Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

sophie1981
10. jún 2010

no a dalsia vada na mne...ja ho pouzivam pri jednom dietati...... 😀 😀 😀 😀 😀 ...pretoze podla mna je super aj pre jedno dieta.....mam aj pridavnu sedacku.....a tu vyuzivam dodnes.....ked je von veterno, davam ju sadnut hore, je vyssie pod strieskou a dost som ho vyuzila ked mala zacala sediet, kedze je to mensie a po odzipsovani tam bola ko vo vajicku.....jej sa pacilo ze vsetko vidi...... 😅 ......

@petruska86, v Uk ako au=pair som v tomto kociku vozila 4 rocnu a 3 rocnu......a uplne v pohode...plus na rukovati navesany nakup......tym E3....takze v pohode.....

minitrouble
11. jún 2010

sophie 😀 😀 ...v poho kazdy sme iny - preto je aj tolko kocikov 😀 😀 ...ja mam prave preto 4 kociky ze ich ma na "rozne" pocasie, poveternostne podmienky a aj situacie 😎 😀 .....P&T - pouzivam v zasade len ak idem sama s oboma deckami do mesta na dlhu prechadzku.......moj milacik Quinny Speedy - je neskutocne uzasny kocik na jar-leto-jesen ...ked nefuka a neprsi - je uzasny lahulinky a lahko sa s nim vsade dostanem a dokonca aj 2 deti odvezie v pripade nudze - ale vyuzivam uz len na "kratke trasy" ....v aute mam zbaleny neustale bugaboo bee aby som nemusela vykladat a nakladat kocik kazdy den a pouzivame ho len na vylety autom ......a potom mame zatial odparkovanu Maxi Cosi Muru - podla mna tiez uzasny kocik aj ked trosku tazsi ...ale ma uuuzasnu strechu a upne super ma to "sedadlo" ...tesim sa ze ho vytiahnem na zimu 😵 😵

minitrouble
11. jún 2010

a to som este rozmyslala nad tym ze kupim "do auta" este jeden kocik aj pre starsiu slecnu ...lebo ked ideme dakam autom tak zvykne vyhadzovat tu mladsiu z kocika a musim potom chodit jak klokan s nosicom Ergom a v nom chuda mladsia musi spinkat 😝 😀

amabilis
11. jún 2010

@petruska86 Tady je hezky prehled rozmeru atd., co se tyce vsech dostupnych typu. Je to sice v Polstine, ale ja Polsky taky neumim a pochopila jsem to 🙂

http://www.bobowozki.com.pl/pt_porownanie.pdf

sophie1981
11. jún 2010

minitrouble..... 😀 ......ja zasa na tolke kociky niesom..9by som ich ani nemala kde skladovat, ved to jednu izbu len na kociky treba vyhradit)....mam len dva, a to P&T...a klasiku buginu na rychly presun......ale vacsinou sme von s peckom, kedze sme terenny a u nas je trasa skor luka, les, kamene a lesne cesty ako asfaltka..... 😕 .....ved aj preto mame v dennicku zapisanych uz asi 5 defektov a uvolneny ventil..... 😀 .......kazdy podla seba ako pises.... 😉

amabilis
11. jún 2010

Ja teda PT budu používat zezačátku je na jedno dítě (až do toho listopadu) a pak tam teprv přibude novorozenec. Říkám si, že se s ním aspoň naučím manipulovat - je mnohem lehčí než můj dosavadní teréňák a taky nejsem zvyklá na tříkolku. jo a co tak různě po praze odchytávám matky s PT a ptám se jich na zkušenosti, tak většina z nich lituje, že si ho nepořídili na první dítě. Mít doma padesát kočárů netoužím, už takhle to bude čtvrtý, ale první koupený nový. Hluboký jsem kupovala z druhé ruky a golfky a sporťák dostala. PT je momentálně životní nutnost a koupíme nový - není v tom takový cenový rozdíl a vzhledem k zátěži my přijde fakt lepší pořídit za 12 tisíc nový, než za 9500 použitý 😝 Mít tisíc kočárků my přijde jako plýtvání penězi, ale pokud na to je a i prostor, proč ne, ale na druhou stranu uznávám, že mít víc druhů se hodí (hluboký, sporťák a golfky, případně několikakombinace a golfky).

tajana2112
11. jún 2010

Prajem vsetkým pekný den a mám taký dotaz kúpila som si tiež PT e3 a nemá na zadných kolieskachblatníky, tak by som chcela vediet ci sa dajú dokupiť a aj namontovať alebo nie? dakujem za rady. a fakt je to dobrý kočiarik? lebo rozdiel medzi detičkami bude tak rok aj týžden. budem rada ked mi niekto odpovie dakujem 😉

sophie1981
11. jún 2010

@amabilis, podla mojej skusenosti vyuzijes naplno aj pri jednom dietatku.... 😉

@tajana2112, vy budete mat riadny babinec doma..... 😅 ...blahozelam..... 😉 . Blatniky urcite zohnas na nete, ale skor na uk strankach, neviem ako na sk, ale najprv si zisti, ci sa ti budu dat zamontovat, kedze E3 ich nema vo vybave.....mala by si tam nad kolieskom na konstrukcii mat take 2 sroubiky......na tie sa naskrutkuje blatnik.... 😉

rainee
11. jún 2010

minitrouble dnes sa tam chystam. ano chcem ho zatial len pre jedno dieta a preto ze je velmi dobre skladny /na vysku/ lebo ja 99% kocikov nedam do kufra naseho miniauta tak mam moc obmedzeny vyber, rozmery nepustia 😖 . zhanam nieco priestranne s dobrymi kolesami do terenu - este som nasla red castle ten je tiez dobre skladny. jasne ze by som za normalnych okolnosti kupila asi nieco ine /jane, casualplay a pod./ ale nemam na vyber....
este sa chcem spytat ake su rozdiely medzi jednotlivymi typmi lebo mne to pride az na farbu obdobne.

sophie1981
11. jún 2010

rainee...ono v celku classic, E3, SP a Dash su velmi podobne. s mensimi rozdielmi.....par cm vo velkosti sedadiel, myslim ze aj vo vahe....ale niesom si ista...classic je asi z prvych verzii....je to ten zaklad, jedna farba, cervena....sport ma uz nastavitelnu rukovat a ine verzie farieb....dash ma ine vystlanie sedadiel, plastovu cast na nohy a brzdu na rukovati, co bol dost casty reklamovany problem, ale myslim, ze teraz to uz je ok......mne sa osobne paci na dash to, ze polohovanie sedadla je ovela jednoduchsie ako na classic, sp, kde sa ta zadna cast sklada...ked ti babo sedi v kociku, chce to troska praxe kym prides na to ako to poskladat "za jazdy".....vibe je uz o niecom inom....spolocne su uz asi len tri kolieska a ten surodenecky system.

co sa tyka skladnosti, vrelo odporucam....sestra ma citroen C1 a kocik sa do kufra zmesti uplne v pohode...samozrejme, ze po odobrati koliesok....to sa mojcestovny kufor tam nezmestil....

rainee
11. jún 2010

sophie diky za vysvetlenie 😅 no ja ho musim akoze otocit vodorovne, takze mne nevadi dlzka kociara ani razvor kolies ale ja ho potrebujem "splasnut" na vysku lebo mame hrozne plytky kufor, veru som z tych kocikov fakt uz hotova. mame teraz taky co sa tam zmesti ale teda do terenu vobec nie je 😠 tak hladam nieco ine.

minitrouble
11. jún 2010

rainee a quinny speedy si nekusala? 😕 ten je podla mna ovela skladnejsia ako P&T ...a je ovela lepsi do terenu a ovela priestrannejsi ...tolko moj skromny nazor 😉 🙂

dejnas
11. jún 2010

ahojte,
uvažujem nad kúpou PT SP... kočík som nemala možnosť zatiaľ vyskúšať v reále, tak sa chcem spýtať, ako je to s polohovaním kočíka? môžu spať naraz obe detičky alebo len jedno z nich môže byť v ležacej polohe? a čo tá vložná taška cocoon? malý ma 2,5 mesiaca, postrehla som, že ste písali, že v lete je tam dieťatku veľmi teplo.... oplatí sa kúpiť ju, keď mám v pláne používať ju tak cca do začiatku októbra, potom už bude mať malý 6 mesiacov?
ešte sa chcem spýtať, či ste ho niekto neobjednávali na stránke predeti.sk?

papulka111
12. jún 2010

ahojte, my máme tiež phila, dash- je úžasný. používame ho hlavne keď ideme do terénu alebo niekam spolu s neterkou rovnako starou ako naša malá, alebo na výlety. Ale v meste je tiež super. Kočík sme kupovali ako druhý, náš prvý je concord fusion -ten je tiež úžasný.
dejnas - u dash sa dá polohovať aj druhé dieťa ale iba málinko. U SP neviem, u vibe sa to tuším tiež dá.
minitrouble -quinny speedy mi príde hrozne ovorený, ale do terénu môže byť super

sophie1981
12. jún 2010

dejnas...ja mam sp, tiez velka spokojnost......na tvojom mieste by som tu tasku uz nekupovala....sice nasa mala sa narodila ako 2,5 kilova, pouzivali sme ju 4 mesiace, zmestila by sa v pohode aj ako 7 mesacna, ale kedze bolo leto, nevyuzili sme a potom ked dosla zima uz chcela sediet.....zadne sedadlo sa da polohovat zipsom, ale nieje to nejako extra vela....obdobne ako na dash, a vibe....ale nam sa v pohode vyspali 2 deti v kociku, to mal synovec pol roka a Katka rok.....v polo lahu, ale dalo sa....v pripade ked musis sa to da......inac aj tak zvacsa uz spime doma...von behame..... 😉

krista
12. jún 2010

Ahojky holky 🙂

@petapi ano nakonec jsem tu vložnou tašku nekupovala, já jsem malýho dávala do fusaku, ona už byla zima když nám kočík přišel, málo jsem ho oblíkala a bylo to parádní 🙂 že ani neležel přímo na těch pásech 😅 jinak teď když je teplo tak mám ušitou vložku, aby taky nebyl přímo na tom, je to spíš kvůli pocení 🙂

@petruska86 jaký rozměry by tě zajímaly? Někde jsem četla že Phil je konstruován do 6ti let věku, do 25kg zátěže na tu hlavní sedačku 😉 a je fakt že ta opěrka je hooodně vysoká 🙂

sophie1981
12. jún 2010

som sa inspirovala home made slnecnou clonou a zostrojila som toto na nas SP.... 😀 ......

petapi
12. jún 2010

krista, tak vibe má vložku, takže terinka leží na tom a na froté ručníku, ať se tolik nepotí, i když teď se ven nedá takj ak tak 😒

teda sophie, tak to klobouk dolů, jsi fakt šikovná, to vypadá naprosto luxusně 😉

rainee
12. jún 2010

takze uz som ho bola omrknut na Kosickej. vyzera super, do uvahy prichadza pre nas SP, len ma trosku zarazilo to polohovanie opierky ze to drzi len na prackach. a latka mi pride dost tenka, mohlo to byt troska zateplene aspon na bokoch.

krista
12. jún 2010

Holky my jsme teď byli na dovče a musím se smát, všichni jsou fascinovaní když nás vidí s kočárkem, to je vždycky: " 😲 😲 😲 oni tam maji dvě děti 😲" a čučí 😀 teď jsme byli v ZOO, půlku cesty jsem to měla pro oba dva na sezení a půlku byl Luky dolehu a Kristý nad nim a potkávali jsme právě stejný lidi, tak se pořád otáčeli 😀

@petapi v tomhle počasí se tomu pocení asi nezamezí 😖 spíš mi šlo právě o fleky, tenhle materiál tak blbě schne, že tam potom zůstane taková mapa a to se mi vůbec nelíbí 🙄

petapi
12. jún 2010

jj, tak tohle slyším dnes a denně, případně je to vidět z výrazu tváře, já už na větu "ježiš, tam je ještě jedno" jsem skoro alergická, ale nejvíc mě zastavujou ženský kolem 50 a ty mi říkají, že to je skvělá věc, že ony měly taky děti brzo po sobě a že se nikam nedalo jít, prtž to starší dítko nic neušlo a že škoda, že to za nich nebylo apod.

minitrouble
12. jún 2010

@dejnas ....rozhodne by som pozrela ceske stranky ....predeti ma dost vysoke ceny 😎 ...do leziacej polohy das len 1 dieta - druhe sedi - rozhodne by som ti odporucila si ho ist pozriet do predajne predeti a potom si ho objednat z dakej ceskej stranky 😉 🙂

minitrouble
12. jún 2010

@petapi - presne ...take zeny od 50 vyssie ma zastavuju ze aka uzasna vec a take zeny do 40 ma zastavuju ze jezisi tam je este jedno dieta 😎 😀 😀

dejnas
12. jún 2010

ďakujem za odpovede 😉

@minitrouble ja som ho našla na tej stráneke za 378 eur - čo sa mi zdá byť dobrá cena... v ČR sa dá zohnať ešte lacnejšie? 😕 poraď nejakú stránku, pls 🙂
kočky, ktoré ste kupovali PT cez net - ako dlho cca trvalo, kým vám ho dodali ? ja ho totiž potrebujem už fakt dosť súrne (už včera bolo neskoro 😝 )... ale nie je asi nikde skladom, všade len na objednávku, tak mám obavy, že to bude trvať 2 masiace 🙄

minitrouble
13. jún 2010

@dejnas dejnas - to uz mas aj s pridavnym sedatkom? alebo bez neho? ...teda uz som pozerala na tej stranke a celkovo ta najlacnejsie vyjde kombinacia Grafiti a ta tam stoji celkovo 480euro ....podla mna v cechach sa da kupit aj za 400euro cca - je to celkom aj dost rozdiel
mna sa vsak nepytaj kde, keby si citala stranky dozadu tak by si zistila ze som sa okaslala a kupila som to prave v predeti a potom tu baby davali linky z ciech kde to kupili v priemere o 150euro lacnejsie ten kocik co mam ja ...takze poradim ti precitat stranky dozadu a pohladat tie linky 😉 🙂 ...ja to robit nebudem lebo nechcemi vidiet kolko som na tom prerobila 😝 ...predeti je hnusne predraceny obchod ale kupovala som to tak ze som ho potrebovala co najskor a chcela som si to oskusat a porovnat ...takze som nerozmyslala ze co je kde lacnejsie ale co je kde dostupne 😉

minitrouble
13. jún 2010

@dejnas - v predeti na predajni si ho mozes vydzvihnut okamzite - maju ich tam vystavene aj v roznych farbach
ak chces inu farbu ako maju tak si pockas asi 2 mesiace - kocik je z australie a dodacia doba je tam tym padom omnoho dlhsia 😉

minitrouble
13. jún 2010

my sme chceli cely cierny ten kocik ale nam povedali ze by sme cakali 2 mesiace - tak som na nich kukala ze ci im sibe alebo co ze sak ja to potrebujem hned maximalne som ochotna cakat 1-2 tyzdne ... 😝

dejnas
13. jún 2010

@minitrouble veľké dík 🙂 ja ho tiež potrebuejm okamžite, lebo už vyše 2 mesiacov čakám na buggypod (najskôr som objednávala v SR, potom aj v ČR, zdá sa, že všetci majú na háku, či mi ho dodajú 😠 😠 ) ... kašlem už na to, zrušila som objednávky a idem kúpiť tento kočík.... tento týždeň zájdem do NR (tam to mám najbližšie), dúfam, že ho budú mať a hneď ho kúpim 😉

petapi
13. jún 2010

no já jsem teda čekala celkem dlouho a nakonec mám stejně jinou barvu, prtž na tu svou vybranou bych čekala další měsíc a ještě ke všemu mi ho posílali na 2x, pláštěnka přišla za další 2 měsíce 🙄 😒

minitrouble
13. jún 2010

@dejnas - normalne si zavolaj na tu predajnu konkretnu kam chces ist a spytaj sa ich - my sme tam uz 2 kociky od nich kupovali ze sme si tam zavolali ze co maju ake farby a ake druhy a ze ci mozeme prist ze nech nam to do druheho dna podrzia a isli sme 😉 ...nech nejdes zbytocne 😉