Skúsenosti s retro kočíkom

kamqa
16. jún 2015

Ahojte mamičky, chceli by sme pre našu malú kúpiť retro kočík, aké máte skúsenosti? Ďakujem

siska53
16. jún 2015

@kamqa co mas na mysli pod retro? Uplne retro na styl Inglesina klasik alebo take to retro na styl inglesina vittoria ci magnum alebo napr.Roan marita?
Ja som mala inglesinu magnum s pneumatikovymi kolesami a u mna maxispokojnost. Aj ho stale mam,este som ho nepredala. Ale uz musim..

kamqa
autor
16. jún 2015

Myslim konkretne tento... este ich nemam velmi prestudovane, ale tieto typy sa mi zdaju byt pohodlne a priestranne, aj velke kolesa su mi sympaticke....

reni1512
16. jún 2015

Ja ti odporucam nas 🙂 Cam-ko..... je neuveritelny.... uz 3x som ho dala na bazar a stale stiahla, no teraz pre nedostatok miesta predavame. Nic proti tym kolesam ale ani do vytahu, ani do auta...nespratny, tazky, polske su kociky vysoke, tazke... neda sa to porovnat. Nas stal 600e, 3 kombinacia, je lahulinky, kvalitny material 🙂!

sashabb
16. jún 2015

@kamqa podla mňa toto vôbec nieje retro a osobne sa mi ani tento model nepáči, nakoľko mi nesedí vanička s podvozkom.
Keď retro tak niečo ako prikladám foto, ale viem, že tam je cena vyššia
@reni1512 nič v zlom, ale tvoj kočík ani zďaleka retro nieje, tak nechápem tvojmu príspevku 🤐 žeby skryta reklama?

reni1512
16. jún 2015

@sashabb 🙂 nie preco reklama....len som napisala ze retro su s velkymi kolesami ze su ,,nespratne" ked ich potrebujes skladat...pre ich velkost...ze tie ,,modernejsie" su praktickejsie...moj nazor 🙂 nic viac...a prispevok si nepridala ty..ked dobre vidim

sashabb
16. jún 2015

@reni1512 toto bola otázka " Ahojte mamičky, chceli by sme pre našu malú kúpiť retro kočík, aké máte skúsenosti?"
Nikto sa nepýtal na rozdiel medzi retro a moderným 😝 a cam by som ani zadarmo nechcela, tak sa ani nečudujem, že sa jej ho tu snažiš ponuknuť 😎

kamqa
autor
16. jún 2015

@reni1512 dakujem za radu, mne sa tie moderne az tak velmi nepacia, ale ano ide aj o praktickost, no ten co som si zatial vybrala mi prave ze vyhovuje ze je vyssi a je lahky, celakonstrukcia aj s vanickou vazi 12kg... Ale dakujem este raz.

barbora286
16. jún 2015

ahoj ja som minule v meste videla staru liberu v ,, novom,, nikdy som nikoho nechvala ale tej pani som musela ten kocik pochvalit bol uzasny, a to som mala aj ja pekny kocik, ale na tento nemal.krajsi som nevidela, no neviem aka to bola znacka, ale na nete som nasla tento a je tiez pekny

barbora286
16. jún 2015

tu jee link keby nahodou 🙂

barbora286
16. jún 2015

az teraz som si vsimla ze som nedala ten link, som ja ale trubka :D

alexik11
16. jún 2015

@kamqa Mne sa veľmi páči tento: http://www.slunatko.cz/detail/5284980/kompletni... Nie je to úplne retro, ale ani vzhľadovo ultramoderný (je tam video, bola som z neho paf). 🙂 S Cullou priamo síce skúsenosti nemám, ale mali sme kočík Peg Pérego a som preňho rozhodnutá aj pre naše. 🙂

siska53
16. jún 2015

@kamqa ked fotky,tak toto je ta moja topka,lebo bol super aj pre vyssich i nizsich i do maleho vytahu a lahko sa z hlbokejo stal sportiak,nemusela som hladat priestor pre dalsi kus kocika. Na fotke nemam vrchny kryt,ten smz zabudli doma,ale ked je nasadeny,je z neho normalny hloboky kocik. Deti mam marcove a boli v nom ako 9-12m.vozene v zime vo fusaku. Pohoda..

siska53
16. jún 2015

@reni1512 na vacsine aj retro kocikov sa uz da ovladat aj rucka. Ten z fotky od autorky vyzera,ze ovladanie rucky ma. Takze sa zmesti do vytahu potom bez problemov.

kamqa
autor
16. jún 2015

Dakujem mamicky, presne nieco take som mala namysli, na styl retro ale nie uplne ten klasicky :D .... Teda presne taky aky som pridala na foto, len som chcela vediet ake su skusenosti s tymto typom...

radka752
17. jún 2015

Ahojte. Tiež uvažujem nad obdobným typom kočíka bez aretovacích koliesok. Preto by som sa chcela opýtať na manipuláciu s takýmto kočíkom a taktiež na manipuláciu so športovou verziou. Niektorí ma odhovárajú, nakoľko je s takýmto kočiarom zlá manipulácia, kedže nemá otáčavé kolieska.

lucinocka
17. jún 2015

@radka752 ja som sice nemala retro kocik, ale mala som bez otacacich koliesok 2 kociky a nikdy viac...zapastia ma tak boleli, ze ked som odsavala mlieko revala som jak salena... 🙂 a potom sme kupili sportovy s otacacimi a to bola balada...

zamilion
17. jún 2015

@radka752 ja tiež neodporúčam, je to nielen ťažká manipulácia, ale napr. pri nákupe v obchode aj nepraktická medzi regálmi

radka752
17. jún 2015

chcela som niečo v štýle ako pridala fotky siska53

alby2014
17. jún 2015

@radka752 Ahoj ja mam cerstvo kupenu Inglesinu Sofiu, co je hlboky kocik bez otacavych kolies. Ja som presne take chcela, nenavidim otacave kolieska mam odskusane na kocikovani netere. 🙂
Podla mna tie kvalitne retro kociky typu Inglesina, co ani nie je retro, ale proste moderna klasika su LAHUCKE. Ja som ho skusala v obchode, doma etc, manipulujem s jednou rukou a otacave kolieska mi nechybaju. Kvalitny kocik ma dobre tazisko, je lahky a zvladas ho v pohode.

sardinka333
17. jún 2015

Nadherné niektoré kočiky...myslím že aj Inglesina Vittoria a Classica je take ,,retro,, páči sa mi ....ale moj muž ma hned vyviedol z omylu - ťažké hebedo, ako s tým budem manipulovať, do kufra auta sa to bude ťažko davať a je to ,,nespratne,, pri synovi sme mali Tako ešte ten s gumovými kolesami, to bolo pred 9 rokmi tak si viete predstaviť to ,,retro,, a manipulácia nebola bohvie čo a ked sme ho dali do kufra tak ine sa tam už nič nezmestilo...takže je to krasne ale podla mna nepraktické, ale komu to nevadí tak prečo nie. Treba si to užiť s takým kočikom aký sa vám páči.

alby2014
17. jún 2015

@sardinka333 Praveze vobec Inglesiny nie su tazke, kvalitne retro, resp. kvalitna klasika je lahka, mozno nejake "polske"verzie su fakt tazke ako tank, ale toto uplne v pohode. Plus nasu inglesinu strcime aj s vanickou do kufra - odskusane.

katka.gzd
17. jún 2015

@siska53 ahoj, prosim ta to je inglesina magnum ze? Aj ja ho zvazujem.... Mam otazku...kolko poloh ma chrbtova opierka okrem uplneho lahu a uplne vzpriamenej? Aspon jeden medzistupen tam je? A ako sa vam mestil ten ram do kufra? Pride mi trocha menej spratny...resp. ake mate velke auto?/kufor ak to nieje tajomstvo? To su jedine dve veci co ma este trapia, inak by som ho brala hned. Dakujem

janickacrazy
17. jún 2015

@kamqa Skús si vyskúšať manipuláciu s takýmto retro kočíkom a s tým moderným s otáčavými kolieskami, bud niekde v obchode alebo popros nejakú mamičku, kamošku, nech ti požičia vyskúšať. Každému totiž vyhovuje niečo iné. Ja som mala pri prvom synovi tiež takýto podobný retro (kedže má už 15 rokov vtedy tie moderné ešte neboli) a už by som taký nechcela, pre mna osobne sa ľahšie ovládajú tie s otáčavými kolieskami, takisto tie retro sú nespratné, ak ovšem nemáte veľké auto. Pokiaľ bude leto a dieťatko bude mať viac ako 6 mes. tak ti potom stačí malý ľahučký športiak, niektoré majú len 6kg a nebudeš sa musieť všade trepať s týmto veľkým športiakom. Zálaží aj na tvojom životnom štýle, či budeš chodiť veľa po obchodoch, ak áno, tak s týmto veľkým to bude problém, niekde sú úzke uličky.

siska53
17. jún 2015

@katka.gzd pocet poloh som nezistovala,ale minimalne tri su-lah,sed-uplny a este aj taky ten polosed,len si nepamatam ci je len jeden alebo 2polosedy. Nam sa do kufra zmestil aj s batozinou,ale to by trebalo vyskusat. Viem,ze podaktori odmontovavali kolesa my nie. Mali sme Ravku..
Pozeram,ze si z BA- to by sa cisto teoreticky dalo vyskusat,len je zabaleny v svokrovej garazi...

katka.gzd
17. jún 2015

@siska53 ty si zlata, vdaka, nebude to nutne..mame toyotu avensis combi tak tam sa mestit musi...len manzel si vyzmolikal mazdu 3 a tam sa trocha obavam.... Inak nechces ho predat? Ci este planujete tretie? 🙂 mne nevadi aj z druhej ruky, planujem hlavne nosit a uz to bude riadna palka za kvalitnu satku na leto, dalsiu na zimu, manducu, vsadku do bundy atd atd...je toho dost...

mojong
17. jún 2015

ja som mala pri prvej dcerke silver cross sleepover deluxe s classic podvozkom, manipulacia v pohode aj ked dcerka patrila k tazsim babatkam, a aj ked som mala kosik plny nakupu, nemala som problem, ani vonku ani medzi regalmi v obchode - ide o zvyk a komu co vyhovuje, menili sme ho az po roku a pol za taky s otacavymi kolesami, na zimu lepsi kocik neexistuje - kym sa ostatne maminy plahocili a funeli po neodhrnutych chodnikoch s kocikmi s otocnymi my sme sli jak tank, nemala som problem ani v snehu po vyse polku kolesa a v zime sme dokonca sli aj po poli v snehu a dalo sa. Kocik mam teraz odlozeny aj pre druhe bejby aspon na zimu.
@katka.gzd do mazdy 3 by si pravdepodobne vopchala ten nas silver cross ale nakup alebo cosi ine asi nie, nie je to moc auto kocik hlavne ak vela chodis autom lebo je tazky a blbo sa pasuje do kufra, ja som ho velmi nerada skladala ale nam sa napr vosiel do opel corsa, aj ked mi to vzdy trvalo aspon 15 minut kym som ho ulozila.

mojong
17. jún 2015

@katka.gzd inak co sa satky tyka nemusis mat 2, staci ti jedna kvalitna pevna na zaciatok a uvidis co a ako potom, a ked sa vam to zapaci s babom to uz satiek budes mat aj viac :D poznam to 🙂 a nemusis vsetko naraz kupovat mozes aj postupne 🙂

tinqua
17. jún 2015

Ja som mala retro s prutenou vanickou, cipkou atd. Znacku teraz si nespomeniem...velke kolesa su super, aj to ze su priestranne...a kazdy mi ho chvalil...ale tam plusy koncia...manipulacia s nim je katastrofa, v obchode som s nim bola ako slon v porcelane ...sportova cast uplny des, vajicko len aby nejake bolo...vyzeral krasny a prakticky, ale ked som zacala pouzivat zistila som ze uplna draha somarina...nakoniec som kupila taky hybrid golfac/sportak a konecne su prechadzky na paradu...

katka.gzd
17. jún 2015

@mojong presne pre to plahocenie v zime sa mi paci ten podvozok a kolesa co ma siska53 a aj na nakup, ze ho tam strcim cely...vdaka tej toyote mozem mat aj menej spratny kocik...stejne ho budu vyuzivat hlavne babky ak tam bude chcet byt a ja na ten nakup...inak bude odstaveny...co je dovod pre ktory sa mi paci vanicka a sportak v jednom...nemusim vymyslat kam to spracem 🙂 ..inglesina v tomto jasne vyhrava