Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

petruska86
7. mar 2011

@aurra no, spociatku som si nevedela zvyknut na to, ze nie je odpruzeny a tiez to, ze kedze je to trojkolka, tak sa s nim inak naraba 😀 a po par tyzdnoch pouzivania bolo este par veci, ktore mohli byt vymyslene trosku inak (polohovanie opierky chrbta, strieska, chybajuca strieska na dk, latkova opierka pod nohami), aby sa s nim pracovalo jednoduchsie, ale to uz poriesili novymi verziami - hlavne vs. explorer - ten keby mal odpruzenie a okrem klasickej noznej aj rucnu brzdu bol by snad dokonaly 😀
ale ja som s nim fakt spokojna, investiciu nelutujem! ten zhruba rok, co ho dennodenne pouzivam, som si nan tak zvykla, ze si ho nechavam aj ako mono kocik...
len pri tej verzii dash pozor na sposob brzdenia, musis si zvazit, ci ti bude vyhovovat, aby si potom viac nenadavala, ako si kocikovanie uzivala 😉

aurra
7. mar 2011

@petruska86 ta strieska aj mne vadi, ze nieje, ja mam teraz trojkolku, tak v tom problem nevidim.
ake je tam brzdenie?

petruska86
7. mar 2011

@aurra pokial viem, tak na dashi sa da brzdit len pomocou rucky, ktorou tlacis kocik....ale neviem presne ako to funguje, to sa musi ozvat niektora z bab co ho ma doma.....len si pamatam, ako sa tu niektora raz rozculovala, ze nevedela, co ma skor na prechadzke so synom robit - ci nahanat utekajuce dieta, alebo nahanat nezabrzdeny kocik - lebo ze to brzdenie dost trva, a ze k tomu treba obe ruky (?)..no neviem presne, len ze tam nie je klasicka nozna brzda dole, ale je to zlozitejsie...

petruska86
7. mar 2011

@aurra no. ked som dobre pochopila, tak sa brzi tak, ze rucku musis sklopit uplne dole, do najnizsej polohy....
nic moc kvalita, ale vidno to tu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZuSrSyPge6o
aurra
7. mar 2011

@petruska86 aha, tak to fakt neni moc prakticke, ale prave tento mam zatial zajednany po znamych ako pouzivany, mozno najdem aj iny, ale novy kupovat isto nebudem, no ak sa mi predsa nepodari predat moju cortinu, tak sa s nim mozem rozlucit :(

myounghee
9. mar 2011

ahojte

chcem sa spytat ci sa zmesti kocik do mensieho vytahu? dakujem 🙂 🙂

petruska86
9. mar 2011

@myounghee ahoj, zmesti sa, ale ak mate aj vnutorne dvierka, tak musia byt otvorene, inak by bol problem...

mufinka1
9. mar 2011

holky ja mam doma DASHE a je to nejlepsi P&Tcko na svete 🙂 I kdyz uz ho nemam na dlouho, starsi holcice jsou 3 a malemu skoro rok,takze uz jde do golfek a PTecko ted chceme prodavat, nechce se mi, ale uz pro nej nemamem vyuziti 🙂

myounghee
9. mar 2011

@petruska86 dakujem krasne za odpoved!! potesila si ma 😵 . Dvierka nemame na vytahu. Teraz sa vozime na PP Uno. Tiez skvely kocik, no len pre jedno dietatko. A ak vsetko pojde tak ako ma, tak knam zaciatkom oktobra pribudne o jedneho clena viac 😵 😵 🙂 a uz teraz hladam vhodny kocik.

petruska86
9. mar 2011

@myounghee ...tak prajem prijemne a bezproblemove tehulkovanie a stastnu ruku pri vybere kocika 🙂

tinika
9. mar 2011

@myounghee som na tom podobne .)

myounghee
9. mar 2011

@petruska86 dakujem 😵
@tinika 🙂 jeeej ano.. teraz vidim ze si v 7 tyzdni 😵 😵 gratulujem!! Ja teraz koncim 10tt, tak pevne verim, ze nase tehulkovanie bude bezproblemove a porodime krasne zdrave deticky 😵 !! dufam, ze sa tu este najdeme

tinika
9. mar 2011

@myounghee 🙂 aj tebe tehu bez problemov prajem .))

myounghee
9. mar 2011

@antchea ahoj...chcem sa spytat ze cez aku stranku ste kupovali PT kocik? novy ci pouzivany? a aky si si nakoniec vybrala? explorer? dakujem za odpovede - akurat citam forum o tomto kocikovi a najviac sa mi pozdava explorer a sport.

myounghee
9. mar 2011

@tinika nepises nahodou aj do oktober 2011? ja tam len obcas nalistujem co noveho. Inak patrim do druhej skupinky, kde mame rovnako narodene deticky 🙂

tinika
9. mar 2011

@myounghee ano hcodim, ale tiez teraz mam dost prace, tak len ak ma niekto spomina 🙂 tak sa tam vidime .)

jituskak
9. mar 2011

tak nakukuju, hezký den. máme doma PP GT3, PP Pliko P3 a Jané Powertwin a už mě moc štve to schvávání, kdy musím celý GTčko roebrat a v ložnici mi zaclání powertwin. Skládá se kočárek dobře? A hlavně, starší dítko je dole nebo nahoře? Tak já jdu na tu diskuzi od začátku,a le celý to asi nepřečtu 😉 😀

antchea
9. mar 2011

@myounghee Ahoj,nakonec jsem koupila explorer přes ebay.Ale pomohl mi trochu "strýček" v USA. Koupila jsem nový s dk a vyšel mě asi na 420dolarů ale nešlo to úplně normální cestou takže bych dala i víc za poštovný. Kdybych nesehnala tohle tak výhodně asi bych uvažovala taky nad sportem jediný co mi na něm vadilo bylo že se mi míša nevešel pod tu stříšku když byl v DK nahoře,ale chce to vyzkoušet.U expl.neni polohovací dk ale myslim že i tak se to dá zvládnout.

aeneas
10. mar 2011

Zdravim vsetky majitelky kocika Phil and teds. Mne prave vcera dosla verzia Dash a mam jednu otazku. Ak je DK nakliknuty hore a mladsie dieta lezi pod nim, neni vyhodnejsie najprv odpojit DK, vlozit mensie dieta do tasky a potom nakliknut DK naspat a vlozit starsie dieta? Alebo ako postupujete vy? Dakujem za kazdu odpoved

spetra
10. mar 2011

@aeneas ahoj, no to si musíš vyzkoušet, když byl Jiřík malý neoddělávala jsem sedadlo, teď oddělávám...

zzuzca
11. mar 2011

@aeneas ja rozhodne oddelavam. a je to raz-dva hotovo 😉

aeneas
11. mar 2011

@spetra
@zzuzca
Dakujem Vam za odpoved, vyzera to tak, ze predsa budem tu sedacku odoberat aj ja, aj ked zatial som sa s tym nazorom este nestretla. Az prax ukaze.... 🙂

aeneas
13. mar 2011

Zdravim Vas mamicky. Nemate niekedy taky blby pocit,ze mensiemu dietatku leziacemu vzadu pricvikne to starsie na hornej sedacke nozicky? Mne sa to zda,ze je to ltt. Dufam, ze je to dosledne premyslene a nikomu sa to este nestalo a je to mozno len moj subjektivny pocit. Kocik mame este len treti den,tak sa s nim zoznamujeme....

petruska86
13. mar 2011

@aeneas 😀 myslim, ze tieto pocity su zo zaciatku normalne, aj ja som mala take obavy, ale je to uplne ok 🙂 nikdy sa nam nic taketo nestalo...

aeneas
13. mar 2011

@petruska86
chvalabohu, dufam,ze ho mam poskladany spravne, tiez ste to mali len tak nadoraz?Myslim medzeru medzi hornou sedackou a mimi pod nou?

petruska86
13. mar 2011

@aeneas no ked tam pod ten dk vlozim ten cocoon, tak to sedadlo doslova je "polozene" na nom, ze na konci uz nie je ziadna medzera....ale ked si tam das babo len tak, napr. v domacom ubore 😀 tak pekne uvidis kolko vela miesta tam je nad nozkami, ze urcite nehrozi, ze mu ten dk ublizi....aspon u mojho sp to tak je...

tinika
15. mar 2011

kto z vas ma ten explorer?a kde ho kupil? u nas v meste som videla len vibe a clasik vibe sa mi lubi len je najdrahsi, zatial len sondujem info ale neviem, kde sa daju pozriet nazivo

arrett
15. mar 2011

@aeneas Ano, ja to mám tiež nadoraz🙂 dokonca ju tam dávam keď na dk sedí môj 13kg syn. Najprv ju tam suchnem zozadu a potom vloží ruky popod synove nohy a potiahnem. Len nie je poriadne za čo chytiť🙂 ale v pohode. Som zvedava, ako dlho bude dole. Keď bude tak rast ako teraz, tak na 5 mesiace ju budem musieť už "posadit" hore a starší pôjde do dk. Aby som mladú mohla polohovať.

kloranebb
15. mar 2011

@arrett A to ti pojde polohovat malu ked budes mat pripojeny dole DK? Pokial viem tak v takom rezime musi aj babo v hlavnom sedadle len sediet. Hmmm.... Fakt velka skoda ze ked nakliknes hlboku korbu peanut, nie je mozne pripojit DK. To by bolo uplne idealne riesenie co?

arrett
16. mar 2011

@kloranebb No, budem ju polohovať, keď tam syn nebude. Aj tak už teraz beha kade tade, dávam ho do kociara, iba keď nevladze, alebo na rýchli presun.