Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

magimary
7. jan 2011

@wodana ďakujem 😵 !
a aj cena bola teda veľmi fajn 😉

neviem, už kde som to teda čítala s tou vložnou taškou (možno v úplne inej diskusii o P&T, tuším na rodinke.sk), tak preto ma to zaujalo, že čo tam môže "nesedieť" 😕 (a wodani, ty keď píšeš, že je to LTT, tak ktorý rozmer je taký, že nepustí, resp. že určuje ako sa tam vložná taška zmestí?)

wodana
8. jan 2011

@magimary u tej mojej tasky je to dlzka. este centimeter a nenarvem ju tam 🙂 ale ja dietatko vzdy poriadne zababusim aj do fusaku a dvoch diek. takze tasku zapnem len len a niekedy ani vobec nie.

martinex
10. jan 2011

ahojte dievcata,chcem sa spytat...cakame druhe babo a riesim surodenecky kocik pre nich. Premyslam aj na P&T aj ked spociatku som ho jednoznacne odmietala...
takze ak som to spravne pochopila-dieta v novorodeneckej taske je na tej velke sedacke-na lezato a nad nu sa naklikne sedacka pre starsie...aku ma ta sedacka nosnost? David ma 12,5kg-unesie ho to? a ked to mensie vyrastie,tak sa da sedacka dole pod tu hlavnu a tam je ten mensi potom.... neni to neprakticke v zime? to bude mat Adam 9mesiacov cize bude isto sediet v nej...
a este otazka,vlezie kocik aj do maleho vytahu?neviem najst rozmer rozlozeneho kocika....

petruska86
10. jan 2011

@martinex ahoj .....ano, kym je novorodenec, tak ten lezi na hlavnom sedadle....ked je to pridavne hore, moze na nom sediet dieta az do 20kg....
a ano, vsade sa pise, ze to mensie, resp. lahsie dieta by malo sediet dole, ale ja to tak nerobim.....hore sedi syn (12kg) a dole dcera (16kg)....uz len preto, ze ona vacsinou chodi a syn je z kocika vonku malokedy....ono je to tusim preto, aby sa ti kocik neprevazoval nahodou, ale da sa tak jazdit....
do maleho vytahu asi len bez prid. sedadla a hlavne sedadlo v sede :( ked chodim k rodicom, tak oni maju maly vytah, ale dali tam namontovat zamok, ktory ked sa odomknem, tak sa tie vnutorne dvierka nemusia zatvorit, a vtedy tam vojdem aj s pridavnym sedadlom, resp. ked je hlavne sedadlo v novorodeneckej polohe (kocik je nakriz, od jedneho roha ku rohu naproti)
tak hadam som pomohla, objasnila 😉

martinex
10. jan 2011

@petruska86 no nas vytah je sice maly ale nastastie tie dvierka vnutorne nema...ja stale nejak nad nim vaham,neviem sa stotoznit s tym,ze to dietatko co sedi dole je ako keby degradovane....mam z toho divny pocit.... 😖
a v zime to spodne dietatko ako babusis? vlezie tam vobec fusak nejaky do tej malej sedacky?

petruska86
10. jan 2011

@martinex aj preto davam dole sediet starsiu...lebo ak sa na nich potom pozriem z boku, maly hore a ona dole, tak maju hlavu na rovnakej urovni 😀
a uplne v pohode mi dcera dole sedi v overale, snehuliach a vo fusaku (kaiser), ktory jej este siaha vyse pasa......
ono predsalen, je to fakt "pridavne" sedadlo, nemozes ocakavat rovnaky komfort,ako keby si kupovala kocik pre dvojcata

zuzi26
10. jan 2011

ahoj martinex, ja riesim to iste, mam mesacnu a tamer dvojrocnu a zistujem, ze surne potrebujem surodenecky - ale rozmermi sa mi ziadny nezmesti do vytahu - kedze nas panelakovy vytah ma 108 cm. Iba Phil and Teds tam narvem, tak asi voli tomuto sa pre nho rozhodujem. Ale nechcem kupovat novy na tych par mesiacov...Ja mam aj klasicky hlboky kocik PP, tak keby sa neosvedcil PH, tak namontujem skejtik a budeme chodit tak. Ale prechadzky su teraz dost narocne, mala mi uteka opacnym smerom a este sa pritom smeje 😀 😠 ...

martinex
10. jan 2011

@petruska86 sak prave to ma odradza... teoreticky aj moj starsi uz bude v lete behat vela sam,ale v pripade ze budem potrebovat ist do obchodu ci k lekarke,tak ho budem mat kam priputat aby mi neusiel...

zuzi26
10. jan 2011

no ved to..na dlhsie trasy ho urcite vyuzijeme..a potom aj na dovolenky, dufam.

martinex
10. jan 2011

@zuzi26 ja sa tiez bojim,ze len P&T mi vezie do vytahu...mam hlboky po Dadovi,ale na skejtik je este maly podla mna...aj tak mi bude utekat... novy by som ani ja nekupovala,sak presne na tu chvilu to staci....ale dost drahy je ten kocik,aspon pre mna..ale tak ked to inak nepojde,tak ho budem musiet kupit..

zuzi26
10. jan 2011

mna tiez trochu odradza to riesenie pre male baby a netusim ci starsia bude chciet sediet tak hore, ci tam vydrzi, ale ked sa neosvedci, tak skusim potom v lete to sedenie za sebou pre obe sediace deti a ked nie, tak ho predam. Aspon ho vyskusam 🙂

petruska86
10. jan 2011

@martinex inak, ak si vsimnes, tak moja starsia ma uz skoro 3 a pol roka....takze ja uz to sedalo nevyuzivam tak naplno ako kedysi, ale bez neho tiez chodim len malokedy......lebo vacsinou cestou domov uz dcera nevladze, tak si sadne (my bezne chodievame von na 3-4 hodky, takze nemozem ocakavat, ze zvladne chodit tolko co dospely), alebo teraz, ked su obaja chori, tak ich oboch nalozim a ideme sa aspon takto poprechadzat - takze su na cerstvom vzduchu, ale bez namahy 😉
zalezi ale aj od dietata, aj od toho, ako budes s nimi chodievat von - podla toho sa rozhodnut pre druh kocika.....mne zo zaciatku zaspavali v nom obaja, ale dcere vobec nevadilo spat v tom polosede....a vyhodou je aj to, ze mas z neho kedykolvek monokocik, co mne vyhovuje......
no, tazke rozhodovanie mas pred sebou 🙂

zuzi26
10. jan 2011

je drahy aj z druhej ruky, ja preto chcem predat moj sportak trojkolku Bumbleride, aby som to obhajila pred manzelom 🙂

zuzi26
10. jan 2011

ale zase ho vyuzijem aj ako monokocik, keby nieco..tie ostatne surodenecke sa tak nedaju prestavit..

martinex
10. jan 2011

@petruska86 presne ta moznost monokocika ma laka...aspon mozeme svoje kociky predat a nemusim skladovat sportak na neskor...
inak nemohla by si mi ten kocik zmerat-aku ma dlzku?
ja som aspon s davidom chodievala von dost casto a na dlhsie prechadzky,tak uvidime aky bude Adam ale predpokladam ze budeme travit vela casu vonku na ihriskach a v parku

martinex
10. jan 2011

@zuzi26 ja tiez predam kociky co mam-mam ich doma 3 😀

zuzi26
10. jan 2011

no ved uprimne ja som od porodu na normalnej prechadzke sama s oboma detmi nebola..raz ked som malu posadila na hlboky kocik, ale to sa jej nepaci. Tak uz sa neviem dockat, kedy zozeniem nejaky PH za rozumnu cenu.

petruska86
10. jan 2011

@zuzi26
@martinex
ja mam rozdiel medzi detmi 2roky a 3mes.....a od roka a pol som pri dcere kocik pouzivala na vonku len v case, ked mala spat, inak zvladla vsetko pesky.....ale prisla zima a nastal horor 😀 v snehu sa jej tazko chodilo, a tiez tlacit kocik v snehu jednou rukou preto, ze druhou za sebou tahate drobca tiez nebolo bohvie co.... a nevraviac o tom, ze vsetko nam trvaLo neskutocne dlho....takze toto bolo pre nas idealne riesenie - uvazovala som aj nad skejtikom, ale vyhralo pridavne sedadlo, v nom sa moze dieta aj vyspat, sice nie 100%pohodlie, ale urcite lepsie ako na tom stupienku a v zime moznost pouzit fusak....predsa uz to starsie dieta chodilo, takze sa nechcelo len vyvazat.....ale na druhej strane aj obycajny nakup bol nekonecny pribeh 😀
a som s kocikom v meste natolko spokojna, ze som rozhodnuta nechat si ho ako mono, uz len pre syna
inak, ja som svoj tiez kupovala uz pouzivany, bez akychkolvek skusenosti s nim, ale mne sa oplatilo.....

zuzi26
10. jan 2011

ja tiez mam 3, klasicky hlboky, bumbleride a este golfky 🙂 hlboky predam v lete a golfky si chcem nechat, keby starsiu varovali babky, aby ju mali v com vozit. Teraz chodime na dlhsie prechadzky len cez vikend s manzelom a s oboma kocikmi 🙂

martinex
10. jan 2011

no baby tak ak sa mi podari najst nejaky za rozumnu cenu,tak asi kupim...sak prinajhorsom ho obratom predam,nie? 🙂

sophie1981
10. jan 2011

@martinex existuje aj O baby kocik, napodobnenina pt, ovela lacnejsia, novy kupis aj s plnou vybavou do 300 eciek tusim aj s prepravou.....kuk stranu dozadu, je tam kopec foto......kocik pt ma bez problemov odviezt 25 kg, veruze aj som viezla aj ovela viac a pohoda lesna......este na starej E3 som nasackovala 2-3 rocne 4 decka do jedneho kocika a v pohode sme sa dotlacili domov.....a ci sa dieta zmesti do dk s fusakom....zmesti v pohode...dcera ma 2 roky o 2 mesiace a vtrepe sa bez problemov.... 😉

zuzi26
10. jan 2011

martinex tak si ma presvedcila 🙂 inak myslite ze to zvladnem aj bez tej vloznej tasky, len s fusakom? Lebo sa mi nechce investovat do vsetkeho toho prislusenstva...

zuzi26
10. jan 2011

ten O baby je tiez pekny, to fakt stoji 300 euro novy??? A kolko stoji dodanie a odkial? Ja to totiz potrebujem uz surne riesit...

petruska86
10. jan 2011

@martinex tak som ho pomerala....
1. ked su sedadla za sebou, tak ma od toho zavesu predneho kolesa (ten cierny stlpik pred podnozkou, kde je zavesene predne koleso) po ram doublekitu okolo 116cm, ale pneumatika este presahuje dopredu o 10cm
2. a ked je v novorodeneckej polohe, tak je dlzka od toho stlpika po koniec opierky okolo 109cm + 10cm to koleso
3. sirka zadnych kolies 61cm a dlzka "podvozku", cize od zadneho kolesa po predne cca 100cm

zuzi26
10. jan 2011

ale sa mi zda ze je sirsi a dlhsi ako PH, nie? A ma super prislusenostvo - zda sa mi este pohodlnejsi pre deti, nie?

zuzi26
10. jan 2011

petruska dik za info...to znamena ze ked mam vytah dlhy 108 cm, ta tam vocpem krizom kocik v novorodeneckej polohe, ale s doublekitom nie...ale ten mozem niest v ruke a pripojit, ked vyjdem z vytahu, nie? Ide to lahko namontovat?

sophie1981
10. jan 2011

@zuzi26 ak budes dobre a sikovne hladat, tak najdes v akcii aj za 250 libier...len treba snorit......na mothecare maju za 299 pred vianocami mali tiez akciu na 250...neviem ci sa da zohnat aj v rakusku, ale v uk be problemov..ak mas niekoho, kto by ti pomohol s prevozom tak to mas jednoduche.... 😉 , mas v tom aj DK, fusak, raincovers...co u PT dokupujes

http://www.mothercare.com/OBaby-XI-Sport-Tandem...

sophie1981
10. jan 2011

@zuzi26 my mame 108 cm vytah a zmestim sa don aj s dk vzadu.....nakriz uplne v pohode, do jedneho kuta ja do druheho mm a ideme vsetci na jeden sup... 😉

sophie1981
10. jan 2011

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

dalsia lacnejsia napodobenina PT..... 😉