Skúsenosti s Graco Quattro Tour Elite Travel System - Lemongrass

wild.horses
30. nov 2008

Mate, prosim, niekto skusenosti s tymto travel system. Akekolvek- dobre aj zle. Rozmyslame nad kupou tohoto kocika, este stale mame par mesiacov cas, ale predsa len, radsej sa pytat skor ako neskor.
Budem naozaj vdacna za vsetky pre a proti.
vdaka. 🙂

sassi
30. nov 2008

ahoj, ja mam starší model - GRACO Quatro Tour de Luxe, kupovaný vo februári/2007 a mame len pozitívne skúsenosti.
Myslím že tak ako sa píše, je to kočík o 0-3 rokov, naš malý je vysoký aj ťažký (ma už 15 kg), ale v pohode sa do neho vojde, aj s fusakom.
Jedine by som zvažovala kupu pre dieťa narodené na jesen, pretože ta fusakotaška je troška malá, teda nevojde do nej nejaký fusak, jedine perinka alebo deka. Naš do tej tašky vošie do cca 3,5 mesiaca (ale bol väčší - narodil sa 54cm, a aj rýchlo priberal).
Keby som nemala už kupenu autosedačku, určite by sme kupovala aj tú, ale mali sme po dcere Chicco.

My sme ho kupovala v Polsku, totiž GRACO sa pre celu strednu Europu vozí cez Polsko, teda tam vtedy vyšiel lacnejšie o dosť ako u nas, ale ceny sa už možno viac vyrovnali, lebo pred 2 rokmi ho na SK mali iba v Pre Deti a na nete, a dosť predražený. Za zaklad kočík+fusakotaška sme dali 8900,- , sedačka neviem kolko vychádzala.
Fusak som chcela tiež GRACO, ale nakonies som sa rozhodla pre EMITEX (v béžovej), pretože je o 10cm dlhší. Ale aj EMITEX do neho vojde v poho.

sassi
30. nov 2008

http://www.kocarky-lvicek.cz/Kocarky/kombinace/...
mame presne tento, je to asi skoro to iste, len ina farba 😉

wild.horses
autor
2. dec 2008

sassi, vdaka za odpoved.
to ma potesilo, ze do nej vojde aj trosku vacsie dietatko, az na tu fusakotasku, samozrejme. niekde som citala, ze nie je moc stabilny. je to pravda?
vdaka

sassi
2. dec 2008

stabilny je... možno sa to týkalo trojkolky, nie?
Aj sa mi páči, že ma na buginu dosť velke kolesá, len sa do tých draplavých časti v zime chytá sneh... no ale ked je vela snehu aj tak chodím so sankami, takže mi to nevadí.
Kedy čakaš babo?
My mam februarča, takže mi ta menšia taška nevadiôla tiež, do konca mája sa vošiel a potom už bolo aj tak na tu tašku teplo a maly šiel do tej športovej časti, prikryla tenšou dečkou a hotovo.
Ta "tvoja" farba je pekná, da sa na SK zohnať? Lebo na Sk sa predava ešte ročník 2006, 2007 (čo mam ja) a 2008, a tam neboli taketo farby a vzory.

wild.horses
autor
4. dec 2008

Nuz, nam tu vela snehu teda nehrozi, aj ked minuly tyzden napadlo 10 cm a udrzalo sa to az 2 dni 🙂
Babatko by malo byt na svete koncom marca, tak snad bude vsetko v pohode, co sa tyka tej tasky. Ved keby bola predsa len mala, mala by sa dat kupit aj vacsia, teda ak sa nemylim.
Vzdy som chcela zeleny kocik. neviem preco 🙂 Tento je zeleno cierny. Na zaciatku sa mi strasne pacil, teraz mam taku utkvelu predstavu, ze je prilis cierny 🙂 ale to je naozaj len moja predstava, priatel povedal, ze je ok, hlavne preto, ze zvnutra je zeleny a nie cierny. Takze babo nebude ako v truhlicke 🙂
Zajtra ho ideme opat okuknut do obchodu. Tento tyzden o polovicu zlacneli jednu trojkolku, do ktorej som sa zalubila na prvy pohlad- urban detour travel system, pojdeme kuknut opat aj tu. No na nej sa bojim tych nafukovacich kolies s milion percentnou pravdepodobnostou defektu (pri mne a prechadzkach s nasimi psami 😀 ) a tiez ze vsetky veci ako raincover a pod sa musi kupovat zvlast, co je dost nad nas rozpocet.
Este mam cas, nechcem kupovat kociar pred februarom. Mozno este vyjde nejaka lepsia novsia edicia.

sassi
4. dec 2008

no ja som čakala 11.3 a maly sa narodil 26.2 😉 a kupovali sme až po porode, kym som ležkala, manžel ho šiel kupiť, mali sme presne vybratý
no ja som chcela tiež inu farbu - hnedo-bežový
ale musela by som nan čakať ešte 2 týždne, no keby sa krpec narodil načas, bolo by to v pohode, ale takto sme museli kupiť
mne s aprave čierne kočíky celkom lubia, teraz to je "in"

Na GRACO tiež pršiplášť sa kupuje zvlášť (aspon u nas) a stojí skoro 1000,- 😕 a taška na p=rebalovanie tiež 1000,-
ale ja som kupila normalne univerzálny pršiplašť na velku buginu za 300 a v pohodke. A tašku nemám doteraz a žijem, aj tak nosím velku kabelu 😀

My sme ho mali vybratý, aj sme ho videli v obchode ked som bola asi v asi v 6. mesiaci tt. Raz (to už sme ho mali v obchode vybratý) sme prenasledovali jednu holku s kočíkom po obchodnom dome, že čo to ma za kočík, že tak dobre vyzerá... a bol to tento náš 😀 a doteraz som neolutovala, že sme ho kupili 🙂

wild.horses
autor
5. dec 2008

nuz, tak po dnesnej exkurzii po obchodoch asi zase vyhrava graco, co sme vybrali ako prvy.
Jednak preto, ze je v komplet vybave a aj kvoli cene.
Ako je to s latkou? Tu maju 2 typy, jeden je taky viac sustiakovy a druhy taky makksi, ale neviem tu latku pomenovat. Ten prvy je farby lemongrass- cierny so zelenou a uz v tom obchode sa mi zda taky nejaky ''vypelichany''. Neodfarbuje sa?
Ten druhy je karamelovo hnedo bezovy. Neviem ako je to s udrzbou, mozno je ta maksia latka trosku horsie udrziavatelna. Ale mozno sa mylim.
A ako je to s velkostou tej postielky (carrycot)? Je dostatocne velka dokym babo nedorastie do ''sedacej polohy''? 🙂

sassi
5. dec 2008

No ja ten čo mám, tak vnutro je taka normálna akoby bavlnená látka a buda a nanožník je taka šuštiakova, ale nie je to uplne nepremokavé
Ta taška je odť mala, už som ti písala, naš maly sa vošiel do nej len do 3,5 mesiaca, a potom som ho dala do športoveho, ved je tam aj ta poduška pod hlavičku a da sa dať uplne vodorovne, a bolo aj teplučko. Maly sedel až v 6,5 mesiaci, ale od cca. 5 mes už sme ho davali troška vyššie v kočíku, do tej 1. polohy, lebo chcel kukať na svet 🙂
Sice je babo stale otočene dopredu, ale ta buda sa da preklopiť tak, že mu nesvieti slniečko, takže ani slnečník som nakoniec nekupovala.
No a na dalšiu zimu už aj tak budeš mať fusak do neho.

No a udržba v pohodke, ja mam vnutro svetlobežove, ale velmis a neflakatí, teda nevidno flaky na tom velmi. Raz za čas ho vytepujem, plasty vyumývam, nanožník periem na 30° v práčke.
Akurát sa mi nepáči, že sa to vnutro nedal len tak vybrať, musi sa to vyšrobovať, takže ten poťah tepujem priamo na kočíku. Raz sme to zhadzovali po dovolenke, to sme ho mal vyše roka a už to nebudem davať dole, až ked pojdem predávať.

katka76
9. dec 2008

wild.horses, gracco quattro mam aj ja, mala sa narodila v polke juna a v taske bola takmer 5 mesiacov. s kocikom som spokojna, je stabilny a lahko sa ovlada jednou rukou, ci karovanie, skladanie, rozkladanie...
kedze babo cakate v aprili, na jesen a v zime ti tak-ci-tak nebude chciet lezat a sportova verzia je ozaj priestranna.

sassi
9. dec 2008

inak všimla som si, že GRACO na SK nie je ešte nejako známa značka, teda moj kočík som za 2 roky videla len jeden raz v meste, a inak len 1x v Pre Deti.
Aj doplnky su na SK problem kupiť, jedine na nete, alebo na objednávku... ☹

My sme si doviezli naš z Polska, tam je vyhradny dovozca pre PL, ČR a SK.

Inak vo svete je to znama značka, povodne z USA a kedysi som videla moj kočík akejsi americkej celebrite v časáku 😀 , takže asi nie je uplne šuntový ... 😉

sassi
9. dec 2008

no a naš syn sa narodil 54 cm, a v polroku mal 9kg, takže asi preto z tej tašky rychlo vyrástol .... no keby bolo zima, ešte ho tam napchám, ale ked bolo teplo, šiel do športiaku 😉

katka76
10. dec 2008

a ked chvalim, tak po vybrati pevnych casti bol z tasky super fusak.
jednu vec si vytykam, ze som vtedy nekupila verziu s autosedackou, pretoze som mala inu ☹
preklopna buda je tiez dobra vec, ked fucalo - co je u nas casty jav, sedela v kociku jak v "kokpite"

sassi
11. dec 2008

kati, tza tou sedačkou tiež banujem, ale tiež sme mali po dcerke CHICCO, tak sa mi to zdalo "vyhadzovanie penazí do vzduchu"
Aj tak maly v polroku šiel už do 0-18kg Renoluxky, takže vajíčko sme si moc dlho neužili ... on mal v polroku 9kg a bol do vajíčka aj dlhý.

wild.horses
autor
11. dec 2008

Tu, v Anglicku, je Graco dost bezna znacka. Pravdupovediac, ani neviem, kde tie kociky vyrabaju. Zrovna tento kocik sa tu da kupit za dobru cenu v plnej vybave aj s raincover a taskou.
Ako som uz pisala, tu su dva druhy materialu, jedna je taka sustiakova a druha maksia, neviem ju presne popisat, je to take ako ked chce niekto imitovat kozu.
Som zvedava, aky macek bude nas syn 😉
Momentalne poskulujem aj po Chicco 4 me Trio (pram pushchair car seat and base), zda sa mi trolinku vacsi. Nastatsie, este stale mame kopec casu porovnavat a hladat.
vdaka.s.

sassi
11. dec 2008

no ten moj je Made in Luxemburg, poťah je šity v Číne
a v UK su uplne ine farby ako sa vozia sem, teda omnoho viac fareb. kombinácií (podla netu, čo som kukala)
u nas ešte bežne kupiš farby z ročníka ´06 a ´07
ale už konečne dostať aj ostatne doplnky, fusak a tak
len ten ma len 98cm a kedže mame dlháňa, kupovala som Emitex, ten ma 110cm

xena22
28. dec 2008

My budeme mat ten co mam v albume,zatial s nim druhy den jazdim po dome,ale zda sa byt dost pevny aj odpruzeny a ani nie je taky velikansky ako sa javi z obrazkov,bola som celkom prijemne prekvapena,dufam,ze nam posluzi,nie je to ziaden modny vystrelok,taka klasika,ale myslim,ze aj tak sa uz nic lepsie v oblasti kocikov nevymysli...myslim,ze ma vsetko co sa od kocika ocakava,teda aspon zhruba,lebo uplne idealny este nevyrobili 😀 😀 😀 a aj tie najdrahsie modely maju svoje minusy...

wild.horses
autor
28. dec 2008

xena22, ten kocik co mate je presne ten, co sme obzerali aj spolu s tum ciernozelenym. Po zvazeni vsetkych plusov a minusov, asi napokon kupime cosatto. Buduci mesiac sa rozhodne 😉
stastny novy rok.

xena22
28. dec 2008

Sranda aj my sme vahali medzi cosatto a tymto.... 😉

wild.horses
autor
29. dec 2008

a co rozhodlo pre graco?
mna odradilo mnoho veci- velkost carrycot v prvom rade. 😉

sassi
29. dec 2008

xena, ja som tiež chcela ten "tvoj" hnedý
a nemali ho skladom, maly sa narodil skor, tak sme museli vziať ten oranžovo-bežový
ale som spokojna aj s tou farbou
oranžova "letí" aspon sa možno lepšie predá 😀 😀 😀

xena22
30. dec 2008

Ja som zasa chcela ten oranzovy 😉 ,ale ten v irsku nie je a nechcela som to komplikovat a davat posiealt z anglicka,uz len koli zaruke,a nakoniec nazivo je tento hnedy velmi pekny,hlavne ta zelenkava je pekna ...ako dlho vyuzivate ten kocik?Si spokojna? Ma nejake nedostatky???
No ja som uz jeden aj nasla,ten sportak ked chcem dat do lahu,tak musim sa k tomu velmi zohybat,ale momentalne mi zavadzia brucho,takze mozno preto mi je to nepohodlne 😉 a ak nie,tak co uz,trochu pohybu nezaskodi 😉

Wild.horses - ta taska na novorodenca na Gracu je ozaj mala,ale ja uz dve deti mam a ani jeden nebol v hlbokom do pol roka,kedze sa vsetci narodili v zime,tak na jar sme sli do sportaku...teraz mi to zasa tak vychadza a myslim,ze tie dva - tri mesiace sa tam pomestime,inak sportak sa da dat do uplneho lahu a je to vodorovna poloha,co napriklad Cabi,alebo Mobi nema na sportaku,aj ked to preklopis na lah,zasa ma babatko nohy dohora 😒 takze... vravim,vyhody aj nevyhody v kazdom modeli 😉 No a ked sa to tak vezme,ten Cabi nema tu vanicku o moc vacsiu a mobi ju ma zasa hrozne pri zemi...

sassi
31. dec 2008

xena, mne sa maly zmestil do tašky 3,5 mesiaca
ale narodil sa 54 cm a dosť rychlo nam priberal, stale je o pol hlavy vyšší ako rovesníci

ja som zatial maximalne spokojna, maly už bude mať 2 roky vo februári, atkže tolko aj používame
mne sa nezda že by som sa musela moc zohýbať k nemu
a mam 170cm

a tiež je uplne super, ten košík po kočíkom , že sa da sustiť vzadu, a tak vykladať - nakladať, nemusela som rušiť maleho, ked spinkal
ale už tam davno nespinkal 😉

ja som tiež pri dcere mala hlboky a dosť ma rozčuloval, hlavne kvoli skladaniu a aj celkovo to bola taka opacha
sice ona mi v kočíku viac spávala, tak sme využili, maly spáva od narodenia vylučne v postielke, v kočíku iba ak cestujeme

xena22
31. dec 2008

No ja som male pivo,ale momentalne sa poriadno nezohnem ani k tomu,aby som ten kosik vyskusala 😀
ALe myslela som,ze ked je sportak v sede a chcem ho dat do lahu,tak musim kdesi vzadu smatrat,kde to je - skratka chyba mi prax a telesna sposobilost 🙂 inak som spokojna,nechala som si ho rozlozeny,lebo trochu pachol od novoty,tak mi s nim decka trajdaju po dome a vozia plysakov a skusaju vsetky funkcie,ale uz im ho zabavim a zlozim...

sassi
1. jan 2009

jaj, to sa rychlo naučíš
moja mama to tiež nevie dať dolu, a ja už ani nehladam ... to už tak automaticky

maja5
2. jan 2009

ahojte mne sa má malý narodiť koncom marca a aj my rozmýšlame nad týmto kočíkom veľmi sa nám páči a pred dvoma dnami sme ho videli aj naživo ale len športovú čast a páčil sa nám len ma trápi že na slovensku nie je moc veľký výber farieb neviete poradiť nejakú stránku odkiaľ by sa dalo aj objednať pozerala som už aj tú poľskú ale neviem či sa tam dá objednávať.a chcela by som sa ešte opýtať či sa kočík dá dať úplne do ľahu dakujem

maja5
2. jan 2009

a ešte som zabudla koľko cm je medzi kolesami lebo bývame v paneláku s výťahom a či sa mi bude zmestiť do výťahu.

sassi
2. jan 2009

ja chodím ku kamoške
a tí maju ten klasicky panelakovy vyťah a zmestíme sa
skus si kuknuť parametre na www.graco-baby.pl

sassi
2. jan 2009

stranka je spravne www.gracobaby.pl
a šírka uvadzana je 60cm

xena22
5. jan 2009

Maja5 rozmery kocika som nemerala ale povedala by som ze je to jeden z tych mensich,takze vytah by nemal byt problem,rozmery musis niekde na internete najst nejake oficialne a tie nepustia.Kocik sa da dat uplne do lahu a ma aj dost dlhe to lozko,madlo sa da superne otvarat,zatial som spokojna,ale napisem viac,ked ho vyskusam aj v terene s nakladom 🙂

Sassi asi to chce fakt zvyk na vsetko,ja som si najprv pozerala taku prezentaciu na youtube a tam sa mi zdalo,ze ako im to tam ide ako po masle a doma som nad vsetkym spekulovala a teraz po tyzdni ho uz viem zlozit jednou rukou ako profik 😉 tak dufam,ze aj ostatne funkcie zvladnem lavou zadnou,ked sa zbavim toho kotla pred sebou 😀