Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

eldzina
24. jan 2009

Ahoj.
NO mne sa zda, ze tam nema vpredu madlo, a ze sa pridavna sedacka neda dat hore ako kombinacia novorodenec + batola, len kombinacia 2 x batola. Ale nazivo som este nevidela, len na nete 😔

sophie1981
24. jan 2009

krista, ja som pozerala len web stranku, a co si ja myslim podla tej stanky, tak ako pise eldzina,nieje tam madlo, ale zlozit sa da ako sp a e3...hore todler, dole batola, a ptom prehodenim double kitu do zadu, tak mas klasikupre dve decka....akurat este tam mas len 3 pozicie sedadla, a rukovat mas len na 2 pozicie....ale inac nejaky velky rozdiel nevidim, ale tiez co vidim len na stranke...nazivo som nemala tu cest...ani tu v londyne...zvacsa tu naju sp, vibe....hodin link tak mrkni rozdiel medzi kociarikmi.... 😉

http://www.philandteds.com/classic_index.htm

krista
24. jan 2009

Děkuju moc za vysvětlení, já právě na první pohled nevidím vůbec nic 😅
Mě se strašně líbí Vibe, to je teda kočár 😵 ale ta cena 😅

katuliiik
24. jan 2009

Ahojte, pripajam sa do fan-klubu kocikov Phil & Teds! 🙂 Prave dnes sme si kupili zeleny SP a je uplne super!!!
Mam len otazku - do kedy ste pouzivali tasku pre novorodenca a potom ako ste riesili vystuzenie chrbatika,
kedze chrbat kocika nie je velmi pevny... Mne sa zda, ze je dost mala a ze ju vyuzijeme tak max. 3 mesiace, lebo obidve deticky som mala vacsie a dost skoro som musela prestat pouzivat tasku v klasickom hlbokom kociku. Nepredavate niektora takuto tasku? Na par mesiacov sa mi velmi nechce investovat do novej.

ena
25. jan 2009

krista- mne sa tiez zda, ze na Classic sa neda dat pridavno sedadlo dopredu, iba dozadu, a aj madlo tam chyba, troska ina strieska je tam a ta rucka sa da dat iba do dvoch poloh a to tak, ze rucka je vytvarovana a podla toho ako ju otocis a zasunies, tak ma spolohu vyssie alebo nizsiie.
este je tam tusim aj rozdiel ako je pripnuty ten potah na konstrukciu.. ale to su uz take minimalne rozdiely.. vacsinou je to tak, ze kazdy dalsi je vylepseny model toho predchadzajuceho..

katulik my sme tasku pre novorodenca ani nepouzivali, lebo maly v nom bol az od 4 mesiacov, davala som ho do emitex fusaka, ked bolo teplesjie, tak som vrchnu cast odzipsovala a neskor uz bez fusaka, podla mna je to vystuzenie chrbta na opierke dostatocne..
niekedy ked som ho tam davala spat, jeden cas spaval denny spanok v kociku, ale to uz bol vacsi a v postielke chcel vstavat, tak som mu taky tenucky vankus davala naspodok.
katulik my mame tu tasku uplne novu, ale cervenu..a zatial nepredavam.. este dufam vyuzijeme 🙂
A podla mna mozes pouzit aj klasicky fusak, tak ako my, len jedna nevyhoda, ze taska ma uska-rucky, tak odtial lahsie vyberies babo, ked nad nim sedi surodenec.. s fusakom je vytahovanie pracnejsie.. a velmi obtiazne ho tam pootm dat naspat, pokial nad nim sedi surodenec.. lepsie je pri fusaku potom starsieho vybrat z kocika, odobrat sedatko..

sophie1981
25. jan 2009

na klasiku sa da dat poloha toddler hore, babo dole......skusim hodit link, ak mi to nepojde tak staci na tom linku co je hore, na pravej strane su znamenia ze spin, fold, seat position, go online....tak kliknut na go online a pretukat sa na cislo 3....tam je pozicia toddler&newborn...ale tie dalsie maju urcite aj dalsie vylepsovaky....ma este napadlo, e ten klasik a aj e3 ma odoberatelny ten spodok na nakup...na jednej strane dobre, mozes to ocistit, ale kedze je to tam pripinane cez zipps, po case sa roztiehne, hlavne ak tam uz lesie vecsie dieta a zapiera sa nohami....potom sme to museli presivat.....na sp je ten kosik uz napevno....

http://www.philandteds.com/classic_index.htm

krista. vibe je krasny, ale ja som sa rozhodla pre sp.....zda sa mi stabilnejsi.....a hlavne pre mna vibe bol dost vysoky.... 😀

katulik, ja mam tiez cervenu tasku, ale pja budem vyuzivat od marca, a potom dufam este a este... 😀 ...skus si naklikat anglicky ebay, tam dost predavaju doplnky v dobrom stave......snad sa najde niekto kto posle az na svk.... 😉

krista
25. jan 2009

Sophie no já mám 160cm tak pro mě bude asi taky vysokej, ale když jsem ho viděla tak jsem padla na zadek 😀

Myslíte teda že ten Classic je na prd jo? 😖 já bych ho využila (kdyby se podařilo druhé dítě) stejně asi jen na chvíli, s nejvyšší pravděpodobností bych vozila chvilku vzadu mimčo a vepředu starší dítě a když už bude starší pořádně ťapat tak bude chodit po svých a bude se vozit jen mimi, tak si říkám že by možná stačil, ale nevím, to chce asi vidět osobně. U nás je velký Bejbycentrum kde maji Vibe a ještě jednoho Phila ale já teda na první pohled nepoznám co to je přímo za typ - Classic nebo Sp nebo co ještě existuje 😅 já se v tom vůbec nevyznám 🤐

krista
25. jan 2009

A holky koukáte taky na ebay? Z těch cen se mi chce brečet 😅 je to fakt rozdíl kolik tam stojí ty kočárky a kolik stojí u nás, popř. u vás v SK, tam to máte snad ještě dražší 😒

sophie1981
25. jan 2009

krista, zalezi od toho ako sa ti pohodlne bude ten vibe tiskat...ja nema rada ruky hore...preto nemam rada ani buginy maclaren, lebo tie rucky su na urovni mojich ceckov... 😀 ...ale vibe ma zase najkrajsi dizajn.....to je pravda...,vyzera ako tank.... 😀 ....ale ta cena .... 😕 🙄

myslim, ze pokial vies, ze budes ten kociarik vyuzivat len minimalne, staci aj klasik...mozno ta cena je aj koly tomu taka nizka, ze je tam jedina kombinacia far 😀 by a to cevena....ja skusim pozriet dnes v mothercare, ci nebudu mat classic, a ked tak sa opytam predavaciek, aky je v tom rozdiel.....kedze ideme do nakupneho centra....uvidim co povedia, vecer ti dam urcite vediet.... 😉

ja pozeram len anglicky ebay...musim ist mrknut na slovensky.... 😉

qetinka
25. jan 2009

katuliiik,posli mi realnu fotos alebo si ju daj do albumu prosim ta 🙂 mi tiez ideme kupovat zeleny SP,a chcela by som ho aj takto vidiet...nielen na profi fotke ...na strankach PT..A AK MOZES pozri mi prosim ta ako je rieseny nakupny kosik....to miesto ked si dava druhe mimi z double kitu nohy... je zeleny a len latka alebo je tam aj taky akoze igelit....alebo je vnutro kosika cierne..?dikes.

krista
25. jan 2009

Jé Sophie tak jsem zvědavá jestli jsi to omrkla 🙂
Právě koukám taky na UK Ebay a i tam jsou ty ceny suprový si myslim 🙂 😵 nedávno jsem tam viděla Vibe, byl 4měs. používaný se vším všudy, stál něco kolem 9tis. Kč (což u nás stojí tak 17tis. - co jsem viděla na netu) takže bych do něj šla, ale zase to poštovný hm. 😒 a většinou chcou i osobní převzetí, tak to jsou samý komplikace 😖
A on existuje i SK Ebay to ani nevim 🙂

sophie1981
25. jan 2009

krista neexistuje sk???....no tom som mimo, ze este takenieco ieje...som si myslela ze to uz frci vsade.... 😀

takze k tomu clasic.....nemali vystaveny, len katalog.....rozdiel je tam aky sme tu pisali....cena je lacnejsia, kedze je to prvy navrh co ma pt, je tam len ta cervena farba.....sedisko je troska sirsie ako na sp a e3.....viac mi ta pani nevedela povedat.... 😖 ...no.....asi tolko, takze som moc nepomohla.... 😉

co sa tyka prevozu s ebay...uz som pisala aj zuuzuu, ak tu mas niekoho kto by ti to vyzdvihol, da sa to poslat aj prepravnou spolocnostou... 😉 ...vyjde to lacnejsie.... 😉

idem spat...dobru noc....

katuliiik
26. jan 2009

Vdaka za odpovede.
Qetinka, dala som fotky kocika do albumu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Odfotila som tam aj vnutro kosika - je latkove zelene, neprakticke. Ale kedze som nevedela odolat zelenemu kociku 🙂, tak to budem riesit, ze tam nasijem suche zipsy a budem tam davat bud hrubsi priesvitny igelit, alebo nejaku ciernu sustakovinu.
My sme ho kupovali vcera v obchode Pre deti. Maju tam prave akciu (vo vsetkych predajniach) na kocik aj s pridavnym sedadlom pre SP za 14990,-, tak nas to velmi milo prekvapilo, kedze uz dlhsie sme mali vyhliadnuty SP a
na internete to vobec nemaju uvedene. Mali vraj akciu aj na E3, ale ten sa im uz vypredal.

ena
26. jan 2009

katuliiik: ta zelena farba je supeeer, len to, ze trocha neprakticka, mne by sa nechelo po kazdej prechadzke drhnut kocik ;) Ale ked tam chces dat tie suche zipsy a igelit.. nieco take by sa zislo aj dopredu nad koleso.
ku kocikom by mali minimalne aj rucne vysavace hend predavat.. my mame v kociku vzdy kopu omrviniek-rozky, keksy 🙂

sophie1981
26. jan 2009

ena, nie rucny vysavac, ale umyvacky na kociare...kedze aj cokolada a vsetko mozne okolo nalepene.....taky plny servis za nizku cenu.... 😀 😀 ako autoumyvarka..... 😀 😀 ....zelena je pekna...len sa spini ako svina.....ale da sa aj to zvlatnut..... 😉

lamia
26. jan 2009

Kristo já mám 165 cm a vozím kočárek naprosto v pohodě i s rukojetí nahoře,s rukojetí dole ho můžou vozit asi i trpaslíci 😀

Myslím že vysokej jen vypadá,když je bouda nasazená úplně nahoře...stabilita,no já se rozhodovala mezi sp,dash a vibe - sice rozchod kol mají všechny stejný,ale vibe má nejširší sedačku ( a myslím i rukojeť),tak myslím není žádný důvod aby byl míň stabilní než ostatní PT kočárky,ostatně jsem pojezdila v krámku se všema a nestabilní oproti osatním mi určitě nepřišel...,podvozky jsou u kočárků velmi podobné a opticky vypadá Vibe postavený vedle ostatních typů PT nejmasivnější a tudíž by člověk čekal i nejstabilnější...Ale co je ještě jedna drobnost na Vibe,co bych nemusela,je ten plastový kryt kam si dává batole nohy při DK nasazeném nahoře....ostatní tam mají takový látkový prostor,což mi přijde lepší,sice Anička ani teď pořádně nožičkama nedosáhne na dno toho prostoru (kámoška má dash,tak jsem to zkoušela u nich),ale aspoň nemůže kopat do toho plastu,líbí se jí jak to duní,což se ovšem nelíbí miminku,takže pokud nespí moc tvrdě,mohla by se teoreticky i vzbudit (zatím se mi nestalo,ale spí čím dál víc lehce,tak to čekám...)

chamomile
27. jan 2009

Ahojte baby,aj ja sa pridavam k fanusikom P&T, velmi sa mi nepacil,az pokial som ho sama nevyskusala, a teraz lutujem, ze som ho nekupila hned na zaciatku, my mame cerveny sport, no proste fantasticka trojkolka.
ja som sa nekupovala tu novonarodenecku tasku(coccoon) lebo vraj pre vacsinu babatiek je dobra len do tych 2 mesiacov, kupila som P&T fusak a funguje to v pohode.

Tiez ma zarazilo, ake su ceny P&T na Slovensku, vyjde to ovela drahsie ako v UK,no celkovo vsetko,ked porovnam v dnesnej dobe tak vyjde na slovensku podstatne drahsie.

Este len uvidim, ako to bude fungovat,ked bude mala starsia a bude vzadu,momentalne lezi dole, a velmi sa jej tam paci, stale mi tam zaspi, tak ju tam niekedy davam aj doma cez den.

qetinka
27. jan 2009

Katuliiik dakujem za fotos.. 🙂 ak zoberieme tento zeleny tak dole dam isto nasit na suchy zips nejaky pevny igelit..aspon to nebude hned take špinave.rozmyslam a baby radte 😉 treba mi vobec pre mimi narodene v marci do tohto kocika tasku? nebude stačit ak bude ešte zima len fusak..?mam emitex...ci mam predsa len kupovat tu tasku k tomu...v lete v taske isto nebude..len mu tam bude teplo..podla mna..ako by ste to vy riešili??dik

sophie1981
27. jan 2009

qetinka.....ja mam aj cocoon....tiez si myslim ze vyuzijem len take dva mesiace......ale zase v marci este moze byt zima.....tiez moze prist na svet skor..a april byva este chladny...no a potom zda sa mi jednoduchsia manipulacia s novorodencom, ked ho budem vyberat von.....ale je to asi vec praktiky...kedze ty uz 2 deticky mas, tak vies, ako sa manipuluje s deckom vo fusaku....ja cakamk orve a bojim sa toho ged bude ako gumene..... 😀

qetinka
27. jan 2009

sophie,ved to ked len asi kratko ho vyuzijem...a tu zan dam 2 tisicky..to je dost...na dva tri mesiace.. ☹ ty ho mas za kolko ?isto lacnejsie... 😉 a zase obe deti sme mali v klasika hlbokom kočiku...a manipulacia..ok..je to sila zvyku 🙂 a na cestovanie a k dr som vzdy brala autosedacku-vajce...

lamia
27. jan 2009

My máme cocoon a pořád je nám v pohodě,ale Johanka není teda žádný obr (teď má 58cm a 5,08 kg),počítám každopádně že tam tak do 6m bude....a to tam má i fusak

zuuzuu
27. jan 2009

caute kocky, no ja som si prave objednala vibe cez net v anglicku- pack kocik, prid. sedadlo a prsiplast za nejakych 5OO eur a teraz som zistila, ze tam maju iny pak aj s cocoon a stoji to len o 10 eur viac. inak ked som cocoon pozerala v obchode tak predavacka ho merala zvnuta a bol na dlzku len 62cm- tak to urcite do 6 mesiacov nevyuzijeme

lamia
27. jan 2009

Zuuzuu není fakt moc dlouhý,ale nad hlavou není pevný,tak je tam pár cm rezerva 🙂 Na druhou stranu určitě se najde i větší a levnější nějaká univerzální taška na mimi do kočárku,tak když to v krámě vyzkoušíš jak tam sedí,tak bych to neřešila 😉

jamik
27. jan 2009

My sme mali cocoon 5 mesiacov. Dcere zacal byt maly overal v ktorom tam bola avacsi sa nam tam uz nezmestil. Takze keby nebola zima, este nam je dobry. A to je mala celkom fain baba / 8200g/. Ja som s nim bola spokojna.

ena
27. jan 2009

qetinka: my sme pouzivali len emitex fusak, ale to mal maly uz 4 mesiace. Ale ako pise sophie, s fusakom je tazsia manipulacia, kedze nema tie uska-rucky.
Lamia, hej, zalezi od babatka, nas, uz ked sa narodil mal 4300 g a 52cm, takze v 4 mesiacoch sme ho uz do tasky nenarvali. 😀

sophie1981
28. jan 2009

qetinka, my sme mali cocoon v cene, takze za kolko neviem, ale jasne ze lacnejsie.... 😉 ....staram sa tu o jedno dievcatko, ona sa narodila zaciatkom maja, a cocoon sme fakt vyuzili len mesiac, potom zacalo byt tak teplucko, ze nabola sanca ju drzat v taske.....ale ten maj sme ju v to vynosili....kedze mame termin ma marci, tak asi tie 2 mesiace vyuzijes naplno, potom uz asi nie.....a na jesen bude mat male pol roka. takze ak nebude obor, mozno este mesiac, ale to uz pochybujem......potom uz len fusak...

bzucinka
28. jan 2009

Ahojte, kamaratka caka dvojicky... Asi sa neda tento kocik pouzit pre dve novorodeniatka,hm?

keiko
28. jan 2009

Pre dve novorodeniatka určite nieee 😉

bzucinka
28. jan 2009

hm skoda ... 😒 paci sa mi ... mozno ked mi budeme mat druhe .. 🙂

lamia
28. jan 2009

Holky já považuju tašku do kočárku (jakoukoliv s dostatečně pevnými zády...) za vcelku nutnou tak do těch 6m minimálně hlavně kvůli páteři miminka,přeci jen by mělo ležet na pevné rovné podložce a to teda jen tak položené do té sedačky....no nevím 😅 V létě prostě v rozepnuté tašce,ale třeba dát novorozence jen tak na tu hlavní sedačku si fakt neumím představit...asi jsem dost konzervativní,ale sichr je sichr,ne že by sedačka nebyla pevná,ale pro úplně malé mimi to teda žádnej šlágr není.