Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

garzonka
6. nov 2012

@jankalac s tymi poruhmi: mne sa zdali tiez kratke istu dobu....ja by som odporucala normalne vymenit za dlhsie, nic nenapajat: odmontujes to z konstrukcie, kupis klasicky cierny popruh (cena za meter cca 10kc = 0,30 €), tie klipy a spony len odparas a prisijes/zasunies podla originalu na tie nove... 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb...

jankalac
6. nov 2012

@garzonka dakujem pekne za radu, preluskala som cely album, je super, este som neskusala rozrabat kocik 😀 ale koli tym popruhom sa do toho asi pustim 😉 neviem ci som len ja divna, ze sa mi zdaju kratke, a ostatni su spokojni... kazdopadne dakujem este raz 😉

garzonka
6. nov 2012

@jankalac myslim ze viacere pisali ze nie su dostatocne dlhe, istu dobu sa mi tiez tazko zapinali, zvlast v zime, ked maly spal poleziacky naobliekany..ale ja som to vyriesila tak, ze som maleho nezapla klasicky cez ramena, ale len okolo bokov 🙂
..do albumu budem davat este nejake fotky, az bude cas 😉

veronikaka
6. nov 2012

@lidkax Jakou si nakonec vybrala barvičku? Já už mám EXPLORER taky doma - teda u babičky - začnem používat až se malá narodí. Doufám, že nás potom nepřekvapí výtah 😀

lidkax
8. nov 2012

@veronikaka zeleno černou🙂no my už jezdíme a je to paráda je tak lehoučkej oproti janéčku až to není možný🙂)jediný co musím vychytat tak dávání malinkýho do trouby když je DK nasazená v tom jsem tele ale kolikrtá to rposět jinak nejde než sundávat dk to je na dlouho 😀

veronikaka
8. nov 2012

@lidkax A ty vložnou tašku nemáš? Třeba by si koupila levně použitou, ale je docela malá ...

lidkax
8. nov 2012

mám vložnou od emitexu ale jstačéí tma ted bohatě jen fusak a už tak mám problém ho tam nacpat asi to chce praxi🙂

amabilis
8. nov 2012

Holky, hlavně pokud byste teď dávaly vložnou tašku, tak hlavně bez fusaku, protože jinak by se vám tam to dítě upeklo 😀

amabilis
8. nov 2012

Prosím vás, v čem se liší Dot a Navigator? Já to nějak na první pohled nevidím. Kromě toho, že dot je užší (evidentně díky konstrukci, takže sedátko nejspíš zůstává zachováno ve stejné šíři)?

veronikaka
8. nov 2012

@amabilis Navigator je podle mě lepší - měl by se lišit tím, že se dá dokoupit vanička, tak hluboká korbička, která se dá v různých směrech a pak, že střechu můžeš směrovat podle sluníčka, ale hlavně kočárek bude větší ...

lidkax
9. nov 2012

jen podle toho sedátka face to face co jsem koukala jinak jsou stejný aspon ta mi to vychází i z návodu co k dotu mám protože tam je to stejný vše pro oba....a taky barva ...dot má barevný jen sedátko ale navigátor je barevný celý,....velikostně jsou na tom stejně sedátka jsou stejný jak u exploreru jen je odlehčená kontrukce nebo co

veronikaka
12. nov 2012

@lidkax Já jsem pročítala diskuze na britských stránkách a tam všechny maminky šly do navigatoru místo do dotu z důvodu velikosti, možná vzdálenosti sedaček.

lidkax
13. nov 2012

to se mi nezdá koukala jsem na video a jsou stejně velké i v návodu tam jsou rozměry stejné..akorát teda navigátor má stříšku jako vibe ,dás e překlopit což dot nemá

amabilis
14. nov 2012

@veronikaka Na Dot jde taky korbička.

@lidkax Na těch českých stránkách to mají špatně. Rozměrově se liší a i váhou.

Z anglických stránek:
navigator (váha 12.5kg):
Width: 59cm
Folded (wheels on):
76 x 59 x 30cm
30 x 23 x 11.8"

dot (váha 12kg):
Width: 59cm
Folded (wheels off)
76.2 x 50.8 x 22.8cm
30 x 20 x 9"

Folded (wheels on)
76 x 59 x 26cm
30 x 23 x 10"

Váha samozřejmě bez DK. Jinak vidím skutečně rozdíl i v tom překlápění stříšky.

praverita
14. nov 2012

@amabilis ahojte. tiez zvazujem phil and teds. rozdiel medzi dot a navigator je hlavne v tom, ze dot ma mensie kolieska, je teda nizsi a aj dieta v pridavnom sedatku je nizsie pri zemi. inak je sedatko uplne rovnako siroke, vysoke, skratka rozmery konstrukcie su u obidvoch tie iste. mne sa ale oproti exploreru nepaci polohovanie do lahu hlavneho sedatka. explorer sa dal polohovat jednou rukou, kdezto dot aj navigator maju tie bocne pracky. a keby mi tam sedelo/lezalo dieta, tak to pojde tazsie. ale mozno je to len sila zvyku.

praverita
14. nov 2012

na tomto linku na zaciatku chlapik aj porovnava dot a navigator. ked ich ma vedla seba, je vidiet rozdiel vo vyske a popisuje, ze pre vyssich rodicov by mohol byt dot prilis nizky.

https://www.youtube.com/watch?v=amBZ7KzvMLg
amabilis
15. nov 2012

@praverita Já mám SPort a máme tu dost vysoké nájezdy na chodníky, takže DOT si tu asi nedovedu ani představit. Má teda vůbec nafukovací kola?

praverita
15. nov 2012

kolieska dot su nafukovacie, ako pri vsetkych PaT, len kedze maju mensi priemer, cely kocik sedi viac pri zemi. PT to nazvali, ze je "kompaktnejsi". ja mam teraz BJ city elite s vacsimi kolieskami a ked som porovnavala manevrovanie BJ a PT explorer zda sa mi, ze vacsie kolieska=lahsie manevrovanie. dot sa mi pacil, lebo som na prvy pohlad naozaj mala pocit, ze musi byt mensi, skladnejsi, lahsi...ale uz nie som celkom presvedcena...

amabilis
15. nov 2012

@praverita Tak jsem zhlédla video. Menší průměr hlavně znamená, že se musí dokupovat speciální pláště a duše, v čemž bych viděla největší problém. Já prostě zajdu do servisu a je to 🙂

praverita
15. nov 2012

@amabilis tak to mas urcite pravdu. ja zatial nemam skusenosti s nafukovacimi kolesami. BJ ma plnene penou, takze bez starosti. preco si si vybrala sport?

gucci
16. nov 2012

Ahoj holky,
máme Phil&Teds Explorer. Nevíte kde najdu váhové limity? Do kolika kg se může sedět na DK apod.
Díky moc

praverita
16. nov 2012

@gucci vacsinou to predajcovia pisu v popise produktu. ja som namatkovo nasla toto:
www.babytrend.sk/kategoria/kociky/sportove-koci...
nosnosť hlavného sedadla: 25kg
nosnosť double kitu: 15kg

oficialna stranka PaT(http://philandteds.com/au/Products/Push/Explore...) uvadza:
main seat
20kg / 44lbs
double kit:
front load - 20kg / 44lbs
rear load - 15kg / 33lbs

amabilis
16. nov 2012

@praverita Protože měl nejvyšší přídatné sedátko. Ale před dvěma lety to bylo jednoduché. Na trhu byl Classic, Dash, Sport a Vibe. Takže jsem nakonec volila mezi Sportem a Vibem a rozhodla to délka DK plus teda robustnost (Sport je uzší) a taky cena. Vibe mi přišel nepřiměřeně drahý, prostě taková "disajnovka" .

praverita
16. nov 2012

@amabilis stale rozmyslam, ci nakoniec takyto kocik vyuzijem, lebo cena pri nich nie je zrovna mala. ale ked sa nam druhe bejby narodi, maly bude mat 1,5roka, pred sebou budeme mat jar-leto-jesen...neviem si predstavit, ze by sme sedeli doma. a jeden a pol rocne dieta toho vela nenacupka. aj ked mamicky dost chvalia aj skejtiky...

gucci
16. nov 2012

@praverita jj přesně takhle jsem si to pamatovala, že to je, díky moc 😉

veronikaka
17. nov 2012

@praverita Já jsem čekala do poslední minuty jak se mi malá vyvrbí - bude chtít sedět nebo raději chodit a to jsou jí 2 roky, takže bych na to nechvátala - kočárek seženeš rychle jak novej tak použitej, ale myslím si, že 18 měsíční děťátko je ještě malý na chození a odnesla by si to sama, že malýho budeš poponášet. Vyčkej a uvidíš.

praverita
17. nov 2012

@veronikaka presne si trafila do cierneho. myslim, ze uvidime, ako to vsetko pojde a ci sa nas synator este bude ochotny vozit 😕 v kazdom pripade, ak budem chciet ist niekde s obidvoma, najlahsie bude ich nalozit, priputat a vystartovat 😎
drzim palce k princeznicke, uz sa ti to blizi 😉

cervena_vila
17. nov 2012

@praverita Já měla nejdřív jen kočár a skate, ale když se mi jednou procházka protáhla, malá spala v kočárku a velká usínala na "skejtu", rychle jsem to přehodnotila a přes nejbližší inzerát pořídila P&T. Jezdila jsem s ním v létě a na podzim, teď už se mi větší víc rozchodila, takže mívám malou v šátku a větší chodí, taky nejsme tolik venku, jak je pořád mlha a tma. Ale i tak se mi to vyplatilo a těším se, až bude malá moct sedět, že je budu vozit obě za sebou.

praverita
17. nov 2012

@lidkax
@veronikaka
dievcata, budem zvedava na vase cerstve skusenosti s Dot-om a Explorer-om. su to moji favoriti, ked sa neskor budem rozhodovat. takze ocenim klady aj chybicky krasy 😵

veronikaka
17. nov 2012

@praverita Zatím je u babičky připravenej a jezdíme starým kočárkem. Jak už jsem psala, mám trochu obavy, jak bude malá reagovat na tu sedačku bez madla a bude muset být připoutaná. Blíží, blíží, termín mám 27.11., ale tentokrát si asi počkám 😎 .