Poznáte kočík Coletto Austin trojkolesový?

martina35
13. jan 2009

Milé mamičky, plánujeme kúpiť kočík Austin Coletto 3 kolesový aj s vaničkou a autosedačkou . Nenašla som tu k nemu zatiaľ nič tak ak ho máte doma vás prosím o radu.

mishelle5
28. máj 2010

Ahojte,

tak čo sa týka AUSTIN COLLETO...my máme 4 kolesový.... som s ním celkom spokojná vanička je dost velka...akurát čo mi vadí tak je ta športová časť...je pravda ze sa neda dať uplne ležmo...a máme velký problém...maličká je dosť pucka o týžden 5 mesiacov a 7,4 kg...a ked je tak teplo ako dnes...taak jeeej je straaasne teplo v tej vaničke...to je rik rik rik a ešte raz rik...iba ruky zaberú ale to ju uz aj tak dlho nevydrzím nosiť....noo a chcela by som poprosiť o radu....myslíte že uz ju môzem dať do športovej časti do toho posledného sklonu??ešte sama nesedí...ale ked ju taham za ručičky tak sa krasne posadi ale po chvílke ju hádze do stran...len neviem ako idem este mesiac vydrzat ak budu take horučavy....dakujem za rady

zzz77
31. máj 2010

MIshelle5 ahoj, aj ja som maleho dala do sportovej casti este pred dovrsenim 6. mesiaca, mal asi tak 5 aj tyzden, lebo aj mne strasne vrieskal vo vanicke akonahle sa zobudil. Ked zacal otvarat ocka uz som trielila domov, ludia kukali kam to bezim s kocikom 😕 . Nepaciko sa mu ze lezi a nic nevidi. V sportovej casti bol hned spokojni, ale ked zaspinkal tak som mu musela hlavicku podopierat bud macikom, alebo plienkou aby ju nemat velmi nabok. Chuda vypadal ako keby sa mu chcel krk vylomit 😒 Ale aj v sportovej casti mu bolo strasne teplo, vzdy bol spoteny ak bolo troska teplejsie, no je pravda, ze nas je modro cierny. Teraz som to vyriesila tak, ze som kupila novy sportiak, ktory sa da dat uplne do lahu.

mishelle5
1. jún 2010

zzz77 no my mame oranzový tak uvidíme...ale mne ide o tú plohou....to uz nie je poloha na sedenie skôr na lezanie nie??aby som jej chrbátik nahodou nepoškodila...mne vo vanicke vyspi len ked je takto mrzko...kocík je pod terasou a ona spokojne vyspi aj 2-3 hodky...akonahle svieti slnko tak sa môzem rozlucit s tym ze by spinkala...a do vanicky ked ju dam vydrzi maximalne 10 min a taky rik mi spusti...ze ja nemôzem chodit fakt nikam..cize ked prsi som doma a ked svieti slnko tak da sa povedat ze tiez....ja to chcem poriesit tak ze doobedu s nou von ze by si pozerala s kocika na obed ju dat spat do postielky a poobede zase von do kocika...strasne lutujem ze sme si to poriadne nevsimli ze sa to neda dat do lahu....presne rozmyslam nad novym kocikom...

stanica
1. jún 2010

Dceru sme zacali davat do sportovej casti ako 5 mesacnu, lebo vanicka jej bola pomensia a aj chcela pozerat na svet. Dali sme ju vzdy na tu najnizsiu polohu, rada tam spinka, ale pada jej na bok hlavicka a ako pise zzz77, podopierame jej ju plienkou. Chrbatik sa tym ale urcite neposkodi, ved je to poloha viac do lahu ako do sedu. Kvoli sirke podvozku, ktory sa malokde vmestil sme kupili aj golfac, kde moze mala uplne lezat a je to super, ale Coletto je ovela lepsie na prechadzky, kolieska super tlmia vsetky nerovnosti terenu.

mishelle5
2. jún 2010

joooj stanica dakujem velmi pekne....ved aj mne sa to zdalo viac do lahu ako do sedu ...ale mam prve babätko a samozrejme nechcem nic zanedbat alebo urychlit....ale jednoducho myslim ze aj pre malu to bude lepsie akoby sa mala potit vo vanicke a ete ked je tam aj nespokojna....uvazujem aj ja nad kupov noveho športoveho kočíka....no najprv poskúsame a potom uvidíme... 🙂)..ale dakujem za rady

bublinka77
15. jún 2010

@martina35

ahoj mata, my máme austin coletto, trojkombinácia, štvorkolesový, vo farbe zeleno čierny, vajíčko, hlboká časť a športová časť. K tomu je príslušenstvo nánožník, pláštenka a taška. Je veľmi pekný. Používaná je len hlboká časť a vajíčko cca 1/2 roka a športová časť vôbec. Je veľmi zachovalý, ako nový. Možnosť prania v pračke, konštrukcia je odlahčená, veľmi ľahká manipulácia. A zhodou okolností ho chceme predať. Ak by si mala záujem, môžeš sa ozvať na adresu: nezabudka7@centrum.cz. Monika fotky pošlem na mail

usiko
12. júl 2010

Akurat som kupila Coletto Austin 3 a som nadsena.....mala som trochu malu di\usicku,lebo som ho isla obzriet a kupit sama, bez polovicky, ale zda sa ze som kupila nadmieru dobre. Je to fakt velmi prijemny kompromis ked chcete kvalitu za rozumnu cenu.....pozeral ho priatel, /ktory sa mimochodom vyzna, lebo roky spolupracoval s vyrobcami bicyklov - konstrukcie bicyklov a kocikov si velmi technicky podobne- takze vie rozlisit, co vydrzi a je dobre spravene a co nie. A vravi, ze velmi fajny kocik, takisto sportova cast je velmi dobre prepracovana, lebo ked sme pozerali v predajniach omnoho drahsie a znackove kociky,. casto bola sportova cast len taky akoby hrubsi presity kus latky, vysttuzeny a nechapal, co je na tych kocikoch take drahe. Ono to si treba uc\vedomit, ze aj v kocikovom priemysle pracuej premysleny marketing a ludia sa daju castokrat oblbnut zbytocnostou, ktora je dobre nazvana a jej potreba 'logicky' zdovodnena tak, aby si mamicky a oteckovia pomysleli, ze vsetky ostatne kociky su nebezpecne, ale tebnto jeden za 700 Eur je ten najlepsi....nie je to tak.....Coletto austin ma pekne premyslene skladanie, skladanie kolies, naklikavanie a nie je tam nic zbytocne...vsetko je jednoduche, takze ak sa to aj pokazi, je to lahko riesitelne....som spokojna...velmi.....

cikyta
12. júl 2010

Aj ja predávam austin 4 kolesový....ved kuk môj album inzerátov.Je minimálne používaný a kto má záujem,prosím...

jespera
14. júl 2010

moj nazor na austin coletto - ja mam trojkolku, vsetko super, konstrukcia, lahko skladatelny, nakupny kosik velky, lahka obsluha, len sportova cast sa mi nepaci...max. poloha na spanie je polosed, mam teraz 8 mesacne dieta ktore mi v nom spalo..spalo preto lebo uz som kupila novy sportovy kocik s polohou do lahu na spanie, pretoze som sa nemohla pozerat na to ako tam spi v polosede s pokrutenym krkom a hlavickou...a vajicko je tiez dost male, tak do 3 - 4mesiacov max..

cikyta
14. júl 2010

Ked sme ho kupovali,kupoval ho aj nejaký dr.ortoped,ktorý tvrdil,že schvaluje mať pri spinkaní tak nožičky,ako je navrhnutý,lebo uplný lah nieje dobrý po lek.stránke v kočíku................Netuším,či sa mýli,či nie,no ked som vozila v zime naobliekanu dcerku,bola som vdačná zato,že neleží v rovine.Spalo sa jej lepšie ako doma v postielke.Videla som to na nej.

jespera
14. júl 2010

@cikyta ano uznavam aj moja dcerka ked je vonku chladno a je zababusena v dekach a v mikine,tak je to ine, hlavicka aj krk sa maju o co opriet, ale teraz ked je horuco a je iba v tricku, normalne vidim ze jej hlava pobehuje hore dole..mne o nozicky ani nejde ale o chrbticu - krk..a ten ortoped ze nie je zdrave spat v lahu v kociari ...ved to nema logiku...vec nazoru.

jespera
14. júl 2010

a len dodam, ze ked som kupovala teraz sportiak, bola tam aj jedna babenka co tiez kupovala a z reci do reci, mala ten isty problem co ja - sportova cast sa nedala dat do lahu (ale nemala austin), a vysledok jej chlapcek ma teraz rok a chodia po ortopedoch kvoli chrbtici...takze jej skusenost ma uz totalne presvedcila.

usiko
16. júl 2010

baby, ak mozem tak sa pridavam......ono to, ze to nema do lahu, ma asi svoj vyznam...vyrobcovia kocikov spolupracuju pri vyvijani s odbornikmi, pretoze inak by nevyrobili kocik, ktory by sa predaval....skonstruovat kocik ktory ma sportovu cast taku, ze nejde uplne do lahu ma teda svoj vyznam, pretoze podla mna by pre nich bolo jednoduchsie vyrobit taky, ktory sa do lahu da......takze svoj vyznam to ma...vyvoj ide dopredu a ked som pozerala na drahe kociky,. tak mnoho z nich ma tento tzv."problem", takze pravdepodobne sa to nepaci len nam, mamickam, pre deti je to bud otazka zvyku alebo to dietatu proste nevyhovuje, tak isto ako su deti, co sa vozia 2 roky a deti co sa vozia 9 mesiacov a potpjm za nic nasvete nechcu v kociku sediet...a pritom chyba nie je v kociku, ale proste kazde dietatko si vyberie to svoje, co mu robi dobre....a este ked aj ortoped povedal, ze to scvaluje, ja by som to neriesila.....

...mozem to prirovnat k tomu, ze ja napriklad som kupila kocik, ktory nema pruziny a takto som si zabezpecila, ze nikto, kto s aho chyti, mi nebude dieta kolisat, pretoze to nie je spravne, a mna by asi vychytilo. Dovod: mna mama nekolisala, nehojdala a doma som krasne sama zaspala bez nejakych zbytocnych cavikov v pokoji v postielke.......ine mamimy hladaju kocik ktory ma pruziny a dieta mozu kolisat...hold, kazda sme ina.....

horalka86
21. júl 2010

súhlasím s jasperou...máme pol ročného chlapčeka ale už sa do autosedačky zmestí len tak tak...takže asi budeme musieť kúpiť už väčšiu...ale inak je celkom fajn...ja som s nim spokojná...

zzz77
21. júl 2010

Nasa skusenost so sportovou casto je nasledovna. Nedavno som kupila novy sportiak, nie prilis drahy ani nie taky kvalitny ako Coletto, ale sa dat do lahu a uz ho 2 mesiace pouzivame. Bolo mi luto ze Krasny Austin stoji len v rohu tak som ho vytiahla niektory den a sli sme do obchodu, no vam poviem maly ledva cakal kedy dojdeme domov a aj ja, lebo sa mrvil, chcel vyliezt, mrncal, jednoducho sa mu v nom uz nepacilo a to bolo len na 10 minut. Je mi strasne luto, lebo som snim bola velmi spokojna, az na to polohovanie.

jsnaj
25. júl 2010

ahoj. s austinom sme moc spokojní . ale strašne sa opotrebovali gumy na kolese a nemôžem nikde kúpiť nové. prosím poraďte kde kúpiť plášť s rozmermi 280*65*203. potrebujem 2 kúsky

usiko
25. júl 2010

@jsnaj a ste prosim ta spokojni aj so sportovou castou? s tym, ze sa neda dat do lahu uplne?

jsnaj
25. júl 2010

@usiko športová časť je fajn. ale davali sme do nej až po polroku. skôr my vadí že tam nejde viac do sedu. ale to je asi tak všetko.

idkadanko
25. júl 2010

Ja som spokojná s kočíkom, len by mohlo dieťatko v ňom viac ležať.

idkadanko
25. júl 2010

S autosedačkou som nebola vôbec spokojná, lebo malá má dosť dlhé nohy a už v šiestich mesiacoch jej z nej dosť vytŕčali. Nemohli sme chodiť na dlhšie cesty. Museli sme kúpiť novú.

michaelabj
3. sep 2010

Otázka: neviete, či sa dá kúpiť nánožník na autosedačku - vajíčko?
Čakáme bábo teraz koncom septembra Colleto už mám doma a tak uvažujem, že ak budem využívať najmä vajíčko na cesty autom a potom nasadiť na konštrukciu - asi by bolo dobré, keby to malo vlastný nánožník...

Len som to nikde zatiaľ nevidela - neviem, či to vôbec existuje... Neviete niekto?

usiko
8. sep 2010

pztala som sa tety co to predava a vravela ze nie je....takze asi len deka alebo take nieco...

dankadina
18. okt 2010

baby neviete mi odmerať rozmery zloženého kočíku, potrebujem vedieť či sa mi zmestí do auta

usiko
30. okt 2010

ake auto?

vre
20. nov 2010

Ahojte, tento kocik je v pohode. Ma len jednu chybicku krasy: rozchod zadnych kolies je 80 cm, cize nie do kazdych dveri sa s nim vmestite, ani do maleho vytahu a pod. Da sa s tym zit, bud odkliknete 1 zadne koliesko a uzsim priestorom prejdete na 2 kolesach, alebo zlozite vanicku (neskor sportovu cast) s dietatkom a podvozok zlozite - tak prejdete... ale fantazii sa medze nekladu 🙂. Najnovsiu kolekciu uz ale tusim zacali robit s normalnym rozchodom zadnych kolies, tak tento detail potrapi len mamicky so starsimi verziami.

mackopuu
6. dec 2010

ahojte...mam velku dilemu...mam sancu kupit kocik AUSTIN COLETTO 3 a neviem sa rozhodnut ci ano alebo nie....mohli by ste mi prosim poradit alebo napisat body za a body proti tomu kociku??nerada by som to potom lutovala...prosiiim poradte mi !!!
dakujeeem

dusanab
6. dec 2010

@mackopuu Ahoj, ja som tento kočík tiež mala a ak ho mám zhodnotiť tak asi takto. Veľké plus: trojkolka s veľkými nafukovacími kolesami. Úžasná manipulácia, jednoducho, bezproblémovo sa dalo prejsť cez akýkoľvek terén. Aretácia predného kolesa na rúčke takže žiadne pobehovanie dopredu a späť kvôli zabrzdeniu kolesa. Plusy: ľahko skladateľný, vojde myslím aj do kufra malého auta (nám do kombi vošiel komplet celý kočík - podvozok, korba aj športová sedačka- aj ďalší kočík), športový je dosť veľký aby sa zmestilo aj staršie dieťa a mohlo si v pohode oprieť aj hlavu a dá sa nasadiť oboma smermi. Mínusy: širší podvozok, nedá sa prejsť cez všetky dvere, športová sedačka sa nedá dať do ľahu, dá sa len celá nakláňať, takže keď chceš dať dieťa do ľahu dáš mu nižšie hlavu ale súčasne mu dvíhaš nohy (ako na stoličkách na kŕmenie). To bol jeden z dôvodov prečo sme sa ho zbavili. Hlavý dôvod bol ten že po pár mesiacoch sa začalo predné koleso neuveriteľne triasť, otáčalo sa až do kolma a jazda bola teda veľmi nepríjemná. Párkrát som to reklamovala a nakoniec veru milý kočík skončil naspäť v obchode. Nebyť toho mala by som ho doteraz, je krásny (mala som béžový) a vydrží (ak sa ti nepokazí) kým sa dieťa potrebuje voziť v kočíku. Teraz mám "šesťkolák" a často spomínam ako sa mi dobre chodilo s tou trojkolkou....škoda že nevydržala ☹ Dúfam že som ti nejako pomohla. 😉
a ja som ho ešte kúpila za super cenu (pred dva a pol rokom) 😉 aj to rozhodlo

mackopuu
7. dec 2010

@dusanab dakujem velmi pekne.....stale premyslam ci si ho kupit alebo nie....no este uvidime....este cakam na jednu pani co mi ma dat vediet ohladne x-landera ktory chcem v prvom rade ale tak ak sa ten nepodari tak zoberiem ten austin colletto...

dusanab
7. dec 2010

Ja som pôvodne chcela Atlantic ale potom som uvidela coletto (to sme už išli naisto kúpiť Atlantic 😀 ) a kúpili sme ten. Atlantic má športovú časť dosť malú, kamarátka musela vymeniť podobný, rovnako veľký, za iný lebo malý sa tam už nezmestil. Takže nakoniec by sme kočík museli vymeniť tak či tak ale aspoň som skúsila trojkolku, je to fakt omnoho pohodlnejšie ako štvorkoláky. Nehovoriac o našom so zdvojenými prednými kolesami 😒 Ak ti môžem poradiť, z vlastnej skúsenosti, ak máš možnosť tak si vyber trojkolku.

mackopuu
7. dec 2010

@dusanab ved ja len trojkolky pozeram.....stvorkolku nechcem ani zadarmo.... 🙂