Poraďte hlboký kočiar pre veľké bábätko

endrixa
14. okt 2008

ahojte

neviete mi niekto poradit aký kočiar kúpiť pre bábätko, ktoré ešte potrebuje byť vo vaničke. Náš Max má skoro 3 mesiace a cez 8kg. Vanička pre Quinny Freestyle je nám už takmer malá. A keďže ide zima neviem si predstaviť voziť malého len v športovom kočíku vo fusaku. Pri vaničke mám pocit, ze malý je pred zimou lepšie chránený. štandardne majú vaničke dlžku 70cm...avšak my by sme potrebovali väčší. skúste mi poradiť ...

veronikahel
14. okt 2008

endrixa, myslím, že sa nemusíš báť tej športovej časti... ja som mala taký istý pocit, máme quinny speedi sx. Určite ešte vydržíte mesiac, možno dva a potom malý aj tak bude chcieť vidieť na svet, a nebude ho to baviť vo vaničke. alebo potom, nejaký športový, ktorý sa dá dať v proti smere jazdy, tvárou k tebe, aby na neho nefúkalo. alebo sa dá freestyle otočiť k tebe?

endrixa
autor
14. okt 2008

hmmm...dakujem za odpoved, vies ze ani neviem, ci sa da otocit...musim spytat manzela sa... a ty si mala tiez na zimu sportiak s takym malym babom?

veronikahel
14. okt 2008

ak sa vám športová časť pripevňuje na adaptery ako vanička, tak by sa malo dať otočiť. nám sa speedi nedá. Nemali sme športovú časť cez zimu, ale na konci zimy, vlastne už na jar, ale tiež bývalo ešte chladno... Malý mal 5 mesiacov, lebo bol dlhý, tak už sa nezmestil a už ho ani nebavilo, keď nespal, len tak ležať, chcel sa dívať. Vozievali sme ho aj v autosedačke. Myslím, že keď mu dáš deku, tak vyššie a fusak, tak mu tam nebude fúkať, keď bude ležať bude mu tam dobre.

katy1979
14. okt 2008

endrixa my sme skončili v sportáku presne od piatich mesiacov a bol koniec novembra začiatok decembra tiež som sa bála že ci mu nebude zima a podobne ale v pohode malý mal viacej miesta vozila som ho v polohe ležmo ak bol nervozny tak max som mu trocha zdvihla opierku, fusak ho krásne kryl a na tom mal nánožník. neboj sa vôbec toho. ak fukalo tak som mu dvihla fusak ale samozrejme závisí od typu ktorý máte. ak máte quinny fusak tak tam malý bude určite v teplucku.

veronikahel
15. okt 2008

presne katy. quinny fusak je teplučký. veľa ľudí si myslí, že je v ňom zima, lebo je tenky. ale je z materiálu - goratex a ten drží teplo, neprefúkne a ani nepremokne.

endrixa
autor
16. okt 2008

dakujem za odpoved....asi to tak poriesime...len mi je luto za tou vanickou, je vyuzivana fakt velmi kratko...a ano, nas quinak sa neda otocit lebo sa nevklada na adaptery ale sportova cast sa pripina na konstrukciu... ☹

zucha
16. okt 2008

endrixa, bugaboo cameleon ma 90cm, takze tam dieta moze byt skoro do roka 😀 , ale to by ti tam nevydrzalo 😉

addaa
16. okt 2008

čaute kočky, akurát som dnes s kamoškou rozoberala kočík. Spomínala mi, že cam má jednu z najväčších vaničiek. My máme navettu a náš malý sa v nej vozil do 7 mesiaca. Pritom je dosť veľký, vyzerá na 10 mesačného aj veci nosíme 80tky.
Porovnávala som vaničky, takže navetta peg pérego - okolo 77 cm na dlžku a cam má dokonca 83 cm na dlžku.

lyrra
16. okt 2008

My mame Peg Perego Culla, maly ma osem mesiacov a v pohode sa tam zmesti - na niektorych strankach pisali, ze ta vanicka je az do jedneho roka. Lozko je polohovatelne, takze sa da vyuzit aj ked babo uz chce pozerat na svet. My vanicku este stale vyuzivame hlavne na spinkanie a myslim ze este dlho budeme.

veronikahel
16. okt 2008

endrixa, alebo si kup jane nánožnik https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage..., to je z tejto temy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
pasoval by isto aj na freestyle. tam by mu isto nenafukalo

endrixa
autor
18. okt 2008

ahojte...

tak nakoniec sa nam podarilo nas freestyle predat a dali sme si poradit...kupili sme cam cortina x3...naozaj vanicka je priestorovo najvacsia...dnes sme cely den behali po obchodoch s metrom v ruke a pocitali kazdy centimeter...a sportak je tiez obrovsky...a posluzi nam v zime aj o rok. dakujeme za radu.

veronikahel
18. okt 2008

endrixa, tak super, že ste to takto vyriešili 🙂 to bolo asi najlepšie ako všeliake vylepšováky 🙂 na cortine je super, že sa dá športová časť otočiť aj čelom k tebe... tak vám želám veľa šťastných kilometrov s cortinou! 😉

endrixa
autor
19. okt 2008

veronikahel, dakujeme...dnes sme to uz nastartovali na plny plyn a fakt cortina je kus...jazdi sa na nej super... 😎