Neviem, ako si mám správne vybrať kočík

dicinka1
21. jan 2009

ajojte baby..mam trosku dilemu...v kocikoch..napisem vam preco..pred par tyzdnami sa mi ozvala jedna pani odtial ci nechcem kupit kociarik 7 mesiacov pouzivany...TAKO NATALIA za 4 000 sk+ dohoda..velmi sa mi pacil,a ona si to vsimla tiez...pretoze som to mala v albume..TAK SME SA dohodli,ze mangel ho pojde pozriet a ak bude cisty a funcny a ako novy,tak ho teda vezmeme..

ale minule som bola v jednom obchodiku a videla som tiez pekny kociarik...DEMA STAR a stoji 10 800 sk..stvrokombinacia,teda je tam aj autosedacka,ktora sa da nakliknut...

obe kociky su velmi pekne a vyhovuju mi...ale neviem sa rozhodnut...koli tomu som teraz aj taka mrzuta,pretoze neviem si vybrat a chcem vybrat spravne..

obe kociariky mam v albume..prosim pomozte mi vybrat...musim sa rozhodnut za 2 dni...pretoze ta pani nebude dlho cakat,kym si ponho pridem....a ten druhy co som ho videla v obchodiku tiez tam nebude vecne,tak som myslela,ze dam zalohu..povodne som chcela novy kocik,ale ked tu na vychode taky nemaju aky ja chcem..iba v polsku..a aj tak neviem ci bude taka farba...no a do polska nemam s kym ist

poradte mi,som velmi smutna....

rozhodujem sa iba s tych dvoch..za krory by ste boli vy?ak by ste mali mat na vyber z tych dvoch?????????

aponchie
24. jan 2009

a ja porad nevim proc kazdy tady pise jak si nema vybrat ani jeden z tech kocarku pac jsou takove ci onake..tady se pani ptala ,kterej z tech dvou si ma vybrat 😎 pani si uz vybrala

lienocka235
24. jan 2009

ja len jedno nechapem.. preco som nasla.. spustu inzeratov.. /hodila som to do google/ ze predam tako natalia.. pouzivany 6 mesiacov 5 mesiacov.. max. 1 rok.. ?

moja kamaratka ho mala.. a po pol roku ho vratila do obchodu.. dovtedy bol ok.. ale ako zacala davat dcerku sediet.. tak sa jej pricvikavala pokozka.. do tej medzery na tom madle.. co je tam.. a cele rucicky mala zospodu modrinove..

a ptom ta cena mi za pouzivany kocik pride dost vysoka.. lebo normalne na svk stoji 5900 a v polsku urcite bude lacnejsi...

aponchie
24. jan 2009

to taky nechapu me to hodilo dokonce v googlu kdyz sem hodila PP nebo Jane nebo proste cokoliv tolik inzeratu a nekdo to prodava i pod rok stare 😀 to je to same probuh

sassi
24. jan 2009

lienocka, ved asi všetky, čo už sme preskákali nekaký ten kočík, sme radili, nech si vyberie niečo ine ... že na týchto kočíkoch je dobra akurát tak ta cena, možno opticky pekne ... ale inak o ničom
no ale mnoho kočky to proste kupia napriek dobrým radám ... no čo s nimi 😀

A pamätám si, to čo píšeš, kedysi sťahovala ŠOI z predaja polske kočíky tuším KAJTEX alebo tak nejak bol nazov, prave kvoli častým urazom detí pri prehadzovaní ručky a zlej konštrukcii
moja znama ma TAKO nie Natalia le iny typ a vravela, že pri rychlejšej chodzi zasa nakopáva na tyčku, čo je na tom brzda ... maju konštrukčne chyby, mnohe veci nedomyslene ( ale medzi nami, niekedy maju taketo muchy aj velmi drahe kočíky 😒 )

sassi
24. jan 2009

aponchie PP ked často skladaš do auta, tak sa cely rozhegá 😉 lebo nie je šrobovany ale nitovaný, ani to nejde nijako opraviť
no a mlade Blavačky si na každu sezonu kupia novy kočík, vystriedaju pri 1 decku aj 5-6 kočiarov ... ked na to maju... kludne 😀 😀 😀

aponchie
24. jan 2009

boze muj 😀

sassi
24. jan 2009

no aby sa Blavačky neurazili, aj ined su isto takéto "milionárky" čo maju iný kočík na každe ročne obdobie 😀

sassi
24. jan 2009

http://www.soi.sk/sk/Vyhladavanie.soi?s=kočík
tu su všetky zakazane kočíky na trhu 😖 som netušila, že ich je tak vela 😕

aponchie
24. jan 2009

ja nasla jen takko city voyger..ale nasla sem i chicco bebe car hauck a jine super znacky 😎

sassi
24. jan 2009

no dosť vela je v kategorii maličkých golfačikov, to by som ani nechcela, decko je v tom len utrapene, to je fakt len na kychle prebehnutie k Dr., alebo na rychly nakup, nei na každodenne vozenie 2-ročneho dieťaťa

no ale su tam tiež kočíky s prehadzovacími ručkami, fakt velmi lahko dieťa počas prehadzovania ručky tam vopcha prštek ☹

astrane
24. jan 2009

No já bych chtěla ještě dodat,že pro mě bylo při výběru moc důležité,abych prázdný kočárek zvedla jednou rukou-myslím jako když najíždíte na chodník.Divili byste se u kolika je to úplně nemožné!A co bych pak dělala až by tam bylo dítě,to teda nevím.žebych používala závaží nebo na něj na silnici skákala abych vyvinula větší sílu?! 😠
PS.Taky jsem houpací typ-chtěla jsem na řemínkách,ale bohužel jsem ten správný potkala až po synově narození,tak už jsem to neměnila(by mě manžel asi zabil poté co jsem vybírala asi půl roku 😀 )

sassi
24. jan 2009

pozerala som moj kočík na nete, ako sa predava použitý (lebo aj ja ho po zime chcem už predať, necham si len založne CAM APOLLO, maly už hadam bude chodiť všade sam) ... ale našla som len ročník 2007, z ročníka 2008 sa ešte použitý nepredáva 🙂
a našla som tiež, že 5 mesoiacov používany, ale je to nejaký starý typ z roku kráľa Krčaha, aj podla foto vidno, že je to haluz 😀 😀 😀
ja myslím, že v inzerátoch sa často aj ubera kočíku doba používania, aby sa lepšie predal 😉 Pokial by nemali doma fakt male mimino v zodpovedajucom veku, moc by som takemu info neverila 😉 A tiež by som sa spýtala na dôvod, prečo ho predavaju. Možno je nom aj niečo pokazene, ked predavaju tak skoro.

tom0526
24. jan 2009

Predávam kočíky Casualplay a príslušenstvo za výhodné ceny. Tovar je úplne nový s 2ročnou zárukou. Napr. Casualplay S4 + Prima Easy cena 533,-eur. Ceny zašlem mailom na vyžiadanie

sassi
24. jan 2009

astrane ... no smola ☹
ja som aj preto nechcela kupovať dopredu, aby som nahodou do porodu nezbdala ešte niečo lepšie a budem si potom hlavu trieskať
ale zatial som lepší (pre moje nároky, niekomu inemu bude zasa vyhovovať niečo ine) nevidela 🙂

sassi
24. jan 2009

tom, daj si to do inzeratov, tu je diskusia, si sa troška sekol! 😝

astrane
24. jan 2009

no já si nestěžuju,jezdíme už skoro 2 roky naprostej tankodrom a pohoda 😎 .Ten druhej měl vše,co jsem chtěla,ale byla to novinka a ani teď jsem nenašla žádné reference z praxe,tak třeba by zase tolik nevydržel,kdoví?(chtěla jsem na řemínkách,trojkombinaci,rozchod kol max 60 a s pořádným košíkem-ne tím drátěným.A velkej a max 15 kg a do 7,5 tis)
No já to chtěla mít před porodem z krku abych se nemusela stresovat,že nemám s čím jezdit 🙂 Stejně bych potkala lepší třeba za půlroku,tak to je jedno...
Sassi a s čím jezdíte,jestli se můžu zeptat?
My máme ještě chicco multiway do města-na obříka pořádný golfky😀

dicinka-tak doufám,že budeš spokojená.I mimi

sirinka
24. jan 2009

aponchie ja som veru nevedela, ze nas kocik bude taky tazky...bohuzial-nastastie nam ho priniesla moja mama ako prekvapko... co ho vyhodim 😝 ale okrem toho, ze je tazky a tiez sa ledva zmestil do auta, my vyhovuje, ze je ozaj priestranny a pevny...

sassi
24. jan 2009

astrane http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4587634 toto je náš
tiež na obríka velka bugina 😀 😀 😀

sassi
24. jan 2009

my sm mali vybratý tento, ale kupovali sme až ked sa maly narodil, kym som bola v porodnici, manžel ho šiel zobrať, a ešte medzičasom o 1000,- skk zlacnel!
povodne mala byť ina farba, ale zobral tento z kolekcie 2007
keby bolo dievča, tak mame bordový (lebo sme nevedeli pohlavie, aj preto som nekupovala vopred)

mukky
24. jan 2009

tom opat ta admini vymazu,to patri do bazaru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yanna.o
24. jan 2009

DICINKA, já si taky dělala srandu – sama ze sebe. 😀 Vidím, že to vyznělo jinak.. Ne ne, všechno je OK! 😀 Mezi můj příspěvek v 16:03 a tvůj příspěvek v 16:17 by se hodilo znaménko > 😅 😅

aponchie, já s tebou v podstatě ve většině souhlasím ohledně té autosedačky. 😉 jen tvrdím, že je to individuální a že každému se těžko představuje život jiných, jinde.. i u autosedaček i u kočárků.

Obecně... Možnost převážení autosedačky na podvozku není to nejdůležitější kritérium při rozhodování. Pokud ta možnost je, je to jistá výhoda. Ale jen pro někoho. Jde čistě jen o podmínky, ve kterých kdo žije. Mých 12 km s kolonami se může protáhnout na půl hodiny jízdy. A u dr. většinou čekáme. Takže jsem ráda, když nemusím dítě budit. Dále vystupujeme v suterénním parkovišti, které je opravdu hodně smradlavé. Musíme projít skrz obchoďák a přes velmi frekventovanou silnici. Blíž zaparkovat nemohu. Já bych tu autosedačku takhle daleko neunesla.. Kočárek nevyndavám z auta celý. Jen podvozek a na něj nacvaknu jedno nebo druhé. Ve většině případů jsem však přendavala (právě kvůli zdravému spaní) opatrně do korby se zvedlými zády, pomalu je sklopila a hned jsem musela jet. Ale to tak tady v lese. V obchoďáku je to moc rušné a je tam hluk na parkovišti. Tam by se mi vzbudil.

Obecně mi dítě v autosedačce nikdy neřvalo. Nikdy. Miminka v obchoďácích řvou z mnoha důvodů. Spíš to má co dělat s určitou necitlivostí rodičů vůči jejich potřebám a preferování potřeb svých. Pokud zajedu na nákup a cesta mi trvá 25 minut, nechám dítě klidně v autosedačce dospat i při nakupování. Raději než zažívat řev z nevyspání. Pokud vidíte autosedačku na podvozku v krámě, tak to nemusí znamenat, že rodiče v ní nechávají dítě nadměrně často. Opravdu záleží na individuálních podmínkách. V Praze jsou dost kolony a pár kilometrů se může jet i ¾ hodiny. Spánkový režim se mění s věkem dítěte, kdy potřeba spánku se postupně snižuje. Já osobně bydlím odříznutá od světa, i krámů, doktorů, lesů, hřišť. Všude musím autem. Autosedačka na podvozku se hodila. Poloha dítěte není ideální. V kufru jsem měla vždy i korbičku samozřejmě, takže když se malý vzbudil, tak jsem ho dala tam, nebo jsem ho tam na procházky v přírodě přendala rovnou. A když byl starší, tak jsem ho z autosedačky vyndala a nechala lézt někde v krámě v koutku pro děti. Na rozdíl od většiny rodičů jsem ho nenechávala dlouho ani v kočárku, pokud už lezl po 4 a následně chodil. I v krámě jsem ho vyndala. Jezdíme dohromady s manželem v čase, kdy se on vrátí z práce, což je různé.

Závěrem chci k tomuhle říct, že kritériem pro nákup autosedačky je její kvalita a dobré výsledky v crash testech. Bohužel proti mluví vysoká cena značek Romer a Maxi Cosi. Nejspolehlivější jsou jejich autosedačky isofixové, což ovšem předpokládá přítomnost isofixu v autě a tedy se to týká jen novějších aut.
Vajíčko jsem využila do roka a čtvrt. Nejsme extra buřtíci, takže jsme se vešli. Řídila jsem se ale podle pravidla, že dítě nesmí přerůst hlavou zádovou opěrku. Že se nevejdou nožičky, je jedno. Jízda v protisměru je jednak mnohem bezpečnější a jednak jde o nevhodné zatížení nezpevněných krčních svalů kojence v sedačce po směru při prudkém zabrždění. Proto jsem s autosedačkou 9-18 kg čekala déle než půl roku, 8 měsíců, rok... kolem roku bych to viděla na změnu autosedačky. + - jelikož záleží na velikosti mimča.

Pokud jde o typ podvozku, tak samozřejmě většina kočárků, co vidím, má podvozek sportovní. Musí být odpružený. Špatně odpružený bych rozhodně nebrala. Myslím, že jízda v takovém typu kočárku není žádná extrémní zátěž pro mimčo, takže sassi, no problem.

Pokud jde o houpání, musím oponovat sassi a pohled na věc lépe vysvětlit. 😀
1) když jsem v těhotenství četla názory typu, že dítě se naučí na houpání v houpacím kočárku a jinak neusne, vedlo mě to k závěru, že mi nezáleží na tom, jaký typ podvozku budu mít – naštěstí jsem koupila houpací a díky za to!!!! 100x se mi to tady (v mých podmínkách 😉 - viz fotky) vrátilo. 😉
2) neviděla jsem dosud maminku, která by houpací kočár držela za madlo a houpala s ním nahoru dolů. Jen ve filmech a v kreslených dětských seriálech.
3) jakýkoliv kočár při jízdě drncá, kýve se – takže je úplně jedno, když se zastavím a na místě do kočárku ťukám na místě bokem nebo na lavičce nohou. Alespoň nemusím popojíždět dopředu dozadu nebo tak jako tak viklat s nehoupacím podvozkem do stran, jako to vídám běžně a často (ale nic proti tomu nenamítám!!! 😉 )
4) houpací podvozek výborně tlumí nerovnosti 😉 , uvědomovala jsem si to kolikrát na procházkách, koukala jsem co dělá. Vždycky se trochu zhoupával, nakláněl, srovnával to – v rámci možností kočáru samozřejmě (nikoliv terénního auta). Na kočičích hlavách drncá i houpací podvozek, ale pouze odpružený víc a mimčo se pak v korbě klepe, jakoby maličko „poskakuje“.. Nicméně samozřejmě i odpružené podvozky zajistí dobrou jízdu. 😉
5) Tady, kde bydlím, je nutné!! aby kočár měl 4 velká nafukovací kola (zvládání terénu, komfort pro dítě) a za houpací podvozek děkuji - a je odpružený taktéž – má pružinky v těch kloubech (zde jde o komfort pro dítě). S kočárkem na pěnových odaretovaných kolech bych na x místech tady neprojela, moc by to drncalo a zřejmě bych kočárek brzy zničila. Takže toto je velmi individuální. 😉 Žiju v Praze, sama, všechno mám daleko a konkrétně u baráku nemám kam jít, nemám tu příbuzné ani známé. kteří by pomohli - bydlí v jiném kraji - daleko. Musím odjet od baráku přes špatný terén nebo musím nějak jinam autem. Pokud jedu do krámu, mám nejblíž bohužel jen hypermarkety a kolikrát se seknu v koloně.
6) Je velmi individuální chování každého miminka. Některé má novorozeneckou žloutenku a je víc spavé (což rodiče zas zkouší především při jídle), některé je extrémně plačtivé, některé má lehký spánek. Můj malý spal od kojení ke kojení jen v porodnici. Po příchodu domů bděl čím dál víc. zatímco ostatním mimča tak nějak spala nebo i vydržela sama broukat v postýlce, on takový nebyl. Ve dvou týdnech života mi probděl půl dne!! Musela jsem ho chodit uspávat. Pokud bych nemusela utéct od domu se zahradou pryč kvůli smradu a kraválu ze stavby a těžké techniky, tak bych ho na uhoupání na místě velmi ráda naučila (spíš ukývání, jelikož žádné klasické houpání se fakt neděje). S tím souvisí ale také to, že bych ho tím pádem i naučila spát pak 2 hodiny v nehybném kočárku. Pokud vím, tak uspávají drncáním všichni, i ti s nehoupacími podvozky. Udrncají a odejdou. Takže bych neřekla, že houpací podvozek může za nějaké nešvary. Máma se ségrou taky měla problém. Usnula leda v kočárku, ale v gofláči. Byla už starší.. A taky s ní jezdila po zahradě a přes práh.. Ačkoliv já jsem jako mimčo toto nevyžadovala a spala jsem prostě na zahradě v kočárku sama. Můj malý se nechával uspávat několika způsoby, které fungovaly všechny tak nějak podobně. V kočárku na procházce, v autosedačce za jízdy, v náručí pohupováním (ovšem to je záhul na záda) a hlavně u prsa!!!!! Oni za to nemůžou. Mají to od přírody tak zařízené, že chtějí sát z prsa nebo kdo je na UM tak z lahvičky.
Ale souhlasím se sassi v tom, že je dobré, když dítě umí usínat samo v postýlce. Je to větší klid v rodině celkově. I pro dítě. Mně se tohle nepovedlo. Asi to bylo částečně mým přístupem, ale také malého povahou.. Každé dítě je jiné. A metodu vyřvávání jsem ani nezkoušela, na to nemám. On hrozně plakal, když jsem ho nechala v postýlce. Nemohla jsem ho tam takhle nechat.. Zas jsem nikdy neměla problém s tím, že by se v noci budil a nechtěl v postýlce spát a blbnul (krom buzení na kojení). Jako malé mimčo jsem ho uspala u prsa a bylo to jen o pokusech ho úspěšně přenést do postýlky. Jak se položil, zas otevřel očíčka a mohla jsem znovu. Tohle konkrétně zná velká spousta maminek. Na přenášení se hodila zavinovačka, v té tu změnu tolik nepocítil. Jenže zavinovačky jsou vesměs jen pro úplně malá mimča, protože jsou krátké.

Já souhlasím tady se všema, každý má totiž v něčem pravdu 😉

Holky, prosím doplňte si do textu sem tam tyhle 4 smajlíky: 😀 😅 😉 🙂 Díky 😀

yanna.o
24. jan 2009

Holky, pořád 39, rýma. Hnus. Fakt že jo. Hlavně se opečovávejte, ať nic nechytíte.

yanna.o
24. jan 2009

astrane, souhlasím, že je nutné zkusit přizvednout kočár v krámě na zadní a přední kola. Mnoho kočárků bez ohledu na cenu má špatné těžiště a mnohdy i vyšší váhu, takže pak najíždění na obrubník, přizvedávání do zatáček, jízda v terénu.. je problém 😉 Já mám poměrně lehký s dobrým těžištěm, takže podobné problémy jsem neřešila, ani nevnímala, a to ten kočár nemá otočná kola. Třeba Nomád má dobré těžiště, je lehký a má otočná kola, takže věřím, že jezdí velmi dobře. Já ale potřebovala jiný typ kočárku než je třeba právě Nomád. Bydlet ve městě, tak taky asi budu mluvit o otočných kolech, že bych je chtěla. Teď mám gofláč, má otočná kola, je lehký. Ale kupodivu se mi ovládá hůř než Magnum houpací - a to i s batoletem. Je to jedno s druhým, aby to za něco stálo.
Je pravda také to, že já v těhu chtěla kočár s otáčecími koly. Viděla jsem jen Bebecar, ale ten byl citelně těžší než Inglesina. Teď vídám často hlavně x-landery s otočnými gumovými koly. Ale ty jsou také těžší než Inglesina. Nakonec jsem zjistila, že ten kočár se tak snadno ovládá i bez otočných kol, že mi nechybějí. Jen teď u batolete si říkám, že by se možná šikly. V některých případech... A tak 3/4 roku nechybějí vůbec. Teď se už malý pronese, takže na určitých místech je přizvedávání horší. Normálně ale ani ne. Fakt... 😉 Jinak jsou otočná kola obecně dobrá do obchoďáku.

Jo holky slovenský. Chci vám říct, že obecně tady na koníkovi i v televizi na slovenských programech vídám často takové (jak to říct 😀 ) milé vystupování a milou otevřenou komunikaci Slováků. V detailu to tak samozřejmě nebude, ale to nikde na světě. Obecně ale dojem dobrý. 🙂

yanna.o
24. jan 2009

sassi, naprosto se podepisuji pod to, že těhule prvorodičky nemají tušení, co je podstatné a co ne a opravdu mají pocit, že 4 - 6 kilový rozdíl není problém. Ono to vypadá, že se pořád bavíme o pohodlí pro maminku. To tak není. Já vybírala v první řadě kočár pohodlný pro dítě. Ale pokud se s kočárkem nedá moc jezdit, tak to všechno pak vypadá úplně jinak.
Mně se tedy ta cena za ojeté Takko zdá také vysoká. Já bych opravdu nespěchala, protože takových Tako ještě bude. Prodávající mají jistě radost, ale na to bych nekoukala. Pokud bych se měla rozhodovat mezi dvěma věcmi, které stojí za to, měla jsem už nejvyšší čas, tak by to pro mě bylo těžké, jelikož jsem strašně nerozhodná 😖 I ten kočár jsem vybírala děsně dlouho. Ale rozhodnování mezi dvěma těžkými poměrně poruchovými a ojetými kočárky by mě ke zdi netlačilo. Kdyby to byla dobrá ojetina (jako třeba u aut, málo najeto, servisováno, v dobrém stavu, první majitel atd.), tak bych v presu byla určitě.

astrane
24. jan 2009

Sassi-do města asi dobrý,mě by vadilo,že nehoupe,ale zase má jiný přednosti 😉 Jinak je teda pěknej,i barva se mi líbí.Jenže já bydlím na vesnici,takže mám toto
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18493867&tab=3 ale v jiné barvě-žlutá-světležlutá-hnědá
jinak teda pokud bych chtěla investovat víc,asi by vyhrála ta Inglesina Magnum
PS.taky jsem si říkala,že si to příště říct nenechám,ale nevím nevím,jestli to vydržím-jsem baba zvědavá...

sassi
24. jan 2009

ano je to typický mestský kočík ... ale zvladol aj Vysoke Tatry 😀 Chodili sme s nim po polných cestách v pohode, len so zaaretovanými kolesami, a malý ani utrasený nebol 🙂

kristinaanna
27. jan 2009

no baby my sme napr. s kočíkom išli autom len asi dvakrát, a malá už má rok, ale chodím s ním každý deň von a hlavne v zime nie je problém, ani v lete lebo má veľkú striešku takže slnko na nás nesvietilo, mali sme celú výbaju so sebou všetko sa mi vmestilo naukladať a malá má dosť miesta ešte aj teraz sme akože v hlbokom, a dokúpili sme ľahkú buginu a na rýchly prevoz používame tú