Poznáte ľahký kočík, ktorý vynesiem na 2. poschodie?

chamomille
23. okt 2009

Ahojte, prosím o typy, druhy kočíkov ktoré sú ľahšie a dajú sa bez väčších problémov vyniesť na 2. poschodie - výťah nemáme:(
Hľadáme trojkombináciu do 497 EUR (15000,- Sk).Stačí názov a ja si to už vyhľadám.
Ďakujem.

kuspitka
2. nov 2009

denis potom tam citam co sa komu stalo a nerobi mi to dobre moja.ked niekto pride o babo v 31tt a ja stale tam nakuknem a potom mi je nanic.

denis19
2. nov 2009

tak to máš pravdu, tyto témata už ani neotvírám a i romy už pochopila, že to nemuže delat!!!!! se ti priznám, že na mne už špatne pusobí i REX v TV 😀 jsem ale citlivka!!!!!

kuspitka
2. nov 2009

denis je to zlozite na tomto koniku.preto pozriem co je nove a tak.inak musim z hanat kociky.

denis19
2. nov 2009

jasan, já ti nejak usnula a hele už je večer 😀 a co dnešní pátrání, zavedlo te nekam????

sasrnka
2. nov 2009

Neviem, ci to tu uz zaznelo, ale super lahky kocik je Bumbleride Indie. Skusala som ho osobne a je ozaj lahky, ako golfky a pritom stabilny, priestranny, odpruzeny... Nevyhoda je, ze sa neda natocit dieta tak, aby bolo tvarou k mame a nema hlboku vanicku, len vloznu tazku. Ale ked mate vloznu tazku, na dietatko vidite, lebo sa da strieska preklopit.. A na zimne dieta je to podla mna super, lebo je to v podstate ako fusak. Viac si o tom kociku mozte pocitat v teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kuspitka
2. nov 2009

sasrnka zevraj tie kociky ako golfove niesu dobre ked je zima a sneh

yanna.o
3. nov 2009

kočár tak do 13 kg, max. 14. A ty schody se jako objíždějí - seskákávají a vyskákávají tak, že zadními koly kopíruješ schod.

A pokud jde o nošení v rukou..
Mimčo dost rychle ztěžkne a po 3 měsících už máš dost i když ho neseš v samotné korbě, příp. i v autosedačce a v půl roce už máš dost nést ho i v té autosedačce. V kočáru s podvozkem si to neumím představit, ani kdyby ten kočár měl pod 10 kg, jelikož to byl problém i s 5kg korbou 😉
Někdo si do kočáru kupuje vloženou tašku na přenášení, jiní to řeší šátkem, babyvakem, do určité doby korbičkou (lepší jsou ty, co mají madlo v boudě), ale po pár měsících je korbička pasé.. 😉

yanna.o
3. nov 2009

golfové kočárky ne-- na golfový podvozek sice lze nacvaknout jak korbička, tak autosedačka, ale jízdní vlastnosti a další komfort jsou velké mínus. Malá kolečka se o všechno zaseknou, člověk si teda zvykne, že si nemůže jezdit, kudy chce, ale hledat sjezdy z chodníků, vyhýbat se dírám a tak.. Ale i tak.. moc to drncá, odpružení je minimální, kolečka jsou tvrdá. Po vyndání korby (pravděpodobně jsou to korbičky, ze kterých mimčo vyroste během 3-5 měsíců) se musí dítě vozit v golfkách po směru, drncá to, je to tvrdé, těsné.. V podzimním a jarním marastu se s nimi nedá jezdit, kolečka se obalí blátíčkem. Do šutříků, na kamínky sypané cesty to není, protože tam to prostě nejede. Ve sněhu taky ne. Golfky jsou na chodníky, upravené cesty a do krámů. 😉 Mají horší páku, takže se hůř přizvedávají na zadní.

Golfky jsou pro batole, které ťape a souží jen jako přibližovadlo. Případně se koupí ve 3/4 roce věku na jízdy mhd, kde se kočár vynese i s dítětem do pár schodů.
Jsou skladnější, vejdou se líp mezi regály i do kufru auta, s ťapajícím dítětem postačí, nejsou tak rozměrné a neskladné jako sporťák.

Terénem projedou kola podle pravidla čím větší - tím lepší. Gumová kola a odpružený nebo houpací podvozek jsou dobré na nerovnosti a terén, jelikož tlumí nárazy. Gumová kola nerachtají na kočičích hlavách, v terénu jsou tichá.

takže bych vybírala lehký sporťák, co s ním budu seskákávat schody, příp. přenosnou tašku atd., jak jsem psala. Golfky jen pokud by nebylo vyhnutí nebo jako druhý kočár (stejně je dřív nebo později s velkou pravděpodobností koupíte - jak začne dítě ťapat).

yanna.o
3. nov 2009

kámoška má jané slalom a 3 patra seskáče i vyskáče.. nevím teda jak dlouho to bude možné 😀

sasrnka
3. nov 2009

Ja som pisala, ze je lahky ako golfky 🙂 Ma do 9kg. Mam stare PP PLiko a to je tak isto tazke. Inak s golfkami nema nic spolocne. Ma plne madlo, manipuluje sa s nim uplne super jednou rukou, je odpruzeny, priestranny, s nafukovacimi kolesami a ma vloznu tasku pre male mimi, ak by ta omrzelo nosit cely kocik po schodoch.
Poslem ti do IP ako vyzera, lebo tusim tu na stranku sa nesmu davat odkazy na internetovy predaj...

nevestickka
1. jan 2010

ahojte maminy,

vie mi niektora z vas poradit super lahky sportovy kocik? byvame na 2.P bez vytahu a je to teda hroza 😠
maly ma uz 8 mesiacov tak rozmyslam ze vymenim nasu trojkombinaciu za nieco velmi lahke, co by som aj s malym vladala vyniest hore po schodoch (hoci len maly uz vazi 10 kg 😝 ) prip nieco velmi lahucko skladatelne aby som kocik dokazala poskladat cely do auta trebars jednou rukou (lebo v druhej drzim babo 😉 )- takze by som kocik mohla nechavat v aute...
Existuje nieco take vobec? V sportakoch sa nevyznam, len nechcem trojkolku ani golfky. Musi sa dat sklopit uplne do lahu, byt priestranny pre vacsie (tazsie) babo. Nemusi byt otocny smerom k mame, my uz teraz sedime v smere jazdy. Chcem ho aj do terenu, nielen do mesta.

Na cene nezalezi, aj tak by som asi kupovala jazdeny...
velmi pekne dakujem za kazdy jeden tip!!!

N.

lucenek
1. jan 2010

no Asi klas. golfáče i když i ty potřebuješ skládat do auta a nešlo by dát dítě do sedačy a apak skládat téměř na vše potřebuješ dvě ruce, jednou rukou složíš buzze ale ten má kolem 12kil, já mám klas golfky jane energy a váha 5,5kilo, malou nosim v poho má přes 10kg

lucenek
1. jan 2010

hm tak čtu že nechceš golfky, tohle asi neexistuje prostorný lehký složitelný jednou rukou a aby to nebyl golfáč...leda mě ještě napadl jeden Graco mirage solo plus ten jsem měla tak si ho zkus vygooglit

vlocka
29. nov 2010

kocky, neviem, ci je to este aktualne, ale kedze som riesila podobny problem, mam na predaj kocik, ktorym som ho vyriesila - ma 5,4 kg (karbonova konstrukcia), je to sportak a ma preklapaciu rucku... ak mate niekto zaujem, poslite IP

luciferka080
24. jan 2012

@andrema No Concor Fusion isto nedoporucujem, nehovorim ze je extra tazky, no ma 11 kg bez vsetkeho,coz neni malo. No inak funkcnostovo super kocik, hlavne je velky - myslim ze vacsi sportiak asi nenajdete tak lahko.

zuzikkaa
24. jan 2012

@nevestickka pozri baby jogger city mini-sklada sa jednou rukou a nieje to golfac!!! je tu onom aj tema

briketa
24. jan 2012

@nevesticka aj ja hlasujem za jogger city mini

mirusa30
24. jan 2012

@chamomille aoj peg perega su lahke.....

gp2000
16. mar 2012

🙂 ahoj prosim nejaké tipy na veeeľmi ľahky kočík,chcem 3kombináciu,4kolesovy,nie jane,ani bogaboo,či ako sa to píše 😉 pri synovi som mala kočík ktory važil v hlbok.verzii 16kg!!!!!a syn sa narodil mal 4,1kg takže 20kg hned na začiatok vlačiť po schodoch,strašne! 😠 a nikdy viac 😖 😠 ,takže teraz chcem uplne lahučky kočik,mne sa páči coletto austin4,alebo bexa,len neviem či su dosť lahučke,mate niekto?poradte mi prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂 🙂 🙂 😉

akcull
16. mar 2012

@gp2000 tak lehoučké a přitom prostorné a skladné kočárky jsou třeba tyto:
- brio go
http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-546731-b...
- nebo gesslein F4
http://www.gesslein.de/kinderwagen-f4.htm, ten se dá zvolit jak s korbičkou tak s vložnou taškou (ta má tuším jen 2 kg), navíc má v kombinaci i jen takovou buggy nástavbu pro větší děti (tak od roku) a ta je lehoučká - jen 10 kg

Já osobně jsem měla jen tu gesslein F4 buggy, můžeš juknou semka, mám tam hodnocení a fotky...
http://www.nasekocarky.cz/home/gesslein-f4-buggy

Oba kočárky jsou ale spíše do města, nevím kde plánuješ jezdit...

jessicax
16. mar 2012

aj ja som za baby jogger 😉

gp2000
16. mar 2012

ďakujem,pozrela som si všetky,budem rozmyšlať,a ten coletto austin4 nema niektora z vas?alebo bexa4???

lodgermaniacka
16. mar 2012

...

cicimon
16. mar 2012

@gp2000 bexa je tazka na nosenie v rukach, tak 2-3 schody ok, ale nie 2 poschodia, inac je to fajn kocik

lajla
21. mar 2012

za sebe doporucuju maclaren techno xt, mala ma 13kg a kazdy den skacu s ni v kocarku schod po schodu nahoru dolu a to jsem tehu

lajla
21. mar 2012

jo a bydlime ve tretim patre, takze taky zadna lahoda

fairynika
21. mar 2012

@chamomille ahoj ja som si presne toto zazila kupili sme si w-cros bool super na tych prvych par mesiacov ale ako mala rastla tak to bolo tazke ale casto sme chodili v autosedacke na kociku tak to nebola taka vaha no a v 5-6 mesiaci jej som ho vymenila za graco sportovy a ten je suprovy zlozim si ho v jednej ruke mala v druhej kocik a ideme zlozi a possklada sa jednym tahom takze maxi spokojnost