Novorodenec a 2 ročné dieťa. Aký kočík?

borbik
12. apr 2007

Veľmi by som potrebovala pomôcť ako vyriešiť môj maličký problém. Čakám druhé bábätko a keď sa narodí, tak dcérka bude mať iba 2 roky a neviem ako vyriešiť "kočíkovanie". Vraj existuje nejaké špeciálne sedátko na hlboký kočík?! Veľmi, veľmi by mi pomohlo, keby niektorá z mamičiek takéto niečo poznala 🙂 Vopred ďakujem.

kunca
12. apr 2007

já nevím, jestli to pomůže, ale při prohlížení stránek pro mimina jsem hodně nacházela v doplňcích ke kočárkům stoupátka na kolečkách, které se upínají na podvozek kočárku. sedátko jsem nikde neviděla tak snad pomůže i tohle. má to v nabídce skoro každý obchůdek. přeji pěkný den 🙂

lenocka23
12. apr 2007

Aj ja som pocula o tob "boarde".. aj ich tu po meste ost vydam... mamicky si to pochvaluju, je to lahke a spratne... niekde som videla aj specialne kociky pre rozne starych surodencov, ale to by asi bolo dost financne narocne....

janinah
12. apr 2007

borbik,moja staršia dcéra mala 21 mes.,keď sa narodila druhá,staršia chodila popri kočiari,že kočíkuje sestričku a aspoň sa uchodila a doma zaspala,nemám skúsenosť,ale ak staršie dieťa naučíš,že sa tiež môže voziť,neviem,či dobre urobíš,deti prídu domov z prechádzky oddýchnuté a ty uštvaná.My sme došli do nášho miniparku,malá spala v kočiari,staršia behala s loptou a pod. a domov zasa len peši šla,žiadne vozenie,ani v obchodoch nebol problém,2-roč. dieťa už veľa pochopí,ak vysvetlíš.

borbik
autor
13. apr 2007

Všetkým mamičkám ďakujem za rady a tipy :o)

ramzesa
28. apr 2007

ahoj borbik, moj mal dva roky a dva mesiace, ked sa mi narodila dcerka a v pohode to zvladol aj bez kociara.Aj ked ku veceru som s nim nemohla nikam ist sama, lebo bol uz unaveny a vtedy zaspinkal ocinovi na konikovi, tak ked som s nimi chcela ist niekam dalej, tak som sla doobeda, ked bol sviezi. 🙂. kamaratka ma rozdiel medzi detickami 18 mesiacov a starsi tiez musel chodit od zaciatku peso. Ale ten skejtik moze byt dobra vec.

benabianca
30. jún 2007

Mam 17mesacny rozdiel medzi detmi,takze pouzivame dvojity kocik.Chodime na dost dlhe prechadzky,takze stat by maly nevydrzal.A nahanat hopo obchude tiez nie je sranda.Skejtik je mozno na kratke trate dobry,ale na dlhsie si nemyslim.O sedatku som nepocula zatial nic.

krista
19. sep 2008

petpet • 1d, 41tt • 8. duben 2008 ve 13:27
Prosím rady, informace a zkušenosti se sourozeneckými kočáry. Jak jsem zjsitila, je jich kupodivu dost a ani ceny nejsou nijak extrémní, v uvážení kolik stojí běžnýkočár a kolik sourozenecký. Budeme mít dvě děti plánovaně po sobě, 1 a půl roku. To starší je šikovné, chodí od 10 a půl měsíce apod. Ale zároveň i "divoké", takže nevylučuji možnost, že nový kočár pro obě děti bude třeba, hlavně na procházky, nákup a když se budeme potřebovat někam dostat a nepůjde to autem nebo nebude mít smysl.
Máte takový kočár či jste měli? Využili jste jej? Jaké jsou výhody, nevýhody? Co ovládání? (bohužel nikde žádný nemají an ukázku, tréninkovou jízdu, vše ej většinou an obejdnávku a na internetu toho člověk moc nevykouká a neozkouší). Díky za rady a novým daňovým poplatníků zdar! Ať nás je víc 😀

janah. • 3d • 8. duben 2008 ve 14:28
Ahoj,
předem gratuluji a držím pěsti.

Před půl rokem jsme řešili stejný problém. Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli pro Phill&teds. Nejsem z něho sice nadšená, ale má jednu výhodu oproti ostatním a to tu, že je velký jako monokočár. tzn, že není ani široký ani dlouhý, ale dítka sedí nad sebou. Myslím, že u těch širších nebo delších je problém projet dveřmi. Tenhle je trojkolka, což mi vůbec nevyhovuje, ale jak říkám, je to jedinej v daný třídě. Teď jsem četla, že chystají i nějakou novinku, snad se začne prodávat. Momentálně jsou kočárky vyprodaný, měli by dorazit koncem dubna (ale to slibujou už od února a pořád posunujou) takže ho naživo asi těžko uvidíš...
Jinak Ti posílám odkaz na
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

tam jsem se dozvěděla víc, případně tam najdeš i diskuze o jiných kočárcích. 😉

petpet • 1d, 41tt • 9. duben 2008 v 08:35
Dekuji za reakci, neco prave z netu nastudovano mam a budu studovat dal takze vim o jakem kocaru mluvis. Nazivo jsem ho nevidela, tudiz si nedovedu predstavit jak moc nebo malo prostoru tam ma "dole" to mimco. U jsem videla od ABC Designu Zoom, to sjem se vybavovala s maminou jak je spokojena. Vypada super, jen je dlouhy a tezce ovladatelny prave tezistem vpredu az.
Jinak my musime uvazovat tak, at jsou deti prave za sebou, jinak se nevlezeme do vytahu. Coz neni vzdy treba, kocar nechavame dole v kocarkarne, ale...nedky preci jen nahoru vyjizdim. Jak pises, Phil a Teds krom ceny ma vyhodu obrovskou, ze je to vlastne monokocar velikostne.

radost • 2d • 9. duben 2008 v 11:05
ahojda, já jsem nedávno prodala sourozenecký kočárek. Nemohu si ho vynschválit, děti máme měsíců po sobě. Starší dcera taky chodí od měsíců, sle přece jen delší procházky nevydržela, takže když bylo třeba, dala jsem ji do kočárku a mohla si odpočinout a vyspat se. Hlavně jsem ho využila v obchodě, měla jsem hrůzu, aby dcera neschodila nějaké zboží nebo se mi někam nezstoulala. Měli jsem kočárek od Baby Weltu a je výborný, lehounce se ovládal i jednou rukou, krásně se dal složit. Nedávno jsme ho vyměnili, jelikož dcera už je velká, tak ji stačí baby skate ke kočárku. Dřív bych to ale se stoupátkem nezvládala, takže já ho můžu jen doporučit 😉

radost • 2d • 9. duben 2008 v 11:11
od deseti měsíců, omlouvám se za hrozné hrubky 🙄

lienkal • 2d • 9. duben 2008 v 18:54
ahoj, my máme taky Baby welt a stále ho používáme 😉

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lamia • 1d, 35tt • 9. duben 2008 ve 21:08
Janah prosím Tě ten Phill&teds,jak má udělané to ležení/sezení pro to menší dítko a dá se to nějak polohovat??Když jsem to viděla naživo připadalo mi,že to menší tam tak nějak viselo napůl mezi sedem a lehem a hlavičku mělo děsně pod tím druhým,ale samozřejmě to tak mohli mít schválně nastavené rodiče,tak nevím,mohla bys mi to prosím nějak přiblížit?Já teda pořád s tandemem váhám,tenhle bych zvažovala právě jen z důvodu co jsi psala,že je stejně velký jako kočár pro jedno dítko,tandem za sebou nesvezu ze schodů,mám co dělat i s normálním a vedle sebe zas neprojedu dveřma....

janah. • 3d • 10. duben 2008 v 18:57
Je tam polohování pomocí zipů a přesek. To mimi leží a nad ním sedí v extra sedačce to větší. U toho jde taky trošku polohovat, ale maličko. Leží pak asi jako v autosedačce. Jinak mimi má hlavu na opačné straně než nožičky většího, takže by tam problém být neměl. Mimi tam strkáš v podstatě jak do trouby 😀 😀 Jsem si nekoupila tu origoš tašku a teď mi docela chybí. 😖
Mě osobně vadí šíleně, že je to trojkolka. Teď zjišťuju, jak jsou v Praze křivý chodníky ☹ ☹ No snad se nikde nevyklopíme. Zatím vozí manžel, ale od pondělí mi to už nastane 😠 Za chvíli budu mít svaly jak Schwarzeneger hahaha 😀 😀

lamia • 1d, 35tt • 14. duben 2008 v 19:38
Janah díky za vysvětlení,mrknu na něj ještě na net,chci to řešit až nějak před porodem,ale s klasickým tandemem za sebou /vedle sebe to asi nepůjde,tak tohle je jeden z tipů na nákup 😉

janah. • 3d • 17. duben 2008 v 18:35
Tak toTi budu držet pěsti. A výběr nenechávej na poslední chvíli. Když už pak chceš nějakej konkrétní, tak nemusí vůbec být... My kupovali v prosinci s tím, že v březnu ho potřebujeme a v březnu jsme chtěli něco ještě dokoupit a pořád jen čekáme. Teď zase posunuli termín až na konec května 🙄 🙄

lamia • 1d, 35tt • 2. červen 2008 v 09:05
Phill&teds holky co ho máte,pořád ho s manželem zkoumáme,když je to větší dítko v sedačce vzadu,nevadí vám to ve vezení kočáru??Mě přijde ta rukojeť vcelku krátká,když jsem to viděla na netu,tak jsem myslela že je vysunovací,ale ona není,tak teda nevím,abych pak nechodila vedle kočáru,páč mi poleze na nervy jak zakopávám o dítko vzádu 😀 Podělte se pls o zkušenosti,dík 🙂

janah. • 3d • 2. červen 2008 ve 14:26
Lamio, přesně neporadím, ale těžší dítě má být vpředu.... Jinak si myslím, že v tom problém nebude. Nemám naživo vyzkoušený, ale viděla jsem v tom drandit mimina a snad OK

vojtisek2007 • 3d • 4. červen 2008 ve 13:14
Ahoj holky,
taky čekáme další mímo a vojtovi je teprve 1,5roku a je pěkně línej,teprve teď začal chodit - takže jsme řešili také problém se sourozeneckým kočárem a nakonec jsme vybrali ABC DESING ZOOM pro sourozence, vypadá to,že budeme spokojený, nechtěli jsme vedle sebe,aby větší neotravoval mimi a zase jsme chtěli,aby mimčo bylo zezačátku v klasický hluboký korbě a ne v tašce ve sporťáku...Tak v prodejně jsme ho zkoušeli venku na trávě,na silnici na chodníku, s malým vpředu ve sporťáku a do korby jsme dali 3 pet lahve - a šlo to, nijak špatně se s ním nejezdilo, ta hluboká se dá vyměnit i za autosedačku - takže taky dobrý....Uvidíme po delším používání. Do auta se vejde v poho,ale taky máme kombi - tam se vejde skoro všechno... 🙂 Je lehkej a dobře se skládá i rozkládá a i fajn se vyměňujou ty sedačky, žádný velký bojování s tím není - akorát se na délku nevejdeme když jdeme k dědovi do panelákovýho výtahu ☹ ,takže tam necháváme kočár v kočárkárně.

pistalka.x • 1d, 31tt • 12. červenec 2008 ve 23:39
Ahoj, taky budeme mit mimca blizko od sebe, rok a 4 mesice. Starsi dcerka je velice sikovna, chodi uz od 10mes ale je jasne ze sourozenecky kocar bude potreba protoze travim cas hodne venku a je potreba aby se v nem i prospala kdyz zrovna nebude behat. Ja zvazuju nad timhle Graco http://s7d2.scene7.com/s7ondemand/zoom/flasht_z... prijde mi fajn ze neni vedle sebe protoze se vlezu do obchodu do ulicek a to zadni sezeni jde polozit uplne na lezato, takze tam muze byt i novorozene ve fusaku (vzhledem k terminu porodu pred vanocema) akorat me na tom stve ze na neho poradne neuvidim. Na strisce je sice itelitova folie jako okno ze jde dobre videt ale prvniho prcka jsem vozila v normalnim hlubokym tak jsem na to docela zvykla.
Taky by sla misto toho na lezato alternativa a dat tam autosedacku, to jde taky pricvaknout, ale zase tahat dite treba 4hod po meste v autosedacce se mi moc nelibi. Takze asi zvolime tu polohu na lezato a holt ne celem ke me.

lusinta • 1d, 34tt • 22. srpen 2008 ve 20:21
tak já trochu obnovím téma🙂 A nemáte někdo vyzkoušený croozer místo sourozeneckého kočárku? S vložnou taškou pro mimi...???

boglarca • 1d • 23. srpen 2008 v 08:13
Ahojky, já se zase zeptám na Jané Powertwin, hodně mne tento kočárek zaujal. Máte některá zkušenosti?

ronie • 1d, 20tt • 24. srpen 2008 ve 12:23
já zase na jané twin two-rozhodně nechci tříkolku ačkoliv powertwin je ok-mají ho kamarádi a je moc dobrej, ale já chci 4 kola. Chtěla bych bazarovej ale je jich málo. Půjdu asi jen do vložné tašky ne do korbičky..ještě uvidíme..zajímalo by mě hlavně zvládání MHD s tímto kočárkem, nemáte někdo zkušenost?

lamia
19. sep 2008

Tak to je fakt vtipné,proč někdo uzamkl původní téma,když tu bylo dřív???Docela nechápu?

lamia
19. sep 2008

Když teda pominu tu drobnost,že každé téma je trochu o něčem jiném,tady holky řeší stupátka ke kočárkům,v tom druhém sourozenecké kočárky....

janah.
21. sep 2008

Ronie, chtěla jsem jané čtyřkolku, ale mělo to děsně blbý madlo, který mi vyloženě nesedlo do ruky. Jsem si říkala, že bych kočár někde pustila... 😖
Jinak už jezdíme půl roku s phillem a pořád dobrý. Klady převažují 😝

ronie
22. sep 2008

jani nakonec sme koupili úplně jinej kočár, je to icoo platon duo, je unikátní v tom, že jde jednoduše předělat na normální mono kočár, je drahej, ale prodáme inglesinu a tim pádem to nebude tak hrozný 🙂 😉 A nepřibude nám další kočár do garáže 😉

sjuzi
22. sep 2008

Ahoj borbik, nemyslela si niečo takéto? Mňa to teda celkom zaujalo a ani cena nie je až taká strašná... Hm?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2306653

jaduska
29. sep 2008

Nemáte niekto skúsenosť s týmto kočiarom:
http://www.biga.sk/kociky-pre-dvojicky/baby-wel...

Zaujímalo by ma, či sa zmestí do obyčajného výťahu a či nie je veľmi ťažký, keďže tá váha 19 kg sa mi vidí dosť veľa.. 😕

vojtisek2007
29. sep 2008

ahoj jaduska
mám přesně tenhle pro moje dva kulihrášky - do výtahu nevím jestli se vejde, protože bydlíme na vesnici a nikam kde je výtah nechodíme ☹, píšou že váží 19kg - když si ještě připočítáš váhu dětí - jeden 11kg, druhý 6 - tak to máš nějakých 36kg - když jsem s ním vyjela poprvé, myslela jsem, že ho nikdy nikam nedorvu - ale naučíš se to, a teď už úplně v pohodě, klidně ho beru i na brusle a ještě vedu psa na vodítku....přední kolečka to má otáčivé - takže se s ním krásně manipuluje, zadní má zase docela velké a nafukovací, obří koš pod kočárem. A ještě k té váze - musíš počítat, že máš vlastně "dva kočáry" v sobě - tak si to vezmi, to je 8kg na jeden - a to zase není nijak moc...jsem s ním moc spokojená....Vzadu ve vložné tašce vozím od narození Elišku, vpředu sedí Vojta - teď má 1 3/4roku - chvíli běhá pěšky, a když už nemůže, nebo v obchodě, tak ho posadím a je to....

jaduska
30. sep 2008

Ahoj vojtisek,

som si vedomá, že ten kočiar musí byť ťažší, lebo vezie dve detičky, len ja mám ten problém, že v paneláku máme k výťahu schody 😠 takže kočiar musím vyniesť sama v rukách. A keď sa mi nezmestí ani do výťahu, tak to je ďalších pár schodov... Videla som totiž podobný typ kočíka a ten vážil 14 kg, tak neviem, prečo taký rozdiel vo váhe.... Každopádne veľmi pekne ďakujem za odpoveď 😉

vojtisek2007
30. sep 2008

jaduska - tak to nevím, proč každý váží jinak...kdybys chtěla něco změřit, tak klidně napiš do IP....a kolik schodů máte ??? My máme dva - ale zase jak je kočár delší než normální - tak s ním ty dva schody krásně vyjedu....

jaduska
30. sep 2008

No k výťahu máme 8 schodov a ak sa nezmestíme do výťahu, tak k bytu je to ďalších 16 😒 Mňa by zaujímala dĺžka kočiarika, na tej stránke píšu, že má 130 cm. A ešte tam píšu, že sa z neho dá urobiť kombinovaný pomocou nejakých tašiek, to som nepochopila, či sa z neho dá urobiť kočiar pre jedno dieťa alebo ako? Nevieš náhodou? 😕

vojtisek2007
30. sep 2008

hmm 8schodů - to nevím, jak bys vytáhla ☹, jestli uvnitř výtahu máš 136cm, tak se ti tam kočár vejde - má asi těch 132 cm - a to kombinovaný myslí tím, že když dokoupíš vložnou tašku na miminko - tak na té zadní sportovní sedačce, kterou položíš můžeš od narození vozit miminko a v předu větší dítě - pak až mimi povyroste, tak máš vlastně dvě sportovní sedačky za sebou....kočár na jedno dítě z toho udělat nejde - kdybys ho chtěla nafotit - pošli mi mailovou adresu a můžu ti poslat fotky i s dětma - pro představu, jak to vypadá....i s tou vložnou takou na miminko 🙂

jaduska
30. sep 2008

juuuj vojti si zlatá, hneď píšem IP

emjee
19. nov 2008

elenaakiko • 1d, 38tt • Včera o 11:05
ahojte, chcem sa spýtať ako ste to vyriešili s kočíkmi pri deťoch s malým vekovým rozdielom. synček bude mať rok a v decembri sa narodí dcérka, a nakoľko syn ešte sám nechodí rozmýšľam ako to vyriešiť, väčšinou som sama doma a neviem si predstaviť ako by som s oboma chodila na prechádzku 😅 ako ste to vyriešili vy?

najjulinka • 2d • Včera o 11:10
Ja som s bráškom bola takto po roku.. .Takmer po roku... A mamka to vyriešila dvojčatovým kočiarom 😉 Ja by som to tiež takto riešila. 😉

jaduska • 2d, 21tt • Včera o 13:18
Riešila by som to kočiarom pre súrodencov, choď do sekcie Výbava, tam je téma o súrodeneckých kočíkoch... 😉

marinka • 1d • Včera o 13:40
Určitě sourozenecký kočár, hluboký se sporťovním dohromady..

tlapicka • 1d, 12tt • Včera o 13:57
jsem nosici maminka, takze jsem si poridila golfky, ktere jdou az do lehu.... kdo bude potrebovat, tak se poveze... druhej se ponese. rozdil ve stari deti nevidim.... jestli vubec nenosis, tak to asi neni pro tebe optimalni reseni, ale ja si absolutne nedovedu predstavit pouzivat ty dvo monstra.... myslim, ze by me nikdo nedonutil. Zalezi, co je komu pohodlne...

najjulinka • 2d • Včera o 14:30
Mne napr. nosenie vôbec nevyhovuje... Ja mám dosť, ked sme išli takto, že jedno som niesla a druhé v golfáčoch... Neviem si takto už vôbec predstaviť isť na nákup a pod... Takto v podstate každý den absolvujem vo výťahu cestu dole a hore a bohate stačí...

miriamkac • 3d • Včera o 15:20
elenaakiko ahoj...myslim, ze takuto temu si uz raz rozbehla.... 😝
Moja rada: spocitaj si "pre" a "proti"....pokial ti "fesak" uz beha tak mozno by stacil skejtik a ak nie tak ten surodenecky. Daju sa zohnat aj celkom lacno cca 4 - 5 000,- sk....

tlapicka to nosenie nie je riesenie......to ti pisem ako "baba od fachu" 😎

tlapicka • 1d, 12tt • Včera o 16:03
pro tri deti za sebou beru, ze noseni neni moznost, ale proc by nemohla byt pro dve nechapu.... sama jsem zacala pouzivat kocarek v 10tt s druhym...poponaseni mi nedelalo dobre na brisko. do te doby vpodstate vubec. nedovedu si predstavit byt s eli na hristi a v kocare mit rvouci mimino, ktery se chce vozit.... jak to proboha delate? vzdyt to batole chce porad neco pricmrdavat a mimo ma smulu? pak jeste vidam maminky, co maji v jedny ruce mimino a druhou zachranujou na hristi batole, to je taky hukot 😕

asi taky zalezi jak a kde clovet travi cas, ne?

mimino hodim na bricho, nakup a veci pro ne pod kocar a batole bud tape nebo sedi... proc je to tak nerealny???
eli nikdy jako mimino v kocare nebyla a doma jsem si ji nemusela ani vsimnout.... lezela hodiny pod hrazdickou a byla spokojena.... zase chci bezproblemovy dite, ktery se me nabazi, kdyz se jim venuju a pak mi da pokoj.... to preci neni fer, jit s nim ven, strkat kocarek a doma pak utesovat jeho potrebu matky...

kdyz na to ma mamina dost chuti a elanu, tak proc ne, ale ja se svyh zivota vzdat nechci

miriamkac • 3d • Včera o 19:53
tlapicka 😀 😀 😀 .....u teba ziadny problem....Ja sa priznam, ja som deti nemala ani v satke ani v klokanke....ale nezda sa mi to ako stastne riesenie pre hodinkovu prechadzku spojenu s nakupom...napriklad... 😝 V tommto pripade by som to ja riesila skejtom pod kocik...ani ten som nemala, lebo ked sa chlapci narodili, tak mala mala 15 mesiacov a slapala aj hodinu...ked bolo treba... 😎
Ale ako tu pise elenaakiko ma rozdiel rok...co je podla mna veeelmi maly a chlapcek este ani riadne chodit nemusi...a este k tomu do zimy...no neviem....ako sa nosi babeno v zime?

najjulinka • 2d • Včera o 20:02
A hlavne ja so zaveseným bábom na sebe neviem nič spraviť... Nevidím si na ruky... Nohy bába mi hompálaju na mojich stehnách.. .Modriny až... a neviem si ani sadnúť, len ked podvihne bábo.. .Som proste krátka... Satku som neskúšala. Takže skusenosti len s klokankou.. .Nie s novorodencom , ale Lucinka nosila vlekost 62 ako 7mesačná a aj niektoré oblečeníčko číslo 56 - podla strihu... Takže v podstate ako pomerne čerstvé bábo... A nič som nevedela s nou zavesenou spraviť.. .Neviem si predstaviť takto ustriehnuť dieťa na preliezke... Ja som nevedela cibulu nakrajať, lebo som si cez Lucinku na ruky nevidela... 😀 😀 😀

tlapicka
19. nov 2008

tak tema prestehovali do kocarku, takze se sthuju a nemam tu co delat 🙂

miriam. v zime se nosi bajecne... diteti das ponozky a katata navic a soupnes ho pod bundu spolu s cepickou a vyrazis.... nemusis ho balit do kombinez ani overalu.... kdyz prijdes do tepla, jen rozepnes bundu a je mu porad dobre.... mimina dycky rvou v obchode v kocarcich a maminy nevedi, co by jim sundali, aby se nezpotily jako mysi...

prave proto, ze je ten rozdil jen rok mi prijde idealni velkyho soupnuta supsnout na golfac a malyho na brisko a od cca 5ti mesicu na zada... freedom se tim jakz takz zachova!

neni to scifi! mam tady kamaradku, ktera sice ma dvojkocarek (nepouziva ho) a hluboky kocarek (pouziva na spani na balkone) a golfac, ale kika je porad na brise a andrejko bud pesky nebo na golfaci! u ni se ujistuji, ze je praxe vice nez bezproblemova!!! leto neleto, zima nezima 🙂

netvrdim, ze je to idealni, ale jen rikam, ze je to moznost, ktera nekterym maminkam vyhovuje vic, nez 30kilove monstrum se kterym se clove nikam nevejde.

najuli: myslim, ze s ditetem na zadech bysis poradila i ty.... to proste neprekazi! ale zalezi na nositku!
ja kopu za manducu, je od narozeni a je super pohodlna i na dvouleteho caparta!

gedren
19. nov 2008

Ja stejne jako tlapicka hodlam mladsi detatko pouze nosit, a starsi bud pujde po svejch (uz je vetsi, jsou ji dva), a nebo v golfaci. Neumim si predstavit, jak bych vubec zvladla nejaky vlaceni se s hlubokacem nedejboze jeste do MHD ci nekde po schodech a k tomu uklidat batole, co lita po vsech certech, to by se zblaznila, proti tomu je noseni prochazka ruzovou zahradou 🙂.

tlapicka
19. nov 2008

gedren: tak tak, nicmene, ja nevylucuju, ze mimino hodim obcas do golface spat 🙂

krista
10. dec 2008

majatob • 1d • Včera v 18:03
Ahoj,
nemáte někdo zkušenost se sourozeneckými kočárky? co je dobré, nebo naopak na co si dát bacha? 🙂

majatob • 1d • Včera ve 21:22
opravdu nikdo???

ikke
10. feb 2009

petula... • 1d, 13tt • 3. únor 2009 v 10:57
Ahoj holky, potřebovala bych poradit s výběrem kočárku. v srpnu mám TP a Fílovi nebudou ještě ani dva a nevím, jaký kočárek si vybrat. Máte prosím některá zkušenosti?

zdenallicka • snž • 3. únor 2009 v 11:05
Zkus se kouknout na Phil&Teds.. 😉

zdenallicka • snž • 3. únor 2009 v 11:07
ANebo na
http://www.delfinek-detem.cz/detske-zbozi/kocar...

sabs • 1d, 5tt • Včera ve 23:08
Ahoj,
mám podobny "problem" a rada si necham poradit🙂 😉

najjulinka
10. feb 2009

Mne zajtra domov dojde MARCO SKY LONGHORN... Teším ako malá. Pre bábo ale ešte musím fusakotašku pozhánat, lebo bez fusakotašky asi pre bábo malilinkaté to vhodné nebude... 😉 😵 😵 😵

tinka08
10. feb 2009

Ahojte maminy,
my sme práve doriešili podobný problém. Mám dve mimčá s rozdielom 11 mesiacov. Pôvodný kočík Gesslein som musela predať, lebo by nám nepomohol ani skejtík, keďže starší ešte nechodí. Za peniažky za kočík sme kúpili Phil and Teds. Nie je taký komfortný ako pôvodný ale museli sme zmeniť priority a jednoznačne PandT z toho vyšiel najlepšie 😉 .
Ale je tu ešte jedna možnosť, v babymarkete v BA predávajú prídavné sedátko pre staršieho súrodenca. Tu je link:

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=2306653

Na Gesslein Future a podobne atypicky riešené kočíky sa to namontovať nedá, preto tá výmena vozového parku 😀 😀 😀 .

najjulinka
11. feb 2009

Tak kočík je doma... Uplne super. Pre surodencov možno viac ako pre dvojčatá, lebo predné sedadlo nejde vobec sklopiť a je dosť kolmo a zadný "cestujúci" má malý výhľad, ale je super chránený 😉 Tak ešte fusakotašku a bude super 😀

kotatko
12. feb 2009

Já mám doma sourozenecký kočár od Mothercare a jsem velmi spokojená. Moje děti jsou od sebe sice jen 15 min., ale s kočárem vedle sebe jsem neustále řešila problém, že se někam nedostanu - ani na úřad!
Když holky měly 14 měsíců - pořídila jsem tandem a je to super! Váží je 14 Kg - na šířku je stejný jako běžný kočárek, takže projedete všude. Přední kolečka se dají uvolnit a otáčí se jak u golfek - tím získáte lehkou ovladatelnost jak u trojkolky, ale je stabilnější. Přední sedačka je pro staršího sourozence - nejde úplně položit, ale trochu ji sklopíte, když dítě usne. zadní sedátko je polohovatelné do úplného lehu - ze začátku se tam dá dát vkládací taška s miminkem, nebo autosedačka a časem si tam může maldší dítě pohodlně sedět. Taky jsem ocenila super veliký nákupní košík - vleze se tam opravdu poctivý nákup, včetně plinek 🙂 Nakoukněte na stránky Mothercare - najdete tam video s kočárkem pro představu - podobných kočárků je u nás v prodeji víc.

http://www.mothercare.com/gp/product/B000TGOLOQ...

najjulinka
12. feb 2009

takže dnes vyvetraný nový golfáč a musím povedať , že velká Inglesina je na manevrovanie ovela lepšia... No čo sa čudujem obom detom sa viac vzadu páči, sú tam ako v bunkri, ešte chcu aby som aj strechu zatiahla najviac ako sa dá 😀 😀 😀
Dnes sme boli spolu s manželom vonku, dole mi s kočiarom pomohol, ale hore schodmi som už trenovala sama, ale bola som rada, že tam je... Je to fuška... Bude zo mňa rambo 😀 😀 😀 Velmi zlé je, že to neumanevrujem jednou rukou, lebo sa nedá nadvihnuť bez toho predne koleso aby sa nešlaplo na stupatko... Takže do výťahu je to komedia trafiť... a prejsť cez branu detto... akože brutál... na toto nedám na Inglesinu dopustiť... Ale kupovala som ten kočík, že vojde do výťahu a to vojde... presne na struhany vlas tam vojde...