Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

kloranebb
21. feb 2011

Dievcata neprekaza vam pri tejto znacke kocikov ze detickam visia nohy stale dole? Raz mi jedna mamicka povedala ze je dolezite aby v kociku dietatku nohy neviseli a ja som to prijala za pravdu a podla toho som si kupila svoj kocik. Teraz ked mam prejst na PT tak sa nad tym dost zamyslam. 😅

kloranebb
22. feb 2011

Ked si pozeram ten vibe tak pridavne sedadlo v rezime toddler/toddler presahuje rucku kocika. Nevadi to pri kocikovani? Nemusite kocikovat s rukami vystretymi v laktoch? 😕

petruska86
22. feb 2011

@kloranebb ahojky 🙂 ja mam sice vs. sport, ale co sa tyka tych visiacich noziciek, tiez som sa toho spociatku obavala, ale uplne v pohode...dcere to pri spanku vobec nevadilo (a povedzme si, v ktorom kociku bu nohy neviseli 2-2,5 rocnemu deculu)....no a teraz vozim maleho, ma za tyzden 16mes., no a ked spi, sedadlo je v novorodeneckej polohe, tak mu trcia iba topanky, inak pekne cely lezi...
no a k tomu doublekitu, ked je dole, tak mne to vobec neprekaza, nekopem do neho a ani nemusim chodit s vystretymi rukami (iba dole kopcom)....prekaza mi iba vtedy, ked je to operadlo na dk "vyklopene", napolohovane, vtedy musim chodit s vystretymi rukami, co nie je velmi pohodlne.....toz tak 🙂

kloranebb
22. feb 2011

Dakujem petruska za odpovede. K tym nozickam visiacim ti poviem ze moj Mutsy ma polohovatelnu opierku noh a syn ma 19 mesiacov a nohy mu este stale nevisia. Ale ked bude mat 2,5 tak to je jasne ze vtedy mu uz isto budu. Mna to skor trapilo pri mensom dietatku ale uz to necham tak.

Mate niektora novy vibe 2? Co nan hovorite?

Viete poradit nejaku overenu zahranicnu stranku kde by sa dal kupit PT za dobru cenu? Kolko vas vysli colne poplatky pri dovoze?

kloranebb
22. feb 2011

Mamicky majitelky PT velmi by mi pomohol vas osobny nazor, ci vobec je v mojom pripade nutny surodenecky kocik, ked sa mi narodi druhy syn na zaciatku 6. mesiaca (v juny) a ten prvy bude mat 23 mesiacov? Zatial mi vela peso neprejde, doma je ciperny ale vonku sa mu nechce behat dlho. Bude leto ked uz bude mat surodenca a tak som rozmyslala ze keby ho posadim na nejake odrazadlo ze tam by sa rad povozil. Na take bezne prechadzky vonku by to slo ale to ma trapi ked pojdem do mesta busom ako to zvladnem, preto vaham nad PT. Ale tazko povedat co bude v buducnosti, mozno aj zacne chodit. Neviem sa rozhodnut, ci ten kocik budem potrebovat alebo nie. Mam aj dobry nosic Beco butterfly, s tym by som si tiez mozno vedela pomoct. Kocik PT ak by som ho kupila, tak ratam ze len dovtedy vyuzijem jeho surodenecke vlastnosti kym bude mat starsi syn 2,5. Potom uz hadam chodit bude ako nic. A kupovat taky drahy kocik na take kratke obdobie mi pride trochu rozmarne. Do mojho som investovala 25000 a da sa predat za 10000 to je riadna strata. PT stoji tiez kopec penazi a ja chcem ten najdrahsi vibe a rovno 2 kedze ma odstranene vady. To znamena ze ani v bazosi ho nenachadzam kedze je novy. Vibe chcem preto, ze je najsirsi. Moj syn je trosku pucko, aj ked sa narodil tak bol, preto ani nad ostatnymi nerozmyslam. Co vy na to.

petruska86
22. feb 2011

@kloranebb no ja som prvych par mesiacov skusala fungovat s monokocikom a manducou ...ale katastrofa...vsetko nam neskutocne dlho trvalo - cesta k dr. trva normalne 17min pesi, sme sli 1hod!,, cestou spat-domov som pravidelne chodila ovesana dietatom plus nakup, takze dobry fyzicky zaberak 🙂..... a to mam medzi detmi rozdiel 2roky a 3mes...
Tiez ide o to, ci chodis kazdy den do obchodu, ako ho mas daleko, ako ku dr., ci vyuzivas mhd alebo mas auto, kedy planujete dat starsieho do skolky,na ake dlhe prechadzky zvyknes chodit a tak ...
Lebo ja chodim na nakupy dennodene da sa povedat, vonku chodime na take 3-4 hodky (2hodky su u nas minimum)-takze nemozem ocakavat, ze 2,5rocne dieta mi vydrzi vkuse tolko chodit; muz chodi domov az neskoro poobede alebo vecer, zvykne byt aj mimo mesta na sluzobkach- takze chod domacnosti je viacmenej na mne- som odkazana, lepsie povedane zvyknuta len na pesi bus 🙂 alebo mhd....no a intenzivne som kocik vyuzivala tristvrte roka, teraz uz len prilezitostne pouzivam aj dk....teraz ho vyuzivam uz ako monokocik....

kloranebb
22. feb 2011

To su zaujimave postrehy. No moj muz chodi tiez domov neskoro v noci takze by bolo fajn byt samostatnou. Ked treba tak mi auto pozicia ale vacsinou chodim peso alebo mhd. Nakupy robime take tyzdnove v tescu takze cez tyzden len do blizkeho komousackeho obchodika keby daco vypadlo. Ale chodim si na domace mlieko, v lete na trznicu.. Maleho do skolky nechcem dat, svokra je velky zastanca toho aby bolo dieta doma a tak pokial by sa nenudil tak by som s nim bola doma. My chceme mat 4 deti, druhe je na ceste takze chcem byt s nimi doma dokedy sa bude dat. Ale mozno mi dojde dych a budem rada ked bude dieta aj v skolke. No to ma musia presvedcit okolnosti v ktorych budem a ktore neviem dopredu predpovedat. Takze asi budem rada ked ho budem mat co?

A povedz ako sa ti ide do autobusu s dvoma detmi v kociku? Neodpadavaju ti "hrdinovia" co ti pomahaju s kocikom ze co to mas za opachu?

zuzi26
22. feb 2011

kloranebb skus pozriet bambani.at vo viedni, posielaju aj na slovensko, da sa tam ist aj osobne pozriet..su velmi mili! Ja mam sport, tak neporadim..my mame rozdiel 21 mesiacov a vyuzivam ho kazdy den. Njprv chvilu starsia beha sama a ked ideme dalej, alebo do obchodu, do busu tak poslusne sedi a je tam velmi spokojna 🙂 ja tiez nesoferujem, tak je to pre mna nutne presuvatko, teraz su super v BA tie nizke nove autobusy, tak sa bez pomoci dostanem hocikam 🙂 Podla mna je Vibe vyuzijes aj ako dobry monoocik, aj na zimu potom, lebo ma velke kolesa, tak sa podla mna toho neboj. Aj keby sa ti zisiel ako surodenecky iba na dovolenku a jesen, potom ho pekne vyuzijes ako monokocik. Alebo ho dobre predas a kupis novy 🙂 Ja ako petruska mam muzika cele dni v praci, takze deti aj domacnost su na mne - to je asi tak v kazdej rodine pocas pracovnych dni 🙂 dnes sme boli na nakupe, neuveritelne, co vsetko zvladol kosik pod kocikom uniest 😅 a starsia bola pekne priputana, nebehala medzi regalmi, to by som nezvladala...

gucci
22. feb 2011

ahoj holky, chci se zeptat, maj kočárky P&T madlo?

zuzi26
22. feb 2011

co sa tyka busu, ja si vzdy pockam na ten novy..chodi ich u nas uz dost a iba nadvihnem koliesko a sup som dnu aj bez pomoci..to je velka pomoc🙂

zuzi26
22. feb 2011

gucci moj sport ma madlo

zuzi26
22. feb 2011

kloranebb a ked chces 4 deti, tak ho este dost vuzijes 😉 my sme este tiez neskoncili, tak sa zide 😀

kloranebb
22. feb 2011

zuzi 26 na tom webe maju vibe + DK za 800 euro. To sa mi nezda nejaka dobra cena... Za tolko kupim aj v SR 😢

arrett
22. feb 2011

@kloranebb Skus pozrieť na e-bay. My sme kupovali tam. Kociar, kit a taska za nejakých 600€. Prišlo to za 2 týždne.

kloranebb
22. feb 2011

Baby neviete mi povedat ked budem mat novorodenca a starsieho s DK hore, ci mi bude stacit na zakrytie pred dazdom plastenka pre 1 dieta alebo potrebujem tu pre 2? Lebo vyzera to ze ta pre 2 je len v pripade ak je DK dole...

sophie1981
22. feb 2011

@kloranebb teoreticky staci len single.........ale ked bude prudky lejak, a v dazdi sa budes nachadzat dlhsie, tak je lespie, ked mas schovany cely kocik...aj boky.....lebo ak bude prsat bokom, tie "bocnice" ti navlhnu raz dva.....s double mas plastenku natiahnutu aj po bokoch.....ale s dvoma detmi asi nebudes praktizovat prechadzky v dazdi.... 😅 ...takze asi single je ok.... 😉

sophie1981
22. feb 2011

@kloranebb ak mate v meste bezbarierove busy, tak "hrdinov" ani netreba..... 😉 ....si vystacis sama....a vsetci len cumia..... 😀 😀 😀

kloranebb
22. feb 2011

dakujem sophie. Otazku plastenky uz mam vyriesenu. Akurat ma prekvapilo ze by mi mal kocik navlhnut lebo som bola v tom ze je z nepremokavej latky.

kloranebb
22. feb 2011

Mame aj nemame. Chodia aj nizkopodlazne aj stare srotky takze preto ma to zaujimalo. Lebo ked to poratam aj s nakladom tak taky kocik ma spolu aj vyse 30 kilo.

romcatko
22. feb 2011

koukám, že řešíte budy a Phila. já bud počkám na ten nízký nebo prsotě tu starší co sedí nahoře vysadím, vyndám a sundám/ nandám s někým kočár a ona musí po svém. fakt se 2 dětma je to asi hodně těžké.

kloranebb
22. feb 2011

A to ich chcem 4 romcatko 😎 Deti su velkym pozehnanim slovami biblie 🙂

kloranebb
22. feb 2011

Obnovujem nezodpovedanu otazku: Mate niektora Vibe 2? Co na to hovorite? Ma aj nejake chyby? 😀

lejlocka
23. feb 2011

@kloranebb no ak planujete 4 deti tak ho vyuzijes urcite... teda ak nepotrebujes kupovat novy kociar kazdy rok. 🙂) a za seba musim povedat, ze starsi ma teraz skoro 2 roky, mladsi pol roka ale stale si myslim, ze to bola super investicia. ono by to asi bolo v pohode, ak by si chodila s deckami len na vychadzky, to by si zvladla asi aj s monokocikom. ale pokial mas s nimi absolvovat aj ine vybavovacky a nakupy tak kludne vyuzijes aj do 3 rokov si myslim. Vibe 2 neviem ci tu niekto ma, viem ze explorera uz maju... moj starsi je teda obrik, je vacsi aj ako niektore trojrocne deti, ma uz 15 kg aj viac a mam dash a sedi tam v pohode aj v kombineze teraz v zime.... takze tak.

tinika
23. feb 2011

ahojte, chcem sa opytat, ktore mate dvojročny rozdiel medzi detmi, ako to starsie zvlada prechadzky? potrebujem este riesit surodenecky kočik? lebo ja chodim na dlhe prechadzky a neviem, či maly bude vladat. Pozerala som par kočikov, pači sa mi aj Per perego gt3 ale tam asi nedam babatko male dole a phil and teds tu moznost ma ak som spravne pochopila. Je dost velka sportova čast pre 2 ročne dieta? a to male dam dole nie tam ako pridavne sedadlo - to je pre vačšie babo, ale z tej striesky som videla niečo zvesene a tam male babo lezalo, je to tak? vdaka za vsetky rady a este otazka classik alebo SP, ktory je lepsi? oba maju tu moznost dat male babo dole?

petruska86
23. feb 2011

@kloranebb ahoj...no mhd - s oboma nalozenymi detmi jedine nizkopodlazny, lebo inak je mozne, ze to ani nedvihnes ani s pomocou (ja som musela zo 2x a teda nikdy viac...)..ak nahodou nesiel nizkopodlazny a starsia mi nespala, tak som ju vybrala z kocika, nalozila do autobusu najprv ju, a potom som sama nalozila kocik do autobusu (teda pokial tam nemam nakup alebo dole vela veci 🙂, ale inak ho aj s pridavnym a synom viem nalozit aj sama)....takze ak mas moznost tak jednoznacne nizkopodlazne a nemusis riesit ani pomoc okoloiducich (teda ked sofer nezastane jak debil s prepacenim 😅 ), lebo do nizkopodl. nastupujes s oboma nalozenymi detmi ako ked vychadzas na obrubnik, no a vystupujes opacne - najprv ty a kocik "tahas" za sebou, najprv zadne kolesa, a potom predne, no a vtedy ti fakt netreba pomoc...len je to aj o zvyku na trojkolku, to ze ti chvilu vaha stoji len na jednom kolese - ale fakt ide o zvyk 🙂 takze tak...

a pokial ti starsi nepojde najblizsi 1rok, rok a pol do skolky, tak by som nad takymto kocikom vazne pouvazovala - budes moct chodit s detmi aj na celodenne vyletiky bez toho, aby si riesila co a ako, proste nalozis vsetko potrebne do kocika, dieti nevladzu?nalozis aj ich a ides 😀
aj moja ide az teraz buduci tyzden do skolky, a to uz ma 3roky a 7mes. 🙂 hihi a ked planujete 4 deti, a naozaj sa vam to aj podari, tak vyuzijes urcite 🙂

petruska86
23. feb 2011

@tinika ahoj 🙂
- dvojrocny rozdiel - ano ja som vyuzivala cez tristvrte roka kazdy den to druhe sedadlo, a tiez chodievame na dlhe prechadzky, takze minimalne cestou domov sa strasia viezla, lebo uz nevladala
- peg perego - myslim, ze to je robene len na sposob 2 sportovych sedadiel (v sede odvezies dve deti), tusim sa tam to pridavne sedadlo neda dat hore nad hl. sedadlo v lahu - to podstatny rozdiel medzi p&t
- ano, z mojej skusenosti su aj hlavne aj pridavne sedadlo dostatocne siroke...tiez som sa toho obavala, ked som si precitala rozmery, ci to nie je malo, ale uplne v pohode (este tuto zimu som vozila dceru 101cm a 17kg aj hore aj dole v overale a vo fusaku (kaiser, cize dost hruby) a nestazovala sa na malo miesta)
- no a tie dalsie otazky trochu nechapem...tak pridavam foto hadam pomoze 🙂

petruska86
23. feb 2011
gucci
23. feb 2011

@tinika vidím, že máme skoro stejně staré děti a skoro stejně znovu těhu 😉 , já mám ted Teutonku, jsem strašně moc spokojená a myslím, že to asi obrečím, až jí budem prodávat, ale neumím si představit fungovat bez sourozeneckého kočáru s dvouletým dítětem. Chodím skoro všude pěšky, i když mám k dispozici svoje auto, do centra to mám 30 min, každý den chodím na menší nákupy a představa, že to absolvuju s 2letou dcerou na skejtu, to bych asi zešedivěla, gor v zimě, takže já rozhodně jdu do P&T 😉

petruska86
23. feb 2011

@tinika ked si das priblizit fotky, tak po stplcoch:
lavy stlpec:
1. hlavne sedadlo v sede
2. hl. sedadlo v novorodeneckej polohe cize v uplnom lahu (da sa dat totiz aj do mierne zvyseneho lahu)
3. pohlad zboku
4. hl. sedadlo v novorodeneckej polohe + vlozeny cocoon + vymenene madlo za "L-ka", na ktore sa nasadi pridavne sedadlo
5. kocik pre novorodenca a starsie dietko (pohlad spredu)
pravy stlpec:
1.pohlad zboku toddler+newborn
2.pohlad zo zadu, kde sojis ty, ked tlacis kocik (este sa tam pripne priesvitna folia, kvoli vetru, chladu alebo sietkovana clona proti slnku) - vidis operadlo DK a dole je cocoon
3. kocik na sposob toddler+toddler, cize obe sedadla v sede, za sebou 🙂
4. sedadla su mierne napolohavane, vyklopene
5. pohlad na DK, ked je napolohovany - sklon mi pride ako ked sedi syn v autosedacke (mame 0-18kg)

tak dufam, ze pomohlo pochopit ako to funguje 🙂 este dodavam, ze ja mam vs. Sport

dagmarkaaa
23. feb 2011

@petruska86 tý jo já se sice neptala ale tyhle informace mě taky zajímají, super fotoreportáž a popisy 🙂 🙂 🙂 dík 😎
já též pořád váhám jestli na 20m rozdíl je sourozenecký kočík třeba, a pokud ano tak mi z toho vychází jednině Phil and Teds, nechci žádné velké štragadlo... ale asi do něj půjdem 🙂