Nôžky do x. Ako to riešiť?

rinkika
13. nov 2014

Ahojte dcéra ( 3r. 3 mesiace) ma nôžky do x . Ortopéd jej predpísal vložky . Mame ale problém z kupovaním obuvy aby nam ta vložka pasovala. Mohly by ste my poradiť ako ste to riešili vy ? A či to vôbec pomôže ? Vraj si môžem dať predpísať aj originál topánočky už z tou vložkou . Riešili ste to niektorá ? Dakujem za skoru odpoved

pribinak
13. nov 2014

My chodime ortopedicke a mame poukaz na detske topanky a vlozky, tie detske topanky si mozeme vybrat ci chceme topanky ako naozaj topanky alebo chceme sandalky
Berieme si sandale, tie nosime do ms a na vikend ich berieme domov a topanky riesime tak, ze davame do nich vlozku, ked sa vlozka nechce zmestit, tak vytrhneme tu original vlozku co je v topanke a dame tam tu od ortopedicky co nam robia na mieru
Ked je ta vlozka privelka, tak niekedy jednoducho s nej odstrihnem kusok zo spicky, poradila nam to ortopedicka

heeedka
13. nov 2014

ja mám presne tak starú dcérku ako ty a máme rovnaký problém s nôžkami do x s tým, že moja dcérka má predpísané aj trojbodové ortézy na noc. Vložky na mieru máme tiež a riešim to tak, že vyberiem originál vložku z topánky a dám tam tú ortopedickú. Tiež nám ortopedička poradila, že v prípade potreby môžeme kúsok zo špičky odstrihnúť. Ale mne sa zdá, že treba aj pol čísla/o číslo väčšie topánky, aby sa tam tá vložka pohodlne zmestila...Ja mám skôr problém, že s tou vložkou sú tie topánky o dosť vyššie ako bez nej, teda sú akoby "plytké" na nožičku. Takže do niektorých topánok tá vložka skrátka nefunguje...

margarita
13. nov 2014

aj nasa to tak mala cca v 3 rokoch. ploche nohy a mierne do X. vlozky nosi uz takmer 3 roky, a tie nohy sa jej vyrovnali, vdaka vlozkam.
tiez sme kupovali asi o cislo vacsie topanky, a vlozka do nich sla.

ivetoy
13. nov 2014

Ano riesime to aj my---chod do zdravotnickych potrieb a kupuj topanocky od protetiky ,su ortopedicke--a taktiez vlozky--ma to zmysel a dokonca velky zmysel ,ale musis byt dosledna a mala musi takuto obuv nosit poctivo..nasej sa polepsilo o 2 centimetre za tusim dva mesiace...ale doma nosi vylucne ortopedicke sandalky a vonku tak isto,protetika a v cizmach ma ortopedicke vlozky.

majloo
22. nov 2014

aj moj 3,5 r. syn ma vlozky od ortopeda a sandalky do skolky, inak su celkom pekne, len v tom vyzera ako Forrest Gump 🙂 , ale rad ich nosi. Tie vlozky - skoro nikam nepasuju, resp. pasuju, ale maly tam potom nenarve nohu a tlaci ho to bud na narte alebo nad prstami. Vobec ma inak este nenapadlo dat prec povodnu vlozku z topanky..diky za tip baby. Z vlozky odstrihavame podla potreby z predu, nie z paty.