Peg Perego Switch Completo. Aké má výhody a nevýhody?

audreyd
11. jún 2008

ahojte, uvažujem nad kúpou kočíka a chcela by som vedieť výhody a nevýhody PP pliko, ak máte náhodou skúsenosti už aj s týmto novým modelom switch. mohli by ste mi poradiť? vďaka 🙂

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

soficianna
16. jún 2008

kvalitne prevedeni kocik, lahucky, sklapacia strieska smerom dopredu - super vec, ked prsi, fuka, snezi, slnko svieti..., nepremokavavy material, ktory neprepusta slnecne luce, hoc je kociarik tmavy, dvojita tyc na konstrukcii proti nahodnemu prelomeniu rurok, vela pozitiv ma tento kociarik 🙂 .
nevyhoda - podla toho, kde chces pouzivat kociarik, snad male kolieska, ktore nie su velmi dobre do terenu, alebo na tuhu zimu.
potom by som si radsej priplatila a volila peg-perego gt3 - trojkolku, s velkymi a nafukavacimi kolieskami 😒 .

audreyd
autor
16. jún 2008

vďaka, mám hlboký kočík s big nafukovacími kolesami, super do terénu, ale bolia ma z neho lakte a kľúčne kosti 😝 (mám ešte aj baby skejtík so starším synom, tak vláčim riadnu ťarchu...) tento chcem tak do mesta na bežné prechádzky, v zime využijem ešte ten tank... verím, že využijem až do troch rokov, malá bude mať teraz 4 mesiace 🙂

kacenka83
16. jún 2008

audreyd my mame PP centro a som maximalne spokojna, je domysleny do detailov a naozaj sa mi zda super... jedine co moze byt nevyhoda su rucky a po dve kolieska vzadu aj vpredu... ale inak vyzera super, videla si ho aj nazivo?

audreyd
autor
16. jún 2008

kati, po dve kolieska vpredu aj vzadu má preto, alebo sa dá prehadzovať celá sedačka v smere aj proti seru jazdy. videla, majú ho v laugu 🙂 a tie rúčky mi tiež trošku vadia, ale zvykla som si 🙂

audreyd
autor
2. júl 2008

tak, kočík mám už doma, je úžasný 😵 jednoduchá manipulácia, skladanie, rozkladanie... priestranný, super polohovateľný. no proste nemám mu čo vytknúť 🙂

motiilik
2. júl 2008

a aký to máš vlastne kočík,....?

audreyd
autor
2. júl 2008

motiilik, kuk hore link 🙂 presne ten... PP switch completo, tango

zuzula20
16. feb 2009

Ahoj audreyd, aj ja zvazujem kupu tohoto kocika, len sa este neviem rozhodnut. Paci sa mi ze sa da sedacka otocit, strieska sklopit az k dietatu. nevyhodu vidim v hmotnosti - 11kg, v kolieskach a ruckach.
Napis prosim ako si s nim ty spokojna. vdaka

yanna.o
16. feb 2009

Sedačka se opravdu dá otočit cvaknutím. Pokud chceš kočárek pro menší mimi, tak je tato možnost výhoda. Obecně vzato. Na golfkách mám stříšku překlopnou dopředu k madélku a využívám, když malý pobíhá a začne poprchávat, tak aby nenamokly věci, když hodně začne foukat a přejížím třeba z krámu na parkoviště, tak to sklopím před něj na chvíli.. a v dětských koutcích to překlápím dopředu přes věci, když je tam mám položené, aby nebyly vidět kvůli zlodějům. Bydlím v Praze. Peněženku atd. nosím na břiše v ledvince 😉

Hlavní nevýhoda PP plika switch je v tom, že na golfáč je příliš těžký. A také v malých golfových kolečkách a oddělených rukojetích, jak jsi přesně vystihla. Jako všechny golfáče má krátkou kolmou páku, takže se hůř přizvedává na zadní kola. Při najíždění na obrubník se využívá proto nášlapné stupátko. Po přehození sedačky proti směru jde přizvedávání ještě hůř. Zkus si v krámě pro srovnání přizvednout houpací klasiku Inglesina Magnum nebo Teutonii spirit s 3 nebo golfosporťák jané nomád či těžší slalom. Budou se přizvedávat na zadní lépe než golfky 😉 Golfkám by obecně pomohla spojená rukojeť, která by měla být šikmější, aby se zlepšila páka. 😉 Malá golfová kola jsou jasná. Čím větší kola, tím větší nerovnosti zvládnou 😉 Jinak se mi switch i klasická plika líbí. Jsou to pěkné golfáčky, mají dlouhý a hodně sklopný leh a velký přístupný košík 😉 Design pěkný a dítě v nich hezky sedí, dosáhne nožičkami na opěrku, sedák i opěrka zad jsou akorátní, o madlo se může hezky opírat 😉 Pliko (klasické) je lehčí než switch pochopitelně.. ale proto, že nelze otáčet proti směru 😉 Těžší než pliko switch jsou mezi jsou ještě golfky hartan buggy a nejtěžší bebeconfort loola. Naopak golfosporťák nomád je o trochu lehčí, ale je mnohem lépe ovladatelný díky větším kolečkům, spojené rukojeti a dobré páce. Je však jen po směru, dítě nedosáhne na opěrku chodidel, takže opěrka nožiček se ani nesklápí. Nejde tolik do sedu (vhodné pro starší děti, které se rády předklánějí), ale na rozvalování je supr prostorný 😉 Polohuje se zezadu taháním za pásy, nikoliv klasickým scvaknutím pojistky. Bouda nelze překlopit dopředu vůbec a nemá ani kšilt (nutno řešit pláštěnkou).
Ještě mrkni na PP UNO, které má přehazovací rukojeť, je možná mírně lehčí než Nomád a tedy i lehčí než switch. Má velký přístupný košík, boudu překlopnou dopředu apod. Rukojeť má spojenou a dobře tvarovanou vůči těžišti. Nevýhoda je, že po přehození rukojeti se dostanou malá otočná kola dozadu a hůř se o ně přizvedává, ovladatelnost se zhorší. Nicméně ta možnost tam je a v krámě to umanévruješ v pohodě, venku na chodníku se to budeš muset naučit.
http://www.pegperego.com/page.php?sid=0000f388b...
diskuze k těžišti
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Mrkni taky na diskuzi na stránkách baby-café.

zuzula20
16. feb 2009

Ahoj yanna.o dakujem za odpoved.
Viem ze idealny kocik, ktory by vyhovoval mojim poziadavkam asi este nevyrobili 😀 Ale chcem aspon taky ktory by sa im co najviac priblizoval.
Vidim ze sa celkom vyznas v kocikoch, mohla by si mi poradit? Teda ak budes vediet. Hladam kocik polohovatelny az do uplneho lahu-chrbat aj nohy, aby mal sklapaciu striesku az k dietatu, idealnu hmotnost, spojenu rucku a prakticke kolesa (odpruzene) ... som narocna, ze? 😀

krista
5. júl 2009

casy30 • 1d • 8. mar 2009 o 20:29
Dievčatá, chcem kúpiť tento kočík...chcela by som vedieť aké s ním máte skúsenosti a dokedy ste ho používali, aká je s ním manipulácia, aký je skladný atď...mám concord fusion, ale malý začína pomaly chodiť, a chcela by som ho vymeniť...dakujem za cenné rady 🙂

paola.o1 • 1d • 8. mar 2009 o 21:34
ahoj, ja mam sice peg perego skate, ale ked budes kupovat kocik od peg perega, tak s nim v obchode trocha zahegluj 🙂 lebo ten moj straaasne vrzga, aj kamoska ma kocik od peg perega a aj jej strasne vrzga. je to otravne a maly sa vzdy zobudi ked zastavim kocik a prestanem vrzgat...

lante • 2d • 9. mar 2009 o 13:28
paola aj mne vrzgal a zistila som, že to bolo to koliesko, ktoré sme dávali pri skladaní do auta dole, tak som ho nastriekala silikónovým olejom a je po vŕzganí. Ja mám PP GT3 Completo.

svoja
16. aug 2010

Ahojte,
prosim, zvazuju koupit switch jako golfky....mate nekdo fotky jak vypada v realu s ditkem? Pokud mozne otoceny proti smeru?????
DIKY!

lodgermaniacka
17. aug 2010

ja som pred letom chcela otočne golfky a rozhodovala som sa medzi pp switch a inglesina zippy free, cenovo vychadzali takmer rovnako, bola som na 100% presvedcena že kupim zippy free, lebo sa mi na obrazku viac pacili, ale ked som v obchode mala vedla seba tieto dva kočíky, tak pp bol o dosť dlhší aj širší, aj pevnejší, inglesina bola strašne rozheglana, ale čo sa tyka používania skusenosť nemam 😀

svoja
17. aug 2010

taky jsem se rozmyslela mezi temito...i me v ingles sedela mala...ale je o dost uzsi, pro me je temer jasno, ze to bude switch.

alisve
20. aug 2010

Prepáčte že sa sme tak vtirknem..práve predávam kočík PP switch completo aj s autosedačkou(alebo bez nech..je naozaj super,my sme boli maxi spokojní🙂..lepší kočík som nemala🙂....veľmi som ocenila tú otočnú sedačku a maximálnu spratnosť kočíka..keď sme išli do obchoďaku a malý sa ešte vošiel do vajíčka,tak sme vzali len podvozok a naň sme potom len naklikli vajicko..maxi spratne do auta..zaberie minimum miesta🙂...ak mate zaujem kontaktujte ma na mail alisve76@gmail.com a pošlem foto a info🙂....za celú zstavu (,aj s taskou+prebal.podlozkou a s autosedackou so zakladnou) som dala 740eur,teraz to cele ponukam za 350eur,ale ak by bol seriozny zaujem tak sa urcite dohodneme🙂..tak prajem dobry vyber🙂

alisve
20. aug 2010

k tomu kočiku je vsetko: aj zimny nanoznik, prsiplast,taska,drziak na flasu,.....to len ako dodatok🙂))

dckami
11. jan 2011

ahoj kočky,
na první holčinku jsem měla golfky PP P3 completo, nyní jsme synkovi k vánocům pořídili PP switch completo v barvě kiwi a už se moc těším, až opadne sníh a my s golfkama vyrazíme do města na vycházku. 🙂 S tímto kočárkem jsem byla moc spokojená a snad nebudu opakované volby litovat.

svoja
13. jan 2011

Cau zensky, prodavam pliko switch- zanovni. Mrknete do bazaru. Na cene se muzeme pripadne domluvit. Je to super kara, doporucuju. Nase dite ovsem kocary odmita:D