Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

amabilis
9. júl 2012

Teda rodinnýma dispozicema - v tomhle případě je lepší napsat dispozicema dítěte 🙂

zlatik
9. júl 2012

@amabilis Ahojky, aby som pravdu povedala, ta kratke pridavne sedadlo je jedina vec, ktora ma na Obaby nemilo prekvapila. Do 13.jula mi jedna pani rezervovala ojazdeny PT Sport a fakt neviem ako sa mam rozhodnut. Samozrejme, ze mi vobec nie je jedno, ze dietatko nejde vzadu polohovat, ale my chodime s kocikom vacsinou len po dedine, budem potrebovat viest naraz oboch najma ked pojdeme odniest najstarsieho do skolky.
Fakt neviem ako sa rozhodnut , ci si kupit novy kocik Obaby s dvojrocnou zarukou (doteraz som ani na jedinom kociku a uz som ich mala 4 nikdy nic nepokazilo) a privriet oci nad tym nedomyslenym pridavnym sedadlom alebo kupit za tych istych 300€ ojazdeny PT Sport, s ktorym maju dlhorocne skusenosti mamicky v anglicku aj na Slovensku. Ked som sa pytala kamosky zijucej v UK aky kocik si mam kupit, tak povedala, ze vsetky jej kamosky maju PT a su velmi spokojne. Ja sa asi zblaznim, fakt neviem co mam robit????? 🙄

zlatik
9. júl 2012

@amabilis Moje deti su skor mensie na svoj vek, Viliamko ma 15 mesiacov a ma cca 76cm. Starsi syn ma ako dvojrocny 90cm.
Tak porad co mam kupit?

magimary
9. júl 2012

@zlatik preeesne túto istú dilemu som ja riešila pred kúpou tohto kočíka, tiež už som mala jeden P&T zarezervovaný a napokon som sa po tisícich úvahách a zvažovaní za a proti rozhodla pre Obaby a som nesmierne rada, že som sa napokon rozhodla takto 🙂
/nový je len nový, NIKDY nebude jazdený v takej kvalite ako nový-to napokon zavážilo najviac, najmä u môjho manžela, ktorý by si rovnakým spôsobom vyberal aj auto 😅/
tým nechcem povedať, aby si sa ty rozhodla rovnako, iba že ťa chápem v tom ťažkom rozhodovaní 😅 😉

zlatik
9. júl 2012

@magimary No ved prave, ze novy je novy. Aj auto sme kupili radsej nove, lebo s pouzitym boli vzdy problemy.
Ja mam taku dilemu ze az. Musim sa proste do piatku rozhodnut, lebo tento PT co mam rezervovany sa mi velmi paci - farba, stav a hlavne cena. Vacsinou su vsetky ojazdene za 350€ a vyssie a ja proste viac ako 300€ nechcem investovat.

amabilis
9. júl 2012

@zlatik Tak myslím, že je dobré se rozhodovat na základě toho, jak si myslíš, že to bude v budoucnostivypadat, jak dlouho předpokládáš, že budeš vozit dítě v troubě atd. Jak jsem tu psala - u Sportu jde dítě dát do DK předčasně - píšu to velmi nerada, poněvadž s tím zas tak nesouhlasím, aby se nesedící dítě dávalo do DK, ale zas na druhou stranu uznávám, že pokud se DK sklopí o těch deset čísel, takže už se to dá ve chvíli, kdy dítěti do sedu chybí opravdu jen pidikousek, tolerovat. Protože jak jsem psala, u Sportu sedátka nemají rovná záda ani nenapolohovaná - ani DK, ani hlavní sedátko. Kdežto u fotek daných výše jsem koukala, že to přídatné sedátko Okbaby je úplně narovno, ale jak tu píše magimary, tak jí to nevadí. Tohle si musíš vyřešit jen ty sama. Z mého hlediska je to, jestli je kočárek nový, druhotné (samozřejmě ne nepodstatné, já kvůli tomu kupovala zcela nový a nešla do bazarového, ale právě jsem si vybrala Sport, protože mi po předchozích úvahách vycházel nejrozumněji, u tebe chápu, že nechceš Phila kupovat nového, takže tímhle to máš dané jasně - buď ojetý Phil nebo nový Okbaby). Ale zas píšeš, že to máš jen na popojíždění. Já si pořizovala tandemák hlavně kvůli tomu, abych byla samostatná a mohla sama cestovat vlakem přes půl republiky. A to je právě to. Pokud se ti starší vyspí doma a předem víš, že v tom nebude trávit moc času, takže až bude potřeba, napolohuješ hlavní sedátko a staršího holt popovezeš do školky na předním kole (pak je ale otázkou, zda je potřeba mít tandemový kočár a jestli si nepořídit nějaký úplně obyč tandemák za pár korun). Takže já právě řešila i váhu a pohodlí pro oba na celodenních výletech či při návštěvách doktorů atd. Protože s dětmi chodím sama k lékaři, sama jsem s nima jezdila do okresního města na kontrolu kyčlí a tak dále. Kdybych potřebovala kočárek jen na ježdění po vsi, tak bych si nejspíš koupila nějaký obyč tandemák, kde bych neřešila, že má 18kg váhu 😅
Takže pokud to potřebuješ jen na vození dětí do školky a přejetí na hřiště, pak klidně kup Okbaby a přechodná období řeš šátkem nebo ergonomickým nosítkem 🙂 Pokud budeš hodně třeba jezdit nenízkopodlažními dopravními prostředky, pak koukej i na váhu - děti rostou přímo před očima, takže jen samotná váha dětí se během chvilky vyšplhá na dvacet kilo, když k tomu připočítáš 15kg kočárek je to v terénu dost poznat. Takže pokud bydlíš na rovině a nebudeš jezdit ničím kromě auta, tak váhu taky nepotřebuješ řešit. Jo a teď mě napadlo, že záleží i na množství sněhu 😀
No prostě je toho fůra, ale určitě se k nějakému výsledku dobrat dá, tak držím palce, ať se rozhodneš správně a nejsi zklamaná, ať už se rozhodnneš pro kterýkoliv z nich!

zlatik
9. júl 2012

@amabilis Ja jazdim vsade autom vacsinou sama s detmi, manzel je vela v praci. Takze vsetko vybavujem sama - lekari, nakupy atd. Mame Citroen Berlingo, vmesti sa mi don kocik aj bez skladania, ale zas nechcem velmi tazky, lebo kedze ho nakladam sama a bez skladania, tak ta vaha je tiez rozhodujuca. Satku ani nosic neuznavam, mala som jedno aj druhe a krize trpeli. Ten 15mesacny mi chodi len okolo nabytku, ani naznak samostatneho chodenia, takze celu zimu a zaciatok jari sa urcite bude vozit v kociku v DK a babetko vo vodorovnej polohe (kamoska mi pozicia vloznu tasku P&T). Kamoska, ktora ma tiez P&T sport ho pouziva 3,5 roka cestovala nim viackrat lietadlom, chodila roznymi terenmi a kocik ma stale ok, ziadne poskodenia.
Tak aby ma slak netrafil z toho rozhodovania, zapojim do rozhodovania manzela, uz akoby som pocula, ze sa mam rozhodnut sama 😀

zlatik
9. júl 2012

@amabilis
@magimary
Tak kocky, manzel mi poradil nech este pockam, ved mame termin az v novembri, tak mi uplne staci kupit kociar v septembri, ak sa mi podari predat moju trojkombinaciu kocika, tak to budem riesit akutne. Tej panej som napisala, aby mi ho nedrzala v rezervacii, je viacero inzeratov, kde predavaju P&T za 350€ tak to by sa dalo este prezit.

amabilis
10. júl 2012

No vida a problém je na chvíli odložen (co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno 😀 ). Ono se za tu dobu může mnohé změnit a třeba se objeví další kočárek, případně kočárky ještě zlevní.

magimary
10. júl 2012

@amabilis ja som včera našla tie fotky, čo som chcela (a teda aj s "osadenstvom"), tak ich sem len pripnem, keď už som súbila:
/je tam viac verzií, aj keď je starší hore, aj keď dole, aj keď je mladší dole, ale nikde kratšie prídavné sedátko nikomu z nich neprekáža, ani väčšiemu, ani menšiemu, ani v jednej polohe, to len tak ako fotodokumentácia našich skúseností 🙂/

amabilis
10. júl 2012

@magimary A jak to děláš, když ti tam to dítě usne? Jinak doufám, že to nebereš jako rýpání, ale jako porovnávání kočárků a hledání pro a proti, aby se ostatní měli na základě čeho rozhodnout. 🙂

Tak jsem pohledala a zjistila, že já žádné pořádné fotky kočárku nemám ☹ Většina fotek je zimních, takže je vidět hlavně fusak 😀 Nicméně když se člověk podívá na fotky na netu, tak je vidět ten rozdíl - ten přímý sed u Okbaby a ten nakloněný u PaT. Beru to podle sebe - nesnáším sezení narovno, ráda se svezu a sedím tak skoro v pololeže 😀

Jo a teď jsem jednu našla - jak syn spí v DK nahoře. Na druhé spí oba, pak je fotka, kdy už bylo přendané DK dolů a další. Takže pak už si stačí jen představit, že je to o deset centimetrů sklopené - a to dítě se tam pohodlnně vyspí bez padání hlavy(nesklopené DK je jen na poslední fotografii, mladší už se vozí pořád v hlavním sedátku a dolů ji dávám jen vyjímečně a pak jí to sklápím, když usne nebo usíná). Syn už se tam samozřejmě nevejde tak, aby to sklopení mělo smysl, ale to se dá v jeho věku a při jeho výšce očekávat (má něco přes jeden metr) 🙂 Ale když tam usne, tak mu tam ani hlava moc nepadá, když se sveze trošku dolů, což on dělá, jakmile začne usínat.

Já to právě píšu proto, že já to DK měla rozepnuté vpodstatě pořád. Hodně jsem to využila a nedovedu si bez toho kočárek představit. Ale uznávám, že pokud někdo to sklápění nemá, takže mu to pak holt nepřijde, no.

amabilis
10. júl 2012

Jinak do košíku se lze dostat i tak, že se rozepne na boku patentek, čímž je košík snadněji přístupný. To mi jen napadlo, jak jsem tu tak koukala na ty fotky. Takže já do košíku lezu z boku a neřeším tak dítě a nic. Ale u všech PaT to nejde.

kacena4
10. júl 2012

@amabilis ja mam P&T bez skopneho pridavneho sedadla takze mne sa osobne viac paci to Obaby pridavne sedadlo lebo sa mi v mojom P&T spodne dieta (najma ak je tam mladsie) vlastne dost hrbi, ale v Obaby je rovno priputane na sedaka 😉

magimary
10. júl 2012

@amabilis deti mi nespávajú v kočíku 😉
resp., keď ešte spali, nikdy im hlava nepadala 😉
lebo ju mali pevne opretú 🙂

nie, neberiem, veď len porovnávame 🙂
ja nikomu nenúkam tento kočík, ako najlepší na svete, každý sa musí rozhodnúť sám (hoci mne najviac vyhovuje 🙂),
ja ho len prezentujem...
čo mne kedysi chýbalo-boli práve informácie o tomto kočíku (tak som si po nociach študovala zahraničné diskusie atd 😉)

magimary
10. júl 2012

jo a teraz, keď pozerám na tvoju a moju fotku, ešte niečo mi predsa len prišlo na rozum,
čo sa mi odjakživa na P&Tčkach nepáčilo 😉
a teraz je tu ten rozdiel vidno úplne krásne...
v čase, keď som pozorovala P&Tčka v mojom okolí, tak sa mi veeeeeľmi nepáčilo, ako dieťa priam až VISÍ z prídavného sedátka, keď je v polohe hore (nad ležiacim miminkom)...strašne mi prišla tá poloha pre väčšia dieťa hore neprirodzená, že mu visia nohy akoby tam bolo dieťa na tých popruhoch "obesené"...
a teraz mi vlastne došlo, že je to práve tým, že to sedadlo je tak naklopené dozadu, že sa dieťa vyslovene zvezie s riťulou až dolu...
čo na mojom O;baby rozhodne nehrozí, práve vďaka priamemu sedu a čo je vidno aj na nohách môjho malého (na fotke), že nevisí, ALE sedí 😉 🙂 😎
sila, že som si to vlastne uvedomila až teraz 😅,
keď som videla tie fotky takto pod sebou (hoci na P&Tčku mi to vadilo už dávno, akosi som na to zabudla a spomenula som si teraz vidiac polohy tých detí na fotkách) 😉

a ešte teda doplním, čítala som viaceré diskusie a mnohým maminám práve tento "zvezený" sed dieťaťa na hornom sedátku nevyhovoval a dokonca sa báli, že dieťa im vypadne cestou z kopca (ak by ho nemali pripútané), dokonca jedna mamina spomínala, že jej dieťa sa tam bojí, lebo má pocit, že vypadne (už staršie dievčatko)...
to by som si ja pri svojom úzkostno-fobickom autistovi nemohla dovoliť, aby on cítil neistotu z naklonenia, to by mi tam v živote nesadol...
čiže pre nás to má ešte aj túto pridanú hodnotu 😉

amabilis
10. júl 2012

Já bych tam popravdě nepřipoutané dítě nevezla, když tam není madlo. Na to ten kočárek skutečně není stavěný. Nicméně s tím "svezením se" máš pravdu. Syn to dělal schválně a vyžadoval volné popruhy, aby se mohl nohama svézt na ten nožní pultík (takže nevisí za rozkrok - on má nohy na pultíku). Teď zrovna mi nahoře v DK spí mladší, protože se chystám hlavní sedátko vyprat a tudíž ho mám sundané a je tam v pohodě a tam, kde má být 🙂 Ale tady je to právě o tom, co komu (případně kterému dítěti) vyhovuje. Ono je to na té fotce i vidět, že si syn stáhnul popruhy z ramen, aby se mohl uvelebit vleže, takže v tom OKbaby by byl velmi nešťastný. Předpokládám, že tam je to sedátko hodně pevné?
Ale já ten kočárek mám na dlouhé cesty, kdy se předpokládá, že mi obě děti vytuhnou, proto jsem ho taky pořizovala. Jinak jablko nepadá daleko od stromu, protože já se svezu úplně stejně na čemkoliv, na čem sedím a je to příliš kolmé 🙂 🙂 🙂 (no a ještě dát tak nohy nahoru - pak se mám divit, že mi dětí sedí v kočáře s nohama na madle 🙂 )

amabilis
10. júl 2012

@kacena4 Ty máš explorera? Holky na jiné diskuzi teď řešili, že má to sedátko mnohem vzpřímenější než ty ostatní PaT. Jak to tedy je? Já si nepamatuju, jestli polohovací sedátko mají jinak všechny nebo je ještě nějaká vyjímka?

Chybí mi tu smajlíky, ach jo 🙂

kacena4
10. júl 2012

@amabilis myslim ze starsie verzie nemaju polohovatelne ja mam E3

amabilis
10. júl 2012

@magimary Jen jsem chtěla napsat, že nemá smysl PaT házet do jednoho pytle. Většina už má sedátka vypolstrovaná a pevnější. Sport je jen látka, je udělán tak, aby byl lehký, úzký, prostě průkopník. Vejdu se na místa, kam se neprotáhnou normální kočárky. Takový Vibe je třeba o něco širší. Mezi jednotlivými PaT jsou velké rozdíly, takže se to v obecné rovině dá řešit velmi velmi těžko. To jen na vysvětlenou.

amabilis
10. júl 2012

@kacena4 To je ten úplně první? Ještě pak asi Classic, viď? Třeba známá (mimo jiné přispívá i sem) vyzkoušela spousta typů a dle ní je nejrozumnější kombinace Explorer s DK ze Sportu. A to vyzkoušela i Vibe a spoustu dalších značek různých tandemových (i normálních kočárků).

sophie1981
10. júl 2012

caute zienky....u nas bol problem smykania sa dolu DK len ked mala zaspala a bola skolena....ale zjavne jej to vobec nevadilo v jej spanku.... 😀 😀

amabilis
10. júl 2012

A hlavně na tom prostředku, kam se připínají přezky od popruhů, je schý zip, kterým se dá nastavit jeho délka. Pokud ho zkrátím, vypadá to zas taky úplně jinak (ale my ho vozíme úplně stejně povolený na maximum jako je to u tebe, Sophie 🙂 )

sophie1981
10. júl 2012

@amabilis pozeram, ze nemas namontovane blatniky....ja som musela dat.....dcera, ju ani nenapadlo tam davat ruky, ale syn...ten akonahle zacal objavovat svet v momente pchal svoje male prsty do kolieska...

amabilis
10. júl 2012

@sophie1981 Mně se blatník urazil - jeli jsme autem a známý mi pomáhal s kočárkem a nějak to tam přivřel (už je to dlouho, tak si detaily nepamatuju). Takže jsem blatníky schovala, že ten kousek přilepím a nějak na to zapomněla a teď po tom roce (či víc?) vůbec netuším, kde ty blatníky jsou 🙂 Ale je to bez nich blbé, protože syn mi pak jezdí s kočárkem po krámu - točí kolečkama jako vozíčkář, takže já pak musím kočár zabrzdit, když mi vyndavání z regálu trvá déle 🙂

sophie1981
11. júl 2012

@amabilis ze samoobsluzne sa vozi vo vlastnom kociku..super.... 😀 😀 ......

amabilis
11. júl 2012

@sophie1981 On s tím zvládá dojet poměrně daleko, akorát že z této pozice není schopen řídit směr, leda bych mu natáhla provázky od předního kolečka 🙂 🙂 🙂

ivik9
11. júl 2012

mam P&T Sport a zasekava sa mi predne koleso, niekedy ide dobre, niekedy sa vobec nechce otocit......viete mi prosim poradit? ....stava sa to aj vam? co na to?.......dakujem

amabilis
11. júl 2012

@ivik9 Kolečko vyndej, očisti a promaž! já klečka dofukuju a promazávám pravidelně. Stejně mažu i tu nožní brzdu, protož jinak jde ztuha (takhle brzdím i bosou nohou či nohou v pantoflích).

ivik9
11. júl 2012

@amabilis dakujem za odpoved....a cim to zvyknete premazat?

amabilis
11. júl 2012

Silikonovým olejem a teď si nepamatuju značku. je to ve spreji a používá e normálně třeba na auta a tak. Ale jde použít klidně olej na šicí stroje 🙂