Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

kloranebb
23. feb 2011

Mate viacere taku skusenost, ze ked vozite novorodenca navrchu so starsim dietatkom tak vam postacuje plastenka pre 1 dieta? Na predajni Pre deti mi vraveli ze by bol dost nacapeny na tom igelite ze by volili plastenku pre dvoch. Jedna mamicka sa tu uz vyjadrila ze to postacuje ale som teraz v rozpakoch po tom co vraveli v predajni. Nechcem nakupit vela prislusenstva aby som velmi nenafukla cenu kocika takze potrebujem sa dobre rozhodnut.

tinika
23. feb 2011

@petruska86 vdaka za odpoved, krasny zeleny mate aj taka je farba? 🙂 no asi si nerozumela to clasic a SP ja osm myslela ze som nasla dva druhy
tu je clasic
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=4677

a tu SP a zabudla som dopisat grafiti
http://www.predeti.sk/index.php?c=detail&id=5509

ze či to su rovnake alebo v čom je rozdiel a vdaka za vyčerpavajucu odpoved 🙂

@gucci veru v zime so skejtom bez sance 🙂 ja som prv chcela ten per perego sa mi velmi lubi ale ta to pre vačšie deti

ozaj kočky a ten PandT ma dost dlhu ručku? nevadi vam to pridavne sedadlo?

tinika
23. feb 2011

@petruska86 este aby som pochopila takze starsie normalne sedi v sportiaku a ma to operadlo a z tej striesky sa da dole taky system kam das novorodenca s taskou?

petruska86
24. feb 2011

@kloranebb ja by som urcite volila plastenku pre dve deti...lebo ta ti prekryje cely kocik....lebo inak by si mala odkrytu celu zadnu cast, aj boky kocika, a ked ti budu obe deti sediet, ze budes mat sedadla za sebou, tak ako to poriesis??? bude ti na dk prsat, snezit....
alebo ja tu plastenku pouzivam aj ked silno fuka, mrholi, snezi, chodime von aj ked kropi, resp. slabo prsi, proste nie sme obmedzeni pocasim..a v lete, ked ta chidi niekde letna burka, tak zmoknes akurat ty 😀 ...ja radsej zakryjem cely kocik, nech sa potah zbytocne nenamaha....
takze moj nazor, radsej si priplatit a mat istotu, ze ti deti ochrani...

petruska86
24. feb 2011

@tinika no co sa tyka rozdielov medzi sp a classic, tak v tom by ti urcite lepsie poradila sophie1981 🙂 ale mam taky dojem, ze je rozdiel hlavne v dizajne striesky (na sp je hore otvaratelne okienko, po bokoch striesky priehladna clona, a neviem, ci sp nema nejaku vystuz navyse),
dalej rucka kocika - sp ma klasicke polohovanie na klby, kdezto classic mozes polohovat len tak ze vyberies celu rukovat a vlozis spat pretocenu naopak..
madlo pre dieta - na tej stranke co si dala odkaz pisu, ze pri classicu nie je sucastou, tak si zisti, ked tak
dk - myslim, ze pri classicu nie je polohovatelny, pri sp sa da vuklopit o nejakych 10cm operadlo (ale to vyuzijes tak od 6.mes dietata do takeho 1roka, lebo je tam pevny kovovy ram, pod ktory sa mu musi vojst hlavicka...pozri posledne foto co som vcera pridala)
no a hlavne sedadlo ma pri classicu tusim o jednu polohu menej ako sp....
inak neviem, nenapada ma, ze co a ci vobec este nieco...

no a to graitti je len dizajn potahu, to mal aj vibe taku ediciu, aj autosedacky, aj cest. postielkam spravili taky potah....

a ci ma dost dlhu rucku? normalne mi neprekaze ani dk dole....teleskopicka by sa zisla, len ked ides dole prudsim kopcom, alebo ked je dk vyklopeny, vtedy musis ist s vystretymi rukami, ale inak pohoda 🙂

petruska86
24. feb 2011

@tinika a k tej duhej otazke...
proste si predstav normalny mono kocik...das na nom operadlo do lahu a na to operadlo vo vodorovnej polohe (cize v polohe v lahu) polozis novorodenca, resp. novorodenca v prenosnej taske (cocoon)...zatial rozumies? cize novorodenec ti lezi na hlavnom sedadle
....a teraz....
vyberies madlo, co je vpredu pred dietatom a na jeho miesto zasunies take L-ka, na ktore sa nasadi ten double kit...a to starsie dieta posadis do toho DK, ktory je nad normalnym sedadlom....uz chapes? dufam, ze uz som to dost zrozumitelne vysvetlila 😀

a ked mas uz dve sediace deti, tak zasa.....hlavne sedadlo na p&t (cize to ako ked mas mono kocik) das do polohy sed.....vtedy mas vpredu normalne madlo pre dieta....no a dk pride dole za nakupny kosik, tam trcia na konstrukcii take "koliky", na ktore sa nasadi DK a to je vsetko (dieta v dk ma vtedy nohy v nakupnom kosiku)...

keby este stale nieco, comu nerozumies, tak sa pytaj 😉

petruska86
24. feb 2011

@dagmarkaaa som rada, ze pomohlo...viem ako to bolo, ked som zhanala informacie ja, aby som nekupila blbost, na ktoru budem viac nadavat ako budem spokojna 😝 😀

tinika
24. feb 2011

@petruska86 takze v podstate to pridavne sedadlo čo sa dava dole, sa dava aj hore ak mam novorodenca tak novorodenec lezi na mono operadle a starsie na tom pridavnom čo sa madlo otoči a tam sa to nejako uchyti? uz si pripadam jak blbec ze sa tak pytam ale ja som ten kočik videla len raz a to som este neriesila take a boli tam uz vačšie deti 🙂 vdaka velmi za tvoju trpezlivost

tinika
24. feb 2011

@petruska86 takze podla vsetkeho je lepsi ten SP 🙂) ako clasik dakujem

tinika
24. feb 2011

nasla som asi porovnanie tych kočikov hoci moja anglina o ničom

http://philandteds.com/products/push/vibe#_thre...

zuzi26
24. feb 2011

tinika daj si na youtube vyhladat PT a to ti vzhodi vela videii, ako kocik pouzivat 🙂

antchea
24. feb 2011

na Facebooku je spousta fotek z toho se dá taky hodně zkouknout.-) jinak já koupila teď pláštěnku zde a zatím spokojenost http://www.ivemababy.eu/shop/detail/plastenka-p... . ba bych řekla lepší než origoš ve předu má okénko a když je dk dole tak jsou postranách sucháče 😉

antchea
24. feb 2011

@tinika a tady malý srovná jenom jsem to zkopčila z emimina'🙂tak se omlouvám
kočárek Classic je konstrukčně stejný jako kočárek SP. Pouze mu chybí některé příslušenství. Konkrétně nemá pogumovanou opěrku nožiček, má méně postrovaný sedák a pásy a doublekit ke kočárku je také méně postrovaný.

Kočárek Dash má oproti modelu SP lépe polstrovaný sedák a doublekit, má brzdu v rukojeti a plastový kryt na opěrce nohou. (pultík a držák hrnečku se vyráíbí pouze k modelu Vibe)

Kočárek Vibe je od všech modelů Phil & Teds odlišný. Konstrukce je vyrobena z duralu, kočárek je tudíž opravdu lehký. Je možné složení kočárku i s Doublekitem, což Vám ulehčí manipulaci s kočárkem. Brzda je umístěna v rukojeti, jako u kočárku Dash. Doublekit Vibe má nově stříšku, která dítě ochrání před sluníčkem. Jinak jsou si funkčně jednostlivé kočárky dost podobné. U kočárku Vibe byl kladen důraz i na design, což je na první pohled vidět.

tinika
24. feb 2011

@antchea hej a ten vibe je aj najdrahsi ze? a ty ho mas tiez? ktory presne?

tinika
24. feb 2011

@antchea a vdaka za info

antchea
24. feb 2011

Já mám explorer.Zatim ho používám jako mono kočár a spokojenost uvidíme co ukáže čas.Vibe je nejdraží. ještě u vibea explorer se dá posouvat stříška.Pro mě byla jasná volby Explorer je to něco mezi vibe a sportem.-)

sophie1981
24. feb 2011

@kloranebb pokial mas kocik v stave novorodenec a dieta, staci ti aj single plastenka.....pretoze babo vzadu je kryte tym plastovym krytom co pripnes na kocik a dieta v dk je chranene plastenkou zpredu.....ale ako som uz pisala, bocne strany na prudkom dazdi navlhnu..(nepremoknu, len su vlhke 😝 )....ale pokial vozis uz dve deti za sebou, jasne ze treba doble plastenku... 😉

@tinika SP je podla mna lepsi ako classic, mas tam uz viac "moznosti"...aj ked ani classic nieje zly a hlavne je cenovo najvyhodnejsi, najmenej polohovania, nema madlo, plytsia strieska, predava sa len v cervenej farbe.....po nom je E3.....ta ma len o jedno polohovanie viac ako classic, ale rukovat je stale pevna, nepolohovatelna a strieska na starej E3 mi pride taka zbytocne siroka a plytka....potom je SP, ten ti pekne opisala uz vyssie.....boze ani neviem nick.... 😝 ....ale vieme kto.... 😅 .....len pridam, ze aj sp ma blatniky.... 😉 .....potom dash, ten je pekne vystlany, makkucky, ma plastovu krytku na nohy, ale tam bol nejaky problem s brzdou....teraz uz vraj urobili dotatocne upravy, tak vraj to uz funguje...len podla mna k dvom detom, kde ti jedno starsie moze aj odbiehat je dost neprakticka ta brzda...ale to je len moj neodpraktizovany nazor... 😉 ......potom je explorer, ten som nejako extra nestudovala, kedze ked som sa rozhodovala pre kupu, mala som na vyber akurat z tychto sp.....no a este vibe, ale ten mna neoslovil...... 😅 ......aj ked baby si ho velmi pochvaluju, ma ho aj jedna baba u nas v meste....mne sa jednoducho k mojej postave zda priliz robusny..... 😉 ......ale nekritizujem, neuzovam, neviem...je to len moj nazor... 😉 😉 😉 ....

sophie1981
24. feb 2011

@tinika striesku na dk uz mozes dokupit extra, nieje to len vymozenost explorera 😉 .....aj na sp, dash E3, classic, aj na vibe... 😉

tinika
24. feb 2011

@sophie1981 vdaka za info, no tak radsej si kuim pouzity ale SP lebo minimalne ta rukovat chcem aby sa polohovala kedze som nizka 🙂) a aj operadlo by bolo fajn a to dk myslis pridavne sedadlo dole hej ze na to striesku
no vibe je sice pekny na obrazku ale aj dost drahy a neviem ako vyzera na zivo, tu v meste u nas ma jedna baba taky alne neviem ktory druh pojdem ho omrknut bo sa troska pozname ale v obchode som este nevidela tak som zvedava, lebo nechcem tak z netu kupit ked neviem ako naozaj vyzera 🙂

antchea
24. feb 2011

@tinika určitě to vyzkoušel já byla rozhodnutá pro sp pač exp tu neni moc k sehnání ale prcek semi nevešel pod tu stříšku když seděl nahoře v dk.pak už jsem jenom řešila jestli koupit ojetej vibe za skoro stejnou cenu jako explorer bez záruky.-) každopádně každej má pro i proti záleží na tom na čemu dáváš přednost.Jediný co mi štve je že dk u exp se neda trochu položit ☹

tinika
24. feb 2011

dk je pridavne sedadlo? aha ze pod tu striesku sa ti maly nevosiel ale sak zase moj bude uz viacmenej chodit, to len ekd nebude vladat tak bude seidet takze ja teoreticky striesku ani nepotrebujem 🙂) takze ty mas vibe? ja tu na nete tiez len vibe vidim SP a clasik ten dash a exlorer som este envidela

antchea
24. feb 2011

@tinika počítám že míša bude taky docela chodit i když je to hroznej lenoch,tak pokud ti nevadí ta stříška tak bych si asi vybrala sp. a ne jenom kvůli ceně.dk je přídavné sedátko(double kit). Já mám explorer

https://www.youtube.com/watch?v=C-6Noo3fCT0

🙂

kloranebb
24. feb 2011

Ma vibe nejake vrecka v strieske alebo proste niekde na kociku? Ma vibe zadnu cast v pripade ze tam bude lezat iba novorodenec nejako zakrytu?

kloranebb
24. feb 2011

Poculi ste o PT Verve? Je to 4-kolesovy ako keby Vibe ale DK sa da dat do 3 poloh. Je to novinka roku 2011 na ich webe este neprezentovana ale predsa sa da v e-shopoch uz kupit. Hm... teraz neviem ci na to cakat alebo ist do vibe 2. ☹

kloranebb
24. feb 2011

Linky na verve.

maartinkaa
25. feb 2011

@kloranebb no vyzera presne ako moj vibe, ale tie styri kolesa mi tam akosi nesedia, nie je to pre tento kocik typicke 😅 a myslim, ze trojkolka sa ovela lepsie ovlada, ako stvorkolka, no neviem, jedine to polohovanie DK by mi vyhovovalo, ale stacilo aj to co tam mam a deti sa vyspali 😉 vibe je aj teraz dost drahy, tak si neviem predstavit kolko asi bude stat tento,,,,,,,,inac P&T uz stvorkolesovy kocik mal aj pred tym a nie je tu on ziadny zaujem, ja som s tym co mam velmi spokojna, chyba mi jedine strieska na DK ine nic 😉 😉 😉 😉

sophie1981
25. feb 2011

@kloranebb jeeej, pekne vyzera ten novy kocik......a dokonca mne sa pacia aj tie 4 kolieska...nie ako ked vysiel hammer, ten bol podla mna desny..... 😝 ......pekny je......ale pripomina mi skoriny druh kocikov ako je pt.... 😉

keste som chcela dodat, ze moja dcerka je drobna, teraz bude mat dva roky a v pohode sa mi zmesti pod striesku sp v DK.... 😅 ......

@tinika explorer dosiel na slovensky trh este len teraz, preto nieje este vsade dostupny a vystaveny.... 😉 ....

tinika
25. feb 2011

@antchea este sa chcem opytat ten SP to je vlastne Sport?