Skúsenosti s kočíkom Peg Perego Skate. Ako ste spokojné?

zajo79
2. júl 2008

Ahojte mamicky.

Mate prosi kocik Peg Perego Skate? Ako ste spokojne? Co sa Vam na nom paci, co nepaci? Uvitam Vase skusenosti, zatial len vyberame, ale pride mi to nemozne si v tom mnozstve kocikov vybrat pre nas tej NAJ. Kazdy ma nieco, co ma odradi....

dakujem

malaskoricka
2. júl 2008
janka_fr
11. júl 2008

zajo ja mam tento kocik vyse 4 mesiacov, po 3 tyzdnoch som mala problem s brzdou ale nastastie to vyriesili tak ze nam vymenili celu konstrukciu a na tejto konstrukcii je to v poriadku. Podvozok je dost velky takze ak uvazujes o tomto kociku treba si zistit ci sa ti zmesti do kufra i ked kolieska su odoberatelne. Myslim si ze nevyhoda na tomto kociku je ze ked baby sedi a sklopis kocik do leziacej polohy ma stale pokrcene nohy, takze si myslim ze v buducnosti budem musiet ten kocik vymenit.
Verim ze nie je lahke vybrat kocik ale ak mas este nejake otazky napis rada pomozem 😉

jesssie
14. júl 2008

zajo79
ja mám tiež PP Skate veď som aj tému o ňom zakladala. Používam ho už 5 mesiacov a zatiaľ som neoľutovala kúpu. Som s ním maximálne spokojná. Mála už síce sedáva v športovej vaničke, ale keď spinkáme v pohode sa vojde do hlbokej, má tam dosť miesta. Pokiaľ mi zaspinká v kočíku po sediačky, za pár sekúnd mám vaničku prerobenú na hlbokú a Nikolka sa pri tom ani nezobudí.

čaf janka_fr
ja keď malú mám v športovej vaničke a idem ju dať spinkať do hlbokej, tak jej tú časť pod nožičkami tiež dám do rovna aj pod hlavičkou takže mne sa to zdá v pohode. Za chvíľku to mám prerobené na hlboký kočík hocikde na ulici. Ty to malému asi nechávaš pod nožičkami vyvýšené, že?

zajo79
autor
25. júl 2008

caute kocky. Dakujem za odpovede 🙂 PP skate bol prvy kocik,ktory som chcela kupit, potom som presla vsetkymi kocikmi asi ktore su, uz mi z toho sibe....termin je v januari, viem ze este mame cas, ale by som uz najradsej mala vsetko nakupene doma 😀 😀 ale zase som sa k PP skate vratila...ktovie pri com nakoniec skoncime 😉

jesssie
26. júl 2008

zajo79
držím palce aby si dobre vybrala.....viem o čom hovoríš sama som si to prežila 😉

zajo79
autor
26. júl 2008

ahoj jesssie. Dnes sme ho boli omrknut, pacil sa nam obidvom, bledozeleny, najradsej by som ho uz mala doma, tazko sa mi odchadzalo od neho, ale este je fakt moc skoro. Kedy ste vlastne kupovali kocik? Svokre sa postavili vlasy dupkom, ze haaadam nechcem kupit kocik skor ako sa narodi babo... no ale radsej by som ho mala v novembri uz doma. Budem spokojnejsia ze mam vsetko kupene.

jesssie
28. júl 2008

zajo79
ja som ho tiež chcela mať doma v predstihu, veď jeden nikdy nevie čo všetko sa môže stať a proste som chcela byť pri tom. Kupovali sme ho asi 2 mesiace pred termínom, čakal doma zložený, zakrytý... chodila som obdivovať 🙂

deticky
1. apr 2009

ak by mal niekto zaujem ja ho mam -PP Skate
bola som velmi spokojna, no mame financu krizu, takze kym je v zaruke chcem ho predat a kupit si nieco lacnejsie.ak by sa niekto nasiel co ma zujem, tu je link
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=624

kleskenova
4. máj 2009

Ahojte maminy,

čítala som vašu debatu a som dosť prekvapená. My sme práve vo veku 6 mesiacov môjho dieťaťa a prerobili sme vaničku na šporťák a sme neskopojní s ním, nakoľko mu horná časť kočíka tlačí do hlavičky a musí ju mať predklopenú dopredu, hlavne keď leží v šporťáku ! Neviem si predstaviť, že ho mám dať v šporťáku spinkať, resp. sklopiť ho do ležiacej polohy. A to sme klasické štandardné dieťa.

Kto máte tento kočík, ako sa vysporiadavate s tou šikmou plochou v hornej časti kočíka ?
Saša

paola.o1
5. máj 2009

ahoj Sasa, presne moja rec. som total nestastna ze som ten debilny skate kupila. navyse ja blbec som este dokupila aj autosedacku a tasku a je to kravina. s tou sikmotou som to riesila tak, ze som strcila pod tu latku uterak, ale aj tak to nieje ono. a navyse neviem si predstavit ze tak strcim maleho v zime s fusakom. ja osobne som rezignovala. kupila som x-lander xa, je to pravy opak skatu. sirokansky, dlhokansky, so zateplenym fusakom na zimu no do neho sa maly v pohode do troch rokov zmesti, aj s dvoma fusakmi 😀 a hlavne, bude to pre neho pohodlne. moze mi kdo chce povedat co chce, ja pozeram na skaty ked ideme von a kazde dieta je v nom ako sardinka v konzerve, ja neverim ze existuje dieta ktore sa v skate pohodlne napr. vyspinka, alebo posedi aj ked sme dlho dlho vonku.

paola.o1
5. máj 2009

a to ze skate je blbost a spravili sme chybu ze sme ho kupili dokazuju inzeraty na predaj skatu. vsetky su rovnake - super kocik, super stav, pouzivany iba par mesiacov....preco asi, ked je to `kocik do troch rokov` 😀

miskinadamko
5. máj 2009

paola tak ja s tebou absolutne nesuhlasim, my mame skate a ziadne sikme lezanie alebo co nemame, malý ma 16 mesiacov a este teraz sa mi zmesti do vanicky a ma tam priestor, a o sportovom ani nehovorim.ja som vystriedala 9 kocikov ale skate som si stale nechavala , pretoze je to moj najoblubenejsi kocik, je pravda ze teraz ho vyuzivame minimalne ale to len preto ze mam dalsie 2 kociky. a ak aj su inzeraty tak asi len preto ze kocik je tazsi a vacsi a je pravda ze sportový staci mensi , popripade golfac. Pre mna bol skate skvelý kocik

paola.o1
5. máj 2009

sikme lezanie nemate, lebo vzdy asi odopnes tie pasiky z tych dzindzikov 😵 ked mas sportak a das do lahu...ale to sa mne nechce vzdy robit nejde to tak lahko a vzdy maleho zobudim. a ako si prosim ta dosiahla ze sa tam v pohode syncek zmesti? daj mi nejaky tip, lebo ja uz skate nepouzivam vobec a to preto, ze je uzky - ano zmesti sa tam moj syncek, ale nema tam velky priestor (v x.landeri sa otoci z chrbatika na brusko aj v dalsom co mame...) v skate neda ani ruky pozdlz tela, tak je uzky. a potom - hore ked mas sportovu verziu, ide lezatko do sikma, teda hlavicku musi mat sikmo. ked je vanicka, ok, vzadu za hlavou ma to tapacirovanie alebo co to je, akoze sikmo k hlave, a ked das do sportovej verzie, stale to ide do sikma, teda na dlzku je kratky. ako si vyrovnala horne tapacirovanie pri sportobej verzii? a aby nedoslo k omylu, ja mam peg perego skate 2008, zevraj model 2009 uz prave koli problemom s 2008 urobili dlhsi a sirsi.... tak budem cakat na rady a typy rada by som skate este troska vyuzila...

mata35
5. máj 2009

Baby, prečítala som si to tu, a som rada, že mám GT3, ale na výzor je Skate pekný, a ty miskinadamko, 9 kočíkov???? vau, to si dobrá a koľko máš detí? ak sa môžem spýtať? to si ich skúšala len ich tam posadiť, alebo si si ich naozaj kúpila?

miskinadamko
5. máj 2009

Paola, tak momentalne mam pocit ako keby sme kazda rozpravali o inom kociku 😅 . Nemas ty tam nahodou nieco zatiahnute co staci povolit aby sa to nejako povolilo a rozsirilo? 😕 😅 , lebo ja ked mam sportak a mam ho otocený k sebe tak ho mam na lezato, samozrejme s tým ze nohy su hore, a uzky ho tiez absolutne nemam, ked bola hlboka cast tak tie poruhy sa daju skovat pod ten potah a je to rovno, a fakt ti mozem maleho aj tak odfotit, ze par krat som ho dala doma do vanicky prikrila dekou a vozila po dome aby zaspal a ani nohy mu netrcali nic,tak ja skutocne nevim. ja mam bubbles green. Ale ved je jasne ze kazdemu sa paci a vyhovuje nieco ine, napr. vela ludi je max. spokojných s guinny buzz a pre mna to bol najhorsi kocik aký som kedy mala, ak si s nim nespokojna a hlavne ani malickemu sa v nom nepaci tak ho skus predat a mozno tomu co ho kupi bude vyhovovat.
mata35 GT3 som mala aj ja(mokka)perfektný kocik, mam 1dieta a kociky striedam kupim ,predam atd, niekedy ho mam 2 týzde niekedy 4 mesiace, ale nakopilo sa to, pretoze mam po vacsine doma vzdy 2 kociky jeden "normalny" a jednu buginu. Ale ver mi ze poznam mamicky ktore maju napr. 20nmes. dieta a za sebou 16 kocikov al. 5 mesacne a 3 kociky za sebou a tak. ty mas kolko mesacne al. rocne dieta/deti?

mata35
5. máj 2009

Tak ty, podľa mňa trpíš kočíkomániou.... to je sila, takto to striedať, ale vážne, je to tvoja vec.
Ja mám tri deti, najmenšie má 8 mes. a kočíky som mala pri každom nový hlboký a nový športový. Teraz mám druhý ten GT3 a ešte si kúpim niečo šikovné na dovolenku a na cestovanie, lebo ten GT3 je obor.
Ale ja som so svojim výberom spokojná, a nemám potrebu to stále meniť, ani na to nemám pri troch deťoch čas. Veď o nič nejde, len aby malo dieťa pohodlie, a nie aby som sa vytŕčala každý mesiac s novým kočíkom.
Ale, ako som už napísala je to iba iba tvoja vec, a toto môj názor. Pa pa 😉

katyl
5. máj 2009

no ja sa musim miskinadamko zastat 😉
niekedy neodhadnes,ake bude dieta, niekedy dieta zmeni svoje potreby, niekdy ta zas nieco uputa aty to chces vyskusat....pokial sa kociky doma nehromadia a nepribudaju stale nove a nove...tak si myslim, ze nie je zle z casu na cas postriedat. Tak ako pise miska, predat, kupit, predat, kupit..Ja si idem kupit treti kocik ,GT3, aj som si ho uz vyskusala a som unesena a nadsena. Predtym som mala concord fusion a bertini, ale toto je fakt, pan kocik. strasne sa na neho tesim, babo bude mat velke pohodlie 😎
ale potom este asi aj tak neskor kupim nieco skladnejsie, Pliko, alebo nieco podobne na cesty 😉

paola.o1
6. máj 2009

miskinaadamko 😀 asi by som to uzavrela tak, ze skate je krasny, ale dobry asi len pre mensie deticky, alebo deticky kt. nevadi ze maju v kociku malo miesta. pre mojho drobca je miesto dolezite, lebo je zvedavec, stale sa otaca a to v skate nemoze. potrebujeme letisko. skate ma rozmery na dlzku 78 cm (tu sikmu plochu nad hlavickou v sportovej verzii fakt nepocitam, lebo tam sa neda pohodlne hlavicka dat), dalsie kociky co mam maju dlzku 90 cm, a na sirku ma skate 25 cm a ostatne 40 cm co je raz tolko... a fakt proste nenarvem maleho obleceneho, napr. aj vo fusaku v zime do kocika sirokeho 25cm.... a moznoze mam nadrozmerne dieta, neviem , ma 72cm a takmer 10kg, ale i tak to mal byt kocik do troch rokov. takze ja rozhodne neodporucam, ale jasne kazdy sa musi sam rozhodnut 😅

miskinadamko
7. máj 2009

katyl dakujem 😀 , mata u mna to nie je v ziadnom pripade o tom ze by som bola zavisla alebo mala potrebu "ukazovat sa", ako katyl napisala zo zaciatku to bola cisto potreba prvý kocik som mala taký velký polsky ten bol hrozný musela som ho vymenit, potom som kupila golface ale do tých bol este primalý, potom som kupila klasický sporatk ale zamilovala som sa do guinny buzz ale to bola katastrofa takze ten som musela vymenit, no apotom uz ma to chytilo, vzdy som nasla nieco co malemu al.mne nevyhovuje al. som chcela skratka zmenu. A cosa týka financii tak ti mozem povedat ze mna 9 kocikov vyslo mozno na 10000sk a presne ako katyl povedala nic sami doma nekopi a ani nejako extra casu mi to nezabera a to pritom studujem denne studium a este stíham par krat do týzdna aj nocne, takze pohoda.
Paola to je fakt ak vam ten kocik nevyhovuje nema zmysel ho dalej pouzívat a zbytocne budes potom nervozna aj ty aj malý. Ak chces priestranný kocik tak doporucujem concord fusion, al. ci chces taký aby bol v oboch smeroch?

paola.o1
7. máj 2009

cauko, no ten concord som uz rozmyslala, ale nakoniec vyhral x-lander ten nam vyhovuje, i ked povodne som si isla pre quinny speedi 😀 ale x-lander je sirsi a ma super vybavu v cene, takze vyhral

miskinadamko
7. máj 2009

a kt. tip x-landeru mas? a je fakt sirsi ako quinny? ja somtiez rozmyslala na zimu nad quinny alebo jane . a ako si spokojna s tým x-landerom?

paola.o1
12. máj 2009

ahoj, tak ja som kupila x-lander xa 2009 a je fakt sirsi ako quinny a aj ta sedacia cast je ovela dlhsia. navyse ma v cene taku akoby sedacku, aby sa lepsie sedelo babetku, to mozes dat dole a este nanoznik, predlzeny, ze kozusinka na zimu sa da na sedaciu cast a siaha az na hlavicku, takze v zime tam bude teplucko. zatial mu nemam co vytknut, akurat ze nie je skladny.... velkost ma asi ako skate ked sa zlozi, takze nic pre male auto

najjulinka
11. jún 2013

neviete mi poradiť, kde predavaju nahradne diely na skate? (konkretne potrebujem dušu do kolesa)