Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

wodana
2. sep 2010

@zuzi26 ja budem mat rozdiel rovne dva roky, ale vobec som neriesila "ci" kocik, ale "aky kocik". mojho syna zaujima na chodniku kazda skalka, kazdy mravec, chrobak, rastlinka, kanalizacny poklop..... nevydrzi este chodit viac ako par minut a rucku si neda chytit ani za nic. medzi dcerou a synom som mala 2,5 roka, ale veru neraz mala plakala ze ju bolia nozicky (nastastie sme mali priestranny sportak Jane a tam som napchala obe deti ludia si iba sepkali "aha ona tam ma dve", dostal zabrat, ale ucel to splnilo) myslim, ze surodenecky kocik je pri takychto vekovych rozdieloch surodencov nevyhnutnostou - a zalezi len na mamickach podla akych kriterii ho budu vyberat. 🙂

sophie1981
2. sep 2010

@wodana ej ale vam to sekne tak nacierno kolieskovo.... 😀 ...vas krizenec.... 😀
@zuzi26 ja ho pouzivam ako mono kocik.....ale na tvojom mieste by som sa isto obhliadla po nejakom surodeneckom.....nie stale budes mat niekoho po ruke, co ti pomoze von s detmi....a tak to zbalis do jedneho a ides, nezavisla na druhych......a na PT a kocikoch podobnych PT je dobre to, ze ked treba mono, mas mono, ked double, tak nacvaknes a ides... 😉

spetra
3. sep 2010

já mám problém že je krátký, J. se narodil 54 cm a roste, dýl jak do 3 měsíců se tam už nevejde... ☹

sophie1981
4. sep 2010

@spetra nevojde kde??...do tej tasky?....alebo do kocika??..... 😕 ....

lucosko
5. sep 2010

@keiko ahoj. prosim ta, pisala si ohladne Phil and Teds, ze by si dala usit miesto tej zadnej priesvitnej clony nieco ine. podarilo sa ti to? ak ano, vedela by si mi nieco doporucit. Chcela by som to na zimu nejak prekryt, aby tam malemu nefukalo. dakujem vopred.

lucosko
5. sep 2010

@qetinka dobry den prajem, prosim vas pisali ste k PT, ze ste niekde dali usit miesto igelitoveho krytu nejaky iny latkovy ci sietovy. vedeli by ste mi poradit s kontaktom? pripadne ako sa vam to osvedcilo? dakujem.

hviezda22
6. sep 2010

@lucosko, ja som si šila sama taky latkovy, material bol šuštiak, ten nepremokne, najlepšie zohnat podobny ako je potah na kočíku, aby to bolo pekne. Uz si presne nepamatam, tych 50 cm bude stačit. No a presne podla igelitového som vystrihla latkovy, dvojmo. To zvladne aj krajčírka, ked jej to tak prinesieš.
Ja som svoj uz takmer predala, dnes si maju pre kočík príst.

spetra
6. sep 2010

@sophie1981 do kočárku dolů, tašku ani nemám... ☹

@lucosko jj, mě segra ušila sítovaný kryt, jsem za něj ráda, mám takový lepší pocit, že tam mimčo není tak otevřené a ted když je tolik vos tak je to k nezaplacení... samozřejmě kdyby tam něco chtělo za každou cenu vletět vletí, ale to by byla náhoda...

wodana
6. sep 2010

@lucosko tu zadnu oriesvitnu clonu maju na vstky typy kocikov P&T v predajni (BA) aj stranke www.predeti.sk ja som si ju tam telefonicky objednala za 10 e . ak tam usijes nieco z nepriesvitneho materialu, nebude tam drobcekovi tma? nebude tam potom plakat?

lucosko
6. sep 2010

@wodana ahoj, uz ho budem viacmenej pouzivat single, takze preto xcem nieco latkove... a ked si vozim oboch, tak mam vanicku Peanuts 🙂

lucosko
6. sep 2010

dakujem vam za rady dievcata 🙂

janka2110
6. sep 2010

Ahojte...
Takisto mam P&T a velmi sa mi paci 🙂
Len sa chcem spytat ako ste to poriesili v zime?Mam verziu vibe a ked fuka vietor a mala lezi hore mi fuka na malu kedze ta buda sa neda uplne sklopit lebo je tam rucka?
Dakujem 🙂

petruska86
7. sep 2010

@janka2110 no neviem, ci ti pomozem, ale ja ked fuka, tak pouzivam prsiplast....a nielen na tomto kociku, ale aj na predoslych (klasika hlboky, aj maly sportak) - sa mi to zdalo najlepsie riesenie...sice na mna niekedy ludia pozerali jak na trafenu, ale mne je to prd jedno, hlavne ze drobcom je tam paradne - vsetko vidi, nefuka, ma tam teplejsie, ja vidim na neho....a v zime pouzivam pravidelne, aj ked nefuka, ale su silnejsie mrazy alebo mrholi....

janka2110
7. sep 2010

@petruska86 dakujem za radu 🙂
Takto som aj ja rozmyslala,ze to spravim,ale myslela som ci existuje nieco original na budu co sa tam da pripevnit.

sophie1981
7. sep 2010

@lucosko ja pouzivam single a usila som doma zadnu clonu...mam cerveny PT, kupila som peknu cervenu latku a aby to bolo veselsie s potlacou, su na nej take drobne koniky, usila presne podla toho zadneho gumoveho krytu a vypchala som to dvojitou vrstvou flysovej deky.......neprevuka, ked mrzne nelame sa to ako ten igelit a posobi to teplo a vdaka tym konikom aj ovela veselsie....zajtra ti to vyfotim ak chces.... 😉

sophie1981
7. sep 2010

co sa tyka ochrany pred vetrom v zime, tak ja som to nejako extra neriesila, mala som nanoznik a fusak v nom, ked mala spinkala, skolpila som ju do polohy novorodenec, cize bola akoby nizsie pod madlom a nenafukalo jej tam vdaka nanozniku....a ked nespinkala, a sedela, vietor bol primerany, tak som neriesila, ved nech ju aj ofuklo, aspon si navykla aj na vietor...ak bolo velmi veterno dala som ju sadnut do double kitu hore, cize hlavu mala az pod strieskou a zo spodu ju chranil nanoznik.... 😉 ...a co nafukalo dnu...prezila..... 😀

janka2110
7. sep 2010

@sophie1981 a nanoznik si malamna P@T?
Lebo nikde som nenasla ziadny 😨

lucosko
7. sep 2010

@sophie1981 budem vdacna za foto 🙂

qetinka
8. sep 2010

@lucosko kedy som to písala?? 😀 😲 si už ani nepamatam..jedine co sme dali šiť je potah na kociku..stupatko nad kolesom ...a nakupny kôš bol vo farbe kočika...svetlozelene...no a z praktickosti sme to dali prešiť čiernou latkou takou tou trochu vode odolnou...hrubou...aby nebolo vidiet tak ufulanie.. 😉

sophie1981
8. sep 2010

@lucosko

tak tu je ta zadna zimna cast.... 😉 ...
@janka2110 original nanoznik na pt neexistuje, len fusak, cize coccon....ja som kupila univerzalny nanoznik.....som tu aj foto davala....neviem ci nie na predoslej strane

romcatko
8. sep 2010

ahoj holk,y máme taky PaT, ale zatím jsem ho nevytáhli. manželje tento týden doma, tak jezdíme s monokočárem a golfkama. ale vyše, zvláště zimní vychytávky okukuji... díky za tipy.
sophie, díky za fotky. mám k tomu jen dva dotazy - nevadí tam mimču dole tma? Navzteká se? a druhý - po stranách máš zip nebo nějaké olivky- úchytky? a vypadá to fakt luxusně 🙂

sophie1981
8. sep 2010

@romcatko ja mam vzadu take gumicky po stranach kocika a cez to sa pretiahne gombicek.....ja kocik vyuzivam zatial len pre jedno dieta, aj ked vybavu mame pre dve .......sme mysleli, ze sa zadari druhe hned, ale ako sa vravi...clovek mieni....... 😒 .....ale minulu zimu som vozla pocas Vianoc sestrinho synceka, dost fucalo a bolo zima, tak som ten zadny kryt tiez dala, ale vrchne gombiky som nechala odopnute a kryt som prelozila na polovinu...cize zo spodu bol maly kryty od vetra.....pod strieskov sme mali otvor, tak mal svetlo...a my sme nan tiez videli.... 😉

arrett
8. sep 2010

Ahojte baby, Explorer sa este na sk nepredava?

wodana
8. sep 2010

@petruska86 s tym prsiplastom to aj ja tak robim - ossvecilo sa mi to

janka2110
8. sep 2010

@sophie1981 dakujem za foto 🙂
Ukazem ho kamoske krajcirke ci by mi vedela nieco podobne spravit 🙂
Pridavam aj ja foto nasho P&T 🙂

sophie1981
9. sep 2010

@janka2110 urcite bude vediet...ani ja niesom krajcirka a nejako som to vycarila do takejto podoby.... 😅

lucosko
10. sep 2010

@sophie1981 dakujem 🙂

zzuzca
11. sep 2010

ahoj holky,
mam vyhliadnuty phil&teds,druhe babo bude za chvilu na svete 🙂 chcem sa opytat vas skusenych na par veci, este totiz nie som rozhodnuta pre typ ktory kupime. classic je najlacnejsi tak automaticky pokukavam po nom....ten classic ale nema madlo pre starsie dieta,da sa potom dokupit?nikde som sa to nedocitala....a ako dlho vam tak zhruba vydrzalo miminko tam vzadu? mne to pride dost male...no ked si spomeniem ze som prvorodeneho nosila v hlbokom snad skoro 10 mesiacov,tak aby som to zas s kupou neprekoucovala 😅 najskor bol v klasickom hlbokom a v 7.mes siel do sportoveho ale este dlho som ho tam nosila v uplnom lahu (bol lenivec,dlho nesedel...) nejak sa v tych typoch nevyznam,dash,vibe,sp,sport, teda podla ceny je jasne ktory je najvychytanejsi...ale ak mi neodpisete nieco hrozostrasne sli by sme do classica...a este...classic a classic inline-tam je tiez nejaky rozsiel? nie je to len marketingovy trik? 😅 😀

minitrouble
12. sep 2010

@zzuzca co sme sa my pytali tak madlo sa dokupit nedalo na classic ...videla si uz tie kociky nazivo? chod si ich pozriet, prehmataj, poskusaj - naloz maleho do kocika - hore aj dole...premeraj a premysli 😉 zisti si ako funguje nasadenie sedacky, ako je to spratne a tak ...pri 2och detoch je dolezity kazdy detail 😉

wodana
13. sep 2010

@zzuzca www.philandteds.com ale najlepsia je osobna skusenost. tej sa nic nevyrovna. pri kupe takto draheho kocika treba aj docestovat a popozerat.