Nebezpečné kočíky

tessa
15. feb 2007

Ahojte babule!

Ak si otvoríte stránku http://www.soi.sk/index.php?table=2 tak, zistíte, že niektoré kočíky SOI-ka uznala za nebezpečné..
Ak máte napríklad DEMA SCOUT X CLASSIC, tak tento kočík môžete ísť v pohode vrátiť do obchodu aj s dokladom o kúpe samozrejme, a predávajúci Vám musí vrátiť peniaze v plnej výške ceny kočíka.
Viac info nájdete na stránke SOI-ky. 😉

eta
18. máj 2007

tessi,nenechaj sa odbit,aj ked je kocik rocny,stale je v zaruke a ak je este vyhlaseny za nebezpecny,tak nie je o com 😉
Ja som uz dnes tiez obvolavala, u nas v predajni zase preistotu nic nevedia(ako vzdy ),tak sa najprv musia skontaktovat s Demou,no ale sak ja im ukazem
Inak ak by ti ho nechceli zobrat tak si spravte vylet priamo do SE do Demy, aj ja nad tym uvazujem 😖

titkovamiriam
18. máj 2007

ak je ten kocik vyhlaseny SOI za nebezpecny,musia ho vziat naspat a ak nie kontaktuj SOI. 😀 Netreba sa nehat odbit

shiju23
18. máj 2007

ja by som radila kupovat si veci pre deti, ktore su odsuhlasene eu, kazdy vyrobok je oznaceny znackou, ktora je tam danna, tzv.,ze presla priznou kontrolou, ja som spokojna so svojim kocikom, stal kopu penazi ,ale nestazujem sa, mam znacku JANE, je to kvalitna svetova znacka, radsej kvalitne ako nebezpecne, ostatne hracky a pod, mam tiez testovane a povolene eu,bez toho by som si ani nekupila ziadnu vec pre moje dieta,nezijem na svk, ale myslim si,ze o to vobec nejde, treba si vsimat co sa kupuje,aj ked niekedy to nie je na 1pohlad vidno....

titkovamiriam
18. máj 2007

ja mam peg perego a som spokojna,mam aj taku stolicku na jedenie.Tiez si davam pozor co kupujem a hlavne oblecenie,ved to hruza co je dnes dostat a hracky to je kapitola sama o sebe. 😒

miruliacik
18. máj 2007

titkova miriam a aky peg perego mas? ja rozmyslam nad centro completo. Nemate s tym skusenost? je to novinka rok 2007.

titkovamiriam
19. máj 2007

ja mam clasic,no ma uz asi pat rokov ,kamoska mi ho dala pojej detoch a stale je ako novy.tusim mam aj v albume foto.Ale aj keby som ho nedostala tak by som si taky kupila lebo je bezpecny ,pevny,vsade sa s nim dostanem aj na terenne prechadzky a hlavne sa da cely oprat tak je stale cisty

😀 😀

tessa
autor
24. máj 2007

caute baby,

tak ja pridavam skusenost z dnesneho dna...

Kocik sme boli hned v piatok zaniest...samoska ma odbila predajkyna, ze podla akeho zakona do 3 kalendarnych dni mi ma vratit peniaze..Ja som nevedela presne znenie zakona, tak mi povedala, ze do 30dni sa zDemy vyjadria, a ak jej poslu dobropis, tak mi vrati peniaze...
Ale zekde som bola doteraz, ci sa mi cely ten rok kocik nezdal nebezpecny ,len teraz... 😠 😠 Tak som jej to pekne vysvetlila, ze pred nou stoji ta,ktora kocik dala presetrit, lebo sa jej zdal nebezpecny..Do toho zasiahol predajkynin otec (spolumajitel), aby to so mnou neriesila ,ze oni maju pravnikov za sebou...a bla bla bla 😠

Povedala som jej ze jej zavolam tento tyzden..

dnes mi mangel nasiel na internete zakon podlaktoreho mi mali peniaze uz vyplatit, tak som volala do SOIky, ze co mam robit. Pan odtial mi povedal, zemam zbehnut k tej predajkyni, ak mi neda peniaze, tak na reklamacny list napisat dovod, preco mi ich este nevyplatila,ked 3 dni uz presli..a doniest do SOIky, ze oni si ju uz podaju 😀

Dosla som k nej, ked ma zbadala zagulala ocami a ja ze si idem pre peniaze. Ona na to, ze ich nema, ze Dema este neposlala dobropis, takze ona peniaze nemoze vyplatit 😠
Tak som jej povedala, ok, nech mi napise, vyjadrenie, preco peniaze nemoze vyplatit, ze ja to rovno dam do Soiky ako podnet na presetrenie... V tom cuvla a ze ona mi teda vyplati tie peniaze a zrazu si to rozmyslela, ze predsa len pocka. Napisala vyjdrenie zobrala som papier a zaniesla do SOI..

Tam sme sa dohodli, ze ak peniaze nevyplati tento tyzden, takze v pondelok ju navstivia a "poucia ju o zakone"... 😀 😀

Ked som dosla domov ani nie za par minut mi volali z predajne (zvykne volat osobne sefka, ale so mnou zrejme nechcela,t ak kazala predavacke)ze si mam prist pre peniaze za kocik 😀 😀

Je az neuveritelne, co vsetko treba podstupit, aby ste sa dobili svojho prava... 😠 😖

eta
24. máj 2007

Je to fakt neuveritelne,ked si mas nieco u nich kupit idu ta ochotou zozrat a ak maju nieco zobrat spat,co je vyhlasene za nebzpecny vyrobok,tak to natahuju 😠
Ale aspon super ze to mas za sebou,ja mam zavolat v stredu,lebo tiez cakaju na dobropis z Demy,ci co,tak uvidime! 🙄

eta
4. jún 2007

No takže už aj my sme za kočík úspešne zinkasovali celú kúpnu cenu výrobku 😀

anika
5. jún 2007

eta, aj ja rozmyslam, ze ho pojdem vratit, ci len reklamovat prednu brzdu, lebo nam pada a rapka 😒 .kupili sme sice golfac, ale neviem, ci je vhodny na zimu, povodne sme to mali naplanovane tak, ze demu si nechame na zimu, ale teraz fakt rozmyslam.
ako ste vlastne postupovali?iba ste isli do predajne a hotovo?Islo to hladko?

eta
5. jún 2007

anika, a mas ten Klasik,ci Tollero?Urcite ho chod vratit,vratia sa ti zan vsetky peniazky a pripadne si mozes kupit na zimu nejaky ojazdeny sportak s velkymi kolesami.
No prebiehalo to tak, ze som isla do predajne,kde sme kocik kupili, povedela, ze som ho prisla vratit,nakolko bol vyhlaseny za nebezpecny vyrobok,dala som im zar.list,blocik(samozrejme sa robili ze o nicom takom nepoculi a nevedia - tak som mala so sebou pre istotu aj vytlacenu spravu,co ma SOIka na nete, tak hned stichli)kocik prevzali,dali mi nejaky papier,ze si mam o tyzden zavolat,ze oni ho musia vratit do Demy a od nich musia dostat dobropis,aby mi mohli vratit peniaze a cca o takych 10 dni som uz mala peniazky 😀

anika
5. jún 2007

eta, mam tollero, tak tam fakt pojdeme, co uz, ale bude mi za nim smutno, nech je aky je, bola pre nase prve babo, ja som k nemu, ako k hlbokemu, nemala vyhrady, ale ako sportak nic moc, skoda ☹

dannynka
10. júl 2008

mitinka ja ho mam a chcem ho ist reklamovat len neviem ako lebo ta pani tu u nas v TN zrusila obchod 😠 a mobily neberie 😠 😠

dannynka
10. júl 2008

baby poradte co mam robit.. 😒

lulolu
28. feb 2010

Zdravim Vas. ja zase som nasla na soi.sk zakaznay kocik od firmy adbor vivaro. sice ja mam baby lux ale je to to iste.
dala som ho reklamovat a vratily mi peniaze. ja som ho kupovala v kosiciach v jednej predajni. taky silny chlap tam predava.web: http://www.aymankociky.sk/ a on ich este stale predava takze si dajte pozor a tak isto tie nove aston to je tiez to iste. pozerala som potom na ten 3x3 lebo mi ponukal na vymenu ale to je onicom kocik. a nakoniec som si kupila alucross a som s nim velmy spokojna

rainee
2. mar 2010

najnovsie tusim k tomu prispel aj tako 😒

minitrouble
2. mar 2010

rainee - sorry ze sem vstupujem ale pokial viem tak to co si hodila ten link tak ten test bol spochybneny a ked by si si o tom studovala trosku viac tak by si zistila ze vyrobcovia sa proti tomu obranovali tym ze tam boli pouzite ovela prisnejsie normy ako sa bezne kociky hodnotia ..takze cele to bolo trosku zavadzajuce 😉 🙂
to nic v zlom - len aby teraz nenastala daka masova panika ze niektore kociky su zle a pritom su perfektne respektive uplne vyhovujuce - sama mam z tych v tomto teste oznacenych ako nevyhovujucich, doma 2 kusy a teda su uplne super a isto by som neverila nejakym bludnym clankom len tak bez nejakeho fakt vyrazneho dokazu (ine je ked nieco oznaci SOI) 😎 🙂

minitrouble
2. mar 2010

rainee - http://www.maxi-cosi.cz/pdf/tiskova_zprava_coi.pdf
to uvadzam ako priklad ze taketo clanky v novinach nemusia byt vzdy pravdive 😉

rainee
2. mar 2010

no ved vyrobcovia sa budu stale mat preco ohanat....
ked si vyhladas cez SOI kociky tak je ich tam na mraky tych "nebezpecnych", dokonca aj zname znacky.... 😉
a je zaujimave ze co sa inde stahuje z predaja, u nas najdes na kazdom rohu.

http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Jednotn...
http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Jednotn...
http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Jednotn...
http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Jednotn...

minitrouble
2. mar 2010

rainee ...ale ten test co si ty hodila je zamerany na uplne inu triedu ako tie kociky ktore nasa SOI kontroluje 😉 ...prepac ale nemozem porovnavat kociky typu TAKO a spol s kocikmi od vyrobcov ako Maxi Cosi a podobne ...tie maju dlhorocnu tradiciu a predavaju sa po celom svete (a nestahuju sa z predaja ako ty pises)
neber to v zlom ale tie 4 kociky co si hodila linky nepovazujem za znackove kociky 😎 a kazdy kto si ich kupi musi pocitat s tym ze tam ta kvalita nebude moc dobra 😉

rainee
2. mar 2010

praveze vela ludi kupuje tie lacne kociky, nie kazdy ma na znackovy za 600 euro 😉 netvrdim ze ma vydrzat veky ale zase v nom aspon nemusia byt skodliviny... a tema nie je znackove ale nebezpecne kociky 😀
hauck, chicco a nurse som nemala za "smejdove" kociky, no asi mam mylnu predstavu, tak potom beriem spät.

minitrouble
2. mar 2010

rainee - no chicco som tam medzi tymito 4mi kocikmi nevidela 😕 ...a tie zvysne no zial mali sme jeden Hauck kocik a teda zrovna za kvalitny by som ho neoznacila 😒 teda bol to najhorsi kocik co sme mali 😒
...no ja som sa len vyjadrila k tomu linku co si hodila ...moj nazor je ze kazdy nech si kupi co sa mu paci ale na druhej strane ak sa ma niekto pyta na radu tak poviem ze radsej kupit drahsi kocik ktory uz bol pouzivany a tym padom sa da kupit lacnejsie lebo pri tych starych overenych znackach by mal mat clovek vacsiu istotu ze by nemali byt zavadne 😉
na druhej strane isto existuju aj lacne kociky ktore su bez akejkolvek zavady - len je to vzdy riziko ...tak ako pri vsetkom ze ked je nieco lacne tak to moze mat aj svoj dovod preco to je lacne

rainee - neber to ze ti chcem odporovat alebo tak...fakt jedine co som chcela bolo sa vyjadrit k tomu linku co si hodila o tych "drahych" kocikoch 😉 🙂 ..lebo zase niekedy treba brat aj do uvahy to ze na svete existuje marketing a tvrdy boj a ze niektore znacky si mozu zaplatit takyto clanocek aby spreferovali samych seba a ine znackove kociky akoze "znehodnotili" 😉

rainee
2. mar 2010

jasne v pohode, ja som tam hodila link len na niektore kociky ako priklad, ostatne sa daju tiez vyhladat cez SOI. ono nie vzdy co je drahe je dobre a naopak, treba asi vyskusat. no a k tomu marketingu - tie drahsie kociky ho maju prepracovanejsi 😀 a niekde sa naklady na reklamu musia aj odrazit - v cene. ako sa hovori platis za znacku.

lulolu
11. mar 2010

No drahe a lacne zalezy aj kde to clovek kupy. niekde maju take velke predajne ze clovek polovicu z ceny zapolati najom predajne🙂)) a nakoniec ani nevie o tom ze kupil totalnu hlupost. ako som bola v optime v kosiciach alltoys sa to vola tusim a tam su tie kociky tak predrazene ze nieco strasne a nic poriadne tam ani nemaju

katinka69
23. apr 2010

Ahojte 🙂 uz dlhsie sa tejto teme nikto nevenoval, tak skusim obnovit diskusiu 🙂 mam totiz podobny problem. Kupili sme Bambino Sprinter a ked mal drobec pol roka a zacali sme pouzivat aj sportovu cast a zistila som, ze je vlastne skoro nepouzitelna. Ked mam maleho otoceneho k sebe, kocik je dost nestabilny, nakalana sa dopredu a ked rucku prehodim, kocik sa neda ovladat 😀 , nechapem ako to mohli tak vyrobit 🙂. Navyse tam zboku trcia dve latky, ktore nie je kam pripnut a tak ma maly volny pristup ku konstrukcii. Dala som echo na SOI a takisto sme kocik reklamovali ale pani v obchode je neoblomna, na vsetko ma vysvetlenie 🙂. Cakame teraz na vysledok, mate niekto podobnu skusenost s tymto kocikom? Bola to zla kupa, aj ked hlboky celkom posluzil 🙂. Dufam, ze SOI uzna kocik ako nebezpecny a bude mozno o par urazov menej.

alusha
23. apr 2010

katinka aj my mame tento kocik, je pravda, ze ked prehodis na sportovom rucku, tak sa ovladat neda, ale ked som ho mala tvarou k sebe, tak sa mi neprevracal vobec a ani ziadne latky nam tam netrcia... ja som s nim bola v celku spokojna, az na jeho vahu tazku, ale nedviham ho, kedze byvame v doma a vozim v nom uz druhe dieta 🙂 ale sportovy som dlho nepouzivala, kupili sme si lahsi sportak a takisto mame aj golfky... no som velmi zvedava, ako pochodis so SOI 🙂 ale musim povedat, ze na nase hrozne cesty a na dvor mi je uplne super tento kocik, lebo je dobre odpruzeny 🙂

katinka69
24. apr 2010

alusha, ked das prec tu prednu cast ked mas hlboku verziu, tak tam zboku su dve latky, ktore predtym boli pricvaknute cvokmi k tej hlbokej casti. My sme kupovali kocik v 06/09, mozno nejaka novsia verzia 🙂. Ak nepochodim ani na reklamacii ani na SOI tak urcite ho vymenim, chodim teraz s trojkolkou Jane slalom, je to neporovnatelkne 😀 a ma to len jednu nevyhodu, ze je dietatko len tvarickou k svetu 🙂 zvykam si, aspon vidi co sa deje 🙂

oraia
6. máj 2010

ahojte....ja sice nemam zlu skusenost s kocikmi, nastasie sme vybrali dobre...ale nedavno som nahodou narazila na nete na americku"soi" ku a taktiez mali hlasenia o nebezpecnych vyrobkoch...a prve tri najhorsie boli BRITAX, BUGABOO BEE, MACLAREN techno....bola som z toho uplne zhrozena....kociky ktore sa u nas predavaju za sialene peniaze a povazuju sa za "luxusne" ....