Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

zlatik
6. júl 2012

@magimary Ak mas skusenosti, aka autosedacka/vajicko pasuje na Obaby? Je potrebny aj nejaky adapter? Na ktoru cast kocika sa naklikava?

barboraj
6. júl 2012

@zlatik hlavicka jej uz presahuje ale absolutne jej to nevadi. Jasne sedadlo pomeram len co sa manzel vrati so skusobnej jazdy s kocikom 🙂

barboraj
6. júl 2012

Tak opierka od sedu hore ma 42 cm

barboraj
6. júl 2012

Inak dalsie pozitivum je ze super zvlada obrubniky aj s 2 detmi

zlatik
6. júl 2012

@barboraj Vdaka za info, skusim zajtra pomerat Viliamka od hlavicky po zadocek, bola by som rada, keby mu podopieralo hlavicku aspon do dvoch rokov, to bude mat v aprili buduceho roku. A manzel co, spokojni? 😉

zlatik
6. júl 2012

@barboraj Neskusala si, ci na kocik nahodou nepasuje tvoja autosedacka/vajicko?

magimary
6. júl 2012

@zlatik mne na kočík pasuje autosedačka PegPerego Primo Viaggo (tá pasuje aj na P&T), a nepotrebujem žiaden adaptér, iba si "vybalím" madlo (aby ostala len tá kovová rúrka, bez poťahu) a na ňu nasadím autosedu 😉

/na prvej fotke je autioseda v kombinácii s miminkom "naležato" a na ostatných troch je autioseda v komb. s prídavným sedátkom/

zlatik
6. júl 2012

@magimary Ty si poklad, ze si to aj nafotila, tak mozno by mi tam zapasovala aj moja aktualna autosedacka Bexa, lebo podla fotiek to vyzera, ze cela vaha autosedacky je vlastne na tom "vybalenom" madle a tym padom tam mozno pasne akakolvek autosedacka. Lebo takto nasadzujem autosedacku ked idem na nakup a nasadim ju na nakupny kosik. Dakujem ti fakt velmi pekne. Barborka mi uz pomerala, ze to pridavne sedadlo ma dlzku 42cm, je to dost malo, lebo pri P&T sport je to 50cm. Ale to je fakt jedina nevyhoda Obaby oproti P&T. Citam si aj diskusiu dozadu a tam si ty alebo ina mamicka pisala, ze sa vam zda byt vhodnejsi na zimu ako P&T, navyse ma ten nanoznik a tu predlzenu kryt/striesku aj na pridavne sedadlo (netusim ako sa to vola), takze toto ma presvedcilo, ze chcem Obaby. Inak ta predlzena strieska je z akeho materialu?

zlatik
6. júl 2012

@magimary Jaj este som sa chcela opytat, odkial mas tu uzasnu vlozku s opickou do prid.sedadla? Veeelmi je to zlate 🙂

barboraj
7. júl 2012

@zlatik manzel spokojny 🙂 vajicko som neskusala - ja mam jane ale rano vyskusam a dam vediet

barboraj
7. júl 2012

@zlatik inak este som chcela ze Viliamkovi by mala byt ta opierka podla mna este dobra - zalezi od jeho velkosti lebo Nelka je na svoj vek vysoka lebo co ma kamaratku skoro 3-rocnu tak tej hlavicka az tak nevycnieva.

jankazke
7. júl 2012

ahojki rada by som sa poradila aku vybavu na p&t mate a co sa vam osvedcilo.dik

barboraj
7. júl 2012

@zlatik tak som skusila moju autosedacku a da sa iba polozit mezi operadlo a masking lebo ja ju mam zospodu celu gulatu. Na Jane kocik sa naklikovala z boku.

barboraj
7. júl 2012

@magimary chcela by som sa opytat to co mas za super tasticku na tej rucke na kociku. Presne take nieco potrebujem

magimary
7. júl 2012

@zlatik tá "pripojiteľná a odpojiteľná" časť na búdku (zadná časť "strechy") je z toho istého materiálu ako kočík,
opičkovú podložku som si kúpila tu na nete (ale klikni na "pinkie.cz"-tuším, a môžeš vyberáááááť 😉)), rôzne farby od vymyslu sveta) a áno, tiež si myslím, že ktorákoľvek autoseda, ktoré má "výrezy" vzadu by mohla pasovať...ja som mala doma túto, tak som skúsila túto... ale viem napríklad, že pasuje aj Graco 😉 (ale tú nemám ja, ale kamarátka na P&T)
@barboraj volá sa to "závesný organizér na kočík" (klik napr. na MMB) a je to od firmy "sinshine" 😉
je to trochu drahšie (vzhľadom na veľkosť), ale veeeeeeeľmi praktické...neviem si bez toho kočík ani predstaviť (mňa to stálo pred dvomi rokmi pkolo 17€)

barboraj
7. júl 2012

@magimary aj som si myslela ze je to ta kapsicka len som tajne dufala ze to bude nieco lacnejsieho. No ale co uz. Zatial vydrzim s ladvinkou od peg perega ale ked ho predam tak si ten organizer urcite kupim

zlatik
7. júl 2012

@magimary Tak ak mi bude sediet moja autosedacka, tak asi pockam s predajom mojho kocika - trojkombinacie, aby som zas nezhanala inu autosedacku. Teda tie vlozky od Pinkie su nadherne, ale dost drahe, kedze rada sijem, asi nejaku spichnem sama. Pisu tam, ze je zo 100% bavlny, je to uplet/trickovina ci klasicka bavlna?
Dnes sa mi vratil hlas, takze hor sa poobede do Tesca 😀

zlatik
7. júl 2012

@magimary
@barboraj Kocky, bola som dnes v Tescu, mali tam zo znacky Obaby jednu buginku a skejtik, ale po mojom tandeme ani chyru ani slychu. Tak som sla na informacie, vysvetlila, ze ho maju v BA a chcela by som, aby mi ho objednali, tak si na mna nechali kontakt, budu sa informovat ci by ho vedeli objednat. Tak drzte palce, dufam, ze sa ozvu.

barboraj
7. júl 2012

@zlatik no prinajhorsom by sme ti ho kupili v Blave a poslali kurierom co som pozerala tak by to malo byt o 6-7 eur drahsie

zlatik
7. júl 2012

@barboraj Dakujem za ochotu, snad ak ho tu neobjednaju, tak by mi ho mohla kupit kamoska, ktora byva v BA a aspon raz za dva mesiace pride na vychod. Uvidime, robim si nadeje, ze hadam sa bude dat objednat. Este som premyslala, ze by som mohla zavolat do niektoreho dalsieho Tesca v okolitych mestach.

marcinek
7. júl 2012

ahoj holky, pokud byste nekdo mel zajem o vajicko Phil and Teds za 650,-, tak mi pisnete do IP. Je po jednom diteti, z nekurackeho auta, nebourana, pratelny potah, skoro jako nova 🙂

hest
8. júl 2012

Ahoj, už jsem tu to řešila jednou, že mi to kolo přední zahýbá, ale teď uplně ukrutně, už i zaaretované a k tomu mi odešly pacičky u toho mechanismu jak drží postranní kolo v rámu, takže už mám nepojízdná dvě kola ze tří, jsem urvaná jak s tím furt bojuju a vztekám se. Prosím pěkně, nějaký solventní servis v Praze, kam bych to mohla frknout? netušítě, zda Malvik i opravuje kočárky? Nebo mám zkusit nějaký cykloservis? Odrovnala jsem si s tím plotýnku v zádech. Xlander Xrun je sice jen an jedno dítě, ale je lehounkej, skvěle ovladatelnej. Škoda, že potřebuju tu a tam vozit obě děti-) Bych se jinak na PaT Vibe z r.2010 vyprdla.

dagmarkaaa
9. júl 2012

@hest taky nejsem zrovna nadšená ze svého PT mám Dash a zahýbá mi přední kolco, jezdím se zaaretovaným kolečkem (jinak to neumím 😅 nejde mi to) a je to dřina to pořád korigovat.... máš ho ještě v záruce? Bohužel neporadím, ale asi bych kontaktovala výhradního dovozce co se s tím dá dělat. My máme sice kočár koupený v Praze ale mezitím jsme se odstěhovali do zahraničí tak je to komplikované ale měla bych to taky začít řešit. Jestli něco pořešíš, dej prosím vědět 😉

amabilis
9. júl 2012

Holky, předpokádám, že kolo čistíte a promazáváte. Na jiné diskuzi jsem před časem našla, že je to problém jakési kolekce z nějakého roku. Ale mám právě pocit, že to dělal jen Vibe?
Já teda problém nemám.

amabilis
9. júl 2012

@zlatik Ještě než ho koupíš, tak je potřeba si i rozmyslet, jak hodně se držíš zásad fyziologického vývoje apod. Co jsem tu tak koukala, tak to přídatné sedátko je v úplném sedu a nejde polohovat - to znamená, že to dítě tam furt jenom sedí. PaT má sedátka i bez napolohování mírně sklopená, takže i ten sklon o deset čísel je velmi znát. Zrovna nedávno jsme to řešili na diskuzi na emiminu. Protože se jednoho dne třeba stane, že ač dítko nebude ještě samo sedět, nezbyde ti, než ho přesunout dolů do DK a co potom? To samé ta velikost přídatného sedátka. I na Vibe, který má sedátko 45cm (takže o tři cm víc, než Obaby a o čtyři míň než PaT Sport) spousta holek nadává, že je krátké. Pokud máš dvě děti a nechceš předčasně posazovat, dostaneš se do stavu, kdy ti starší dítko nahoře roste na výšku i na váhu, takže je potřeba řešit další otázky. Vejde se pak ještě pod tu stříšku? Unese ho přídatné sedátko? A co když dítě ještě nebude samo sedět a nevejde se ti do trouby. je skutečně i to hlavní sedátko dostatečně dlouhé? A co nosnost. Unese mi přídatné sedátko starší dítě? Já mám PaT Sport a vyjímečně vozím ještě tří a půl leté dítě a v pohodě. Sedátko už mi přerostlo, ale ještě ve dvou a půl letech si tam tu hlavu dovedl položit tak, že jsem ho byla schopná o těch deset čísel sklopit a klidně tam spal. Vsedě by mu padala hlava. I teď když usne, tak to není taková katastrofa. To samé ta váha. Někdo řekne, že samotný kočárek má pouze o tři kila víc, než PaT, ale když se tam naloží dvě (až tři děti 🙂 ), tak je váhově poznat každé kilo. Zvlášť při jízdě do kopce. Co se týče autosedačky, tak mezi námi - to je hlavně pro lidi, co jezdí do nákupních center. Na klasické procházky se to nehodí a na ty celodenní už vůbec ne. Jinak mě jde položit na kočárek i klasické chicco vajíčko. Akorát drží jen díky madlu, ale u nehýbajícího se mimina je to dostačující. Jinak se dají samozřejmě koupit adaptéry. Ale s tím nemám zkušenosti.

amabilis
9. júl 2012

Tak jsem našla na netu ještě nějaké fotky, kde je krásně vidět, jak vypadá dítě na rozhledně (na přídatném sdátku místo madla). Prostě opravdu mi to přijde docela krátké, no. Ale já mám přerostlé a dost vážící děti

http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...

magimary
9. júl 2012

@amabilis môj starší má takmer 4 roky a v pohode sa pod strechu vojde 😉
nakoľko strieška na Obaby je neporovnateľne väčšia a vyššia, ako je na bežných P&T 😉
ale, samozrejme, vzhľadom k mladším deťom, vozí sa najmä vzadu 😉

amabilis
9. júl 2012

@magimary A kolik má na výšku? Aha a teď tu čtu, že se vozí vzadu. Já mluvím o tom, když je hlavní sedátko v poloze na placato, takže v něm leží mimino a dítě se vozí v DK nahoře. To je přece mnohem výš, než hlavní sedátko 🙂 Podle těch fotek nevěřím tomu, že se tam čtyřleté dítě vejde, no (chybí mi tu smajl pokrčení ramen). U PaT nevím, my už DK máme rok jen dole.

magimary
9. júl 2012

@amabilis keď sa mi podarí nájsť v kompe fotku, tak ti ju sem dám, i keď je starší v sedátku hore 😉 (aj vyššie som to myslela tak, že sa tam zmestí I keď je hore), ale je tam asi o polroka mladší (bolo to fotené na jar) 😉 a zmestí sa tam v pohode, ale teda náš drobec je ozaj drobec, má rozmery o rok mladšieho dieťaťa

amabilis
9. júl 2012

@magimary To je právě to, co sem píšu - že je potřeba se řídit rodinýma dispozicema. Však to je taky důvod, proč něco vyhovuje jednomu a druhýmu ne 🙂 Já nahoře v DK vozila dva a půl roku staré dítě (takže ještě loni), přibližně v tuhle dobu jsem ho přesouvala do hlavního sedátka. Teď už DK vzadu používám jako takový pěkně rozšířený košík 😀 A doufám, že za čas ještě tandemák využiju jako tandemák. Jenže syn měl v roce a půl 90cm, natož pak ještě o rok později 🙂