Peg Pérego Book Plus verzus Britax Go Next

monika333slov
4. feb 2015

Chodím po obchodoch a čítam recenzie ale stále sa z toho neviem vysomáriť. 😒
Chcem kočík, ktorý sa ľahko skladá a aj ma v zloženom stave malé rozmery.
Rada by som s ním prešla sneh aj dedinské chodníky alebo občas aj nejakú poľnú cestičku.
Určite kvalitný a keďže budem mať Júlové bábenko tak aj vaničku do ktorej sa mi zmestí v zime.
Chcem 4-kolesový so strieškou, ktorá bude dosť veľká na tienenie a nech nemá 100 kilov 🙂
A športová časť musí ísť do lahu.
Zatiaľ mi padol do oka Peg perego book plus s podvozkom S, ktorý má vcelku dobrú cenu ale odporúčali mi aj
Britax go next ale o tom moc neviem a preto by ma zaujímal aj váš názor či je hodný oproti PP s takou cenou.
Budem rada ak nejaký navrhnete aj vy na základe skúseností.

bonaqa2013
4. feb 2015

ten prvý sa mi páči troška viac, ale pozor na tie malé kolieska.

elizita
4. feb 2015

no, ja som skumala uz obidva a britax mi pride, ze ma velmi nizko vanicku...

monika333slov
autor
4. feb 2015

@bonaqa2013 v teréne som ho nedržala len predajni, no predavačka tvrdila ze v pohode, tak neviem.

kociskova
4. feb 2015

Ja by som brala určite Peg perego,kedže môžem porovnať a aj tie podmienky ho určite spĺňajú,som mala možnosť si ich vyskúšať.🙂

lenulice
4. feb 2015

Urcite Britax, neda se porovnat s PP v jizdnich vlastnostech a podle me i ve vzhledu, ale to je vec vkusu. A urcite nema nizko vanicku, to vubec 🙂 Ja mam Brio Go, to je vlastne predchudce Britaxu a je to nejlepsi kocar, a to jsem jich uz mela fakt dost 🙂 Jezdi sam, luxusne odpruzeny, za me Nr. 1 🙂

ivetbal
4. feb 2015

Presne tak ako píše lenulice. Vanička na Britax Go nie je určite nízko, skôr naopak, netreba sa k nej zohýňať a je väčšia ako má PP. Britax je odružený na rozdiel od PP, ktorý nie je vôbec. Striešku má dlhú jeden i druhý. Trošku skladnejší je PP (to je asi jediné + oproti Britaxu).

kikada
4. feb 2015

@monika333slov No ja by som z týchto dvoch nevybral jeden. PP by som možno zniesla ako hlboký (dá sa kúpiť vanička a holý podvozok bez šport časti-tak by som to riešila) športový určite ee-tam mám priveľa negatív. Podvozok je dosť tvrdý, ak jazdis po rovných povrchoch tak V pohode ale terén zvládneš len s ťažkosťami a zaaretovanymi prednými kolesami. Pravda je že je ľahší a spratnejsi ako Go. Ak si vyššej postavy budeš pri chôdzi zakopavat do tej spodnej tyče na konstrukcii. doporučujem odskúšať na predajni!
Go má zas vraj dobre perovanie a ľahšie sa ovláda ( mne ale vôbec nesadol a to bol jeden z favoritov) dokonca by som nechcela go next s nafukovacimi kolesami sú fakt naprd. Obyčajné sú lepšie. Nákupný košík je ozaj veľkorysý ale je žiaľ tak nízko, že keď prší tak si suseda pekne kolesami do neho nacliape spustu nesvaru 😝
Skladny teda nie je. Ja som zaprala pol kufra oktavky kombi s ním preto som ho skrsla zo zoznamu. A čo ešte. ...go sportiak nejde do úplného ľahu. Snáď pomohlo alebo za motalo situáciu? 😀

monika333slov
autor
4. feb 2015

Páči sa mi ako si to rozposlal,skúšala si už aj tu novšiu verziu pp,ktoré má byť odpružené? Myslím to S, lebo zevraj je lepšie ako ktorékoľvek PP predtým. Ďakujem za pomoc.

monika333slov
autor
4. feb 2015
kikada
4. feb 2015

@monika333slov Áno podvozok PP S plus je o čosi lepší, ale pre športovú časť platí to čo som písala vyššie. Je to nepodarok. Škoda. ale fakt by som ho kúpila ako hlboký a neskôr by som poriesila nejaký lahucky sportiak 😉
Hlboký má fajn vanicku a nakliknes ju na podvozok bez adaptérov čo tiež považujem za výhodu oproti briu /britaxu / go. Šťastnú voľbu zelam 🙂

monika333slov
autor
4. feb 2015

No to sa aj mne páči,dokonca aj autosedacka sa tak naklikava,ale s tou športovou verziou si ma nepotesila. Rada by som kúpila už komplet.

monika333slov
autor
4. feb 2015
mackova11
4. feb 2015

ešte keby dali na ten PP aj nafukovacie kolesá , tak by to bola bomba si myslím , nakoľko na tie naše rozhegané cesty neviem či by mi nevadili tie kolieska, aj keď pri britax next hovoria že je veľmi dobrý aj ja nad ním rozmýšlam len ma odrádzajú tie predné kolesá , ešte kebyže bývam v meste tak v poho,

lenulice
4. feb 2015

@mackova11 tech kolecek se bat nemusis, ony nejsou male, to jen tak v porovnani s tema zadnima velikanskyma vyzniva, ale my tim drandime polem, lesem a v pohode vsechno ;) A jede potichu, narozdil od PP ;)

monika333slov
autor
4. feb 2015

Ešte sa chcem spýtať na monza Vario, viem, že je cenovo oveľa nižšie ale tiež vyzerá fajn na foto.

nanka3
4. feb 2015

@monika333slov @monika333slov ahoj, ja mam PP a sesternica Britax.... moj PP sa sklada jednoduchsie, oba patria medzi lahke kociky... podvozok S? to mi nic nevravi, mam konkretne PP book plus fiat500, je pravda, ze ten podvozok je takmer neodpruzeny, kocik skor vhodny do mesta, ale na toto nadavala aj sesternica pri svojom kociku Britax, taktiez v zime, ked napadne sneh mensie kolieska sposobuju tazsiu jazdu, isto by to slo lahsie s velkymi nafukovacimi (ale to je dan za to, ze PP aj B patria k lahkym kocikom), sesternicin B. nema v hlbokej vanicke polohovatelny matrac pod hlavou, kym PP ho ma, hlboka vanicka je super, niekde na nete som dnes videla recenziu na PP, kde pisali, ze ma malu vanicku... len do 4 mesiacov, co je blbost, pretoze nas drobec ma 6 mesiacov a v pohodicke sa vojde v zimnom overale a hrubom fusaku a este ma stale miesto... je pravda, ze pre vysokych ludi moze byt nizky (teda rucka na kociku, ktora sa da nastavovat do 2 poloh) a tiez vyssi ludia zvyknu okopavat konstrukciu pri chodzi... ale my s tymto problem nemame 😉

monika333slov
autor
6. feb 2015

Ahojte baby, ďakujem za vaše postrehy. Bola som ešte raz v obchode aj so synom a teda ten Britax sa mi zdal oveľa oveľa lepší. Tak je rozhodnuté. 🙂

adislava
23. feb 2015

ja som tiez za Britax go next ;)

akdalv333
8. aug 2015

@monika333slov urcite budes spokojna ;) Sestra ma predchodcu Brio a ja teraz rozmyslam nad Britaxom... Zatial najlepsi kocik... Este rozmyslam na NUNA IVVI, ale viac sa mi paci ten Britax... 🙂 dobra volba 🙂

evi_b
14. aug 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

My máme britax pri druhom mimi. Pri prvom sme mali jane ale ani sa to neda porovnat. Je perfektný na manipuláciu a strieška nádherne kryje uplne aj v sportovej casti. Pre nás +++++ 🙂

lucka227
28. sep 2015

@monika333slov pokial chces maly rozmer po zlozeni tak britax urcite nie.My sme mali problemy ho dat do druheho auta,museli sme len na combicku chodit.Mne osobne sa zdala sportova cast britaxu kratka,kupovala som ho ked mala dcerka 8mesiacov.

akdalv333
29. sep 2015

@lucka227 @monika333slov No sestra vozila brio aj v Nissan Micra a vpratal sa (bolo akurat treba zlozit zadne kolesa, ale v takom mini aute sa to da prezit :D ). A podla toho co som pocula aj videla, tak brio je jeden z kocikov ktore maju dlhsiu sportovu cast, lebo aj synovec je z tych dlhsich deti, tak by som sa nebala... Ale kazdy ma svoju skusenost a inu predstavu... 🙂

bibusga
29. sep 2015

Tak porovnavat tieto uplne dianetralne odlisne kociky je zaujimave 😂

bibusga
29. sep 2015

@monika333slov britax isto nema nizko vanicku. Moj chlap ma skoro 2metre, ja 175 cm a je stavany aj pre vysokych ludi. Uz len podla foto tie konstrukcie su uplne rozdielne. PP strasne tvrde a strnule, nema ziadne odpruzenie, Britax krasne hupe, vzdy som sa v duchu smiala ked som videla tie mamicky utisovat deti v kociku ked s nim trmacali zo strany na stranu, lebo hore-dole to proste neslo. A po par mesiacoch bol kocik uplne "vyhegany"... Dalsia vec nakupny kosik PP sa po case moze vytahat, kedze je to "len" zavesene. britax ma pevny, odspodu vystuzeny kosik, ktory ti odnesie cely nakup cez plienky a kartony mlieka. Sportova cast britaxu, je jedna z najdlhsich. Maly ma 95cm a nieje mu vobec maly... Strieska je robena tak, ze ked vonku fuka, dietatko je akoby v tunely a mozes kocikovat aj v zlom pocasi, ked je velmi veterno. A zvlada aj tazsi teren. 😊

bibusga
29. sep 2015

A k hlbokej casti, britax ju ma robenu tak, ze sa jemne hupe a prisposobuje, cize vzdy je naklonena jemne tak, ze babatko ma hlavu vyssie ako nozicky, co je velka vyhoda pri jazde dole kopcim

boozlesk
29. sep 2015

co sa tyka tych prednych koliesok, tak PP sa daju alebo budu sa dat teraz niekedy dokupit aj vacsie. ja mam PP BOOK PLUS S a som spokojna, zatial pouzivam len vanicku a vajicko. Sportiak este neviem ohodnotit.

micurinka
27. nov 2015

Ahojte mamicky, o Britax GO som sa docitala ze je problém v tom, že sedadlo sa nedá sklopiť do polohy ležmo a podpera na nohy nie je dostatočne variabilná. Zvažujeme kúpiť Britax Go Next.. je to tak aj pri ňom? Ak áno, tie čo ho máte, vnímate to ako skutočný problém?

l82b
1. dec 2015

Ahojte žienky, tiež by ma zaujímalo od tých, ktoré už detičky máte, či to, že športová časť Britax Go Next sa nedá sklopiť úplne do polohy ležmo, vnímate ako problém. Čakám bábo začiatkom apríla a predpokladám, že športovú časť budem potrebovať začať využívať asi od októbra, keď bude mať malé viac ako 6 mesiacov. Vďaka

l82b
1. dec 2015

@micurinka Dúfam, že nám nieto odpovie, vo štvrtok ho chcem už objednávať 😉

bibusga
1. dec 2015

Ja mam ale brio este... Mne nikdy nenapadlo riesit kocik do uplneho lahu, nakolko len zopar je takych kocikov a 80% kamosiek co mam aj tak este podkladali deti v kociku aby boli vyvysene ak by im grclo alebo tak. Vacsina deticiek ma reflux, tak aj tam je tato varianta lepsia. A je skoro v lahu, takze nevidim rozdiel 😊 co sa tyka polohovania noh, nemam co vytknut, ma 3polohy plus polohu na uplne sklopenie dohora pri skladani a nemam vyhrady. Neviem o tom zeny kociky mali extra vela poloh na nohy.. Vacsinou maju vsetky tri. Ja som maximalne spokojna s tymto kocikom. Aj druhykrat by som ho kupila. Ked sme si aj s kamoskami prestriedali kociky ked sme boli vonku, kazda zhodnotila ze brio islo najlepsie a najlahsie. Mne uz potom ziaden nebol dost dobry 😊a vsetky zname co mali/maju brio by donho isli zas 😊