Neviem, ako si mám správne vybrať kočík

dicinka1
21. jan 2009

ajojte baby..mam trosku dilemu...v kocikoch..napisem vam preco..pred par tyzdnami sa mi ozvala jedna pani odtial ci nechcem kupit kociarik 7 mesiacov pouzivany...TAKO NATALIA za 4 000 sk+ dohoda..velmi sa mi pacil,a ona si to vsimla tiez...pretoze som to mala v albume..TAK SME SA dohodli,ze mangel ho pojde pozriet a ak bude cisty a funcny a ako novy,tak ho teda vezmeme..

ale minule som bola v jednom obchodiku a videla som tiez pekny kociarik...DEMA STAR a stoji 10 800 sk..stvrokombinacia,teda je tam aj autosedacka,ktora sa da nakliknut...

obe kociky su velmi pekne a vyhovuju mi...ale neviem sa rozhodnut...koli tomu som teraz aj taka mrzuta,pretoze neviem si vybrat a chcem vybrat spravne..

obe kociariky mam v albume..prosim pomozte mi vybrat...musim sa rozhodnut za 2 dni...pretoze ta pani nebude dlho cakat,kym si ponho pridem....a ten druhy co som ho videla v obchodiku tiez tam nebude vecne,tak som myslela,ze dam zalohu..povodne som chcela novy kocik,ale ked tu na vychode taky nemaju aky ja chcem..iba v polsku..a aj tak neviem ci bude taka farba...no a do polska nemam s kym ist

poradte mi,som velmi smutna....

rozhodujem sa iba s tych dvoch..za krory by ste boli vy?ak by ste mali mat na vyber z tych dvoch?????????

sassi
22. jan 2009

ja mam kočík, na ktorý sa da sedačka nakliknuť, ale kedže sma mali po dcerke staršiu, tak som nekupovala novu sedačku za 2500 a viac korun. A v pripade nudze som ju dala do kočíka dovnutra, ale to asi 2x som tak išla...
fakt treba zvážiť, kde bývaš (terén), a kam budeš s kočíkom jazdiť, či ho budeš pravidelne skladať do auta, alebo iba občas...

a tiež si myslím, že aj tak časom budeš kupovať aj tak lahší šporťák alebo golfky 😉
my sme mali pri dcerke takyto typ kočíka (ale je to 7 rokov, tak vtedy boli trošku ine) a po 8 mesiacoch sme predavali a kupovali buginu, čo som mala take nervy z váhy a blbeho skladania do auta (chodili sme skoro denne!)
Tak teraz som si kupila Graco tour de Luxe, čo je vlastne bugina len s fusakotaškou dovnutra ... lenže u teba by bol asi problem, že v zime by sa ti už dieťa do fusakotašky nevošlo, takže by si ho musela mať už v športovom a len vo fusaku. Ale aj v tom Tako alebo v Deme sa už možno do tašky nevojde ...

zuzanale
22. jan 2009

prepáčte som sem hodila dvakrát mi to nejak zblblo vyhodilo odhlásilo z koníka a teraz pozeram sú tu oba 😒

zuzanale
22. jan 2009

Ozaj pridám sa k sassi naša bola v taške cca 3 mesiace takže nevyužiješ.

sassi
22. jan 2009

no všetky tie fusakotašky su robenen na take mini-deti ... aj naš do 3,5 mesiaca ... lenže je narodený na jar, takže v lete mi to už nevadilo, že sa nevojde. A do zimy už sedel a šiel do fusaka

luciar79
22. jan 2009

Tiež som mala podobný kočík- Breaker od Baby activne.Tieto poľsé kočíky sú strašne ťažké a o naklikávaní autosedačky ani nemusíš rozmýšlať lebo je len veľmi málo áut, ktorým tieto typy kočíkov vojdú do kufra a ja som ako žena ani nemala šancu ho tam vyzdvihnúť. Predali sme ho po 6 mes. používania.

zuzanale
22. jan 2009

No síce ja som pri vkladaní do auta tiež potrebovala manžela, ale vojde sa to aj do menšieho auta my máme VW polo to má úzky a taký vyšší kufor a kočiar v pohode vošiel akurát kolesa museli dole.

luciar79
22. jan 2009

No to som aj myslela....že len bez kolies....a s tým je dosť oštara, hlavne keď sú zablatené 😠

yanna.o
22. jan 2009

19 kilo?? 😅 😅 Dicinka to neber ani náhodou!! Věř mi! Může se to navíc porouchat (nemusí, ale stížností jsem četla dost, když jsem vybírala kočár a v těch všech značkách se nemohla vyznat). Můj kočár váží asi 13 a půl kila a má skvělé těžiště, takže jezdí skoro sám, ovládat lze jednou rukou. Podvozek má asi 8 a půl kila. Snadno se skládá, autosedačku jsem na podvozku využila, jelikož často jezdím autem (viz ta diskuze, co jsem na ni dávala odkaz). Ono každé kilo je znát. A ta váha a těžiště jsou opravdu velmi důležité. Nad tím nelze mávnout rukou jako třeba nad barvou nebo nad výbavou. S těžším dítětem už to nebudeš chtít tahat vůbec a stejně koupíš golfky, které vesměs mají pitomé těžiště, ale jsou lehké a skladné. Já jednou měla v ruce X-lander čtyřkolku s nenatáčecími koly. X-lander nepatří ani náhodou mezi výrazně těžké kočárky a přesto se mi po jízdě do takového menšího kopečku znatelně ulevilo, když jsem si zas vzala do ruky svůj. A to ta maminka neměla ten nejtěžší podvozek od X-landeru. Takže buď je znát každé kilo (což je, takže v tom to bude určitě také) nebo Inglesina je lehčí než udávají nebo X-lander je těžší, než udávají 😅 A taky koukej na pohodlí pro mimčo. Ať má kočárek na boudě větrání (já rodila v červenci a využila jsem maximálně) a má dobré odpružení a je prostorný. Inglesina má odpružení a navíc je houpací, takže mimčo necítí žádné otřesy 😉 To byl další můj požadavek, jelikož jsem jezdila denně několikrát v dost náročném terénu.

sassi, trochu staromódně možná ano, hlavně když se teď objevují samá ufa 😀 Je to prostě houpací kočárek, ale mezi houpacími je pěkný. Jsou to Italové a ti mají styl 😀 Jejich stránky: www.inglesina.cz

no tady stojí inglesina od 9500 (výprodejové ceny) do takových 13 000 Kč bez příslušenství (pláštěnka, autosedačka, taška atp.). V inezrátech však lze najít mnohem levněji a i s příslušenstvím. Do Taka bych nešla, natož do ojetého. Ojeté Inglesiny bych se naopak nebála vůbec. Nevím, že by si kdy někdo v nějaké internetové diskuzi stěžoval na poruchy. jak píše badusa , je také polohovatelná, takže z hlubokého kdykoliv uděláš sporťák, resp. přizvedneš záda (takové typy kočárků dělá spousta značek, akorát Magnum je na houpacím podvozku). S Takem nebyla spokojená ta moje kamarádka a ještě mi jedna maminka tady z koníka psala IP, že taky se nechala zlákat skvělou cenou, taky ho vzala ojetý a nedalo se s tím jezdit ani ve městě. Ono i ve městě jsou totiž kočičí hlavy, rozbité chodníky a obrubníky, tedy žádná rovinka. Nadávaly na to, jak se s tím tahaly z baráku, jak se s tím dřely a bolelo je předloktí a zápěstí. To jsou jejich slova.. Takže asi nemusíš mít žádné dilema 😉 😀 I když je určitě dost maminek, kterým toto nevadí 🙂

yanna.o
22. jan 2009

To Tako je asi nejtěžší kočár na trhu vůbec.. ne? 😅

sassi
22. jan 2009

yanna.o my sme boli už na Inglesinu nalomení, bola dokonca v akcii ... ale potom sme predsa len vzali to GRACO, aj kvoli cene, aj kvoli skladnosti
mne s atie gypermoderne ufa tiež velmi nepáčia, to čo mame my je taka klasicka bugina

zhadzovať do auta zakaždým koleso je nielen oštara, ale aj sa to časom vyšucha tie dražky a držiaky kolesa a može sa stať, že ti bude koleso časom samo vypadávať!
čo sa týka odpruženia, je to super vec, lebo v zle odpruženom kočíku trpí nielen dieťa (cele vytrasené) ale aj boli zápästia maminku 😉

mkr
22. jan 2009

já osobně bych do takového kočárku nikdy nešla ani kdyby byl zadarmo, švagrová má cross country, ale mě přijdou strašně těžký, hodně jezdím autem a pořád ho dávat do auta to fakt ne, jinak máma měla vlastní zkušenost s paní v autobuse s tímto kočárkem, tak těžký kočárek nebyl snad ani za nich, nedivila se, že paní nikdo nechtěl pomoc.kdybych měla míń peněz koupila bych si bazarový, jak už tady někdo psal, prodávají se skoro nový a za poloviční cenu 🙂, já osobně ten svůj bych jetej koupila 🙂

lienocka235
22. jan 2009

pri junovom dietatku by som asi skor isla do hlbokeho pouziteho peg perega.. daju sa kupit lacno... lebo na zimu pre take dietatko je lepsie si pospat v hlbokom.. da sa aj polohovat chrbatik.. a na jar by som si kupila.. sportak.. /tiez peg perego../ autosedacku tiez z druhej ruky.. a do auta by som skladala.. len podvozok...

tako rozhodne nie.. jednak z dovodu vahy zlej manipulacie.. a potom do tej fusakotasky sa ti zmesti tak do septembra.. co je aj tak nanic. lebo v tej fusakotske mu v lete bude pri teplo...

sasiki
22. jan 2009

dicinka rozhodne nebuď kôli dileme z výberu kočíka smutná, kočík nie je to najdôležitejšie 😉 Aj keď úplne chápem, že mamička chce pre svoje dieťatko len a len to najlepšie. Osobne by som kupovala kočík s prednými otočnými kolieskami (nie malými), uľahčuje to manipuláčiu, ale ak si nebudeš istá, nevyhadzuj veľa peňazí. Je tu ešte aj taká možnosť, že keď sa ti kočík nebude páčiť, môžeš ho znova predať a peniažky sa ti vrátia (čo však neplatí pri kúpe nového, vtedy musíš cenu riadne znížiť 😒 ) No každopádne máš ešte dosť času, takže prajem príjemné tehulkovanie 😀

kobyliacik
22. jan 2009

Naklikávanie je veľká pomoc, teda v prípade ak cestujete veľa autom, bývate v bytovke alebo v dome? v akom teréne... Veci z druhej ruky by som sa nebála ale z osobnej skúsenosti už by som brala celý set, proste je to jednotejsie, má viac využiteľných detailov.

petra2505
22. jan 2009

dicinka pridam svoj nazor, sice deti nemam, ale mam 4 kamosky co mali Tako a kazda sa ho co najskor zbavila lebo to bol kocik ako tank, tazky a uplne onicom pri cestovani autom a busom.....takze ja by som pockala a kupila kocik neskorsie, ved mas este cas a urcite budu ine akcie a modely 🙂

dicinka1
autor
22. jan 2009

BABY,DAKUJEM ZA RADY,vsetko som si krasne precitala...viem,ze mam este cas,ale ten kocik ponahla..pretoze musim zaplatit aspon zalohu,aby mi ho nechali..ci uz jeden alebo druhy...este zvazujem kocik aro..

mne sa pacia taketo kociky...a maju vsetko co maju mat..nechcem menit kociky...naco ked mi staci jeden....ide tu o to,ze oba su priestranne...ze do nich vojde dieta aj s fusakom...hlavne o to ide..vaha pre mna nehra vobec rolu..som dajaka zena... 😉 musim sa rozhodnut do konca mesiaca..

do uzhorodu by som tiez sla..aj to zvazujem...tak uvidime.. 😉 nemam to daleko..

reni7
22. jan 2009

ahoj chci se jen zeptat jestli některá nemáte zkušenost s bílým kočárkem.Chci si koupit implast bolder v bílé barvě,ale přítel mi furt tu bílou kritizuje že bude věčně jak prase,já vím že na údržbu bude citlivej ale já si ho budu udržovat,jen jestli stou barvou nemáte některá zkušenost.Předem dím za odpověĎ

petra2505
22. jan 2009

reni my sme mali pri bratovi biely kocik a bol v pohode, praveze vyhodou bolo, ze cez leto na nom nemalo slnko co vytahat 🙂

aponchie
22. jan 2009

dicinko vem si to takko.jsou na chlup stejne ty dva kocarky i vzhledove a to naklikavani nepotrebujes k zivotu to zvladnes i bez toho ..ja jsem mela u prvni holky takko julia a byla jsem spokojena ..tenkrat nebylo tolik krasnych drahych kocarku u nas ve meste a ja nejsem ta co hleda na netu modni trendy abych se zaclenila do spolecnosti,nicmene se hodne hanil ten kocarek..pozor ne ovsem hazet do jednoho pytle takko!!byl to myslim jen jeden typ kocarku takko,ja jsem s nim vyjela vsude do lesa na Praded nefoukalo do nej malicke v nem bylo uplne kryte proste parada a hlavne velkej kos na nakup ne jak ted jsou ty kabelky pod kocarkem 😝 takze bych sla do toho prvniho plus si koupila vajicko tot vse 😎

reni7
22. jan 2009

petra 2505-díky,já mám termín v červenci takže do jara budem v hluboké korbičce,naté nemáme co ušpinit,pak sporťák na chvíli a stejně pak koupím golfáč,tam je nejhorší údržba toho sporťáku,ale to bude mít malá necelej rok když jí vněm budu vozit,no a pokud jí do něho nedám čokoládu,což nehrozí tak nějaký drobky od rohlíku nebo něco budou v pohidě 🙂

sassi
22. jan 2009

apnchie, nie su rovnake, vo vahe 4,5 kila rozdiel 😉
ja mam pod buginou vylky koš, nosnosť 5 kíl a ked male leží, nemusím ho rušiť, lebo sa da zozadu spustiť zadna strana a pohodlne naložiť aj vyložiť ... okrem toho 2 uložne pristory v madle na drobnosti ... ale niektore golfky fakt nemaju žiaden "uložny priestor"

yanna.o
22. jan 2009

dicinka, já právě nemyslím, že to rozhodnutí pospíchá. Takhle nemáš čas si to nechat v hlavě projít v klidu a spousta věcí tě nemusí napadnout, nebo se hůř rozlišuje nepodstatné od podstatného. Něco vypadá víc důležité, než to pak je a naopak.

Kočárky typu Hoco (nějaké tajfuny či co..nevím přesně typy), Knorr Nizza, DorJan Cross Country, Takko apod. jsou všechny těžké. Takko je těžké teda příšerně. A neexistuje žádné rovnítko mezi moderní designový nepraktický kočár - nízká váha X praktický vychytaný pohodlný, ale těžký kočár. Je to trochu jinak... I drahé moderní kočárky mohou být velmi! těžké. Např. Gesslein, I coo, Emmaljunga, ABC design (nějaké turbo a Tec nebo tak nějak), Teutonia (ne všechny typy od nich, ale ty lehčí jsou spíš jen takové sporťáčky) apod. Mají vyšší váhu a mnohdy i špatné těžiště. Pak je spousta designových kočárků, které ač nejsou úplně nejmenší, vypadají jak pro panenky. A pak jsou ultralehké moderní kočárky, které stojí majlant a taktéž jsou spíše pro panenky než pro mimi od narození. Na nějaké popojíždění s batoletem prosím.. 😉 Je ale také spousta poměrně levných značek, které vyrábějí celkem lehké kočárky (př. Hoco Striker, kočárky firmy Patron, Roan, Herqules, je jich víc, nemůžu tady vyjmenovat zástupce od každé zmíněné kategorie.. záleží na typu, to chce zkusit v krámě). Mívají přehazovací ručky nebo sedačky nebo nic. Mívají větrání v boudě, prostor pro dítě, velký košík. To je jedna věc. A také je pravda, že i mezi dražšími značkami se najdou velmi dobře ovladatelné kočárky, které jsou zároveň pohodlné pro miminko. Takže nemusíš brát nejtěžší kočár na trhu, aby měl, co potřebuješ. Je mnoho zkušeností maminek, že se s kočárkem tak dřely, že jízda byla o ničem nebo také proto, že začal zatáčet doleva a ony neustále musely srovnávat směr. A věř, že u takového těžkého kočárku je to k vzteku, jelikož mně takhle zatáčely úplně lehounké golfáčky půjčené v zoo a nejraději bych je něchala kvůli tomu uprostřed cesty, protože takhle se jezdit nedá. A to bez ohledu na cenu. Je to skoro tak pohodlné jako procházka v lyžařských botech. 😀 Ne.. já nevím k čemu to přirovnat, ale váhu a těžiště nepodceňuj (a procento poruchovosti radši asi taky ne..). Můžeš mít pohodlný kočár, který zároveň bude ovladatelný. A vůbec to není tak, že pokud koupíš lehký, znamená to, že se dostatečně neobětuješ pro miminko. Váha a komfort se nevylučují, přičemž vzhled (jakýkoliv) a cena (vysoká i nízká) tyto 2 kritéria nijak neovlivňují.

Já vybírala kočár v první řadě pohodlný pro dítě!!!! Což je, jelikož je prostorný, má veliké větrání v boudě, nánožník taky mohu porozepnout a větrat, bouda lze překlopit dopředu a stínit před sluncem, deštěm.., mohu přizvednout záda z vodorovné polohy do úplného sedu (když dítě v 5 měsících začne řvát, že nevidí a jinak neusne, tak je to úleva nebo i starší, když usne, sklopíš kdykoliv během jízdy). Korbosedačka (či jak to nazvat) se dá nacvakávat jednoduše po i proti směru jízdy (využívala jsem i za jízdy i před jízdou). Houpací odpružený podvozek výborně tlumí nerovnosti. Do bytelného drátěného košíku bez potíží naházím celou hromadu věcí vč. víkendového nákupu. Ovládání, těžiště a váha perfektní. Poruchovost snad nulová nebo skoro (určitě se někomu něco někdy stalo, ale nevím o tom). Cena vůbec není přemrštěná. natož kdybych ho brala z bazaru. Do roka ideální kočár. Poté se už kočár používá čím dál míň a i doba v něm strávená nebývá dlouhá. Já ho tedy používám už rok a půl. Do dvou let kočár nebudem snad už potřebovat vůbec. Už jen někam dojedu, procházky dlouhé se dělají jen s miminkem.

Pokud jde o autosedačku, je to jen a jen o tom, zda už teď využíváš auto. Zda máš doktory, obchody, hřiště daleko nebo kousek pěšky. Pokud budeš mít k dispozici auto nebo manžel bude s autem po ruce a cesty do obchodu budete podnikat spolu, autosedačka na podvozku se hodí hodně! Z jednoho důvodu.. miminko ti v autě usne a jelikož má větišnou lehké spaní, tak ho nevzbudíš, když naklikneš autosedačku na podvozek a necháš ho dospat. A budeš hrozně ráda, že spí, jelikož žádné filmové idylky se nekonají. Co já vím, tak můj malý byl prvních pár měsíců nejraději u prsa, kde usnul spolehlivě, pak spal v kočárku za jízdy a také v autě za jízdy. V postýlce sice také, ale často se budil. Když nespal, většinou řval, jelikož zase.. chtěl prso, bolelo ho bříško, chtěl spát... a tak pořád dokola. Později se nechal uspat v náručí, což odnesla moje záda (neměla jsem šátek, ergo, manducu). Taky si potřebuješ odpočinout, něco udělat, dojít si na záchod 😅 Ne furt lítat s kočárem nebo mít miminko na prsu 😀 Ale realita je taková, že většina tohle absolvovat musela 😎 Takže pokud využíváš auto už teď nebo MHD je daleko, bariérová a přestupuješ a je lepší jet autem, tak autosedačku na podvozku chtěj 😉

Tak.. ještě mě napadá pár odkazů na 2 netové obchody v čr. Jen kvůli klikání na obrázky. Ono totiž kočárků je ve skutečnosti jen několik základních typů, i když to tak nevypadá 😖 😠 😀 . Po chvilce klikání jsou rozdíly jasné.
www.eshopbaby.cz
www.detskyraj.cz

a pak je tu ještě tady koukni do téhle diskuze
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sirinka
22. jan 2009

juj...davat zakazdym dole kolieska, ked mam kocik nalozit do auta??? ja chodievam tak styrikrat tyzdenne autom...to znamena doma zhodit kolieska, v meste nahodit a potom v meste znova zhodit pri nakladani, ak este nejaky vzdialenejsi obchod, znova nahadzovat kolieska...co som blazon 😨
klara sa narodila v lete, zdedili sme starsi klasicky peg perego, bol super vzdusny, na zimu sme uz pouzivali nas 100kilovy hauck, co moja mama kupila dobre v akcii 😠 😝 ale kedze je tiez dost velky, tak sme krasne napratali fusak, ale fakt to nakladanie do auta a von bol zaberak.
no a hned na jar som kupila od kamosky najmensie golface na rychly presun a hotovo...teraz uz kocik skoro vobec nepouzivame...

sassi
22. jan 2009

siri, to ste na tom dobre ... naš bude mať vo februári 2 roky a bez kočíka ani na krok ... taky je pojašený, nevie a nechce chodiť za ruku 😖 ... takže som rada, že nam ešte dobre služi a že ho hlavne 16-kiloveho + fusak ešte uvezie 😀 😀 😀

sirinka
22. jan 2009

sassi no ten nas je tiez v pohode aj do troch rokov...ale aj tak vacsinou nosim iba tie golface ked je teplo a v zime chodi peso...teraz nerobime nejake dlhe prechadzky...a v ramci toho, ze od maja budeme kocikovat dalsie mimi, tak chcem aby si na to zvykla, ze chodi pesky...

eldzina
22. jan 2009

Dicinka.

Ja by som brala tako Natalia. Jednak usetris, jednak pouzivanie 7 mesiacov zvacsa ani nevnimas a kocik vyzera ako novy.A jednak, na buduci rok si za usetrene peniaze kupis sportiak, ver mi, ze po nom budes tuzit.

Ja mam syna narodeneho v juni, mama Hugo Aro - to je podobne ako Tako natalia, len iny vyrobca, a vozila som v nom maleho do jari. Potom uz bol tazsi, chcel vidiet viac, tak siel do sportaka. A ja som bola rada. Teraz pri druhom to tiez tak poriesim.

Co sa tyka autosedacky, ja som mala osobitne kupenu a bolo to v pohode. K doktorke som ju tolko preniesla v rukach a na nakup som ju supla do toho ich velikaaanskeho kosika a bolo. No ak potrebujes k autosedacke aj kocik, tak kup sportiak. Na vacsinu sportiakov sa daju nakliknut sedacky. jednak sportiak je lahsi, lepsie skladatelny a naj, ze zaberie v kufri malo miesta, oproti taku. Inak, Aro nam vosiel do kratkej felicie len bez koliesok a to ma si myslim podobne rozmery ako tako. A bol ho plny kufor.

A este, ked budes pozerat ten kocik Tako, tak nech Ti mamicka, co ho predava, "pozicia" babo don a skus sa aspon prejst s nim po izbe, alebo najlepsie po dlhsej chodbe. Niektore kociky totiz akoby "padali" na stranu, alebo ci Ti ho nebude tahat do jednej strany - to je vecny problem tych velkych kombinovanych kociarov. nechcem ta strasit, to sa deje aj s uplne novymi kocikmi, my sme nastastie mali kocik ok, len sa nam jedno koliesko castejsie sfukovalo a vtedy nam to robilo. Inak, znama mala obchod s kocikmi, takze o tom viem svoje. A tie demy boli viac kazivejsie ako taka a Aro. Z polskych sa kazili viac este adbor a najhorsi Wozkoland, ale to je o inom. 🤐

Taze drzim palce pri vybere🙂 a nedaj len na farbu, ale najma na funkcnost... 😉

crysmile
22. jan 2009

ahoj, ja mam tako natalia, som spokojna, mala ma 9 mesiacov, stale vozime v hlbokom, da sa polohovat chrbatik do lahu aj do sedu, dieta vidi vonku.. urcite som spokojna.. aj ked, mne sa zda ta cena dost vysoka pretoze my sme novy kupili minuly rok vo februari za 5990.
skus popozerat aj na mimibazari.sk ci tam nieco podobne nenajdes mozno este menej vozene..
inak na sportiak cakam aj ja... je to praktickejsie do kufra auta, a chcem uz trosku aj zmenu..
co sa tyka autosedacky, ktoru naklikavas, tak nase tako natalia malo aj toto, ale sedacka sa nenaklikavala na podvozok, ale rovno na hlboku cast.. inak je to podla mna zbytocna zalezitost, ak budes mat take velke dieta ako ja, pretoze to vyuzijes tak max. pol roka.. nam sa totiz do tej autosedacky dieta uz nezmestilo..

takze ja by som bola rozhodne za tako, lebo ten druhy kocik je v podstate to iste.. za tu cenu si kupis nieco ine..

petra1985
22. jan 2009

dicinka moze sa stat, ze babatko ti ani v sedacke malickej v tom vajicku nebude chciet byt.. vraj je lepsie uz potom dokupit tu vacsiu pre vacsie dietatko..ja som tiez chcela s vajickom a ma odhovorili, ze teraz maloktore babatko tam chce byt ☹ tak neviem.. no ale uz ako chces.. hlavne kup kociarik pekny 🙂

mukky
22. jan 2009

dievcataaaaaaaaaaaaaaaaaa ale ste sa rozbehli,nemam cas,maly sa chce rozpravat 😀 precitam si Vas vecer....ako ste radili 🙂

eldzina
22. jan 2009

Petra.
Ja mam sedacku vajicko, maly tam tiez nechcel byt asi do 3 mesiacov, no vtedy este nebola povinna, tak sme ho mali na rukach sem tam, ale kym bol ok a neplakal tak bol v sedacke, pre istotu. Mam aj sedacku 0-18, viem, ze sa da dat aj do protismeru, aj sklopit, ze by tam maly lezel, no nedala by som ho tam, vajicko sa mi zda byt vhodnejsie pre deti do pol roka.
A teraz ked je to povinne a babo tiez nebude velmi chciet byt v sedacke, tak nikam nepojdeme. take ze chodenie po meste a k lekarke sa ani nestihne spamatat, takze to bude ok, len tie dlhsie cesty ako k svokrovcom a tak, co su 1 hod a viac, tak tie asi vynechame.