Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

petapi
18. máj 2010

jé kris, 2 polohy rukojeti a boudu bez okýnka má i vibe 😅
ale do terénu určo v pohodě a mě prostě taky nejvíc vyhovuje, že je to monokočárek s tím, že se dá přidělat jen sedátko pro druhý dítě, stejně jako ten skejtík a přitom může dítě spát a odpočívat, ale stejně je nejdůležitější zajít někam do prodejny a vyzkoušet si ho live a udělat si obrázek 😉

krista
18. máj 2010

Petapi ale já polohuju rukojeť tak že ji musím celou vyndat a otočit, to má Vibe jinak nebo ne? 😅 za ty prachy 😀
A úplně nejlepší podle mě je vyzkoušet to všechno až s oběma dětma 😅 🙂

petapi
18. máj 2010

aha, tak to né, má klasický dva čudlíky, zmáčkneš a ohneš 🙂

minitrouble
18. máj 2010

no my sme porovnavali 3 kociky - clasic, SP a Vibe - ine v predajni nemali
pre nas podstatne rozdiely:
1. - classic - nema madlo a ma tam len take akoby otvory akoby to ani nebolo dokoncene ...to je podla mna jediny rozdiel medzi classic a SP
2. rozdiel medzi SP a Vibe -
SP je len akoby hrubsia latka - aj na sportovej casti aj na tom pridavnom sedatku - Vibe to ma take ako keby v autosedacke - take polstrovanie tam ma hrube - je to asi cca 4cm hrube a makke ...je to fakt super urobene na chrbatik dietata
SP ma strechu len taky kus latky - co bud len vytiahnes alebo stiahnes ...Vibe ma strechu "polohovatelnu" a podstatne vacsiu ...polohovatelnu = ked svieti slnko tak si ju presuvam po celom kociku tak aby mi na mladsiu dceru nesvietilo slniecko + je fakt velka cize dost dobre to kryje
Vibe ma hrubsie kolesa - take ako byvaju na kocikoch Jane alebo QUinny ...SP ma take ako na cestnom bicykly podla mna
Vibe ma brzdu na rucke taky gombicek
Vibe ma polohovanie rucky cez take gombicky na rucke - co je uplne v pohode

a neviem este co - toto boli tie co sme objavili my 😉 🙂

amabilis
18. máj 2010

Náš syn je poměrně vysoký, tak právě musím koukat na to, aby se tam vešel... Polohovací boudička a madlo mi přijdou docela důležité - ve vlacích a autobusech vždycky madlo sklápím a nedovedu si představit, že bych ho musela vyndavat... Sice jsem jeden PT viděla na živo, ale to jsem ještě netušila, kolik je druhů. Tady z toho popisu mi zatím nejlíp vychází ten Vibe...

amabilis
18. máj 2010

JInak synovi budou bez dvou měsíců dva roky, až se to druhé narodí a jak tak koukám, má to spousta z vás taky tak. Tím pádem nechápu, proč mě tolik lidí odrazuje, když je tenhle věkový rozdíl asi v pohodě.

bija682
18. máj 2010

ahojte 🙂 tak po vsetkych precitanych Vasich prispevkoch zistujem, ze som asi jedina komu tento kociar - PT Vibe nesadol. Jednoducho si na seba nevieme zvyknut. Podla mojho nazoru je to mohutny kociar, aj ked je pravda, ze v nom vozim obe dcery, ale ... predne koliesko sa toci kam ono chce a treba vynalozit celu silu, aby som ho potlacila, kam ja chcem, preto po prechadzke ma bolia ruky a nie nohy. Deti mavam opacne, cize mladsia je vpredu a starsia sedi vzadu /nevadi to, pretoze starsia dcera ma len 12 kg/. Inak ak by mal niekto zaujem, tak ho predam, PT - Vibe grafitty, pridavny zadny kit, prsiplast pre obe deti.

maartinkaa
19. máj 2010

Bija, ja mam taky pocit, ze to koliesko ti treba premazat, 😉 preto ti ide kociarit tazko, moj ide sam 😀 tento problem sme tu mali kazda 😉

maartinkaa
19. máj 2010

kociarik to malo byt 😉

petapi
19. máj 2010

bija, jak píše martinka,musíte to kolečko vyndat a promazat, mě to dělalo nedávno, byla jsem strašně nadřená a už zase jezdí krásně hladce, kam chci já 😉

minitrouble
20. máj 2010

amabilis - no ja som sa snazila najprv skusit zit bez surodeneckeho kocik - mam presne rozdiel 22mesiacov a mladsia dcera sa narodila na silvestra ....podla mna surodenecky kocik bude pre teba nevyhnutnostou aby si prezila zimu 😎 😉 🙂 ....proste v zime moja dcera odmietala urobit akykolvek pohyb - najlepsie jej bolo v kociku zababusenej
bija - presne ako ti pisu baby a ako sme to tu uz niekolkokrat pisali - musis si namazat koliesko tym WD40 a bude vsetko v poriadku ....lepsi surodenecky kocik zial nenajdes 😉
inak aj my vozime mladsiu vpredu a starsiu vzadu 😉

amabilis
21. máj 2010

Tak ja včera viděla naživo v Tesku na Národní třídě v Praze Vibe a Sport. Pro nás jedině sport... Do Vibe je už moc dlouhej, ve sportu hozatím ještě sklopím. Samo nevím, co bude za pár měsíců (má tam rezervu několik cm), ale vibe je strašně mrňavej. Má sice líp udělanou boudičku, ale ono to skresluje, co se týká výšky - sedatko je kratší, proto je nahoře víc místa, no ☹ Proč neskombinujou sport s vibe 😝 Dash jsem nazivo neviděla, ale podle parametrů nemá sedátko taky zrovna vysoké. Takže moje volba je jasná. Jinak i tam měli tu akci s Graffitti za skoro dvacet táců s postýlkou, ale bez poštovného, že jo 😉 I tak je to samozřejmě drahé, ale jen jsem si vzpomněla na jeden odkaz, co tu byl hozenej.

lenonka113
21. máj 2010

Ahoj Jamik,chcela som sa ta opytat na ten koriar phil and teds sp grafitti,pre dve deti ,ja teraz cakam druhe babo tak o nom vazne rozmyslam,lebo moj prvy syn bude mat dva roky ked sa nam narodi druhe babo a chcem vediet ci to vacsie dieta moze sediet ked to malicke miminko bude este len lezat,neviem si to predstavit ako sa tam obaja zmestia a ci nemas nejake fotky,aby som si to vedela nejak predstavit ,bola by som velmi vdacna,lebo sa toho trosku obavam,ze ako to mam skombinovat ale ten kociarik sa mi dost paci aj koli tomu ,ze nieje taky velky jak tie ostatne, Dakujem velmi pekne za odpoved Lenka

petapi
21. máj 2010

amabilis, určo si vyber takovej jakej vám bude vyhovovat, rozhodně nechci tvrdit, že jedině vibe je nejlepší, to né, fakt každé sedí něco jinýho, ale akorát musím říct, že ta stříška jde libovolně posouvat po konstrukci i do velké výšky 😉

amabilis
21. máj 2010

@petapi To jo, ale už teď z té sedačky prckovi kouká hlava a to není dobré. Chci, aby měl pohodlí a mohl si hlavu opřít a to mu nízké sedátko bohužel nezaručí. ten rozdíl je tam opravdu neskutečný ☹

petapi
21. máj 2010

tak to máte dlouhána 🙂 ale jasně to chápu, barunka si naštěstí hlavu ještě v pohodě opře a usne.

hviezda22
27. máj 2010

ahojte! Tiez mam PaT, boli sme s ním tri krát vonku, maximalna spokojnost. Trošku tažšie sa mi kočík zdvíha na obrubník, asi koli tomu prídavnému sedadlu. Včera som však dostala defekt, nejde to vraj zalepit. Mate niektora skusenost? Menili ste celu pneumatiku? Nepredavaju nahodou nahradnu orig.? Si to neviem predstavit, dve s bielim a jednu čiernu 😒 . Dakujem za rady 😉

petapi
27. máj 2010

hviezda, tak to je mi líto, bohužel (nebo naštěstí) nemám s tímhle zkušenost, snad poradí někdo jinej a až to vyřešíš, tak to sem, prosím, dej vědět, abysme měli další info 😉

minitrouble
27. máj 2010

hviezda a nebola si v predeti.sk a nepytala si sa tam ze ci nemaju nahradne duse? ved oni su vyhradny distributor tak podla mna to isto vedia objednat - len tam moze byt velmi dlha cakacia doba .... 😒
my sme mali defekt ked nam dosiel quinny speedy z anglicka - pri preprave sa prerazila guma - manzel kupil sadu na lepeniu gum v cyklo obchode a zalepil ....ale neviem ze ci ty mas defekt na dusi? alebo ci mas prerezany plast?

sophie1981
27. máj 2010

hviezda, mala som presne ten isty problem, v cyklo obchode sice maju tu velkost 12 A 1/4, ale je vyssia ako original PT, cize aj keby si to chcela riesit ako ja ze predne cierne a zadne biele, nezapasuje ti koly tomu drziaku.... 😒 .,,,nahradna dusa je v pohode, to dostanes aj v cyklo shoppe, mas aj origonal na kociky s vytocenym ventilom. Kedze som mala prerezany plast, ten som zhanala cez sestru v BA, lebo u nas na vychode nebola sanca....neviem kolko stala, ale ak mas niekoho vUK, tak som na nete nasla sadu 3 nahradnych dus aj s plastom za 20 libier...len musim najst tu stranku....

hviezda22
28. máj 2010

baby dakujem vam za všetky rady! Manzel robí v automibilke, zobral to do prace, že to asi budu vediet urobit, ale ta technologia čo sa u nich používa nebola vzhodna, potom išliel do pneuservisu. Uz som mudrejšia, stačí spravit dušu, je zalepena na dvoch miestach. V domnení, že je to ok, koleso nafukal.....doma však zasa vyfučalo ☹ , nikde nevidíme dalšie poškodienie. Nič, pojdem do obchodu s bicyklami, je tu len taky malý obchodík, snad nejaku dušu bude mat. Na nete som našla aj orig. taku istu, no ale to by bolo nadlho a ja to potrebujem surne. Jaj ide ma porazit. Keby mi dvojičky aspon behali, oni chodia este tak nestabilne 🙂 , často padaju.
Možno si časom objednam aj nové kolesa, ked budem mat cestu do "pre deti". Este raz vdaka 🙂

sophie1981
28. máj 2010

hviezda..tak potom to bude ventil......v cyklo urcite najdes..... 😉

hviezda22
28. máj 2010

ale nie je 🙂 , skusila som dat dušu do umyvadla a tesne vedla flaku, je malička dierka, tak o 15tej otvaraju obchod a letím tam

hviezda22
28. máj 2010

tak uz jazdíme, za 10 minut som mala dušu vymenú 🙂

hviezda22
30. máj 2010

ušila som si clony, pripajam fotky pre inšpiraciu 🙂

petapi
30. máj 2010

hviezda, kéž bych byla tak zručná 🙂

minitrouble
30. máj 2010

hviezda nad tou spodnou uvazujem aj ja ....tu vrchnu nepotrebujem na Vibe lebo tam sa da posuvat strecha ...ale presne som uvazovala minule ze si tam usijem taky obdlznik a dam don gumky aby bola aj spodna slecna v tieni 😉 🙂

hviezda22
30. máj 2010

minitrouble, maš k tomu taky malý igelit? Ten som obkreslila, maličko po bokoch rozšírila, je o trošku dlhší ten pas, urobila som na konci také rožky - odševky a dva skladíky a drží to. Hore to prichytavam tak isto, ako sa prichytava ta igelitova strieška, po bokoch na šnurke dva gombíky a hore len šnurka (gumička). Jednu nevyhodu ma, že zhora na krpca nevidím 😒, ale nakukam zboku 😀
petapi dakujem 🙂

minitrouble
30. máj 2010

hviezda - ja mam igelit ale na ine ....ja mam v plane tam nasit gumicku po celom obvode a budem to tam "natahovat" - to mi pride na ten nas kocik ako najlepsie riesenie 😉 🙂

amabilis
31. máj 2010

Jé, to je hezky vymakaný 😅 Tak uvidím, až ho budeme mít my, co vymyslím. Snad nebudu moc líná 😀