Neviem, ako si mám správne vybrať kočík

dicinka1
21. jan 2009

ajojte baby..mam trosku dilemu...v kocikoch..napisem vam preco..pred par tyzdnami sa mi ozvala jedna pani odtial ci nechcem kupit kociarik 7 mesiacov pouzivany...TAKO NATALIA za 4 000 sk+ dohoda..velmi sa mi pacil,a ona si to vsimla tiez...pretoze som to mala v albume..TAK SME SA dohodli,ze mangel ho pojde pozriet a ak bude cisty a funcny a ako novy,tak ho teda vezmeme..

ale minule som bola v jednom obchodiku a videla som tiez pekny kociarik...DEMA STAR a stoji 10 800 sk..stvrokombinacia,teda je tam aj autosedacka,ktora sa da nakliknut...

obe kociky su velmi pekne a vyhovuju mi...ale neviem sa rozhodnut...koli tomu som teraz aj taka mrzuta,pretoze neviem si vybrat a chcem vybrat spravne..

obe kociariky mam v albume..prosim pomozte mi vybrat...musim sa rozhodnut za 2 dni...pretoze ta pani nebude dlho cakat,kym si ponho pridem....a ten druhy co som ho videla v obchodiku tiez tam nebude vecne,tak som myslela,ze dam zalohu..povodne som chcela novy kocik,ale ked tu na vychode taky nemaju aky ja chcem..iba v polsku..a aj tak neviem ci bude taka farba...no a do polska nemam s kym ist

poradte mi,som velmi smutna....

rozhodujem sa iba s tych dvoch..za krory by ste boli vy?ak by ste mali mat na vyber z tych dvoch?????????

sassi
22. jan 2009

novorodenca do sedačky 0-18 určite nedáš ... a ak ano, tak s novorodeneckou vložkou bude stáť tolko, že sa ti zatočí hlava ...
Takže isto do polroka traba vajíčko (kym dieťa ako takj nesedí)
osobne by som kupovala vajíčko jazdene - skoro každy ho používa krátko a len na kratšie cesty, maximálne vojde do vajíčka babo tak do 9 mesiacov, len vynimočne dlhšie ... a radšej investovala do velkej autosedačky potom ...

a to ťahanie do boku je typický problem polských lacných kočíkov, aj kamoške stale utekal do boku 😒 to bude nejaká konštrukčná chyba

yanna.o
22. jan 2009

to je fakt, že některé děti nemají rády jízdu v autě a v autosedačce, ale většina tam usne, takže procentuálně ano převažuje. Otázka je, zda jezdíš často autem. To je alfa omega.
A polohování zad je velká výhoda. To chtěj. Kdybych si vybírala jakýkoliv jiný kočár s nehoupacím podvozkem, tak bych hledala mezi těmi, co mají polohování zad (větrání v boudě, velký košík a já tedy rozhodně ne nic těžkého se špatným těžištěm - z jediného důvodu, a to že bych ten kočár tady neutáhla po kopcích a přes terén.. nikoliv, že bych se s ním tahat nechtěla, ale prostě bych to nezvládla nebo jen obtížně 😉 po rovině je to víc jedno). No a nerada bych, aby mě bolely ruce - to se děje kvůli špatnému odpružení, kdy se otřesy přenášejí do rukou a dále právě kvůli špatnému těžišti a vyšší váze, kdy ruce v určitých situacích musejí zabírat určitým způsobem a pak bolí předloktí a zápěstí. Ještě ti pošlu do IP, co mi psala ta jedna maminka s Takkem. Pak koupila stejně nějaké golfky nebo sporťák. Tomu se většina maminek nevyhne, ať má kočár naprosto jakýkoliv! 😀

yanna.o
22. jan 2009

My vajíčko měli do roka a čtvrt. mělo dlouhá záda, malý se vešel. Není žádný obřík, ale moc velké tintítko taky ne. U vajíčka jde o to, že hlavička nesmí přesahovat opěrku hlavy. Nožičky přesahovat samozřejmě mohou a logicky i budou. Ale pokud je dítě buřtík a dlouhán, tak se do vajíčka nevejde již dřív. Jízda proti směru je mnohem bezpečnější než jízda po směru a u malých mimin jde navíc o to, že nemají zpevněné krční svaly, a při prudkém zabrždění v poloze po směru dochází k nadměrnému zatížení krční páteře. Viděla jsem videa (rozdíl to fakt je) a všude to píšou 😉

sassi
22. jan 2009

yanna.o my sme mali vajíčko pri decre do 9 mes. a pri synovi do 6 mes. a potom Renolux 0-18kg a ta sa da dať aj proti smeru jazdy (ale nedavali sme ju tak, ale da sa dať)

no a presne ako píšeš, mamičky s tymito velkými kočíkmi sa nevyhnu kupe dalšieho kočíka
my sme preto vyberali GRACO, že sa dal použiť od narodenia, ale v podstate je to nižšia bugina, velmi pohodlna pre dieťa
jedina nevyhoda je, že sa nehupe, možno pre niekoho, ale odpružený je
nam to nevadilo naš syn si nikdy hupanie nevyžadoval - ani nosenie na rukách
ale dcera sa hojdala rada, ta aj spávala v kočíku (asi že sme ju to od narodenia učili, to hojdanie 😒 a uplietli sme si na seba tým bič, lebo potom bez hojdania nevedela spať 😒 )

a mame ešte po dcere starý CAM APOLLO, to sme kupovali po hlbokom kočíku a nechala som si ho. A ten mame do auta a na nakupy, k svokre na dedinu a tak ... lebo už nevyzerá moc dobre, ale ešte takto posluži 😉

yanna.o
22. jan 2009

houpací kočár se dá sice houpat, ale nikdy jsem ho nehoupala. Jen jsem třeba seděla na lavičce a ťukala do kola nohou a kočárek se hned pokyvoval 😉 Největší předností houpacího podvozku je tlumení otřesů při přejezdu nerovností! Vyrovnává jízdu na všech 4 kolech. Jde o to, že podvozek není v přímém tvrdém kontaktu se zemí, ale je zavěšen na pantech. Navíc v těch pantech (či kloubech.. ) jsou pružiny. U malého se nedá říct, že by nošení vyžadoval kvůli houpacímu kočárku. 😉 To je fakt individuální. Já na houpání na místě ani učit nemohla, jelikož jsem musela jezdit pryč od domu kvůli kraválu, takže jsem bohužel nemohla mít kočárek na zahradě. Jinak bych ho velmi ráda jen uhoupala na místě a nechala spát venku a šla domů.
Ovšem to neznamená, že s nehoupacími kočárky se nedá jezdit 😀 😉
Golfky nebo sporťáček kupuje opravdu většina maminek, ať mají jakkoliv drahé nebo levné nebo lehké nebo těžké kočárky 😉 A kočár se využije nejvíc do roka, pak čím dál míň, protože se batole začíná batolit a přichází jiné období 😀
A ano, jsou i podvozky lehčí, někdy vyloženě golfové a dá se na ně nacvaknout vanička i autosedačka. Vlastně jsou to normální golfáčky s touto možností. Ale já dala přednost pohodlnému houpacímu kočárku, který jsem ovšem využila mnohem déle než bývají využívány houpací kočárky, a to právě kvůli polohovatelným zádům.
Je pár odlišných typů kočárků, se kterými bych se ráda zkusila projet 😀 Třeba proto, jestli jsou natáčecí gumová kola opravdu takové terno v pozdějším batolecím věku, jelikož mně otáčecí kola nechyběly vůbec kvůli tomu dobrému těžišti a váze. Já mám letní mimi, tzn. v zimě jsme začínali lézt, v létě chodit, teď v zimě je nám rok a půl a lítáme jak draci na klouzačce. Takže nějaký kočár...? Ha ha ha Proto jsem vzala ten houpací s plně polohovatelnými zády a nožičkami (nožičky jsem ovšem nikdy nepolohovala 😉 ). Mám i golfky a je to hrůza.. malá kolečka, malé odpružení, zaseknu se o každou malou škvíru 😅 Ale na nějaké okopávání to bohatě stačí 😉

sirinka
22. jan 2009

nasa bola vo vajicku vacsinou ok...a ked aj plakala no a co...ved je to o bezpecnosti, nie zo srandy...
a urcite by som nekupovala sedacky z kategorie 0-18, v testoch nevysli bohvieako dobre... ale nedam ruku do ohna za to, ze to nie je aj troska marketing... dnes sa daju kupit sedacky a kvalitne z druhej ruky za dobre ceny...

sassi
22. jan 2009

no prave naš ma dosť velke kolesá, na buginu ... proti trebars Peg Peregu alebo CHicco ovela väčšie, priemer 22cm, profilovane, ale nie nafukovacie
Aj ta CAM APOLLO ma dosť velke, ale menšie od Graco
velke kolesa maju svoj vyznam, hlavne ked u nas byvav zime dosť snehu, aj to hned menej trasie

ja mam dosť žive deti, ale napodiv v kočíku sedia - dcera sedela do 2,5 roka a syn tiež ešte sedí v pohode ... proti svojim rovesníkom
mne je to pohodlnejšie, previezť v kočíku, pustim ho vybehať sa na pešej zone alebo v parku a potom zasa naložím
on totiž zbadá nejaké nakladne auto a nepohnem s nim, proste jedine odniesť a ja 16 kg cez cele mesto nosiť nemienim 😕

siri, my sme mali všetky sedačky postupne už pri dcere - vajíčko, od 9 mes do 3 rokov RENOLUXku 0-18kg, od 3-6 rokov 9-36kg ( s vlastnými 5-bodovymi pásmi) a potom sme jej kupili sedak
syn postupne dedí, ale kedže je vyšší aj ťažší, tak od 18 mes. sedí už v tej 9-36 kg a vajičko aj Renoluxku som už predala
ked niekto planuje mať viac detí, nie je to zla investícia, lebo sa takto podedia ... 😉 a ešte sa daju predať ak nie su búrané

dicinka1
autor
22. jan 2009

vsetkym dakujem za nazory..rozhodli sme sa definitivne pre TAKO NATALIA....uz mi nevadi ta autosedacka...a po par mesiacoch si kupim nejaku sportovu buginu🙂 😉

dicinka1
autor
22. jan 2009

velmi si cenim,ze ste mi pekne poradili 😉 😵 😵 😵

yanna.o
22. jan 2009

tak si to užij 😀 a vyber si nějakou pěknou barvu a nevím, za kolik se prodává v bazaru, ale v čr tak za dva, dva a půl tisíce kč?

yanna.o
22. jan 2009

nový 5 - 6 tisíc?

dicinka1
autor
22. jan 2009

nejde ani o cenu.. 😉 farba je presne taka ako mam v albume...presne taky isty....viem,ze je tazky..ale nevadi..sak nieco vydrzim..byvame na 1 poschodi a mame vytah...takze v pohodke🙂

yanna.o
22. jan 2009

jo, ta je hezká 🙂 Užij si těhotenství. A přeji krásné procházky s miminkem 🙂 🙂 🙂

dicinka1
autor
22. jan 2009

dakujeeeeeeeeeem..cmuky..

ze ten kociarik dam 4 000 sk..ten co bol 6 mesiacov ci 7 pouzivany... 😉

yanna.o
22. jan 2009

za tak krátkou dobu by neměl být nijak zničený 😉 Tak kočár máš z krku!!!! 😀

dicinka1
autor
22. jan 2009

ano... 😉

petreva
23. jan 2009

Zdravím všechny,
téda nenapadlo by mě jak bude složitý se rozhodnout 😅 máme favority, ale u každého nějaké mínus...Jeden kočárek se nám líbí moc, ale nejde mu otočit sportovní nástavba proti směru jízdy...každý nebo tedy hodně lidí říká, že chce mrňous stejně koukat ven, ale mě topřijde prostě divný. Třeba zpočátku, když se přechází na sporťák - do té doby je mimi zvyklé koukat na mamku pořád, potřebuje kontrakt a i já si s ním asi budu chtít povídat, na procházce ukazovat ptáčky...prostě si myslím, že kontakt je důležitý. Asi je pravda, že za čas chce fakt koukat po autech atd...tak NEVÍM jestli tuhle funkci oželet...máte zkušenosti?? Využívali jste přetočení dítěte k sobě nebo když jste tu funkci neměli, nechyběla vám?? poraďte prosím.

yanna.o
23. jan 2009

Máš pravdu v tom, co píšeš. Kdo má možnost otáčet (korbu, ručku), tak to dělá. Nejen kvůli slunci a větru, ale právě kvůli komunikaci. Já začala víc využívat jízdu po směru až od roka a čtvrt. Do té doby také, ale to mi malý usínal cestou domů z louky a měla jsem ho k sobě, jelikož jsem mu něco říkala. Na stromy viděl taky a na mě taky. U menšího mimča - tím myslím ale i starší mimčo - jsem na něj i vyloženě vidět chtěla. Jestli nečumákuje, jestli je v pořádku, neotravuje ho nějaký hmyz, nesvítí mu do očí apod.
Už jsem to trochu popisovala tady 😅
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jo a také záleží, jak složitě se to přehazuje. Třeba Teutonia Fun System celkem hrůza 😉 Je to tam zaháklý na několika místech. Můj kočár odcvaknu jedním zmáčknutím a zároveň ho za ty mačkací pojistky držím prstama, takže ho i udržím a můžu otočit (některé kočáry takhle neudržíš). Otočím i s dítětem nebo když už je starší a třeba lezete venku na louce, tak předem si to nacvakneš podle toho, zda pojedeš dlouhou dobu proti slunci, budeš si chtít povídat atp. 😉

petreva
23. jan 2009

Yanna, děkuju...

sassi
23. jan 2009

petreva, moj kočík je robený tak, že kym je ako hlboky, tak mimčo kuká na maminu a potom len dopredu
v šporťáku je od 4 mesiacov a nemáme s tým problem, v bude je priezor, vidím ho, a teraz už by na mna aj tak nechcel pozerať, ked je okolo tooolko zaujímavého 🙂
Na starom kočíku sa mi dala korbička nahodiť v smere a aj proti smeru jazdy, ale tiež ako športový sme mali len v smere jazdy (mali sme straší typ BAMBINO) ... tam sa nedala prehodiť , ale otočiť cela korba, čo znamenalo, vysadiť dieťa otočiť korbu, všetko naložiť - to je o ničom

možno je to využitelne fakt len kvoli slnkua lebo vetru., ale mne sa da zasa posuvať buda o 180°, takže ho ochránim takto ked treba, ani slnečník som nemala

yanna.o
23. jan 2009

tak jak vidno, co člověk to názor. Podle mě záleží na několika věcech:
- na typu kočárku (zda umožňuje přehodit sedačku/korbu nebo rukojeť, zda má polohovací záda, zda je to kombinace s malou krátkou korbičkou nebo vloženou taškou - děti v prvních několika měsících života totiž rostou opravdu velmi rychle)
- na řešení samotného přehazování na kočárku (já přehodím i s desetikilovým dítětem - tam, kde jsou pojistky, se zároveň korbička drží - na každé straně korbičky je jedna pojistka - dá se to udržet. S malým miminkem to jde samozřejmě lépe. Já naštěstí nemusela vykládat nikdy nic - ani dítě, ani věci).
- na podmínkách, ve kterých se žije (já dost času trávila v přírodě, v okolí nemám obchody atd., na procházky jsem chodila sama, příbuzní bydlí daleko, s dítětem mi nikdo nepomáhá; jiní jezdí ke kamarádkám s dětmi, na návštěvy k rodině, obchody mají u nosu)
- na přístupu maminky k tomu, že chce vidět na miminko a s ním komunikovat nebo na tom nebazíruje a jsou jí takové věci víc jedno např. i proto, že si dostatečně popovídá jindy a o komunikaci v rodině nouze není 😉
- no taky na tom počasí 😀
- na samotném dítěti (některé nechce a nebaví na mámu koukat dřív, jiné později, jinému je to zcela jedno - náš případ 😉 - já na něj mluvila, co jsme všechno viděli venku apod.). Jisté je, že se zvyšujícím se věkem to přestává být důležité
a dítě se samozřejmě také přizpůsobí situaci. Když může jezdit jen po směru, nebude mu vadit koukat po okolí 😉 I když mámu by třeba také vidělo ještě rádo.

Maminky dávají dřív děti do sporťáku, který je často jen po směru, právě proto, že korbička/taška začne být malá ve 3 - 5 měsících nebo ve 4 - 6 měsících začne dítě řvát, že nevidí ven a vleže na zádech nechce usnout a pláče opravdu na celou ulici a v ten moment se velmi hodí, když má korbička nějaké polohování zádíček - alespoň malou destičku. Jsou ale kočárky, které mají polohování zad zvenku jako sporťák a miminko leží ve vložené tašce nebo se takováto sportovní sedačka uzavře speciálně šitým nánožníkem a tím se vytvoří hluboká korba (např. peg perego uno nebo můj kočár - inglesina magnum). Takové typy kočárků se polohují za jízdy během potřeby a není nutné v určitém věku měnit korbu za sporťák. Někdo ale tuto možnost preferuje. V tom případě pak využije sporťák delší dobu než vaničku. V mém případě jsem naopak využila déle můj houpací kočárek, aniž bych ho musela vyměnit za jiný. Nedávno (v roce a půl) jsem pořídila golfky kvůli skladnosti a na takové šup šup popojíždění (v zoo třeba 😀 ), ale hůř se mi s nimi jezdí. Osobně mi přijde tak do 8 měsíců dobré, když na miminko vidíš. Mladší miminka mi připadají opravdu malinká.. i v půl roce 😅 To jsou prostě pořád takoví bezbranní tvorové. Ale samozřejmě se svět nezboří, když bude takové mimčo jezdit jen po směru 😉 Opravdu je to velmi individuální a záleží na všech výše uvedených podmínkách. Každý si musí sám rozmyslet, jaké má na tohle názory, jaký je typ.. 😉 Jsou maminky, kterým vadí kočár jako takový, jelikož jim tam připadá mimčo odložené a zastávají nošení v šátku nebo Ergu či Manduce. Nošení schvaluji a hlavně v prvních měsících se hodí kvůli zádům. Ale nemyslím si vůbec, že by mimčo bylo odložené v kočárku. Malý tam byl vždycky spokojený, spal, nikdy proti kočárku neměl nic zásadního, až teď občas trochu zlobí, ale to už zlobí obecně u všeho. A mně kočárek udělal medvědí službu, zvládal těžký terén, všude jsem se s ním dostala, uvezl spoustu věcí v košíku vč. velkých nákupů. Já ho využila maximálně. Šátky košíky bohužel nemají a také si s nimi jen tak v létě nelehnete na deku, že jo 😀

aponchie
23. jan 2009

sassi jsou stejen vzhledove a jinak skoro nachlup 😉

btw tahani do stran neni zavada to se da lehce behem 30sekund doma opravit 😎 uz jsem to psala milionkrat napisu i ted na tu stranu kde to ujizdi priklad doprava si klekne manzel ke kocarku z prave strany chytne konstrukci vepredu a vzadu na ktere drzi kola a jakoby to od sebe odtahuje dela to tak do te doby nez to prestane ujizdet.ujizdeni do strany poznas kdyz kocar pustis pred sebou a vidis jak jede zda rovne..nam to taky delal meli jsme vztek a delal to i chicco az pan v opravne nam rekl,ze to je bezna vada spousty kocarku a staci udelat toto nez to davat oravovat za stovky korun 😎

souhlasim s tim co psala eldzina vcera...ma pravdu

sassi
23. jan 2009

no naš mal v polroku 9kg, je neviem, ako by som ho vláčila v nenjakej šatke, to by som si potom mohla niekde isť dať urobiť nový chrbát 😀 Ale mala som tiež klokanku, využívali sme ju len týžden na horách, ako alternativu ku kočíku, to mal malý 3 mesiace

vela šporťákov (aj drahých) nema možnosť polohovať chrbátik do uplneho ľahu ... to sa mne nepáči, lebo podla mna je dobre dieťa dvíhať do polosedu či sedu až najskor tak v 5 mesiacoch ... ale ako píše yanna - deti idu do šporťákov aj o mesiac-dva skor ako v tomto veku. Na našom kočíku sa da dať opierka do 4 polôh - od uplneho ľahu, až do posadenia - tada mame 2 medzipolohy v polosede. Hodí sa aj teraz, ked sa chce malý napr. napiť, tak ho dam o 1 polohu nižšie.

kym bol malinký a len ležal, tak sa mi dala posunuť buda o kusok dopredu tak, že som na neho stale videla, alebo cez priezor - myslený aj ako vetranie.Tiež ked som mu chcela utrieť pusinu alebo niečo podať, nemusela som zakaždým obiehať cely kočík 😉 Su však kočíky, ked je buda prišitá o opierku a tato možnosť nie je - napr. aj moje CAM APOLLO, alebo aj CONCORD (ten sa neda dať ani uplne do ľahu).

je vela kočíkov na trhu - niektoré premakané viac, ine menej ... no každy sa musí rozhodnuť podla podmienok ked býva ... a aj podľa peňaženky 😉

sassi
23. jan 2009

apnchie, mne sa na DEMA viac páči aj poťahova latka, videla som čierny s všívanými časťami s kvetmi, nepáčia sa mi moc na TAKO tie moooc žiarive farby, oranžová až oči ťahá. Ten zelený je ešte celkom fajn 😉 Ale to je vec osobneho vkusu.

yanna.o
23. jan 2009

sassi, v půl roce? he he.. i ve dvou letech se nosí v šátku! Ale já proti šátkům nic nemám, mně by pomohl dost doma, kdybych ho bývala měla 😉 Pokud někdo nechce šátek, jsou nosítka Ergo a Manduca, které jsou dobré kvůli kyčlím a lépe se nosí. 😉
ten tvůj kočárek je ten typ s většími koly a tu stříšku si umím také představit. Je to takový polohovatelný sporťáček.
výrobci kočárků mají žně 😀

Jinak záda jsem vždy jen přizvedla, aby malý usnul. Měl lehké spaní. a poku jsem ho nechtěla mít furt na prsu, musela jsem na procházku. A pryč od baráku, kde mi jezdily náklaďáky. Smradlavé a rachotící. Pokud jsem nechtěla poslouchat řev a koukat na pláč a marně se snažit minuty, půlhodiny, někdy i hodiny o uspání mimča, tak jsem přizvedla záda, malý usnul do 5 minut! a pak jsem je zas dala do vodorovné polohy. Takže já polohování korby jednoznačně upřednostňuji. Navíc se neskladuje doma zvlášť sporťák a korba. Ale to je fakt detail 😉

aponchie, to s tou autosedačkou je velmi individuální. Já mám veškerou občanskou vybavenost nejméně 15 km (a víc!!) mnohdy v kolonách. Pokud dítě usne v autosedačce, tak ho za pět minut nebudu budit, abych ho přendala do kočáru a mimčo řvalo. Můj malý měl opravdu lehký spánek 😉 Když jsem s ním nemanipulovala, ale přendala jen autosečku, tak se ve většině případů nevzbudil. Při pokusech o přendání do kočárku to bylo přesně naopak. Nemluvím o promenádách v parku a o tom, aby byla korba nevyužitá někde ve sklepě 😉
Už jsem to psala v diskuzi o využití autosedaček na podvozku kočárku. Je to jenom a pouze o tom, kde kdo bydlí a co má po ruce 😉 A každý si nejlépe představí svoje podmínky a u ostatních to drhne. Tak je to i při výběru kočárku, využití sporťáku, přehazovací sedačky, polohování zad apod.

No.. Já jsem taky pěkný kritik. Když něco, co koupím, není v něčm ono, tak to zdrbnu. Magnum mi udělal medvědí službu a byl pohodlný. Od košíku přes komfort pro dítě po ovládání a materiály dávám +. Určité věci bych za každou cenu neobhajovala. Pokud by váha nebo poruchovost byla vyšší, než je zdrávo, nemávla bych nad tím rukou. Jsou i levné kočárky nebo bazarové kočárky mnohem lehčí a ovladatelnější než tyto typy. Tyto typy jsou těžké všechny. Na moderních drahých kočárech bez váhání zdrbnu nevychytané či chybějící funkce, nepohodlí pro dítě, ujetá nepraktická řešení apod. Ale nakonec je to tak, že výběr je opravdu velký a venku jsou vidět všechny možné typy kočárků. Takže je to nakonec úplně jedno (pokud nejsou nějaké neprůměrné podmínky, např. abnormálně nepříznivý terén pro kočárek 😉 )
Hlavní je spokojená rodina, no ne 😀

sassi
23. jan 2009

no lenže niektore 2-ročne deti maju tak 11-12 kíl a naš mal v roku 13, teraz ma 16 kg (a 100cm) v 23 mes. a to nahatý 😀 So zimnou vybavou aj do 17,5 sa nezbiera 😀 😀 😀 V pohode mu hadaju 3-4 roky 😀

A ja niesom žial uplne zdravá, ked mal 8 mes. ostala som v nemocnici s komplikovanou operáciou na 6 týždnov, takže nosenie na dlhšie vzdialenosti neprichádza u nas do uvahy, ja už mam problem niektorý deň ho zdvihnuť z postieľly 😢 😢 😢
S ťažkým kočíkom by bol pre mna tiež problem, tento je ovladatelny aj jednou rukou - sa zda zbytočne, ale ked prší a potrebujete držať aj dáždnik, sa hodí nie? Alebo ak potrebujete vziať za ruku 2. dieťa ...

Inak ta vaša Inglesina sa mi velmi páčila - vlastne sme zvažovali len Tako (to vypadlo okamžiteked som sa s ním mala šancu prejsť), Inglesinu a Graco tour de Luxe.
Inglesinu sme nakoniec nevzali hlavne kvoli cene a kvoli tomu, že nemala natačacie kolesá vpredu.

yanna.o
23. jan 2009

sassi, no já taky myslela, že by s těmi nenatáčecími koly byl problém. Ale ten kočárek se skutečně velmi dobře ovládá, takže pokud nechci vyloženě manévrovat mezi regály, tak mi ani nechyběly. Naopak mi vyhovovalo, že nemusím aretovat a pak zas povolovat a prostě si jedu cesta necesta, tráva, drny, bahno, šutry, jezdící schody, obrubníky, koleje a nikde se nezaseknu a ani se nemusím extra namáhat. Když jsem se chtěla otočit na místě, tak jsem to lehce přizvedla, jen trochu stačilo a v pohodě jednou rukou nebo dvěma prsty i 😅 a normálně jsem ho otočila o 180 stupňů skoro na místě. Z kopce do 90stupňové zatáčky jsem mohla utíkat. Já až tady, když jsem zjistila, jak se věci mají, že ze mě bude křovák žijící odděleně od světa (sic lidi, auta, bagry a spol. se tu pohybují), jsem pochopila, jak to skutečně je s tou aretací. Od té doby tvrdím, že pokud není kočár těžký a má dobré těžiště, tak nejsou otáčecí kola potřeba, ba mohou lézt i na nervy! 😀 Ale nikdo mi to teoreticky nechce věřit ☹ Jenže je to čistá pravda!!! Jízda s mým kočárem je opravdu bezbariérová (krom výšlapu do schodů, to nedám.. mimčo v odcvaklé korbě, podvozek zvlášť. Proto jsem ho chudáka nechala rok a čtvrt nonstop venku, než výjezd z garáže uvolnilo prodané auto.)

Nicméně také tvrdím, že po tom cca roce, roce a čtvrt (tedy s batoletem) bych ráda vyzkoušela třeba Nomád nebo X-lander. Oba čtyřkolky s otáčecími předními koly, jen x-lander má přední kola gumová. Nomád ne.
Protože golfky jso o ničem, to je úleva jen pro lidi, co do té doby jezdili s monstrem. A to mluvím i o drahých designových značkách. Já to zkoušela v krámě, nedalo se to přizvednout. Ono je to divné, ale dost kočárků má alespoň blbé těžiště, když ne i váhu 😖 Tak to ty lidi mate. Mám i golfky ( lehké, s otáčecími ne těmi úplně pidikoly - kola jsou normální), přední kola otáčecí. Výhoda je, že je vynesu do schodů, zaberou míň místa v kufru a jsou dobré do zoo a líp se tlačí do kopce. A jsou na takové šup šup popojíždění a rychlé nakládání ve špinavých botách. Ale bohužel - potřebovala bych vyšší , trochu se hrbím a nezdá se to, ale je to prostě nepříjemné. Dále se mi přenáší trochu otřesy do rukou, koš je malý a nepřístupný, to mi vadí hodně. Tohle všechno je otravné jak bzučivý komár. Navíc je nemůžu ovládat jednou nebo žádnou rukou (=břichem) jako Magnum. Dále se zarazím o škvíru v chodníku a podobný voloviny, které jsem s Magnumem ani nevnímala a nepovažovala je za terén. Z obrubníku nemůžu jen tak. Na všechno se musím soustředit. Abych obrubník seskočila nebo našla místo, kde není vysoký. Odaretovaná kola se kolikrát také zaseknou v nějaké díře. Ale je pravda, že svádějí ke (kolikrát nesmyslnému) slalomu v davu lidí. Pak si každý myslí, že to bez toho nejde.

Ale právě s většími otáčecími koly nemám zkušenost (třeba tvůj kočár, Nomád, X-lander). To by se mi možná hodilo v tom batolecím věku, kdy je dítě těžké. Právě bych ráda vyzkoušela takový nějaký sporťák. Předpokládám, že to musí být lepší než houpací podvozek 😅 Ale neumím si to představit. Já teď píšu romány, protože mám hnusnou chřipku a pomáhá mi to nemyslet na to, jak mi je blbě. Takže s tebou soucítím. Jak zdraví zlobí, je to na pytel. Já vím, poznala jsem taktéž ☹

K váze kočárku nutno říct to, že těžký kočár vadí. Ale při jízdě po rovině je to jedno. Vadí to při přizedávání a jízdě do kopce a do terénu. Já bych s Takkem neprojela tam, kde jsem jezdila denně. To byl jen příklad, to už jsem psala... Když by se mi např. to tako zdálo být dobré v určitých funkcích a rozměrech, napsala bych to, ale zároveň bych přiznala, že ta váha je fakt blbá, těžiště asi taky. Jako já u těch golfek. Vybrala jsem je proto, že Malý dosáhne nožičkami na opěrku nožiček (dnes je to u dost golfů i sporťáků snad zázrak 😠 ), leh mají neuvěřitelných 86 cm! 😎 A nepatří mezi ty úzké (těch je taky jak máku 😠 ). A má polohování zad i nohou a pás mezi nožičkami. Ten tedy využívám, ač jinak tam překáží. On se totiž začíná vztekat a okamžitě podjíždí pod madlem. Přes pás nemůže 😉 😀 A nemusím se s ním prát, abych ho přikšírovala. Takže se snažím o objektivní pohled.

Poruchovost by mi dost vadila, to já pak nadávám. 🙄 Zas na druhou stranu vím, že áčkové podvozky často dělají to, že začnou zatáčet ke straně. U různých typů kočárků 😉 Silák to nějak zmákne 😀 Ale jinak je to hnusně otravné. Zrovna já se nevyžívám v dělání dojmu na okolí. To bych si jinak nemohla koupit golfky od Knorru 😉 Navíc houpacím kočárem mnozí opovrhují. Ale ono to nevyjde dráž, když se koupí bazarový anebo nějaký s polohovatelnými zády, který se využije dýl. Inglesina není levná. Popravdě jsem byla v šoku, že dávám za kočár 9500,- (pouze kočár + hyg. vložka). Ale pak jsem si na dnešní ceny zvykla. A zpětně, když vím, jak ty prachy lítaj, neváhala bych si připlatit další dva tři tisíce jen kvůli hezčí barvě 😀 No to možná ne... ale kvůli výhodám teda jo!!! Já jsem tady v lese,na palouku, v bahně, sama... Vlasy ráno hodím do culíku a je. Se s tím nemažu. S kočárem taky ne. Klidně jsem si ho tu vesele ničila - jinak se to nazvat nedá. Ale nezničila 😕

Furt mi je stejně blbě. Mně je tak blbě, hnusně, fuj. Jsem baba. Stydím se. Já už ani nevím, co píšu. To já původně nechtěla, ale zjistila jsem právě, že mi to odvádí pozornost od tý hnusný rýmy a horečky. Já to asi smažu.. budu vypadat jinak totiž jako cvok!!! No a co.. stejně mě neznáte 😝 😀
admin to případně smaže 🙂 🙂

Jo šátek.. no já mám zas hned migrénu v blbý poloze zad, když jdu do kopce nebo táhnu batoh. Já na něj nemám fyzičku a správně rostlý záda. Ale když zvládneš úvazy, je to prý supr. Přece ty mámy nelžou, dobrovolně by se netrýznily no ne.. 😀 Ale taky mě vžycky dostane někdo, kdo si chválí ultralehký kočár, jelikož ho vezme do jedné ruky, dítě do druhé a ještě nákup 😕 😅
Ty jo.. vím, jak se za chvíli blbě přenáší ve vajíčku, které má rukojeť. Kočár je neforemný. Já mimino neunesu pořádně už ani samotné 😅
Konec blábolu o ničem. Promiňte. Díky za pochopení. Třeba to někomu ale k něčemu bude. I když těžko, za chvíli to zapadne.. 😝

yanna.o
23. jan 2009

jooooooooo, jsem řádný blázen 😎 a to jsem ještě chtěla napsat, že řízení kočárku jednou rukou (ať s odaretovanými koly nebo bez, když má dobré těžiště a váhu) je super proto, že můžu držet deštník, dítě, párek v rohlíku, tácek s chlebíkem a párkem, užírat to, zmrzlinu, můžu telefonovat (někdy je nutné) a můžu si také strčit jednu ručičku do kapsičky, když mi je zima a občas je prostřídat 🙂 🙂 🙂 Můžu nést i tašku s nákupem, když mám kočár s malým a/nebo nepřístupným košíkem.
Jo a taky projedu mezi dveřma. I bytovými i užšími! A nemusím odcvakávat kola nebo otevírat druhé křídlo 😎 😎 😎 Dítě se mi v životě nevyklopilo. 😎 Přece ho nenechám bez dozoru, že jo 😝

dicinka1
autor
23. jan 2009

yanna...tak ty sa teda napises 😀 😀 😀

kili
23. jan 2009

a môžem aj také napísať, že mne sa nepáči ani jeden?
sú strašne mohutné a vyzerajú byť ťažké. podľa mňa ich využiješ prvých pár mesiacov a potom kúpiš aj tak iný, jednoduchý športiak a hlavne ľahký a čo dobre zložíš do auta, takže sa ti to vôbec neoplatí. pokiaľ viem, robí to tak asi 90% mamín, vlaste aj tí, čo ten kočík predávajú. Takže podľa toho keď už, tak radím ten lacnejší, bude ťa to menej mrzieť, keď budeš chcieť kúpiť nový.