detský športový kočík Herry, označený poľský pôvod,
- riziko uviaznutia prstov dieťaťa v prístupných medzerách v pásme jeho dosahu,
- riziko zadusenia dieťaťa oddeliteľnými malými časťami, ktoré sa nachádzajú v pásme jeho dosahu,
- chemické riziko, prekročená povolená limitná koncentrácia obsahu ftalátov,

6) detský kombinovaný kočík Jumper X Piratz, označený poľský pôvod,
- riziko uviaznutia prstov dieťaťa v prístupných medzerách v pásme jeho dosahu,
- chemické riziko, prekročená povolená limitná koncentrácia obsahu ftalátov,

7) detský kombinovaný kočík Adbor Piccolino, označený poľský pôvod,
- riziko uviaznutia prstov dieťaťa v prístupných medzerách v pásme jeho dosahu,
- riziko zadusenia dieťaťa oddeliteľnými malými časťami, ktoré sa nachádzajú v pásme jeho dosahu,
8) detský športový kočík 7 ukangxiangban, pôvod nezistený,
- riziko uviaznutia prstov dieťaťa v prístupných medzerách v pásme jeho dosahu,
- riziko uviaznutia dieťaťa v kočíku pri jeho neočakávanom zložení z dôvodu nedostatočného zabezpečenia blokovacieho zariadenia sklápacieho mechanizmu,

skúsim zajtra zavolat, uvidíme čo z toho vydupem

evicka289
19. sep 2010

Ahojte mamičky môžete mi napísať, ktoré kočíky sú vhodné pre deti?? Lebo zatial som sa docítala aké su nevhodné... Ja mám Adbor Aston kočík tak už viem, ze je nevhodný. Vopred dakujem za odpoved príjemný zvyšok dna

denne73
22. sep 2010

Jeminky babenky mna už asi porazi. ja snad ten kočik ani nekupim. nezhanam novy kočiarik, pokojne aj z bazaru , ale chcem aby mal nafukovacie kolieska (do zimy) a taktiež vajičko. všetko čo je cenovo pristupne si overujem a stale niečo tie kočiky maju zle. No napr. čo poviete na tento

mravvcek
8. júl 2012

baby a kocik CAM je dobry?Nie je tiez skodlivy?