Neviem, ako si mám správne vybrať kočík

dicinka1
21. jan 2009

ajojte baby..mam trosku dilemu...v kocikoch..napisem vam preco..pred par tyzdnami sa mi ozvala jedna pani odtial ci nechcem kupit kociarik 7 mesiacov pouzivany...TAKO NATALIA za 4 000 sk+ dohoda..velmi sa mi pacil,a ona si to vsimla tiez...pretoze som to mala v albume..TAK SME SA dohodli,ze mangel ho pojde pozriet a ak bude cisty a funcny a ako novy,tak ho teda vezmeme..

ale minule som bola v jednom obchodiku a videla som tiez pekny kociarik...DEMA STAR a stoji 10 800 sk..stvrokombinacia,teda je tam aj autosedacka,ktora sa da nakliknut...

obe kociky su velmi pekne a vyhovuju mi...ale neviem sa rozhodnut...koli tomu som teraz aj taka mrzuta,pretoze neviem si vybrat a chcem vybrat spravne..

obe kociariky mam v albume..prosim pomozte mi vybrat...musim sa rozhodnut za 2 dni...pretoze ta pani nebude dlho cakat,kym si ponho pridem....a ten druhy co som ho videla v obchodiku tiez tam nebude vecne,tak som myslela,ze dam zalohu..povodne som chcela novy kocik,ale ked tu na vychode taky nemaju aky ja chcem..iba v polsku..a aj tak neviem ci bude taka farba...no a do polska nemam s kym ist

poradte mi,som velmi smutna....

rozhodujem sa iba s tych dvoch..za krory by ste boli vy?ak by ste mali mat na vyber z tych dvoch?????????

dannynka
21. jan 2009

dicinka no do felicie neviem neviem 🤐 😅

dannynka
21. jan 2009

siri- 😀 😀 😀 😀 😀 tak tak 😉

sirinka
21. jan 2009

dicinka...ja som raz chcela nalozit to tako do klasickej fabie a neslo to...jedine ze by ste mali predlzeny variant.

yanna.o
21. jan 2009

dicinka, já měla také dilema v těhotenství. Nakonec jsem vybrala a naštěstí jsem se nepřehmátla a naopak jsem našla spoustu výhod kočárku a šla bych do něj zas. Ale v případě tvého výběru bych ho něměla vůbec 😅 To je sranda, co? Nevzala bych ani jeden, jelikož dle diskuzí jsou poměrně často poruchové a strašně těžké a velmi špatně ovladatelné (můžeš si na googlu najít diskuze). Mohu-li upřímně poradit, ještě si nech výběr projít hlavou a to Tako bych prostě nebrala a měla bych tím pádem víc času na přemýšlení. Navíc pokud ti nevadí ojetý kočárek, tak za ty peníze ( + - )seženeš i jiné kočárky, které by ti vyhovovaly určitě víc. Jen se snažím dobře poradit. Z Taka bolí ruce, je to dřina (vím od kamarádky) a sama jen teoreticky z krámu při prohlédnutí 😉 Já nemám zkušenosti s žádnou značkou krom té mé, takže dávám odkaz, ve kterém jsou další odkazy na diskuze. Jen pro inspiraci obecně, co se dá od kočárku čekat.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/
a
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Když ten nákup odložíš, aspoň se zbavíš toho časového presu a vše si v klidu promyslíš 🙂

dicinka1
autor
21. jan 2009

nie nie..my mame obycajnu feldu... ☹

janina1977
21. jan 2009

dicinka: myslím, že po tomto fóre budeš ešte viac nerozhodná, ja osobne by som brala demu star ale bez autosedačky, tú by som kúpila inú, ja som mala tiež taký, čo sa vajíčko naklikávalo na konštrukciu a nikdy som to nevyužila, ale ak budeš chcieť striedať kočíky ako ja, tak kúp radšej tako, ja keby som mal ďalšie bábo, kúpila by som len hlboký, v tom sme boli len krátko a je dnes je toľko šporťákov na výber, mala som aj demu a bola v pohode bez žiadnych reklamácii, ináč demu star som videla aj za asi 8500 skk 🙂

sirinka
21. jan 2009

skuste to v obchode s mm nalozit, pripadne pozri rozmery. na tvojom mieste by som si to dobre pozrela a do juna mas kopec casu. na mmb mas vela kocikov za dobre ceny a lahucke a dobre skladne...

dicinka1
autor
21. jan 2009

yanna..kuknem sa na tie kociariky... 😉

ja idem spinkat..mam total vyplakane oci..lebo ma to mrzi ze sa neviem rozhodnut..je vela krasnych kociarikov..napr neonato..atd..ale mnme pripadaju take komplikovane..niektore kociky vyzeraju ako voziky pre postihnutych.,...no ja neviem...

zajtra pojdem este kuknut na ten dema,nech mi ho predavacka rozlozi a zlozi...a uz sa rozhodnem

sirinka
21. jan 2009

yanna prezrad nam, co si nakoniec vybrala?
inac to tako mala kamoska a bola velmi spokojna...ale chodila len minimalne autom a aj to s manzelom, takze kocik nakladal on.

dicinka este ide aj o to, na ktorom poschodi byvate a ci sa kocik zmesti do vytahu....

margaretka11
21. jan 2009

Dicinka nám Breaker, ale iba 1 ks vošiel do feldy len tak tak. 😝

janina1977
21. jan 2009

súhlasím so sirinkou - ešte máš čas na rozmyslenie a možno budú dovtedy aj iné modely 🙂 🙂 🙂

sirinka
21. jan 2009

mne niektore kociky pripominaju ufo...no co uz 😀

dicinka1
autor
21. jan 2009

😀

yanna.o
21. jan 2009

sirinka, ano ufo 😀 😀
já svůj nikomu nenutím, v čr stojí 10 000 nový 😖 mám inglesinu magnum. popisuju ho v těch odkazech i na fotkách. v bazaru se však dá koupit za dost slušné ceny a je to držák. Pokud s ním někdo nevyváděl psí kusy, tak bude v pořádku i po dětech, ač už jsem jednou v bazaru viděla magnum v rozviklaném stavu, ale to nechápu, jak toho bývalí majitelé dosáhli, jelikož já s tím kočárem jezdím jak s tereňákem a podvozek jsem rok a čtvrt nechávala stát venku nonstop a je úplně v pohodě. Není rozviklaný atp. Skládání, převážení autosedačky, váha, praktičnost, neporuchovost, ovládání atd. zcela vyhovuje. Ani nevím, zda se na Slovensku prodává. Vyloženě to sem dávám jen tak pro představu. Netvrdím, že jiné kočárky jsou špatné. Na mě by oba uvedené byly určitě moc těžké, to vím jistě. Nezvládla bych to tady s nima, nevytlačila bych je do kopce, natož do kopce přes hrboly a ne několikrát denně. Ne že by neprojely (mají velká kola), ale já bych nemohla.. taková je má zkušenost. Ale je jasné, že ne všem se porouchali, mohou být úplě bez poruchy a mnoha maminkám nevadí a cena je příznivá. Už jsem se na druhou stranu setkala s tím, že maminky litovaly, že se nadřely nebo musely reklamovat nebo jim vadilo nějaké mouchy. Ale o tom já mluvit nemohu, jelikož nemám s těmito kočárky žádnou osobní zkušenost.

yanna.o
21. jan 2009

omluvte překlepy

janina1977
21. jan 2009

dicinka - choď pozrieť kočíky aj do užhorodu

yanna.o
21. jan 2009

jo a vybírat kočárek je hrůza, hrůza, hrůza. Moc dobře to znám.

sassi
21. jan 2009

no ja som mala letne dieťa v hlbokom bolo do jari, 8 mesiacov
a ja som nemala naklikávaciu autosedačku a ani mi to teda nikdy nechýbalo ...
male babo preložíš bez problemu do kočíka, ked prídeš do mesta ... aj tak nemá byť podla možností dlho v sedačke
a do obchodákov sme tiež dávala do vozíka, ked na kusok, preniesli sme aj v ruke (napr ked sme šli na navštevu)

mne osobne sa Tako moc nepáči kvoli svojej váhe, su to dosť ťažké kočíky 😉 my sme povodne išli tiež kupovať TAKO, opticky sa mi páčilo, ale ked som ho mala " v ruke" tak sme si vybrali uplne oný kočík 😉 Skus kuknuť diskusiu, čo je doležité pri vybere kočíka ... a ešzte maš dosť času sa rozhodnuť ... hlavne nekupuj kočík len " podla farby" ... ako ja moj prvý 😀 😀 😀

sassi
21. jan 2009

yanna - Inglesina u nas okolo 14.000 Skk stála, ked sme my kupovali, a my sme mali limit do 10.000
ale vyzerala super ... trošku staromodne, ale inak niet čo vyčítať

badusa
22. jan 2009

Ahoj dicinka1, ak ti môžem poradiť,, tak ja mám tako natalia, používam ho už pri druhom synovi, ktorý sa narodil 6.6. teda taký dátum ako čakáte aj vy a môžem kľudne povedať, že je to dobrý spoľahlivý kočík a som s ním maximálne spokojná.Malý má teraz 7,5 meisaca keď boli veľké zimy tak som ho poriadne naobliekala a dala do fusaku aj deky a zmestil a mi v pohode.Je to dosť veľký kočík a pohodlný aj pre bábo aj pre teba.Niekde som našla popis kočíku lebo aj ja sa ho na jar chystám predať tak teda tu je:
Najlepší pomer ceny a úžitkových vlastností v našej ponuke má práve Natália.Tako je tradičný výrobca kočíkov. Táto značka je známa po celom svete. Tako je už aj na Slovensku a prostredníctvom našej firmy máte možnosť nakupovať túto značku za mimoriadne výhodné ceny. Je treba pripomenúť, že modely Tako vychádzajú z klasickej štvorkolkovej koncepcie, ktorá v sebe spája hlboké prevedenie ale aj veľmi pekný športiak. Kočík je ako celok, nič sa nepripevňuje na konštrukciu iba sa cely skladá podľa potreby na hlboký alebo športový.
Popis kočíka:
Podvozok:
-nafukovacie kolieska na oceľových ráfikoch,
-kolieska s poistkou "easy" ,
-brzdy spojené jednostupňové
Konštrukcia:
-oceľové profilované rúrky,
-výstuže v namáhaných častiach,
-neutrálne farebné odtiene lakovania (lakuje sa podľa celkového prevedenia, iba odtiene sivej alebo podľa celkovej farby),
-výškovo nastavovateľná rukoväť s anatomickým madlom, -prehadzovacia rúčka,
-nákupný košík (dá sa demontovať a očistiť),
Prevedenia:
Športové prevedenie
-polohovateľná opierka nôh 0°až 90°,
-polohovateľná opierka chrbta (3 polohy - horizontálne ležanie, mierne ležanie, stoličkové sedenie),
-5 bodové popruhy s mäkčenými opierkami na plecia a bruško,
-hrazdička- otvárateľná,
- prešívaný mäkký poťah,
-polohy sedenia v smere alebo proti smeru jazdy (podľa prehodenia rúčky),
-sklápacia vystužená búdka s otvormi,
-šilt proti slnku s možnosťou zasúvania pod striešku,
- zadný kryt z látky (je súčasťou búdy a zabezpečuje aby nevznikal prievan),
-nánožník,
-dá sa skladať ako šport alebo ako hlboký
Hlboké prevedenie
-textilná polovanička,
-mäkké lôžko,
-kapsička v prednej časti,
-prenosná taška fusak,
Ostatné
-kvalitné hrubé šitie,
-sýte a veľmi pekné farby.
Rozmery:
- vnútorné rozmery malého hlbokého lôžka 30 x 70 cm
- vnútorné rozmery veľkého hlbokého lôžka 35 x 80 cm
- prenosná taška 30x70 cm
- celková výška kočíka 105 cm
- výška lôžka od zeme 55 cm
- výška rukoväti (nasta

sassi
22. jan 2009

badusa a váha?
lebo ku kočíku si treba prirátať 15kg (dieťa, prebalovacie veci, príp. nakup) a že to bude musieť potom dvíhať a tlačiť do kopca 😉
určite je to zabehnuta značka, ved u nas v meste ich behá spusta, pyvame blizko pri Polsku, takže ich odtial vozia vo velkom...
isto je to fajn kočík, ak byvaš niekde ked su nerovne cesty ... ale na rovinke

sassi
22. jan 2009

no našla som vahu - 19kg, moj kočík ma 15kg a aj to sa mi zda niekedy dosť
naš maly mal v polroku 9kg, v roku skoro 13 ... takže každe kilo, čo nemusím tlačiť navyše je dobre 😀

janeette
22. jan 2009

Ahoj.Podla mna ten Tako Natalia a za ušetrený zvyšok si kupiš aj autosedačku (v Polsku stoja do 1000.-)aj pre bábo ešte niečo čo bude treba 😉 Tie kočiare sa mi zdaju velmi podobne

sassi
22. jan 2009

Dema star ma uvedenu vahu 14,5 kg , čo je teda velky rozdiel
a aj opticky sa mne osobne viac páči
a na nete skus pohladať, ja som videla novu aj za 8500 😉 ale asi bez sedačky

skus na http://www.najnakup.sk/Porovnaj_detske-kociky_D...

jmisa
22. jan 2009

Taky se rozhoduju mezi kočárkama. Je to boj a doufám, že se do porodu rozhodnu 😀
Pro mě je hodně důležitá váha. Kamarádka má klasika čtyřkolku, která má 16 kilo a tlačit v ní 8 měsíců staré děcko do kopečka je docela záhul.

sassi
22. jan 2009

inak celkom dobre su aj natačacie kolesá (pokial mate normálne cesty, lebo na hrbolatej sa s tým blbo chodí) lebo nemusíš pri každom zabočení kočík nadvihnuť ... čo teda tiež šetrí ruky 😉

tereziep
22. jan 2009

dicinka1: Ahoj já mám jako yanna.o inglesimu magnum a jsem s ní spokojená. Být tebou tak bych s koupí kočárku nespěchala. Máš ještě cca 5 měsíců čas. Jde o to, jak budeš kočárek používat. Já bych třeba už nešla do kočárku bez možnosti dát autosedačku na podvozek. Jelikož k dětskomu doktoru musím dojíždět tak ji plně využiju. Kdybych jezdila MHD tak musím 2x přestupovat a z kočárkem je to hrůza tak tam vždy jedu autem. No a protože před ordinací nezaparkuji tak musím parkovat dál. Je to prostě pohodlné nacvaknou a jet. Kamarádka měla sportovní kočárek a říká, že by už do něj nešla. Myslím, že to bylo zrovna Tako. Jde o to, kam budeš z kočárkem jezdit. Koukala jsem, že váží 19,5 kg. To je docela dost. Když bych k tomu připočetla, že mimčo kolem roku může mít i 10 kg, tak bych ho nechtěla tlačit. Musíš si uvědomit, jak budeš s dítětem cestovat. Jestli budeš jezdit autem či MHD nebo jen chodit pěšky. Pokud budeš sama jezdit autem a budeš brát sebou kočárek tak si myslím, že budeš mí co dělat, aby jsi sama bez pomoci vůbec kočárek dala do kufru. Já jsem vybírala kočárky hlavně podle váhy. Chtěla jsem co nejlehčí. No a pokud chceš kočárek starší, tak si myslím, že ho seženeš vždycky. A docela mě překvapilo, že ho ta paní už prodává - že ho používala jen 7 měsíců, když je to vlastně kočárek až do 3 let.

zuzanale
22. jan 2009

Ahoj dicinka1 pridám sa aj ja. My sme mali pri našej podobný kočiar zásadná vec na takýto kočiar autosedačku či už na ten demoví alebo tako autosedačku nenaklikneš pretože ju len vložíš do kočiara čiže je to nepraktické. my sme s našim síce boli spokojný ale náš sme po roku predali lebo bol zbytočne ťažký a potom sme mali už len golfače..... teraz ku druhému padol na výber kočiar s konštrukciou na ktorú sa jednotlivé časti len naklikávajú je to praktickejšie skladnejšie....
Ale ak ozaj chceš takýto typ kočiara a chceš ušetriť kúp tako a autosedačku tejto alebo aj inej značky kúpiš novú za cca 2500sk alebo potom hop šup do polska a tako kúpiš okolo 7000sk aj s autosedačkou navyše do júna máš času dosť takže ja by som sa ešte popozerala a počkala.
aby som nezabudla do felicie určite takýto kočiar vlezie naši majú tak mám odskúšané

jmisa
22. jan 2009

Tereziep, no já se ani tak nedivím, kočárek posloužil jako hluboký a jako sporťák už je na nic a navíc je těžký 😉

zuzanale
22. jan 2009

Ahoj dicinka1 pridám sa aj ja, my sme mali pri našej takýto kočiar ale keďže bol ťažký tak sme ho po roku predali.
Pri týchto kočiaroch je, ale zásadná jedna vec tam autosedačku nenaklikneš iba vložíš takže je to nepraktické ja som sa tentoraz rozhodla pre kočiar s samostatnou konštrukciou na ktorú nakliknem podľa potreby jednotlive časti výde to síce troch drahšie, ale má to výhody. Ale ak chceš takýto kočiar a chceš aj ušetriť kúp tako a nová autosedačka stojí cca 2500sk ešte vždy je to lacnejšie.... alebo počkaj veď do júna kopec času a poobzeraj sa lepšie po kočiarikoch určite nájdeš niečo cenovo výhodné aj praktické, no a posledná možnosť ak zvládneš cestu tak hop šup smer polsko veď aj tako je polské a tam kúpiš kočiarik aj s autosedačkou cca za 7000sk