Novorodenec a 2 ročné dieťa. Aký kočík?

borbik
12. apr 2007

Veľmi by som potrebovala pomôcť ako vyriešiť môj maličký problém. Čakám druhé bábätko a keď sa narodí, tak dcérka bude mať iba 2 roky a neviem ako vyriešiť "kočíkovanie". Vraj existuje nejaké špeciálne sedátko na hlboký kočík?! Veľmi, veľmi by mi pomohlo, keby niektorá z mamičiek takéto niečo poznala 🙂 Vopred ďakujem.

krista
31. mar 2009

darina11 • Včera ve 21:21
Ahojte maminy, mam jednu otazocku. Cakame druhe babo a rozmyslame ci kupit surodenecky kocik Phil and teds kedze syncek bude mat 1 rok a 9 mesiacov ked sa nam narodi druhe malinke ... Alebo bude stacit skate ku kocku co mame teraz? Byvame na sidlisku ktore je dalej od centra mesta a rozmyslame ci nebude nas prvorodeny chciet sedkat ked pojdeme do mesta lebo na skate stale tak ci tak stoji. Prosim poradte mamicky co mate podobny rozdiel medzi detickami, ako ste to riesili?

susik77 • 1d, 19tt • Včera ve 21:36
to by aj mna zaujimalo. mala bude mat presne dva roky, ked sa nam narodi druhe...

vojtisek2007 • 3d • Včera ve 21:51
holky tady : https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mata2 • 4d • Včera ve 22:24
tomasko mal 22 mesiacov,ked sa narodil kubko,a nemali sme surodenecky kocik,ani skejtik.v pohode cupkal vsade vedla kocika.ja by som surodenecky nekupovala,ved uz bude mat skoro 2r.skor ten skejtik.deti v jeho veku sa do odpadnutia radi vozia na niecom postojacky - bude to prenho nieco nove 😵 .neviem ci ti skoro 2r dieta bude sediet kludne v kociku 😅 .

sirinka • 1d, 32tt • Včera ve 22:52
ja som kupila, mala bude mat 20 mesiacov, ked sa babo narodi. ale nie novy, to mi pride zbytocne. ten skate je zase dost nepohodlny, klarka si ho vyskusala a nic moc zvlast v chladnom pocasi.
http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-sur...

marrgo
1. apr 2009

Môj malý má 20 mesiacov a malá 7 ,kúpila som pred týždňom kočík Graco - QUATRO TOUR DUO COMPLETO a som spokojná, malá môže ležať a spinkať a malý sa vpredu vezie a pozerá sa na svet, veľmi rád sa vozí v kočíku, ináč je veľmi živý a pohyblivý.ľutujem , že som ho nekúpila skôr. 2 ročné dieťa podľa mňa ešte nevydrží tak dlho stáť ani chodiť , a pri živších deťoch je kočík podľa mňa lepší.

marrgo
1. apr 2009
dadis
3. apr 2009

Vyzera super, jedine co ma na tom odradza je hmotnost 😠 ...ja totiz vynasam kociar najprv 6schodov k vytahu a potom jedno poschodie bez vytahu. Ak ratam 18,6kg kociar, cca 12kg starsie dieta, cca 4kg mladsie, tak mi to vychadza takmer 35kg 😲 . Jedine to jedno poschodie zniest prazdny kociar/alebo s mladsim. Ale tych 6 schodov, pri ktorych musim este manevrovat, aby som si pridrzala jednou rukou/nohou dvere si to neviem predstavit. Ach jaaaaj tie panelaky. Mat tak bezbarierovy vstup a kocikaren, tak nevaham...

marrgo
3. apr 2009

dadis, mám ho aj vo fotoalbume a ja ho tiež niekedy beriem sama po schodoch 8 schodov, lebo bývame síce v rodinnom dome,ale máme schody, a malá má 8 kg a leží v ňom a malého 20 mesačného držím za ruku, dá pekne spúšťať po schodoch,,aj to vynášanie by sa určite dalo nejako vymyslieť , a do dverí si zober nejakú zarážku ,nejaké drievko, a zabezpeči si ich,len neviem ako sa zmestí do výťahu, ten nemáme,kočík nie až taký ťažký, lebo je to dobre rozložené, dnes som tlačila malý šport . kočík s malou a zdal sa mi strašne nemotorný proti nemu.Neviem odkiaľ si aj by si sa mohla prísť pozrieť na ten kočík, alebo skús niekoho nájsť kto má taký kočík u vás,a pozri si ho, lebo podľa mňa je vynikajúci. Ja niekedy idem a telefonujem , v jednej ruke mobil a v druhej kočík s dvomi deťmi.

marrgo
3. apr 2009

Ešte dodatok, tašku na spanie pre malú dozadu používam z druhého kočíka čo mám po malom a zmestí sa pekne môže mať dížku 80 cm, ale dá sa dokúpiť aj originál, ale neviem koľko stojí. 🙂

dadis
3. apr 2009

dakujem margo, ja stale dufam, ze sa to nejako utrasie 😎 ...ja budem mat vacsi vekovy rozdiel nez ty, maly bude mat 23 mesiacov, ked sa to male narodi, bude leto, tak asi budeme chodit len na kratke vychadzky na kupalisko a ihrisko, mam na kociku ten schodik pre starsie dieta, keby strajkoval. Vo vacsine teraz beriem kociar lne ked idem do potravin, aby som ho nenahanala po obchode. Ale bude mi luto za tymi prechadzkami. Ked bol ten starsi este male babatko,tak sme sa denne aj 5 hodin prechadzali. Bolo to dobre aj na kondicku. Teraz sa mu budem musiet prisposit, rad sa hra na ihrisku, prechadza sa, uz ho moc tie kocikove prechadzky neoslovuju.

zuz11
3. apr 2009

ahojte, ja som to oriesila tak ze som malej kupila iba ku kociku skejbort ( da sa na nom aj sediet, je lahky, spratny, lahko odnimatelny a lacnejsi) a kupili sme este aj takzvanu buginu od quinny zapika 😀 ked chodim sama idem so skejbortom a ked ideme obaja s mouzom tak zvacsa berieme oba kociky 😀
ale ja mam maxi cosi autosedacku a ta sa mi da dat na zapika takze zapika vyuzivam aj pri mensom 😀 😀 😀

marrgo
3. apr 2009

dadis,ja som to do nedávna riešila aj ináč , mam jeden športový kočík a malý sedel na šprušličkách na vankúšiku a malá ležala vzadu,lenže malá má už 7 mesiacov a nezmestí sa sedel jej skoro na nohách a ona ešte vonku veľa spí, nikedy sedel aj na hlbokom ,dá sa to vyriešiť aj dostičkou,ak je pevný kočík len keď bol unavený tak sa niekedy hodil dozadu,dám si to do fotoalbumu, môžeš pozrieť ten športový, teraz majú pohodlie obidvaja, malý je živý, ale miluje vozenie na kočíku, vydrží sa voziť hodiny, ale kočík nesmie stáť, takže tiež naberám kondičku.
zuz11, záleží na povahe dieťaťa mne by malý neusedel na skejborte, skočil by pod kočík ,aký je zvedavý, máš to dobré keď ti na ňom usedí a záleží aj na na veku dieťaťa, veľa robí aj pol roka.Ja chodím sama na prechádzky , nikto so mnou nechodí.

pemar
19. apr 2009

baby prosim vas co mate tento Graco - QUATRO TOUR DUO COMPLETO, co to znamena ze predna sedacka sa da dat do 2 poloh? da sa dat tak aby sa aj predny cestujuci 😀 vyspinkal?
a tento nahodou niekto nemate?
http://www.prenasedeti.sk/product/surodenecky-k...

krista
20. apr 2009

Dadis a co tohle? (jestli jste to třeba už řešili tak se omlouvám, celá jsem nedočítala 🙂):
http://www.dvojcatka.cz/images/bp3_jpg.jpg

Vypadá to sice nevzhledně (jemně řečeno 😀) ale my jsme to koupili taky převážně kvůli výtahu, sklopíš to do malý placky, takže rozkládat to můžeš vyloženě jen v případě potřeby 🙂
Více fotek mám v albu kdyby jsi chtěla juknout 🙂

annie13
15. okt 2009

Maminy ktore mate mensi vekovy rozdiel medzi detickami ako ste to riesili s kocikom, surodenecky? Nieje to velmi objemne na prevazanie v aute, starsie tam chce obsediet? Alebo skejtik na normalny kocik? Starsie asi nebude vladat popri nas cupkat ked aj len do obchodu, poradte prosim ako ste to riesieli

babo sa ma narodit v marci, syncek bude mat vtedy 1,,5 roka

luciska01
30. okt 2009

Mám stejný dotaz jako annie13 🙂 Jaké máte zkušenosti s kočárky? Má smysl pořizovat sourozenecký, popř. jaký? Prosím odpovězte někdo 😵

sasiki
30. okt 2009

určite oceníte súrodenecký či už dvojičkovský kočík. My sme mali sedenie vedľa seba - kúpila som už použitý...
do auta sme ho neskladali, lebo keď sme niekam išli, tak aj s manželom a to nám stačil jeden kočík v aute...na staršie dieťa, ktoré išlo pešo, dohliadal manžel. Skejtík je tiež určite dobrá vec, ale podľa mňa pre troška väčšie dieťa, cca 20-mesačné.....

krista
1. nov 2009

Ahojky holky,
já tu propagovala Buggypod, ale ten se nám nakonec neosvědčil, starší dcera prostě musela mít to co ten mladší (věk. rozdíl máme 1,5r.) takže jsem ji chvíli vozila v nohách korbičky, pak jsme měli na zkoušku půjčený skejtík (tam řvala) taky jsem si půjčila Ergo, ale ani jsem ho nezkoušela, protože jak se nese jeden, chce se nést i druhý a to by neklaplo, protože bych se ani neohnula.Museli jsme tedy koupit sourozenecký, máme Phil&Teds a byla to ta nejlepší volba, perfektně se ovládá i se dvěma dětmi, všude se vejdeme, nelituju 🙂

Jestli má smysl kupovat sourozenecký - záleží to strašně na dětech, malá chodila skoro pořád pěšky, ale jak se narodil malý tak se chce prostě taky vozit nebo spíš tahat a já se s ní tahat nechci 😝 😅

luciska01
2. nov 2009

krista > A jak se konkrétěně jmenuje ten kočár Phil&Teds? Jinak díky za info🙂

keiko
2. nov 2009

My máme aj súrodenecký kočík phli and teds, ten sa mne neosvedčil, ale ja dakujeeeeeeeeem tomu kto vymyslel skejtík, drobec by sa len vyvážal, hráme sa že "karuje" sestričku, ale asi je to individuálne od detí 😉

krista
3. nov 2009

Luciska já mám tu nejlevnější verzi (nebyly peníze na rozhazování) Phil&Teds Classic:
http://www.philandteds.com/classic_index.htm

luciska01
5. nov 2009

No tak uvidíme. Asi počkáme až už bude "hořet"🙂 Ony ty "stupátka" taky nejsou zrovna levná záležitost.
A teď takovej asi trošku pitomej dotaz. Ve kterým kočárku leží ten novorozenec, vpředu nebo vzadu?😀 Nějak mi to z těch obrázků nejde poznat.

dobromila
7. nov 2009

ahojte,

ja mam medzi detmi 19 mesacny rozdiel a kym bolo teplo, tak som mladsieho na prechadzkach nosila v manduce a starsi sa vozil v kociari alebo siel peso. V poslednej dobe vsak mladsieho vozim, lebo by mu bolo v nosici uz chladno a nechce sa mi riesit specialna vystroj na zimne nosenie, no a starsi absolutne odmieta chodit. Vyhadzuje mladsieho z kociara. A to ma 2 roky a 4 mesiace.
Takze zvazujeme kupu surodeneckeho kocika. Do uvahy prichadzaju len take, co maju sedadla vedla seba, kvoli vyhladu.
Ma niekto skusenosti s tymito?

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5231549

http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-dvo...

krista
8. nov 2009

Luciska ten obrázek, který tam vidíš když najedeš na ty stránky jako první to zobrazuje v rozvržení pro batolata... čili až budou děti větší, teď je to přstavěné na verzi novorozenec/batole a vypadá to takhle:
http://www.kocarky.cz/vphil-teds/e-3/phil-teds-...

ejaja
12. nov 2009
krista
12. nov 2009

Škoda že ten iCandy nebyl v ČR dřív, protože já mám doma úplně ten samej podvozek, stačil by dokoupit nějakej adaptér a mohla jsem jezdit 🙂

stvura
29. jan 2010

Baby, chcem sa vas spytat, cakam druhe babatko a neviem ako riesit kocik. Do akeho veku mam ratat s tym ze maly bude sediet v kociku? Ked sa narodi druhe by mal mat dva roky a dva mesiace.
Dakujem za rady

alusha
29. jan 2010

stvura, nas maly bude mat dva roky v aprili a kocik uz takmer nepouzivame, na prechadzky vobec, len do mesta, ked treba toho viacej vybavit a obehat... ale je to boj, nechce sediet v kociku... teraz sa naucil lietat na odrazadle po byte, tak predpokladam, ze na jar bude po vonku lietat na tom, len musime zaobstarat nejake stabilnejsie... no a pre drobca budeme mat ergonomicky nosic, takze v lete sa asi budeme prechadzkovat bez kocikov 🙂 ja na tvojom mieste zatial surodenecky kocik nekupujem, uvidis po narodeni, ci ti bude starsie oblubovat kocik alebo nie...

marrgo
12. feb 2010

Ahojte môj malý má 2,5 roka preč a malá buda mať1,5 roka, môžem povedať používanie kočíka je individuálne, malý ked je unavený sa rád vezie a ešte aj lepšie zaspí, malá chce chodiť pešo , ale keď sa ponáhľame,,,alebo ideme na nákup sedia obidvaja v kočíku a ja ich nemusím naháňať aby išli,je to v podstate na matke ako sa dieťatko naučí, niektoré sa vozia aj po troch rokoch.
Podľa mna je príjemnejšia prechádzka, aj nákup s kočíkom pre dve deti, lebo mať len jedno v kočíku a druhé sa unaví pri chôdzi, potom sa pýta na ruky, alebo niekedy pobehuje kam nemá,no je to o ničom, ja chodím na prechádzky s deťmi sama, a bez súrodeneckého si to neviem predstaviť. Takto je pre nás prechádzka príjemný relax.
Používali sme tento kočík https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer..., teraz ho predávam, je vhodný od narodenia menšieho bábätka,malé vzadu spinká, je chránené veľkou strieškou, dá sa vložiť taška 83 cm a väčšie sleduje svet.Chcem kúpiť športovejší kočík ako tento http://www.kocikyskalica.sk/obchod-kociky/kocik... , ktorý je vhodnejší pre det po roku , ked sú staršie, asi vo veku mojich detí.

zrzulka
23. feb 2010

babulky a co by sa dalo primontovat na jane trojkolku??? Okrem skejtu? skejt velmi nechcem. Bola by som radsej keby mohla mala v tom aj sediet...

minitrouble
23. feb 2010

zrzulka a buggypod smorph sa ti nan nehodi? skus sa spytat v predajni babymarket na to 😉 🙂 (dufam ze nikomu nevadi ze som tu uviedla meno firmy ale nikde inde na SVK sa oficialne nepredava 😝 )

ivika18
23. feb 2010

buggypod jde na jané slalom, aspoň podle toho seznamu kompatibilních kočárů na jejich stránkách.

trpezliva
10. máj 2010

ahojte., aj my sme mali tu spominany Graco Duo Quattro Tour. Pre deti s malym vekovym rozdielom je super. Vzadu lezi novorodenec a vpredu to vacsie dieta. My sme vyuzili od narodenia, ale teraz uz Lili nechce v kociku sediet a dostali sme dalsiu dvojbuginu, tak tento predavam. Je v bezchybnom stave, pouzivany od januara asi do marca, uz nam zabera miesto v pivnici, tak ho predavam. Kuknite na nete, novy stoji 280 EUR, tak ja ho predavam o 100 EUR lacnejsie. Treba vidiet. 😉