Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

zlatik
5. júl 2012

@magimary A kde si ho kupila ak sa mozem opytat. Mohla by si mi tie porovnat Obaby a P&T, myslim vyhody - nevyhody

magimary
5. júl 2012

@zlatik , ja som ho ešte kupovala v anglicku (tu sa ešte nedal zohnať vôbec)
a čo sa týka výhod, tak ale už som to tu viackrát spomínala, skúsim to zase zopakovať...
hlavnou výhodu pre mňa (ešte pred samotnou kúpou) bolo, že som mala všetko v cene a NIČ som nedokupovala, spolu s kočíkom je všetko toto v cene (stál 245Ł):
-pumpa
-prídavné sedátko
-pláštenka
-nánožník (prešitý, pevný, skvelý aj bez fusaku v pohode, kým nie je treskúca zima)
-trojzložková strecha (kombinovaná, odnímateľná, zväčšovacia)
-slnečná clona v strieške
-zadný kryt z pevnej textílie s okienkom (nielen igelitová fólia, ako to majú PTčka)
-dodatkové polstrovanie okolo hlavičky menšieho (ale i väčšieho) dieťatka, flexibilne prispôsobiteľné
-štuplíky na otvory, ak nemáš nasadené madlo
-madlo

+ výhody zistené po kúpení:
-podložka pod nohami je umývateľná a akoby pevná poplastovaná "fólia", nie textil
-odopínanie celého poťahu je na cvoky (!), nie na šróbiky (P&T má šróby, neviem, či všetky druhy, ale staršie určite áno), takže sa ozaj ľahko demontuje na opranie, či zmenu image
-je maximálne stabilný, i pri plnom zaťažení (dokonca tromi deťmi)
-mám pocit, že je tak pevný, že je až nezničiteľný-žiadne heglanie, vykyvovanie rúčky, či celej konštrukcie...
-má "milión" variácií (po pripevnení autosedačky-pasuje mi tam PegPerego Primo Viaggo) dokonca i pre dve malinké (rovnako staré deti), o ktorých sa mi predtým ani nesnívalo (čo maximálne využívam, keďže mne sa deti menia a mávam "rôznu vekovú skladbu" do kočíka)
-zadný kryt na kočíku je pre mňa nenahraditeľný v daždi, vetre a mraze
-veľká strecha je zase nenahraditeľná vo veľkom teple (s pridanou clonou neskutočný bonus), ale aj daždi
-pasujú tam aj doplnky z Phil&Teds (napríklad pláčtenka), cocoon ai.
-a najmä: je veľký, priestranný (aj na šírku, aj na dĺžku), pre môjho takmer 4ročného chlapca stále dosť veľký, aj vo fusakoch a v overaloch (v zime)

čo sa týka nevýhod:
-menšie prídavné sedátko ako majú "Philovia" (nám ale nevadí, pretože sa mi tam bežne vozí 3,5 ročný chlapec a nevadí mu to, že má hlavu na voľno)
-nemožnosť polohovania prídavného sedátka (tiež nám nechýba, keďže mi tam sedávajú staršie deti, ktoré tam nespia)
-chýbajúca strieška na prídavnom sedátku (ale to aj na Philoch majú len najnovšie typy)
-o čosi vyššia váha, ako má Phil&Teds (vzhľadom k tomu, že je väčší a priestrannejší to beriem ako automatickú "príťaž")

viac mi aktuálne nenapadá, ale ak teba niečo zaujíma, tak sa spýtaj 🙂

magimary
5. júl 2012

@zlatik a tu na strane 44 mám aj reálne fotky tohto môjho kočíka 😉
/aj na iných neskôr/

jaj, ozaj, ešte ďalšou výhodou, ktorá je all inclusive, že na bokoch pri prídavnom sedátku sú také zapínacie "vetrolamy", ktoré viac chránia dieťa (napríklad pred vopchaním rúk do kolies!, na fotkách je to vidno 🙂

zlatik
5. júl 2012

Teeeeda, tomu sa uz povie recenzia 😉 Si poklad, dakujem. Dovaram halusky, tak ked budem mat chvilku, vsetko si dokladne precitam, lebo za 300€ mam moznost kupit ojazdeny P&T, tak preco nekupit novy za tu cenu. Nevies co stoji v BA?
Presla som stranu 43,44, 45 ale ziadne fotky som nenasla ☹

magimary
5. júl 2012

@zlatik pardon, je to na str.42 😅
v Tesco stojí 299€ 🙂

kacena4
5. júl 2012

@zlatik maju ho v tych tesco co su otvorene nonstop v ba na zlatych pieskoch (ale niekto mi spominal ze aj inde ho videl) ale u vas neviem kde presne skus sa popytat priamo u vas v tesco oni by ti mali poradit ako pise magimary je fakt super, aj ja som ho mala pred P&T, vlastne som jej ho priviezla z uk a chvilu som ho pouzivala pri svojom dietati a musim povedat ze je omnoho stabilnejsi ako P&T ked je v nom len jedno dieta a fakt priestrannejsi ale kedze som dostala P&T tak som si nemohla vybrat - takze zvaz

kacena4
5. júl 2012

@zlatik presne 299 ale ak je v akcii tak nieco cez 220 tusims komplet vybavou a mas 2 roky zaruku!!!

zlatik
5. júl 2012

@kacena4 Tak to je fakt super cena, kamoska vravela, ze skusala Obaby aj v UK v parku aby porovnala so svojim P&T a vravela ze je fakt suprovy, tak asi nemam velmi co riesit 😉
A kde ho v Tescu mali vylozeny, pri detskych veciach alebo v nejakom separovanom obchodiku ake zvyknu byt v Tescu? Tu je obrovske Non-stop Tesco, aj v Poprade, ale v kazdom maju len hracky, autosedacky a male buginy. Ziaden normalny kocik.

kacena4
5. júl 2012

@zlatik nedaj sa pomilit ak tam maju buginy tak tam ho urcite najdes len musis poriadne pozerat vzdy maju cierny tusim s cervenym alve vacsinou cierny uplne sa tam straca medzi tymi buginami aspon v BA opytaj sa predavacky ci ho maju a hladaj pridavne sedadlo podla toho ho najdes. maju ho priamo v tescu pri detskom obleceni aspon v ba to tak je maju detske zvlast a kojenecky tovar zvlast tak tam ho maly aj vsetky kociky ostatne

barboraj
5. júl 2012

Ahoj. Mohla by som sa opytat na hmotnostne limity kocika o baby prednej a zadnej sedacky. Lebo Nelka bude mat sice iba 2,5 roka ale uz jej taha na16 kg lebo je strasne velka. Filip ma iba 8,5 kg takze to by malo zvladnut to pridavne sedatko. V pondelok som chcela ist kupit jazdeny pt sport ale ste ma normalne navnadili na o baby ze teraz ukecavam manzela nech rano skocime do tesca na zlate piesky 🙂

magimary
5. júl 2012

@barboraj toto ti nezaručujem presne (už si to nepamätám, čítala som si to v tom návode už dva roky dozadu), ale tak "by očko" predná sedačka -tak do 15-20kg a prídavné sedátko do 10-15kg...
ale ber s rezervou...
môj ten skoro 4ročný syn má 14kíl a v pohode sa vozí v prídavnom sedátku 🙂

barboraj
5. júl 2012

@magimary tak skusime Dufam ze ho budu mat. Ale aj keby bolo zadne do
10-15 kg tak urcite to udrzi aj 20 kg. Ved mi sme mali taku hupaciu hrazdicku do 9 kg a v pohode udrzala aj tu moju mamuticu 🙂

magimary
5. júl 2012

@barboraj áno, určite, som si istá...tá konštrukcia je nenormálne pevná 😉

zlatik
5. júl 2012

Zienky, vy ste ma tak navnadili, len co sa mi vrati hlas (od vcera vecera vobec nemozem rozpravat) pojdem do Tesca zistit situaciu 🙂

@barboraj Prosim ta, ak budes v tom Tescu, prosim ta, zisti mi za kolko ho aktualne predavaju, v akej farbe a ked budes tak dobra, neopytala by si sa, ci sa da kupit aj na inych predajnych miestach Tesco na Slovensku??? Dakujeeeem

magimary
5. júl 2012

@zlatik podľa mňa ho majú vo všetkých najväčších Tescách na slovensku /tie, ktoré sú 24hod. otvorené/ 😉

barboraj
6. júl 2012

tak a mám ho doma. pýtala som sa či ho teda majú aj v iných tescách a pani mi povedala, že iba v tých veľkých. Na zlatých pieskoch majú ešte 11 ks 🙂 Oproti tomu z anglicka nemá tú veternú clonu na tom prídavnom sedadle.

magimary
6. júl 2012

@barboraj myslíš ten "vetrolam"?
lebo ak hej, tak ten tam (podľa fotiek) má 😅
je zapnutý na cvok zvnútra nákupného košíka 😉
treba odopnúť a zapnúť na prídavné sedátko 🙂

a bol tých 299€?

barboraj
6. júl 2012

ty kokso fakt tam je 😀 hej bol za 299 eur.

magimary
6. júl 2012

@barboraj 😀 😀 😀 😎

zlatik
6. júl 2012

@barboraj Jeeeeej, super, tak ja musim ist do toho Tesca, vylozeny som ho 100% nikdy nevidela, ale opytat sa mozem a ak nie, dam si ho kupit v BA.
Prosim ta, bol len v tejto farebnej kombinacii? Lebo ja velmi cervenu nemusim

Velmi sa mi paci, ze je tam aj ta "strieska" na pridavne sedadlo, aby aj to dietatko vzadu bolo chranene.

zlatik
6. júl 2012

Kocky, este som sa chcela opytat, aka autosedacka/vajicko pasuje na Obaby? Je potrebny aj nejaky adapter?
Ja mam momentalne Bexu B3 a autosedacku vyuzivam na kocik este stale pri mojom 14mesacnom synovi, lebo chodim dost vela autom a urcite by som to vyuzila.

dana3262
6. júl 2012

Ty jo, to je výborný, kolik ma ten ležící místa na nohy. Ze tan dk nahoře je dost vysoko, to je supr! Jak je kočár tezky?

barboraj
6. júl 2012

ževraj v inej farbe nie je.inak tej červenej tam moc nie je. viac je do čierna. váži 15 kg ale to je v pohode ja som bez problémov vytrepala sama krabicu s kočíkom po schodoch. V pivnici mi leží peg perego GT3 takže váhovo je obaby oproti tomu iba lahulinký golfáč 😀
tej červenej sa fakt netreba báť. dá sa pekne zladiť nejakou emitexovou podložkou. Doma som mala zelenú takže tu som dala do zadu a Filipovi do predu akurát pôjdem objednať nejakú modro - červenú 🙂

zlatik
6. júl 2012

@magimary Precitala som si tie vyhody a nevyhody, fakt dakujem. Chcem sa k tym nevyhodam opytat, ako velmi sa da polohovat pridavne sedadlo na P&T? Asi tiez len minimalne,nie? Mne ten 14mesacny spava cez den dnu, takze tiez to velmi nemusim riesit. A o kolko centimetrov je kratsie to pridavne sedadlo oproti P&T?

magimary
6. júl 2012

@zlatik na P&Tčku sa to dá polohovať o cca 10cm (odopnutím zipsu) a kratšie je tiež tak asi o 8-10cm (by očko) 😉

zlatik
6. júl 2012

@barboraj Ja mam tiez taku pestru zelenu od Emitexu, aj fusak na zimu mam cierno-zeleny. Pytam sa preto na tu farbu, lebo som videla krasne farebne prevedenia : http://www.tesco.com/direct/baby-toddler/stroll...

zlatik
6. júl 2012

@magimary Tak 10cm pri polohovani to je fakt o nicom, skoda, ze to pridavne sedadlo je kratsie, ale v podstate, starsiemu dietatku to asi nejako neprekaza, snad do 2,5roka by mu mohlo to sedadlo podporit celu hlavicku, ci?

barboraj
6. júl 2012

@zlatik no tym ze je prevazne cierny tak sa da naozaj nadherne doladit zimny mam aj zeleny ten dam Fifovi na zimu a nelke neviem ci mam tiez kupit alebo jej bude stacit bunda. Inak uz mam za sebou skusobnu jazdu a som uplne nadsena. Mala som ho plne nalozeny a soferovala som ho iba jednou rukou. Je fakt supeeeer 🙂

zlatik
6. júl 2012

@barboraj Jej, tak to si ma potesila, ze si spokojna. Ked je Nelka vzadu v pridavnom sedadle, tak jej hlavicka presahuje cez vrchny okraj sedadla, ci sa tam vojde este cela?

zlatik
6. júl 2012

@barboraj Prosim ta, pomerala by si mi to pridavne sedadlo, aku ma dlzku?