Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

minewka
13. jún 2012

@pumicamt ahoj, čítam si spätne diskusiu - už to asi nie je aktuálne, ale mám PaT Smart buggy 🙂

henushka
13. jún 2012

@amabilis Ahoj, zaujal ma tvoj prispevok o vloznej taske Emitex. Preco si musela skracovat ten sololit? Nevosla by sa tam?

My mame tu original PT, ale ta ma len 60 cm a prave do zimy by sa hodila vacsia, ten Emitex ma 80 cm. Preto ma to zaujima, ze nakolko ten Emitex pasuje do PT, ak chcem mat hore DK. Rozmyslali sme aj nad vanickou, kedze babo origos vloznu tasku pred zimou vyrastie, ale vtedy sa neda pripevnit DK 😠

pumicamt
14. jún 2012

@minewka ahoj no uz sme kupili nunu.

amabilis
14. jún 2012

@henushka Kamrádka má velké dítě narozené v červnu a normálně ho do té vložné tašky narvala i v zimě. ty děti mají skrčené nožičky, takže se tou délkou nedá moc řídit. A hlavně jak je v kočárku slída, vzniká tam mikroklima, takže není potřeba dávat dítě do fusaku a vložná taška bohatě stačí. Když nebyly mrazy, tak jsem malou vozila jen v bodýčku a dupačkách.
Ad zkracováí sollolitu u vložné tašky - pokud bych ho nezkrátila, tak by dítě mělo hlavu dolů. To sedátko je tvarované, takže je potřeba zkrátit sololit na tu délku, do které je to hlavní sedátko rovné, na zbytek jde jen látka. Proto je originál taška tak malá, protože využívá jen ten rovný prostor, přitom dítě má nožičky trošku zvednuté, takže je tam vlastně zbytečně velká rezerva. Když zkrátíš sololit u emitexu, tak tam nádherně sedí (pokud nezkrátíš, tak to jde taky, ale mě právě vadila ta představa, že je ta taška nakřivo a já rodím akorát blicí děti s refluxem, takže by to nedělalo dobrotu, takhle to bylo OK).

amabilis
14. jún 2012

@henushka To je zvláštní. Já se právě vždycky setkala s tím, že stačilo kolečko vyndat, vyčistit a namazat a bylo to OK. Nemáš nějaké smítko v trubce? Ten kočárek vydrží neskutečně moc. Já ho přetěžuju a pořád je to OK. Mám teda Sport, ale dle mého se to nemůže moc lišit.

henushka
14. jún 2012

@amabilis S tym vibrujucim kolieskom u Vibe to tu spominali viacere, takze to asi bude vseobecny problem. Ja inak nanho nedam dopustit. Asi neexistuje 100% bezchybny kocik, ale kupu Vibe sme nikdy neolutovali 😎

henushka
14. jún 2012

@amabilis Dik za info o tej taske Emitex. Teraz mi je jasne, preco si to skratila. Ja som myslela, ze je nejaky problem, ked je nad tou taskou DK. No, uvidime, co bude v zime, vsak ten Emitex sa bude dat dokupit kedykolvek.

aniska
14. jún 2012

dievcata, prosim, do kolkych mesiacov ste pouzivali vloznu tasku na mimi?

amabilis
15. jún 2012

@aniska Já vlastně ani nevím, ale kupovala jsem ji až ve věku tří měsíců a dlouho litovala, že jsem to neudělala dřív. Docela mi to ulehčíilo práci. Ale určitě minimálně do půl roka jsem ji tam měla a možná ještě dýl. Pak už bylo vedro a starší děti už mají jakž takž vyvinutou termoregulaci, takže už není potřeba je tolik chránit. Pak už jsem pod ní skládala jen bavlněnou podložku.

zdeniii
15. jún 2012

Ahojky měnil jste někdo pláště na VIbe?? Mám je šíleně sjetý... dala jsem kočárek do cykloservisu a řekli mi že takov pláště nemají že je to ěco mwzi 13 a 14 ☹ a že mumím mít originál...

dejnas
17. jún 2012

@zdeniii my sme menili duše, a to nám v pohodičke urobili v cykloservise... tak neviem, ak majú duše, že by nebol plášť? 😕

oranzada
18. jún 2012

@zdeniii ach jaj , maleho to v tom kocari bez madla nebavi :( snad to nejak vydrzime

madamecrazy
18. jún 2012

@henushka vibrující přední kolečko byl a je problém určitě série starší verze Vibe. Nevím přesně jaký to byl rok, ale jedna série z určitého roku (tuším že 2008) měla s tímto problém a kočárky s ehromadně dávaly na reklamaci. Bohužel nic moc na to nepomůže, pouze výměna kolečka za nové...

henushka
18. jún 2012

@madamecrazy Aha, to som nevedela, myslela som, ze celkovo starsi typ Vibe. Tak to sme potom mali pri kupe "stastie", moze to byt ono, my sme ho kupovali v 2009.

dejnas
18. jún 2012

akurát som premýšľala... o čom hovoríte... my sme mali VIBE ale nikdy sme nemali problém s "vibrujúcim" kolesom.... kupovali sme v r. 2010

madamecrazy
18. jún 2012

jj já svůj první Vibe také kupovala použitý a měla jsem na něj "to štěstí" a přední kolo vibrovalo :( tak jsem ho prodala a koupila raději Vibe nový

ejuska79
18. jún 2012

@aniska ja ta asi sklamem, ale len dva mesiace, moj tadeasko je hrozne velky a uz tam nevosiel, kupila som aj novu vloznu tasku emitex, ale tu sme pouzili len 3krat, teraz ju predavam, lebo ked bol dole, kopal ninke do sedacky, a celkovo sa mu tak nepacilo, stale plakal.. tak som kupila vanicku, ale aj ta mu uz bude mala coskoro, ale tam sa mu paci a ninka chodi peso, aj tak nikdy nebola kocikovy typ, ta radsej po svojich...

amabilis
18. jún 2012

@ejuska79 Pokud máš korbičku, tak ta se dá vozit i s přídatným sedátkem. Ale záleží na tom, jak velké máš dítě. ozkoušeno je to u Sportu, když se z něj svlíkne ten potah.

ejuska79
18. jún 2012

@amabilis aj nad tym som uvazovala, ale uz sme si zvykli, aspon sa mala viac unaví (i ked by som ju niekedy najradsej niekam priviazala 🙂)

aniska
19. jún 2012

dievcata, dakujem za reakcie. Mam 2mesacneho chlapceka, a uz sa mi nezmesti do originalnej vloznej taasky, tak som uz pozerala tu emitex,kupime tu. je ale leto, tak to beriem sportovo, cize ak mu tam bude moc teplo, tak ju proste pouzivat nebudeme...

ejuska79
20. jún 2012

ahojte, predavam vloznu tasku do kocika emitex, my sme ju pouzili tri krat, je ciernej farby...nas tadeasko sa dolu vozit nechcel (mame vibe), lebo je velky a kopal ninke do sedacky a celkovo tam nebol spokojny...povodna cena bola 54, ja ju predavam za 30 eur..ak by bol zaujem, ozvite sa.

ejuska79
20. jún 2012

@aniska ak chcete predavam jednu, vid prispevok vyssie.

aniska
20. jún 2012

objavila som dobre video na Sporta

https://www.youtube.com/watch?v=l5swx9QQf2s


mozno i vam niektorej pomoze 🙂

aniska
20. jún 2012

ejuska, ja som uz kupila.. pre istotu

petruska86
30. jún 2012

no baby, po dlhom case som nakukla na stranku P&T a ajhla, maju dalsie 2 nove modely Dot a Navigator 🙂 tak sa pokochajte 🙂
http://philandteds.com/au

zlatik
4. júl 2012

Caute kocky, chcem vas poprosit o radu, chcela by som si kupit tento kocik, zaciatkom novembra cakam tretie dietatko a druhy syn bude mat vtedy len 18mesiacov, je tento kocik vhodny pre novorodenca na zimu?
Ake mate skusenosti?

kacena4
5. júl 2012

@zlatik kocik je uzasny aj na zimu aj na leto som s nim velmi spokojna pre novorodenca v zime som nepotrebovala ani fusak len deku do prenosnej tasky a super sa mi babatko prenasalo ak mozem odporucit v tescu v tych najvacsich maju tento model "obaaby" od inej znacky a je o 1/2 lacnejsi a priestrannejsi, mne sa paci viac, keby som si isla kupovat novy tak tuto znacku urcite kupujem s plnou vybavou vyjde do 300E (nanoznik, prsiplast, pridavne sedadlo..)

zlatik
5. júl 2012

@kacena4 Kamoska mi hovorila, ze bola v BA a videla ho v niektorom Tescu, skusala ho a velmi chvalila. U nas v Spisskej Novej Vsi mame nove Tesco Extra ale kociky som tam nevidela. Uz som ten Obaby okukavala aj na nete, vyzera super, len neviem ako su s nim mamicky spokojne, ci tiez tolko vydrzi ako P&T

magimary
5. júl 2012

@zlatik ja ho mám a som s ním veľmi spokojná,
má dokonca oveľa viac výhod ako P&T a zatiaľ mi slúži (tuším) vyše dvoch rokov a bez jediného zaváhania... 😉 😎