Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

maria613
9. jún 2013

@hemetre ahoj viem ze to je uz mesiac stare ale pisala si ze si videla v tescu obaby kocik za 150 eiro ja len ze v akom tescu? Dakujem

hemetre
9. jún 2013

@maria613 ahoj,v trnavskom Tescu, ale nebola som tam od vtedy, mam ti tam cez tyzden zbehnut?

maria613
9. jún 2013

@hemetre joj to vazne? To by sa ti chcelo? Velmi by ma to potesilo 🙂

hemetre
9. jún 2013

@maria613 kludne mozem, ale az tak stredu alebo vo stvrtok by som sla, a dam ti vediet, vtedy ked som bola bol za takuto cenu, mali tam na neho akciu 20%, tak pozriem ci tam este je alebo kolko teraz stoji.

maria613
9. jún 2013

@hemetre dakujeeeeem velmi pekne 🙂

katkabac
14. jún 2013

baby ktore mate alebo ste mali PT explorer.Nepadala vam strieska ked ste maliDK nasadeni hore.Alebo ako ste to riesili vy.

katkabac
14. jún 2013

baby ktore mate alebo ste mali PT explorer.Nepadala vam strieska ked ste maliDK nasadeni hore.Alebo ako ste to riesili vy.Davate DK tak ,ze je oprety o konstrukciu(trosku lezato) alebo ked je strieska tak sa zastavi natych klbikoch (rovnejsia poloha).

ameliejulliette
25. jún 2013

Prosím vás o Vaše zkušenosti - viděla jsem naživo i v inzerátech na Phil and Teds z druhé ruky, že nějaká část dole na kočárku se dost odírá o obrubníky a podobně - asi teda košík pod kočárkem - je to tak u všech modelů? Děkuji.

amabilis
25. jún 2013

@ameliejulliette Tohle tak dle mého nejde brát. My máme obrubníky strašně vysoké a bez nájezdů, takže já spodek košíku brousím od samého začátku, mám Sport 😖 Ale na normálních chodnících s snormálními obrubníky nebo sníženými je to úplně v pohodě 🙂

sophie1981
25. jún 2013

@ameliejulliette ja mam kosik tiez odrety, ale ako pise @amabilis pri vyske a neupravenosti obrubnikov to nieje ani mozne prejst bez odretia...ale akonahle sme v meste, kde to je uz pekne bezbarierove tak je to uplne v pohode.....

ameliejulliette
25. jún 2013

@amabilis @sophie1981 Děkuju za zkušenosti, mně je jasné, že to trochu záleží na výšce obrubníků 😉 Ale sama mám/měla jsem několik kočárků a u některých ten košík drhne častěji nebo víc, tak se ptám, protože to je jedna z věcí, které prostě neozkoušíte při koupi... (I když proč by mi to mělo vadit, odřený spodek kočáru - vypadá dost bytelně, že se neprodře skrz, je to tak? Díky ještě jednou.)

amabilis
25. jún 2013

@ameliejulliette Já tím chtěla jen říct, že odřený bude nejspíš vždycky. Je to ale hodně pevné, takže neprodře. Moje malá se v košíku je schopná i vozit a bez úhony!!!

mary939
2. júl 2013

skusala ste niektora oprat komplet potahy z kocika v pracke? mam kocik z druhej ruky a rada by som ho ocistila, len neviem, ci sa v pracke tomu nieco nestane...

amabilis
3. júl 2013

@mary939 Já na to neměla odvahu,t ak jsem taky zvědavá na odpovědi. Já strčím celý kočár do vany a umeju houbičkou namydlenou jádrovým mýdlem a osprchuju a nechám okapat. Pak to ale strašně dlouho schne.

mary939
3. júl 2013

@amabilis zistila som, ze sa to cele ani neda povyzliekat a komplet oprat. Tak to co som vyzliekla som vydrhla hubkou a zvysok len pretrela vodou, aby som to zbytocne nemocila.

amabilis
3. júl 2013

@mary939 A co máš za typ? Mně nejde sundat akorát to nad kolečkem a je fakt že jsem nezkoušela sundat košík. Jinak to ale celé sundám - po rozšroubování, mám Sport. Ale třeba u Vibe by to mělo jít normálně bez šroubování (aspoň myslím).

garzonka
3. júl 2013

@mary939 Ak mas Vibe, tak potahy das cele dole, ide to..... myslim ze len potah zo striesky nedas dole z konstrukcie (aspon ja som neprisla nato ako by to slo, takze som to cistila normalne len handrickou).
A potahy zo sedacej casti a kosika maju tvrdsie vyztuzenie, cize do pracky by som to nedavala, mohlo by sa to polamat (je to nieco ako tvrdsi karton). Staci dat potahy dole z konstrukcie a vo vani vydrhnut 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb...

mary939
3. júl 2013

@amabilis
@garzonka mam dash

amabilis
4. júl 2013

@mary939 Tak u Dashe to musíš odšroubovat. Normálně odšroubuješ i madlo a stáhneš to. Pokud máš stříšku na drátech, tak z toho vytáhneš dráty a vypereš ji taky.

mary939
4. júl 2013

to mi islo dole, ale hlavne sedadlo neslo a ani kos pod kocikom nesiel

amabilis
4. júl 2013

@mary939 To halvní sedátko právě musíš odšroubovat. U madla jsou na každé straně dva šrouby a pak jsou další šrouby dole na postranních tyčích jako pojistka na takových řemínkách. Takže odšroubuješ ty, pak to madlo a normálně to z těch trubek bez madla (madla nahoře, za které vozíš ty ten kočárek!) stáhneš dolů.

saan
8. júl 2013

Dobrý večer kočky, dopredu sa ospravedlňujem, že sa pýtam na niečo načo tu už určite odpoveď je, len je tu toľko príspevkov rozpísaých, že to všetko nestíham prečítať.Chceme kúpiť P&T Vibe 2 z druhej ruky. Zaujímalo by ma či nieje dieťatku v kočíku teplo cez leto, keď svieti slniečko, kedže je čierny. A či sa hodí na turistiku, či zvládne lúku, poprípade hrboľatú lesnú cestu. A bývam na Kysuciach hodí sa do snehu?

garzonka
8. júl 2013

@saan Ahoj, ja poviem za seba, kocik som mala a tym ze ma velke nafukovacie kolesa, tak je vhodny aj do terenu, my sme jazdili aj na lesnych cestickach, aj v snehu- zvladol v pohode par cm certsveho snehu (ale nie hlboky nevyslapany prasan - tam sa mi islo tazko, cize presiel ale slo to tazsie), na kaminekoch, na dlazobnych kockach, ...prejde naozaj asi kazdy teren. Ja som bola velmi spokojna. A co sa tyka tepla v kociku, myslim ze je dost otvoreny, moj syn sa tam vozil od narodenia, 2 letne sezony (ked mal pol roka a potom ked mal 1,5 roka...ak je velmi horuco, tak je teplo asi kazdemu dietatku, a je jedno ci je kocik cierny alebo inej farby. Akurat vzadu je taky plastenkovy priehladny kryt a ked babatko lezi, (pripevnuje sa to na striesku), moze mu cez to svietit slnko, da sa myslim kupit aj taky cierny kryt ktory zabranuje aby presvitalo slnko, nieco ako clona, ja som to vsak nemala a davala som tam malu deku, alebo plienku.
Kocik si urcite kupuj len pri osobnom odbere, aby ste si ho poriadne vyskusali, aby predne koleso nebolo nakrivo (ako to tu raz bolo pisane), aby brzda fungovala, pozri si plaste kolies, ci niesu velmi zodrate a pod. Vsetko vyskusat !! 😉

saan
8. júl 2013

Jeeej , ty si zlatá 🙂 ďakujem pekne za všetky rady...Kočík sme rozmýšľali kúpiť, len pri osobnom odbere, ale ani by ma nenapadlo skontrolovať toto všetko čo si mi poradila. Ešte raz ďakujem 😉

sophie1981
10. júl 2013

@mary939 ja som prala komplet cely kocik vo velkej priemyselnej pracke, do klasickej sa mi ta hlavna cast nezmestila...a uplne v pohode na 30tke pekne opralo a krasne vonal...zmykala som to tiez na 500 ot.

solnicka_nr
19. júl 2013

Ahojte ma niekto skúsenosti aj s promenade? Nemám moc času citat celu diskusiu a hľadať. Boli sme pozerať P&T a BJ city select a vyhrali P&T! Len sa mi najviac pozdáva asi ten promenade ktorý som nevidela naživo. Maly bude mat 2 roky a mala 2 týždne ktorý P&T by ste mi odporučili? Ďakujem za rady

katkabac
22. júl 2013

A takto som poriesila dieru v zadu-hlavne kvoli slniecku a vetru 🙂 Farba nie je oranzova ale cervena ako podlozka...A je fakt dobra ta clona.Aj ked sa opierka polohuje,clona sa da stiahnut a roztiahnut podla potreby 😀

kucierka1
23. júl 2013

Ahojte, prosim vås, kocky co mate phil&teda sport, mohli by ste mi zmerat na dk vzdialenost tych uchytiek? Mam totiz Novy e3, teda nå kociku mam napisane sport, na dk e3, len nie je polohovatelna, tak by som si dokupila dk zo sporty, len neviem, ci by pasovala....dakujem moc! 🙂

yaska135
23. júl 2013

Ahoj mi mame phil&teds sport, ale velmi nerozumiem o akych uchytkach pises? 😅

lenkaks
23. júl 2013

@katkabac tak toto je perfektný nápad! Hlavne že včera som držala clonu v ruke a nekupila ju...zbehnem tam zas dneska..dik za tip 🙂