Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

qetinka
13. sep 2010

zzuzca..ja ti odporučam PT -SP.mam ho a je vyborný nie je tak velmi velký cenový rozdiel medzi clasik a sport...madlo je v predu doležite..aspon pre nas🙂
a ako ti pisala wodana...na tej stranke najdeš vsetko čo potrebujes🙂

krista
13. sep 2010

@zzuzca já Classica ještě pořád mám, to že chybí madlo nám nevadí a jiný mouchy jsem nenašla, nelíbí se mi teda řešení nožní brzdy, vždycky si ukopnu prsty 😝 ale to mají prý všechny typy stejné 🙂

barboramarek
13. sep 2010

@qetinka ahoj, mozem sa spytat?sa mi tento kocik zapacil a potrebujem echo ci je naozaj super, mala ma 15mes, v kociku spava, mame concord ale uz ma omrzel tak sa ho chyatam predat a tento ma oslovil aj teda ako kocik pre jedno dieta, a aj preto ze moj 5 rocny sem tam zaspi v aute a potom ho spacieho viem previest.
takze viac menej potrebujem odobrenie mojej volby 😉 a este ci je spratny, alebo ci ma nejake muchy. dakujem

ena
13. sep 2010

@barboramarek: no muchy kocika, napr to, ze okrem cervenej farby maju vsetky tu istu farbu aj na mieste, kde ma dieta nohy, takze napr na tom zelenom je to asi dost neprakticke, neviem, preco nie je na vsetkych tato cast cierna a potom je trocha odveci, ze cely potah je vcelku, teda ta sedacia cast na hlavnom sedatku s tou castou kde su nohy aj s nakupnym kosikom, keby to bolo oddelene, je lahsia udrzba..
U nas sa dostr dotrhal nakupny kosik zo spodnej casti, chodniky s hrbolami, obrubniky a nakupy v kosiku,pripadne, ked tam ma vzadu sediace dieta nohy - narobia svoje.. ale inak ma kocik viacej plusov ako minusov, ja som s nim spokojna, nasi chalani maju 2 a tristvrt a 4 a tristvrte roka a este sme ho nezlozili, ale prilezitostne pouzivame..
no a ako @krista pisala, na tu brzdu treba prax, hlavne na zacaitku to ide dost tazko, potom uz prides na to ako na nu 🙂)
Ale inak , fakt super, naj vyhoda, ze na prvy pohlad ako klasicka trojkolka pre jedno dieta ( je este dokonca uzsi ako napr quinny speedi) a veselo v nom odvezies dve deti, pripadne jedno a v druhej sedacke maxi nakup 🙂)

qetinka
13. sep 2010

barboramarek,no,ako písala ena,stupatka su aj spodok kocika..myslim tým nakupny košik ,vo farbe kocika...ja som celu tu cast zmontovala zaniesla jednej milej tetuške krajcirke čo robi aj opavu taašiek a kožených veci...povedala som jej že chcem našit na vnutornu aj vonkajšiu casť nakupneho kosika nepremokavu ,odolnu čiernu latku..a tu aj na to stupatko....bola mila za 3 dni som šla po to..stalo ma to cca 15eur,špinu nie je tak vidiet ako na bledej zelenej farbe samorejme..a som spokojna...kocik periem 2 x za rok...
teraz ho použivam malo pre dve deti..viac ako solo kočik..a nema chybu...spokojny sme...tento model nema ručnu brzdu ...ked idem dole kopcom s oboma mam co robit...ale zase to nie je tak casto..🙂)
iný nedostatok som v podstate nenašla na nom po roka pol dlhom použivaní..snad len ešte jedno..model sp nema polohovatelnu strechu..to mi vadilo....ale zas rozdiel na modeli sp a vibe...je citelný takže tak...(model vibe ma striešku polohovatelnu)
ja ti ho odporucam je lahučky a " dizajnovo"ma totalny šmrnc stale🙂))

barboramarek
14. sep 2010

@ena dakujem aj moj starsi ma 4 aj tristvrte a rad sa vozi 🙂 aj o concorde sa hovori ze ma viac + ako - ale uz som z neho na nervy. ale da sa potah v poho vyprat v pracke? teda v poho dat dole a tak? a ked mi dieta casto spi v kociku, tak je to ok?
dakujem
a kde naj sa da zohnat? a este jedna a posledna otazka 🙂 rozdiel medzi SP a classic okrem madla? dakujem

barboramarek
14. sep 2010

@qetinka dik 🙂 takze presit, to je super napad, aj ja by som ho mala ako solo kocik s tym ze sem tam sa zvezie maly. na vibe nemam takze sa musim rozhodnut medzi classic a sp. ked je mala v kociku a nespi nenavidi ked ma striesku ale tu je dost vysoko tak snad by jej to nevadilo...

ena
14. sep 2010

@barboramarek s pranim potahu je to trocha komplikovane, my mame SP a ked chcem dat potah dole, musim tusim 14 skrutiek odskrutkovat z konstrukcie a tak dat potah dole a myslim, ze do pracky sa neda, ja som ho vo vani drhla, lebo v opierkovej casti je taka vystuzena cast, co sa neda vybrat ( teda, v novsich verziach by to mohli zmenit, lebo by to nebol problem, staci tam dat zips, aby sa to vnutro dalo vybrat - na quinny speedi sa to napr. da) a potom v strieske su 2 droty, jeden vyberies, ale druha vystuz je vsita, takze vsetko rucne.. ale zas, my mame kocik od aprila 2008 a rozoberala som ho 2 krat, tak to sa da 🙂 Ale teda, uz by sa mu zislo vycistit ho 🙂
No a spanie v kociku, nie je problem, ale len v prednej casti, teda na tom hlavnom sedatku, lebo tam je dostatocne dlha opierka, tusim ze asi najdlhsia, co sa porovnania s ostatnymi kocikami tyka, Filip ma 108 cm, Marek 101 cm a v pohode. To pridavne sedatko nie je pre vacsie deti uz take pohodlne, lebo tam je kovovy ram a ked dieta presahuje hlavou cez sedacku, asi to uz vadi.. ale v podstate nosnost tej druhej sedacky je 15 kil, my ju uz o nejake kilecko prevazujeme 🙂 A hlavna sedacka ma myslim 25 kil, tak to je v pohode, Filip mal napsoledy 18,3 kg a marek okolo 16 kg.

krista
14. sep 2010

Holky o tom praní mi nemluvte, chtěla jsem vyprat košík, což by nebyl až takový problém, ale zřejmě je tam prostě vada 😠 a to taková že jeden šroubek se protáčí, takže je nemožný to odšroubovat a prdnout do pračky a zrovna ten košík je propojený s nožičkama a to bych potřebovala vyprat nejvíc 🙄 😠

sophie1981
14. sep 2010

ja len dodam ku skaldnosti...tento kocik vopchas do kufra citrien C1, po odobrati koliesok, ale vtrepest to tam aj s pridavnym sedatkom.... 😉 .......kolieksa sme popchali po bokoch kufra...takze skladnost tiez na 100 bodov... 😉

maartinkaa
14. sep 2010

ahojte dievcata, to je jedina nedomyslena vec na tomto kociku 😝
vadi mi, ze ten nakupny kosik treba odsrobovavat, ked ho chcem oprat, nechapem ako to mohli takto urobit 😝 a ten sa naozaj najviac spini, pretoze tam ma dieta nozicky 😝 hadam na tom niekedy popracuju a urobia to inak 😉

krista
14. sep 2010

@maartinkaa buď ráda že ti odšroubovat jde 😅 😉

minitrouble
14. sep 2010

@ena no s tym speedym teda nesuhlasim ...jedine co ma kocik uzsie je sedacia cast ale konstrukcia na Vibe je rovnako siroka ako na Q.Speedi - mala som oba doma sucasne (speedaka som predala len pred par dnami) a teda speedy a Vibe su co sa tyka najsirsej casti konstrukcie riadne siroke a nevojdu sa vsade - ani do vytahu ...na rozdiel vsak od Speedi na Vibe ti nepomoze ani to ze das dolu kolesa lebo tam su blatniky a tak sa nic neporiesi ...cize Vibe je rozhodne horsie a menej spratny ako Speedi 😉
urcite by som Vibe nenarvala do maleho auta ako je citrone c1, swift alebo podobne mini auticka ...musi tam byt aspon trosku priestranny kufor aby som tam narvala Vibe 😉 😝
o tych lacnejsich verziach moc toho neviem - mne sa nepacila na nich ta chrbtova opierka pre dieta takze sme ich vsetky hned vylucili 😎

wodana
14. sep 2010

@krista nakupny kosik a nozickova cast sa na e3 daju uplne perfektne zlozit a nasadit pomocou svokov. uz som to aj v pracke prala a parada 🙂

sophie1981
14. sep 2010

@minitrouble tak aj preto som sa rozhodla pre sp a nie vibe...ja nemam problem s malym panelakovym vytahom, ci malym kufrom auta..aj ked my mame kombicko, dost cestujeme, tak nemame problem s dvoma kuframi, dvoma prirucnymi batozinami a kocikom v jednom kufry.. 😉 ......mne stale pridu tie lacnejsie verzie viac praktickejsie ako pekny stylovy vibe... 😉 ..ale sto ludi sto chuti...

sophie1981
14. sep 2010

@wodana ano E3 ma to super, ze sa to da odopnut....stara e3 to mala z jednej strany na zips, z druhej na take cvoky....skoda, ze to nepouzili aj na ostatnych verziach.... 😝

krista
14. sep 2010

@wodana tak to je super, já jak jsem psala to odepnout nemůžu, kvůli jednomu šroubku 😖 tak nevím jestli to nějak rozervat a pak to sešít nebo co, to radši ne, počítám že ten kočárek před prodejem, venku vydrhnu a ostříkám hadicí, ale pračka je pračka 😉

Nevím proč to neudělali na ostatních verzích, asi je zip nebo cvok moc drahý oproti šroubku 😅 😀 šetřili 😀

ena
14. sep 2010

@minitrouble ja mam tiez oba kociky doma a ked si spominam co sme ich hned na zaciatku merali, tak s kolesami ked zmeras sirku, tak je tam par cm rozdiel.. a porovnavam P&T SP a quinny speedi a tam je rozdiel..

a fakt je skoda, ze vyrobia novsiu verziu a to co bolo na starej dobre, tak namiesto toho, aby to tam opat pouzili, spravia to horsie .. ale hlavne ze daju krajsi a drahsi potah... 😝

minitrouble
14. sep 2010

@ena no ved preto som hned napisala ze ja som mala Vibe a s tym som porovnavala a teda tam musim povedat ze Vibe bol na tom so spratnostou podstatne horsie - a teda stale je ...nehovorim ze je nespratny ale jednoducho je tam problem s tymi blatnikmi ze zaberaju miesto 😉 🙂

barboramarek
14. sep 2010

dievcata a viete mi porovnat aky je rozdiel medzi classic a sp?dakujem

ena
14. sep 2010

@barboramarek: ja si uz nepamatam presne, ale classic nema blatniky, ma tusim trocha inu striesku, ako sa tu uz pisalo, potah na cvoky by mal byt, nema madlo. SP je novsi model.
jaj a este myslim, ze rucka je ina, na classic sa da dat len do dvoch poloh, tam ked chces mat inu polohu rucky, tak ju vytiahnes, pretocis a zasunies naspat. SP ma polohovanie rucky pomocou klbu, na boku stlacis dzindziky a ohnes si rucku do akej vysky potrebujes..

krista
15. sep 2010

@ena 😕 tak Classic blatníky má, stříška jde polohovat na dva cvočky, potah jde sundat s pomocí odšroubování šroubků, polohování ručky souhlasí 😉

ena
15. sep 2010

@krista: dik za opravu 🙂
a blatniky boli origos vo vybave?, lebo co si pamatam, tak ked sme pozerali v obchode, urcite bol bez blatnikov.. a aj potah sa mi zdal inak pripevneny sa mi zdalo.. 😉
a asi je trocha iny dizajn popruhov. na SP mame na strieske este aj to miniokienko so suchym zipsom.

krista
15. sep 2010

@ena Pásy jsou pětibodové na kočárku i na DK (takové obyč. ale stačí 😅) a ano blatníky byly originál ve výbavě, protože já jinak ani nevím kde bych je sehnala 😅

krista
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krista
15. sep 2010

Ještě tady je to dobře vidět:

sophie1981
15. sep 2010

presne take popruhy su aj na spcku.... 😉 . 😉 ...osobny nazor...classic a sp je skoro to iste az na nepolohovatelnu rucku, madlo a farba iba cervena na classic......inac to iste.....no a este jedna velmi podstatna vec...cena.... 😀

barboramarek
15. sep 2010

@sophie1981 no tak si to pojdem priamo poziret ale ked su tam len taketo rozdiely tak som zvedava, ja potrebujem vysko rucku. baby a deti vam tam v poho spia? som si vsimla ze vzadu je take veeelke plast. okienko. ci to nevadi pri uspavani. dakujem

sophie1981
15. sep 2010

@barboramarek ja medzi nimi nejake velke rozdiely nevidim...v Londyne som robila so starou E3, potom z novsou......tam medzi nimi okrem sediska nebol ziaden rozdiel, ta stara mala dost hlboke sedenie, dieta malo kolienka skoro pri brade...ale pri novsej to uz napravili....a medzi classic a e3 ani neviem ci nejaky rozdiel je....okrem ceny, madla a moznostou farieb........

sophie1981
15. sep 2010

@sophie1981 myslim ze par cm je tam rozdiel......tie starsie boli o dooost uzsie....