Nebezpečné kočíky

tessa
15. feb 2007

Ahojte babule!

Ak si otvoríte stránku http://www.soi.sk/index.php?table=2 tak, zistíte, že niektoré kočíky SOI-ka uznala za nebezpečné..
Ak máte napríklad DEMA SCOUT X CLASSIC, tak tento kočík môžete ísť v pohode vrátiť do obchodu aj s dokladom o kúpe samozrejme, a predávajúci Vám musí vrátiť peniaze v plnej výške ceny kočíka.
Viac info nájdete na stránke SOI-ky. 😉

eta
15. feb 2007

tessa,
no my mame DEMA SCOUT X Tollero a ked som citala popis pri tom klasiku,tak je to to iste,len mam smolu,ze testovali zrovna tie Classic 😖 ,no pisala som uz aj na Soi,tak uvidim 🙂

tessa
autor
15. feb 2007

ahoj,
tollero riesim teraz ja 🙂
Dala som podnet na presetrenie Tollera (ktory mam aj ja 😠 ), pretoze ta zavada, ktora je na Classicu je identicka so zavadou na Tollero..
Ma sa mi ozvat jeden pan zo SOI-ky, ktory to ma na starosti...vedenie ma schvalit na zaklade mojej reklamacie, ci budu testovat aj Tollero alebo nie..ale podla jeho slov, je to na dobrej ceste 😉

Ked budem vediet viac, napisem ti IP 🙂

eta
15. feb 2007

no to je super,lebo ja som presne hned pozrela na to madlo a je to tam naozaj take,ze cakam ze si tam maly prinajmensom odrie ruku a to som si to predtym vobec neuvedomila ☹
Tak dufam,ze sa naozaj s tym nieco bude diat 🙂

tessa
autor
15. feb 2007

Aj tebe to madlo nedolieha uplne ku kociku?? mame smolu, ze testovali len Classic, ale snad budu aj Tollero, lebo ten pan mi povedal, ze ohladom DEMA je tam vela staznosti, ze nie som prva, ktora im vola... 😖

Ale ze keby isli aj na testy Tollera, tak ze mam byt trpezliva, lebo ze to mesiac trva, kym vsetko presetria... 🙂

hanka274
15. feb 2007

tessa, super tema!
Dakujem a urcite aj iny dakuju....som zvedava na prispevky.... 🙂

tessa
autor
16. feb 2007

hani,
a ty mas aky kocik nebezpecny?

sabka
16. feb 2007

Aj ja mam ten kocik. Je to dema scount x classic. Bola som s nim velmi nespokojna. Uvazovala som nad tym ako sa ho zbavit. Teraz je to vyriesene. Dakujem za radu.

tessa
autor
16. feb 2007

sabka,
ak nahodou ti ho nebudu chciet v predajni zobrat a povedia ti, ze nan namontuju specialnu zabranu, nedaj sa! Vypytaj si potom reklamacny list a do kolonky POPIS ZAVADY zadaj len "nebezpecny vyrobok", proti tomuto nic nezmozu a zo zakona do 3dni ti musia vyplatit celu sumu kocika 😀 Inak by dostali pokutu... 😀
A ak by si aj potom mala problemy, tak sa ozvi, mam kontakt na pana v SOI-ke a mam mu dat vediet, keby tie Classic nechceli niekomu zobrat spat 😉

Niekedy staci, ked im aj SOI-kou postrasis, to nemaju radi a cuvnu 😀

tessa
autor
16. feb 2007

apropo, kedy sa ti maly narodil? Pozeram, ze sme na tom stejne s vekom deti 🙂

tessa
autor
16. feb 2007

Pre ETU:

Napisali mi zo SOI-ky, ze kocik TOLLERO ide na testing 🙂 🙂 🙂

Uz treba len cakat, ako to dopadne... 😉

Drzme si palce! 😉

eta
16. feb 2007

tessa,
super,supr,tak teda pevne dufam a verim,ze sa ich zbavime 😀 😀

hanka274
17. feb 2007

Tessa ahoj, ja mam snad dobry kocik, aspon zatial som nic nenasla. Mam PP-Atlantico s Navettou a Primmo Viaggio.
Snad si to nemyslela, ze aky mam nebezpecny kocik ked som prispela....ze ak nie, co tu robim!! ☹
Ale do buducna, ked to mozno cele predam ako zostavu a kupim len sportak, tak urcite pomoze to tvoje upozornenie. Dik
H

tessa
autor
17. feb 2007

Hani,
nemyslela som to v zlom 😉 To len ja som teraz taka nastartovana robit dobre skutky a pomahat babam,ktore maju tieto nebezpecne kociky, ze som hned bola zvedava, ze aky mas ty, ci ti nemozem nejako pomoct 😀
Mangel vravi, ze ma posadla pomsta( stve ma ten kocik, ktory mam ja, je od zaciatku strasne zle ovladatelny a ma aj ine muchy, a ked som zistila, ze jeho "sestersky kocik" Classic je nebezpecny, hned som sa obula do toho, aby presetrili aj nas Tollero) 😀
Najradsej by som sa ho z bavila, ide mi do jednej strany a ked v nom lezi 10kg babo, tak mam co robit, aby som vykerovala a nenarazila s nim do muru... 😖 fakt ide do jednej strany velmi... 😖
A ak sa to podari, a zistia identickost chyby aj na nasom, tak uz mam vyhliadnuty novy a tiez PP-cko 😀

anika
17. feb 2007

ahoj tessa, aj ja mam tollero, ale nie som s nim az taka nespokojna, ma sice svoje muchy, ale sa daju vychytat.Uz som pisala aj v kocikoch, ze aj mne isiel dolava, ale tie srboby po bokoch treba raz zacas dotiahnut, tak skus, mne to pomohlo/inej ale moc nie, co som to poradila, ale ta mala iny kocik/.
ehm, ale mam dojem, ze teraz sa vsetko-vsecicko vyraba na "jedno pouzitie", je jedno aka znacka, len aby sa stale predavalo a kupovalo ☹

hanka274
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arabeska
17. feb 2007

no ja iba ziram co robia s tymi kocikmi teraz.ako my za to vyhodime nie male peniaze a oni su este aj nebezpecne?to aby som uz nicomu neverila a babo nosila asi iba na rukax alebo co 🙄
tessa,urcite sa nedaj odbit a drzim palce aby sa ti to podarilo doviest do uspesneho konca.

wladka
19. feb 2007

no vida, vdaka tess, aj my mame scout x clasic, no hruuuza! 😖 ..som rada, ze je tento prispevok, uz aj tento alebo buduci tyzden ho pojdem vratit, vyskusam co to urobi.. chcela som ho dat do bazaru, ale kto by ho zobral, ze?? 😒

dam vediet 😉 ..aj ty sabka, ze ako..ok? ..my aj tak planujeme kupit sportak, peg perego, tak snad ten je okay 😅

tessa
autor
19. feb 2007

Baby,
s tymi Classic sa nedajte, tak ako som pisala vyssie, tak tak treba jednat s nimi.
Keby ste nahodou volali do DEMA, tak tam vam "mila" sekretarka povie, ze oni vam nainstaluju specialne zabrany na kocik 😖 😠
ale vravvim, vy sa nedajte a pytajte reklamacny list, keby nechceli peniaze vratit! 😉

A ze podporujme slovensky trh 😠 Uz nikdy viac! 🙂

wladka
19. feb 2007

😀

sabka
19. feb 2007

Dakujem tessa. SOIkou sa budem ohanat uz od zaciatku. Potom vam dam vediet ako to dopadlo. Skoda len, ze sme ten kocik kupili vo vzdialenejsom meste. Ale mozno v piatok sa nam tam podari ist. Moj maly sa narodil 22.7.

rainbow
19. feb 2007

ahojte, no je mi luto, že mate zrovna tie zlé kočiky, ale všimli ste si kolko je tam nebezpečných výrobkov, a kolko z nich pre deti? ja som si všimla, že je tam aj ohradka z nebezp.chem.látkami a myslím, že je to CAM, tak to aby som sa tej mojej rýchlo zbavila...

tessa
autor
21. feb 2007

ETI, napisali mi zo SOI 🙂

Dobrý deň,

pán xxx z ÚI SOI Bratislava informoval tunajší inšpektorát o vašom probléme.

V záujme prešetrenie Vášho podnetu sme dňa 20.2.2007 odobrali vzorku kočíka Dema Scout X Tollero na posúdenie jeho bezpečnosti autorizovanou osobou.
Vzhľadom na to, že nevieme odhadnúť časovú náročnosť skúšok, prosíme o trpezlivosť, po obdržaní výsledku skúšok Vás budeme ihneď informovať o záveroch a ďalšom postupe.

S pozdravom
xxx
KI SOI Trnava

wladka
21. feb 2007

ahojte holky..

no uz som si to vytlacila z netu - ten clanok, presne na tu demu, a mozno zajtra, pozajtra sa tam vystrojime, uvidim co mi na to povedia..

a uz som sa poucila, druhy kocik kupujem, bude to peg perego, sportovy, s vanickou, drahsi, lepsi - tak snad ho zas neobjavim medzi nebezpecnymi kocikmi.. 😅 ..to by ma uz porazilo nacisto!

a tesi, drzim palce, myslim, ze neprejde testom.. 😉

sabka
22. feb 2007

holky, dnes mi emailom doslo vyjadrenie riaditeľa inšpektorátu SOI so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj ohladom kocikov. Citajte:

v zmysle § 18 ods. 4 zák. č. 634/92 Zb. o ochrane spotrebiteľa, v znení neskorších predpisov, je výrobca, dovozca, dodávateľ alebo predávajúci povinný umožniť spotrebiteľovi vrátiť nebezpečný výrobok späť a spotrebiteľ má právo výberu, ktorej z povinných osôb výrobok vráti. Ak spotrebiteľ uplatní toto právo, výrobca, dovozca, dodávateľ alebo predávajúci musí prevziať nebezpečný výrobok a najneskôr v lehote do troch kalendárnych dní vrátiť spotrebiteľovi kúpnu cenu výrobku vrátane účelne vynaložených nákladov. Ak spotrebiteľ už nemá doklad o kúpe výrobku, táto povinnosť sa vzťahuje na výrobcu alebo dovozcu.

Takze nenechajte sa oblbnut ziadnou 30 dnovou lehotou ani namontovanim ochranneho madla. Ak mate zaujem mozem vam preposlat cely email a kontakt.

eta
22. feb 2007

tessa,
no super! 🙂 🙂 🙂 Tak sa tesim,ako im snad neprejde testovanim 🙂

wladka
22. feb 2007

drzet mi palceeee!! idem dnes, poobede... dam vediet ako sme dopadli! 😉

sabka, dala som ti adresu v IP, prosim ta posli mi ten mail.. aspon sa budem moct branit..diiik

dadulik
23. feb 2007

wladka, ako ste vcera dopadli?

wladka
23. feb 2007

ahojte.. vcera som nestihla napisat..

inak hruuza! predajna je zrusena, v senici sa vzdy odvolavali na predajnu, ze to mame cez nu.. no a na urade podnikatelskych cinnosti nie je predajna odhlasena, ale povedali, ze tu predajnu, oni totiz okrem kocikov predavali aj sportove veci, no tu predajnu vlastni mamka, a tie kociky mala jej dcera, lenze sa oni teraz povadili, matka o dcere nevie.. tak skusime znovu zavolat do senice, hovorili tam, ze ich priamo v sklade zbieraju, a davaju peniazky.. dam vediet.. ale na druhej strane, som statna jak blcha, kupila som novy sportak, no to sa neda porovnat..

mitinka
23. feb 2007

baby nekupujte kociky JUPPI-KAJTEX ked mu nieco bude nevyreklamuju ho!!!!!dotycna pani trefilova povedala ze to je nasa chyba!!!!a nie je tak tie kociky nekupujte su kazive a stoja 8000sk

wladka
23. feb 2007

no, teraz sme volali, v pondelok mame doniest kocik do predajne, peniaze nam daju.. paa..a ostatnim drzim palce