Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

wodana
3. jan 2011

@sophie1981 aj ja som ich na bazariku videla predavat - asi 5 ks okolo vianoc a na babybazar asi tri. na MK sa predavaju a na BB su stale tie iste... asi to bude cenou. ved tam je najnizsia po 330 a najvyssia za taky sedy 550.

barboramarek
3. jan 2011

@sophie1981 ten inzerat je znova aktualny 😉

sophie1981
4. jan 2011

nas pt v zime v plnej vybave.... 😉 .......dcera ma 22 mesiacov, synovec 16 mesiacov......ovladanie v snehu, manipulacia uplna pohoda......dcerka si aj zdriemla..... 😉 .....

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sophie1981/a...

wodana
4. jan 2011

toto som nasla na nete, ale tento typ asi na svk nedovazaju...vsak?

wodana
4. jan 2011
sophie1981
4. jan 2011

@wodana to je co za pt?..... 😕

petruska86
5. jan 2011

@wodana
@sophie1981
toto bolo pri fote:
This photo was taken on September 25, 2006
The Phil & Teds GT Stroller
This is the all-new-but-the-same deluxe version of the original Phil & Teds E3 stroller. It's all aluminum with new, cast hardware and slicker wheels. I hear the fabric was not so well-received, so it may get some reworking.

....takze asi tak 🙂 😉

magimary
5. jan 2011

prepáčte, že sem "vtrhnem" s ným kočíkom, ako je P&T, ale sľúbila som @sophie1981 ( a aj @myzma ), že keď budem mať náš nový kočík doma, tak sa ozvem, my sme sa totiž dlhšie rozhodovali, či kúpiť použitý P&T tu, alebo nový "iný" - "O´baby" v Anglicku a napokon vyhral ten Anglický (bol tu už viackrát dávaný v linkoch) a tu sú teda najnovšie a najhorúcejšie informácie a fotky od nás 😅 😉 :

boli sme s ním na dlhej prechádzke a vyskúšali sme obe polohy, raz jeden vpredu (1ročný mládenček), potom druhý vzadu (dvojročný drobec) a
všetko je ÚUUUUPLNE super!!!
Kočík šlape ako hodinky, ľahko a mäkko a jemnučko ! 😵 🙂
samozrejme váhu nafusakovaných detí cítiť, ale na manipulácii a tlačení s kočíkom nie negatívne ,
fakt ide najlepšie zo všetkých kočíkov, čo som kedy mala (myslím dvoj-), dokonca ide rozhodne mäkkšie, ako doteraz najlepší môj kočík PPAtlanticko (čo je solo kočík), terén zvláda ani nechápem ako-skrátka prejde po hrbolcoch, výmoľoch, snehových nánosoch a aj si ani nevšimnem ako 😕 😅 , to som doteraz nezažila, taký zvláštny pocit-neviem, či je to tým, že som ešte nikdy nemala trojkolku, alebo v čom to je, ale toto fakt zvláda ľavou zadnou...
je úžasne stabilný, neprekotia ho dokonca ani naši naháňajúci sa pobehajkovia, ktorí sa predbiehajú (ešte aj so mnou), kto ho bude tlačiť. Jediné, čo je namáhavejšie, resp. je to pre mňa nezvykom, ked vychádzam na vysoký obrubník, tak sa trochu obávam, ako zareaguje predné koliesko, či nezabalancuje , ale to je skôr o tom, že nie som ešte na jedno koleso vpredu zvyknutá.
Všetky doplnky, ktoré k nemu boli, sme využili (keďže tu dnes snežilo a dosť nepríjemne fúkalo) a deti som vyťahovala po každé s teplými rukami a nohami (čo sa mi doteraz tiež nedarilo, vždy sme chodili domov studení), takže
dnes-maximálna spokojnosť

a tu teraz tie fotky-najprv interiérové (zo včerajšieho vybaľovania) a dnešné z testovacích jázd 😅 :

myzma
5. jan 2011

@wodana jedna pani z ba ho ponuka na predaj 🙂 za fajnu sumu , skus si dat do googla predam phil&teds 😵

sophie1981
5. jan 2011

@magimary tesim sa s tebou, ze si spokojna....verim, ze tento druh kocika ti ulahci tvoj neskutocne dobroduzny zivot s tolkymi drobcami okolo seba..... 😉 ...nech vam sluzi co najdlhsie..... 😉 😉 😉 ...vela stastnych km....ked dojdete na spis niekedy......mozno 😅 ....tak si dame turu do slovenskeho raja...s tymto kocikom to urcite zvladnes v pohode.... 😉 😉

taninap
6. jan 2011

zdravim vsechny do diskuze,

i kdyz jsem neprecetla celou diskuzi, coz se 4 malymi caparty temer nemozne, rada by jsem se zeptala arrett nebo jine maminky na PT EXPLORER ....uz ho nektera mate a proc jste sli prave do teto verze, ktera se tedy libi i me nejvice, pripadne kde se da koupit...Pokud by byl nejaky prodejce na slovensku budu rada za odkaz, u nas v cechach pry bude na trhu az v breznu a to jeste netusim za jakou cenu. Navic uz mam doma mesic stare novorozene a kocarek pro dva potrebuji..starsi do kocarku bude ted dvoulety a opravdu jeste vse neodtape a i tak si nemuzu dovolit mit dve hodiny na cestu do skoly ci skolky pro starsi deti. Jsme z Prahy tak se bohuzel do Bratislavy na kouknuti nedostanu, ale doprava ze slovenska by vysla asi levneji nez treba z rakouska ci nemecka.
A jeste by jsem se rada optala maminek co maji verzi sport - neprofukuji ty sitoviny, ktere jsou na boudicce na po stranach sedadla? preci jen ostatni modely maji ten potah plny a ne jen se sitovinou, ale zase maji podle mne jine nevyhody, kde je verze sport lepsi.
Mnohokrat dekuji za pomoc

krista
6. jan 2011

@magimary je překrásný, mě se moc líbil od první chvíle kdy jsem ho viděla, ale Phila už jsem měla, tak už nebylo co řešit, navíc většina těchto hezkých kočárků neni v ČR k dostání 😠 😒 ale fakt hezký tak ať vám slouží! 🙂 já už Phila slíbila kamarádce, takže my s ním už nejezdíme 🙂 v těch mrazech se potloukáme stejně kolem baráku 😖

sophie1981
6. jan 2011

@taninap ja mam sp a nemam problem s tou sietkou...ved v zime tam mam aj tak fusak.....mna ani nenapadlo, zeby cez tie mini sietky prefukavalo..... 😅 .....mala ma podlozku z ovcej kozusinky a fusak, z kocika ide von stale teplucka.... 😉 ......ja by som moj sp nemenila za nic..... 😀 ......ak uvazujes o explorer hlavne koly tej zadnej strieske, tak ak mas niekoho znameho v uk, tam sa da kupit samostatne, pasuje na kazdy double kit okrem vibe.... 😉 .....tak mozno ak ten kocik potrebujes surne, pozri dash, sp, e3 alebo classic a dokup strieku..vyjde ta to urcite o doooost lacnejsie... 😉

taninap
6. jan 2011

@sophie1981 dekuju moc, v uk nikoho neznam, ale pribuzny jezdi do rakouska, kde uz je explorer na trhu, tak treba pujde striska dokoupit tam nebo pozdeji i u nas cechach, ale to je s ?? 🙂 ....jeste se mozna hloupe zeptam....nevis jestli pasuje napriklad double kid sport na kocarek E3? a srovnaval nekdo E3 s ostatnimi typy? E3 uz neni nikde k videni aspon po praze ne ...zvazuji sport a explorer ..pripadne e3 ..ale porad se nejak nemuzu rozhodnout ktery typ kazdy z nich ma neco sveho... 🙂

sophie1981
6. jan 2011

@taninap double kit SP urcite NEPASUJE na E3, tak ako ani Classic, a dash...kazde ma iny rozmer...na staru e3 DK nasuvas opacnym systemom ako na sp a je aj uzsi ako sp.....takze takto to nefunguje.... 😉 ...ja osobne by som kupila lacnejsi SP, kedze financne by som si explorer nemohla kupit a vlastne je to to iste len s novymi vychytavkami.....par su fajn, niektore podla mna uplne len imidzovka, za ktoru chcu aj statocne zaplatit.... 😖 🙄

magimary
6. jan 2011

@sophie1981, @krista ,
ďakujem vám 🙂 😵
aj po dnešku sme s kočíkom spokojní (dnes ho testoval manžel 😅 ), takže snáď s ním nabeháme tisíce kilometrov 😅

ale, ešte iné som sa chcela spýtať, @sophie1981, zdá sa mi, že si to ty niekde tu (alebo inde?) spomínala, že vložná taška do P&T pasuje len originál P&T prenosná taška...to ma zaujalo, že prečo? 😕 (teraz ma to opäť napadlo, keďže sa tu opäť porovnávajú jednotl. typy P&T 😉 ).

sophie1981
6. jan 2011

@magimary nespominam si, zeby som vyslovne hovorila ze len pt, viem ze tu baby spominali este nejake univerzalne, co zapasovali...aj ked je pradva, ze najlepsie pasuje origos nie?.... 😅 ......

petruska86
6. jan 2011

@taninap ahoj....ja mam verziu sport, vyhrala hlavne kvoli velkosti doublekitu a dlzke opierky, a "jednoducha" nozna brzda 🙂 ...a som v celku spokojna....a ako pise sophie1981, tak to, ci cez tie sietky fuka som tiez neriesila, kedze teraz je vo fusaku a v prechodnom obdobi som pouzivala nanoznik, kt ich prekryval...a tie na strieske nezda sa mi, ze by odtial fukalo - ked tam sedi len jedno dieta na hlavnom sedadle, tak je ta strieska i tak dost vysoko...

tu pripajam odkaz na porovnanie jednotlivych typov P&T (ale je v polstine) http://www.bobowozki.com.pl/pt_porownanie.pdf

no a este si sa pytala, ktory typ... bez prihliadnutia na cenu, by som sa teraz jednoznacne rozhodla pre explorer.preco? hlavne kvoli tym "drobnym" vylepseniam, ktore ocenis pri dennodenom pouzivani kocika pri dvoch detoch :
1.strieska - da sa pretacat az dole k madlu, cize cloni pred slnkom alebo vetrom, a dalsie celke plus, ze sa da posunut vyssie, ak mas hore doublekit a prisposobit ju tak vyske dietata, takze ak aj podrastie, tak nou bude chranene
2. plastova "podnozka" - ja mam tu latku vecne spinavu, okopanu 😀
3. podlozka na sedadle - ja som si musela dokupit univerzalne, predsalen je jednoduchsie dat dole a oprat ju v pracke ako suchat kocik
4. strieska na double kite - ale to sa uz da aj dokupit
5. sposob polohovania chrbtovej opierky - uz je tam ten pas, kt umoznuje plynule polohovanie, anie ako na sporte 4 klipsne
no a dalsie dve veci neviem posudit ci su plusom alebo naopak zle - ako teraz poriesili brzdu, ze je tam plastova krytka a je bohuzial len na jednej strane, no a potom este opierka chrbta je uz plast, takze bude pevnejsia

takze take dlhokanske zhrnutie odo mna 😀 😉 , ale bohuzial len podla obr a videi, kedze s explorerom osobnu skusenost nemam.....prajem stastnu ruku pri vybere toho spravneho kocika pre vas 🙂

petruska86
6. jan 2011

@magimary naozaj velmi dobre sa citaju tvoje riadky, ze ste vsetci spokojni!!! tak nech vam to vydrzi, a prajem veeela veeela "preskumanych" ciest 🙂
a uplne uzasna fotodokumentacia 😉

magimary
6. jan 2011

@petruska86 ďakujem 😅 , ty si zlatá 🙂 🙂
a ty si ako pekne popísala ten explorer---už spom ho toľkokrát "okukovala" na videách a tieto rozdiely by som fakt nevedela takto zadefinovať a teda sa podľa nich aj zariadiť 😅 😝 😉

petruska86
6. jan 2011

@magimary hihi 🙂 ono je to fakt o dennodenom pouzivani, len tak clovek zisti, co je dobre, co chyba.... a som s nim fakt spokojna, planujem si ho nechat pre syna ako mono kocik......ale napr. dodnes neviem "zniest", ze nie je odpruzeny 😀 ale v meste to vobec nevadi....
a fakt, prajem co najviac nabehanych kilometrov bez akychkolvek problemov 😉
a potom priebezne aj ty popis tvoje postrehy ohladom tohot druhu kocika 🙂

magimary
6. jan 2011

@petruska86 vieš, mne vyhovuje pri tomto O´baby-ku, že má veľkú tú strechu/búdu a tak je v nej malý super prekrytý, nech už sedí kdekoľvek a plus ešte aj ta výklopná clona, je priestrannejší a taký "mäkší"...teda ak ho porovnávam s tými P&T, čo som skúšala 😉 a má aj to zadné krytie pre ležiaceho novorodenca (čo mi na P&T trochu prekážalo, že tam buď nič nie je, alebo je tam "igelitová" fólia)...
ale ak by som mala aj P&T uuurčite by som bola spokojná, najmä, ak by nestál toľko prašuľkov 😅 😉 😉

wodana
7. jan 2011

@magimary ten tvoj kocik vyzera ohromne ! 🙂

wodana
7. jan 2011

@petruska86 ale pekny je 🙂 😉

wodana
7. jan 2011

@taninap www.pre deti.sk maju aj kamenny obchod v BA na kosickej ul. ja som u nich objednavala nejake nahradne diely (plastovy kryt na kojenca do zadu)

wodana
7. jan 2011

@magimary mne tam pasuje aj neznackova prenosna taska.... ale na chlp 🙂 😉

wodana
7. jan 2011

fotky z prveho pouzitia kocika - uz ako surodeneckeho 🙂

petruska86
7. jan 2011

@wodana jeeej super..teda na fotkach vyzera ako novy 🙂
a pises, ze si objednavala nahradne diely - este aj nieco ine ako ten zadny kryt? a kolko stal, ak sa mozem opytat..?

wodana
7. jan 2011

ten plastovy zadny kryt ktory vidno aj na fotkach stal 10 e . a teraz tam mam objednane tie klbiky ktorymi pripinas DK navrch nad leziace dieta - jeden ten klbik sa mi zlomil v ruke ale cenu este neviem.

petruska86
7. jan 2011

@wodana a si im aj zadavala, ktoru verziu pt mas? lebo neviem, ci sa mi to len zda alebo to ma na tvojej verzii byt, ale ten "igelit" ti nesiaha az uplne dole...?