Neviem, ako si mám správne vybrať kočík

dicinka1
21. jan 2009

ajojte baby..mam trosku dilemu...v kocikoch..napisem vam preco..pred par tyzdnami sa mi ozvala jedna pani odtial ci nechcem kupit kociarik 7 mesiacov pouzivany...TAKO NATALIA za 4 000 sk+ dohoda..velmi sa mi pacil,a ona si to vsimla tiez...pretoze som to mala v albume..TAK SME SA dohodli,ze mangel ho pojde pozriet a ak bude cisty a funcny a ako novy,tak ho teda vezmeme..

ale minule som bola v jednom obchodiku a videla som tiez pekny kociarik...DEMA STAR a stoji 10 800 sk..stvrokombinacia,teda je tam aj autosedacka,ktora sa da nakliknut...

obe kociky su velmi pekne a vyhovuju mi...ale neviem sa rozhodnut...koli tomu som teraz aj taka mrzuta,pretoze neviem si vybrat a chcem vybrat spravne..

obe kociariky mam v albume..prosim pomozte mi vybrat...musim sa rozhodnut za 2 dni...pretoze ta pani nebude dlho cakat,kym si ponho pridem....a ten druhy co som ho videla v obchodiku tiez tam nebude vecne,tak som myslela,ze dam zalohu..povodne som chcela novy kocik,ale ked tu na vychode taky nemaju aky ja chcem..iba v polsku..a aj tak neviem ci bude taka farba...no a do polska nemam s kym ist

poradte mi,som velmi smutna....

rozhodujem sa iba s tych dvoch..za krory by ste boli vy?ak by ste mali mat na vyber z tych dvoch?????????

yanna.o
23. jan 2009

já tady furt trapně melu o tom kočáru... . Ocení ho hlavně ten, kdo tomuto typu z různých důvodů dává přednost, např. jezdí v přírodě jak já. Proto to zdůrazňuju. Na cestě z paneláku do prioru by mi to asi nedocvaklo. I když i ve městě je dobrý - tam kde jsou překážky. Jinak je takových kočárů, že ať si každý koupí, co chce a je 😉 A jdu si lehnout. Až mi bude zas někdy dobře, tak počítač nezapnu a koníka taky ne 😝

yanna.o
23. jan 2009

dicinka 😅 😅 😅 Omlouvám se ti osobně. I když vlastně asi nemusím. Máte to pro zábavu místo povinné četby 😎 😀

yanna.o
23. jan 2009

kili, posluž si. 😉 😀
Pa pa maminky, jdu ležet.

aponchie
23. jan 2009

yanna..ja malou nosila v autosedacce treba k lekari pac zaparkuju u lekare nejbliz co to jde a donesu dite tam.u lekare vetsinou nepotrebuji at spi ,ale at je bdele 😎 kdyz jsem sla k lekari ja vzala jsem ji opet stejne co nejblize zaparkovat do ruky vajicko a k lekari ..ro te doby nez vyroste z vajicka se to da pak uz je moc velke na to aby spalo v zacvaknute sedacce.ja jezdim k zubari 12,5km a nepripada mi to jako zasadni duvod k tomu abych naklikavala sedacku na kocar a drncala po schodech nebo nekam do pater ja jeste nevidela zadne instituce a lekare na patre bez zabran a schodu teda 😀 takze mi logicky vychazi,ze se to maximalne vyuziva v marketech a tam jsem nepotrebovala aby mala spala probuh..klidne jsem jela a prendala ji do kocarku anebo sem jela kdyz spat nemela,prece s ni nepojedu v dobe kdy ma spinkat nekam neco resit pokud nemusim ,prosim te ja kolikrat u nas v tescu videla tech zhrbenych miminek v tech kreaturach nacvaklych(sorry ten vyraz ,ale vypada to nektere jak ufo) 😀 a stejne rvali a maminky ginglali ze strany na stranu pac houpaci kocarky "preci nejsou tak v mode" 😀 bez toho se da zit..jasne kdyz to mas tak uz to neni na prilezitostne uziti,ale uz s tim pocitas porad coz je spatne pro mimi...takze argument k lekari to musim mit je nesmysl 😎

sassi
23. jan 2009

aponchie, ja viem, že si velky zastanca hupacích kočíkov, už sme o tom diskutovali kedysi

ja som mala hupací aj nehupací a ten sprostý hupaci mi akurát tak liezol na nervy
mne nehupací uplne vyhovuje a hlavne sa mi decko od narodenia nema v čom hojdať, takže sa naučilo spať uplne bez hojdania
ale je super odpružený, takže dieťa ani ja netrpíme
lebo akonahle maš hupací - tak sa hupaniu decka v kočíku nevyhneš 😀
proste hojdanie na kočíku nie je ta najdoležitejšia vec, aspon mne sa to zda uplne zbytočné

sassi
23. jan 2009

a nacvakavacia sedačka - to len pre ludí, čo denne chodia autom, iank zbytočné

sirinka
23. jan 2009

ja som klaru vzdy prekladala do kocika...aj ked som zaparkovala hned pri vchode ku dr. co ja viem, mne sa nechceo vlacit vajicko, jej tasku s vybavou, moju kabelu...jednoduchsie bolo pre mna vybrat kocik...

sirinka
23. jan 2009

a to dlhe lezanie vo vajicku fakt nie je najzdravsie, ked vidim niektore maminky v nakupnych centrach, sa tam prechadzaju a nakupuju hodiny a babo v naklikavacom vajicku...sa necudujem, ze tak casto revu...

sassi
23. jan 2009

ja sa čudujem vobec tým hodinovym nakupom s miminkom v klimatizovanom obchodáku... doteraz sa tomu vyhýbame, pokial možno do hypermarketu bez detí 😉

aponchie
23. jan 2009

sassi vidis a me prijde houpani v kocarku mnohem dulezitejsi nez nacvakavani sedacky na podvozek a prirozenejsi 😎

btw ja jsem denne od narozeni s malou v aute a to nekolikrat za den 😅 jak je mozne ,ze pro nas neni ta nacvakavacka

sassi jsem zastance houpacich kocarku,ale to nema nic spolecneho s timto tematem ,ale presto by me zajimalo proc ti prijde nevhodne naucit dite na spani v hojdacim kocarku..to je tak strasna vec podle tebe?a jak dite houpes?teda nehoupes 😀 jezdis prudce dopredu dozadu nebo ginglas na strany? 😀

dicinka1
autor
23. jan 2009

viete co?tiez som si uvedomila,ze to male nemoze byt dlho poskrucane v autosedacke...ve tam nieje vo vodorovnej polohe... 😉

ked bude take "zarevane " ako ja..tak je dobre ze som si vybrala tako natalia...ten sa trosku "houpe"... 😉

sassi
23. jan 2009

apnchie, lebo som si takto pokazila dceru a mali sme potom vy...né časy skoro do 3 rokov - nevedela bez hupania zaspať ... cez den spávala len v kočíku ( a to si viete predstaviť, že v 2,5 roku už trčala na všetky strany, totálne nepohodlne pre take velke dieťa) ... a ked bola v posteli, ešte aj tam sa hojdala (sama zo strany na stranu) 😖 nikdy viac ... Proste som si potom nadávala, že sme jej vypestovali svojou hluposťou zlozvyk, ktoreho sa ťažko zbavovala ☹
syna sme davali len do vibračneho lehátka, ale ked som vedela, že je unavený, tak sme ho davali spať do postielky bez akéhokolvek hojdania a uspávania
hojdanie je pre dieťa sice prirodzeny pohyb (prenaša sa ešte z čias ked bolo v brušku) ... ale myslím, že hupanie ked matka s babatkom v brušku chodí nie je to isté ako hojdanie v kočíku ... a videla som aj take mamy, čo v snahe uspať dieťa v koči hojdali revuce dieťa ako strelene, že lietalo cez cely kočík 😕

sassi
23. jan 2009

aponchie - dieťa nijako nehupem, neginglám ani nejazdím prudko, proste v kočíku nasilu neukludnujem ani neuspávam, ani ked bol menší som to nerobila

sassi
23. jan 2009

inak maleho ukludnujem hladkaním po líčku alebo po čele smerom dolu ku korenu nosa, od narodenia to ma strašne rád 🙂 je to nenaročné, aplikovatelne hocikde, stačí krátko a prinaša to rychly ukludnujuci efekt 😉 Ale nevyžaduje to, len ked je chorý, alebo ked potrebujeme, aby zaspal na neznámom mieste 😉

aponchie
23. jan 2009

tak vidis tak neni preci problem takto "vycvicene "dite jak mas vyndat probudit a nasledne uspat 🙂

aponchie
23. jan 2009

btw tvuj popisovany pripad je extremni od zacatku do konce...ne kazde dite(a neznam zadne takove jen tebe co rikas a jednu maminku co tady kdysi tohle podobne rikala)si navykne na kocar ,ze by s eginglalo v posteli jeste 😅

ne kazda maminka houpe brutalne s kocarkem ..

😨

sassi
23. jan 2009

nie je problem preložiť do kočíka, písala som to, vždy sme prekladali do kočíka alebo do postielky, ked sme prišli na miesto a ak bol unavený, nasledne zasa zaspal. Dceru sme museli vždy po preložení zasa uhojdať. Nie nejako brutalne, to som nikdy nerobila, ale proste obehnuť cele parkovisko, aby zaspala 😀 No extremna bola (aj je) to maš teda pravdu 😀 😀 😀

Niekedy mi to vyhovovalo, že sme ju uhojdali hocikde a teraz sme v čase ked maly ma spať (od 12:00 - 15:00) doma, aby spal v posteli. Ale neobmedzuje ma to nejako, aj tak som v tom čase doma a pijem kafčo 😀 . No a v prípade nudze zaspí aj v autosedačke (pri občasnej dlhšej ceste). V kočíku spať nechce, ale asi keby bol moc unavený zaspal by, zatial nie je potreba, neskušala som 😉 .

no každemu vyhovuje niečo ine 😉 Ked je dieťa urevane, človek je aj možno rad, že aspon v tom koči zaspí. Alebo na dedine, že davaju spávať dieťa von na dvor. Poznam aj takých, že maju stary secomd-hand velky kočík na dvor alebo balkon, aby dieťa v nom spávalo. My dvor nemáme, takže mi to nechyba. Maly spi v postielke vo vyvetranej izbe a čerstveho vzduchu ma dosť aj počas dennej aj niekolkohodinovej prechádzky.

sirinka
23. jan 2009

moja tretorodena sestra isty cas zaspavala iba v hojdacom kociku a to sme s nim este museli chodit hore dolu cez prah dveri... 😅 ta posledna stvrta zase vyzadovala hladkanie po chrbatiku... moje dieta zaspava na 99% na prsniku...kazde dieta ma svoj ritual...a kazdy takyto ritual raz prestane vyzadovat a este nam aj luto bude, ze zaspava v naruci niekoho ineho 😉 😝

aponchie
23. jan 2009

kdyby jsme byli tvrde jako kamen tak by nemelo zadne dite zadnej ritualek ani rozmar ptoste nechat vyrvat usnout v posteli a trada zejo 😀 ale ze jsou matky i normalni a zkouseji potreby svejch deti co kteremu vyhovuje je v poradku takze je super,ze kazde miminko si tzv"vynucuje"to svoje 😎 to je des jak si treba nekteri dopelaci mysli,ze dite je robot a bude delat to co bude jim vyhovovat..to je jak s jidlem..me nechutna to ci ono a slysim jak by mela jist cerstvou zeleninu a blabla a ja ji to nenaucila a ja ja ja jenom ja sem pricinou ..uz vidim jak nekdo nekoho dospeleho nuti do neceho..ale uz jsem off topic.zakladatelka uz si vybrala 😎

sima.p
23. jan 2009

Ani jeden ani druhý. Ja som mala Demu, ale Scout X, veľmi podobný - vôbec som nebola spokojná a teraz mám Tako Nataliu, pritom čakám druhé bábo, ale chcem sa ho čím skôr zbaviť, nech ho viac nevidím, lebo je strašne ťažký. A do auta sa strašne zle skladá, neviem, aké máte auto, ale nie do všetkých kufrov sa zmestí. Napr. s krátkou feliciou je problém. U nikdy viac takýto kočík. Ja mám teraz vyhliadnutý Coneco Toledo, ale ešte nie sme rozhodnutí, či ho zoberieme. Ak už naozaj chceš kočík takého typu, ako píšeš, tak si kúp Viper, ten je aspon o niečo lahší a tiež bývajú už aj so škrupinkou. Ale ja Ti takýto typ kočíka vôbec neodporúčam po vlastnej skúsenosti. Uznávam, že je priestranný a pevný, ale sú to strašne ťažké kočíky.

dicinka1
autor
23. jan 2009

YANNA....ja som len srandovala..nemyslela som to vazne..je fajn,ze do tejto temy chodi tolko bab...ani som si nemyslela,ze to s kocikmi budem raz takto riesit cez forum,je to dost tazke sa rozhodovat sama s partnerom,ked cakame 1 dietatko... 😉

astrane
23. jan 2009

Tak já bych nebrala ani jeden-tako je těžký a připadá mi na jetý kočárek předražený a ten druhý je drahý a kvalita té ceně podle mě neodpovídá.Já mám Deltim travel-14,5 kg.Do terénu je super,ale s 13 kg dítětem uvnitř se člověk už celkem nadře 🙂 Jinak jsem s ním spokojená.Na MMB se dá koupit novej do 5 tisíc a jistě by poslali i na Slovensko.Nebo pokud chceš investovat víc,tak bych šla do Inglesiny Magnum nebo Roan Marita.Ty si uživatelky moc chválí a jsou lehké(cca 12 kg),ale mají klasickou konstrukci,tak nevím,zda by se líbili i tobě.
Tak teď jsem si všimla,že už má zakladatelka vybráno-Vážně se ti nezdá předražený?
Možná by ses měla zeptat,proč ho po 7 měsících prodává,když je tak super 😒

mukky
24. jan 2009

dicinka uz mas vybrany??este nie..ale ak ti pravdu poviem ta dema sa mi nepaci,tie stvorceky mi nesedia,videla som ju osobne,a ten druhy pekne farby 😀 moje 😀 no myslim ze tazky a mohutny...ale kuknem co pisali baby...no a je aj otazne do kolko chces eur kupit.popozeraj na nete ake obchody u Vas sidlia,obehaj to vsetko,este mas cas 🙂

mukky
24. jan 2009

aj ja som dnes konecne kupila kocik,dala dom si ho do albumu,farby su ale inak krajsie a je super lahucky,prakticky,a ja mam len sportovu cast ale viem ze maju aj kombinovany a aj v takej zelenej hadam ako sa ti paci 😀 aj cena je super 🙂 manzel nechcel trojkolku ani ja velmi,no ked sme ho zbadali,nevahali sme 😀 ,najdes tu aj o nom diskusiu..no kolko ludi tolko chuti 🙂 ahoj

musko
24. jan 2009

Ahoj!
Súhlas s astrane- kamoška mala Takko a nič iné, okrem kočiara do kufra auta nedali - a to majú dlhú felíciu. Príde mi ťažký a neskladný, pomerne kazový a ako píše astrane na používaný kočík stojí fakt veľa - ta by som radšej pridala a šla do Roanu Marita alebo Kortina, alebo na SK obľúbený a pomerne kvalitný Steggi.

aponchie
24. jan 2009

holky a to zadna opravdu nevite nez si ten kocar koupite,ze je tezky? 😅 ze na nej pak s krizkem po funuse nadavate jak je tezkej..tohle nechapu sorry 😎

musko
24. jan 2009

apon, ja som mužovi hovorila, že sme mali mať najprv net a potom dieťa, pretože som nemala o kočíkoch ani páru a tak to aj dopadlo...... Kúpili sme úplne katastofálny zgarb - ťažký (17kg!!!), neskladný a ešte sa to kazilo a lámalo.... No, teraz mám úplne presnú predstavu 😎 . Klasický hlbokáč ( Roan alebo PP) a potom Jane nomad a samo nosítko ( Manduca alebo Bondolino - to ešte nemám rozhodnuté :o))

sassi
24. jan 2009

musko ja som svoj prvy kočík ani nevidela, manžel mi ho opísal cez telefon, teda vedela, aky typ presne chcem, ale konkretne som ho nevidela 😀 Vtedy sme nemali žiaden net, neboli hypermarkety, detske velke obchody ... kočíky mali v malom TESCO a to po 15.000 (to pred 7,5 rokmi bolo akoby si išla teraz kupiť možno 40.000-ový kočík, proste 2 moje kompletne vtedajšie vyplaty) a vyššie, uplne otrasáky, v Žiline v meste detto
moja švagrina kupovala DEMA cez Triangel a tiež ho v reáli ani nevidela, až ked došiel 🙄
takže terajšie mamičky to maju ovela lepšie, ale zasa asi ťažšie s vyberaním z neprebernej ponuky typov, štýlov a farieb ...., pretože ja som sa mohla vtedy rozhodnuť asi z 2-3 typov kočíkov a to bolo všetko 😒

No a pri druhom som rtiež ešte tak po nete nesurfovala ... ale aj tak by som nechcela kupovať kočík len podla obrazku a popisu, proste myslím, že to je vec, čo treba vidieť naozaj, vykušať si ho, dať si ho predviesť, skusiť si ho poskladať a podobne.

aponchie, ja si myslím, že prvorodička si myslí, že či 12 alebo 14 alebo 18 kilo, že to je v podstate jedno, ved miminko je malé, lahké ... lenže si neuvedomia to, čo píšeme, že ho treba tlačiť hore kopcom, nosiť po schodoch, vykladať do kufra auta (a ešte ked je to ozruta a musíš ho tam presne napasovať 😒 nič-moc... ) alebo do autobusu, že mimčo o par mesiacov nebude važiť 4 kila ale aj 10 kg, že treba v kočíku oodvieť denný nakup ... to si uvedomia až vtedy, ked ich začne bolieť chrbát, plecia, zapästia ....
A další faktor je lakava cena, v tomto prípade asi fakt cena predáva

dicinka inak sorry, ale pýtať za jezdene TAKKO cez 4000 je fakt veľmi vela, ved novy stojí nejakých 6000.

aponchie
24. jan 2009

nj prvorodicky v teto dobe imformovane uz snad umi hledat na netu a cist 😀 ja jsem jete takko prodala za 3500pred lety a ted se prodava za 1800KC az 2000Kc dle stavu to je pravda,ze je to asi zbytecne i tak drahe mohla by slevnit..

kotenko
24. jan 2009

no ja neviem ktory kocik by som si vybrala, lebo ani jeden z tychto nesplna moje poziadavky...
no ale skusim ti poradit:
v prvom rade si musis uvedomit, ci chces kocik pouzivat "iba" v meste na prechadzky, alebo s nim budes chodit aj do terenu niekde, napr do hor, popri lesiku a podobne.
dalsia vec - vaha kocika. viem, ze tebe je to jedno, mojou hlavkou prioritou bolo, aby kocik nevazim viac, ako 12-13 kg, pretoze ho budem denne "vlacit" na prve poschodie bez vytahu a tak musel byt co najlahsi. ono sa to nezda, ale baby maju pravdu.. ked kocik sam o sebe vazi 19kg, tak ja by som ho ani neudvihla, lebo moja vaha je 47kg (po porode 45kg).
dalsou prioritou - alebo skor moje vrtochy 😅 bolo to, aby kocik mal otacave kolieska (aby som kocik nemusela stale "nadvihovat", ked chcem zmenit smer), aby sa sportova cast dala nakliknut - otocit v smere a aj v protismere jazdy. velmi mi zalezalo natom, aby bolo dietatko otocene v smere ku mne...
mozno som poradila trosku vo vybere, mozno ani nie 😵