Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

krista
16. nov 2010

@petapi ty jo kdo to vymýšlel na každý typ jiná brzda 😀

joohana
16. nov 2010

Jj, taky tomu nerozumím 😅 . Tak jsem dneska obhlídla Sport-holky, mají všechny ty kočáry stříšku tak nízko, když v tom sedí batole nad novorozencem? Do jiné polohy se asi ani nedostanem a takhle má teda Annie hlavu už ve stříšce-když se roztáhne tak ne, ale to zase nevidí ven, protože je sklopená dopředu. Je celkem velká a menší už nebude...
Jak je na tom Dash a Vibe?
Jinak ok, polohování teda věda, ale taky to nebudeme potřebovat dělat často, tak by to nevadilo, jen teda se bojím že je to všechno nevypolstrované, mám jeden takový lehký kočárek jen konstrukce a látka a polstrování by to chtělo.

krista
16. nov 2010

@joohana můj Classic to má bohužel taky nízko 😒 teď mám dvě děti sedící, nějak jsme to přečkali, K. byla malá dokud bylo miminko takže to šlo.

petapi
16. nov 2010

@joohana dash nevím, ale vibe má stříšku super, dá se po konstrukci posunovat hodně, takže hlava má prostoru dost a pak se dá polohovat hodně i dopředu, takže slouží i jako skvělá sluneční clona.
a je polstrovanej.

joohana
16. nov 2010

Díky, některý den se pojedeme podívat na Dah, mají ho tady v jiném obchodě s kočárky...

joohana
17. nov 2010

@petapi Petapi, prosím tě, a dá se na Dashi sundat látka z konstrukce? Kdybych tam chtěla dát korbičku nahoru a sedátko pod ni? To by se mi líbilo...
Jinak Dash se mi líbil víc, asi půjdeme do něj. Ráda bych se podívala i na ten jetý Vibe co jedna paní inzerovala, ale neodpověděla mi na sms, takže asi už není...

petapi
17. nov 2010

@joohana jsem to šla prozkoumata a řekla bych, že se nedá, aspoň jsem na to nepřišla 😅
pokud jsi ale z brna, tak se klidně můžeš přijet podívat, jaký je na živo 😉

eukka
17. nov 2010

@joohana
ahoj moja znaam ponuka tento super kocik Phil &teds na predaj , Mam ho v mojich inzeratoch 🙂

miskachrumka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spetra
17. nov 2010

je pravda, že kamarádka u SP má taky problém s brzdou... jde stěžka a přitom ho koupila už použitý, takže by ochozená měla být... kolikrát odbržduje dokonce rukama jak to jde těžko...

joohana
17. nov 2010

@petapi Ahoj, to jsi hodná, díky za nabídku, já ho už viděla, ale je v akci s double kitem a korbičkou-ale jestli se do kočáru nedá dát zároveň korbička i druhé sedátko, je mi to celé na houby.
Přemýšlím totiž jak jinak tam dávat malé miminko, bude koncem dubna, takže možná dost teplo, možná taky ne a navíc těžko může být v "troubě" jen tak bez ničeho.
Chcete říct, že se potah nedá sundat? A vyprat?

petapi
17. nov 2010

@joohana a ty jsi viděla u jiných typů, že to takhle jde? dát korbičku a doublekit? mě to naštěstí vyšlo v létě dobře, že už byla mladší dcera trochu větší, ale teplo tam bylo 😒

joohana
17. nov 2010

@petapi Nene, já jen myslela že když se dá sundat potah na praní - a to by u Dashe mělo jít, tak že by tam šla dát korbička i druhé sedátko dozadu. Jinak je mi korbička na houby a budu muset řešit jak jinak dávat dolů mimino-a nechce se mi dokupovat ještě tašku. Obzvlášť když se Annie narodila se 4150g, nosila hned vel. 62 😅
Tak nevím, jestli shánět tašku nebo jestli koncem dubna už bude a)horko b)taška moc malá pro moje dítě...

petapi
17. nov 2010

@joohana tak jestli to u dashe jde a je to tvoje priorita, tak bych neváhala, ten vibe to má jakoby zapuštěný do konstrukce, je tam taková drážka, žádný druky nebo spony tak...

joohana
18. nov 2010

@petapi Holky u Sportu psaly, že to jde odšroubovat od konstrukce, tak doufám že něco podobného jde i u Dashe. Ptát se prodavačky je zbytečný, myslím že po shlédnutí videí na youtube o tom kočáru vím víc než ona 😀

lucosko
18. nov 2010

ahojte, budeme predavat vanicku k nasmu skvelemu VIBU aj s prsiplastom a sietkou na komare 🙂 a o nejaky ten mesiac aj vajicko BEBE HS s adaptermi na VIBE. Tak ak by ste mali zaujem. Papa

krista
18. nov 2010

Látka se dá sundat z každý kontrukce Phila ale musíte si dát bacha abyste neměli vadný šroubky jako my - protáčí se, takže jedině rozervat nebo smůla, mám to takhle na košíku a ten mě štve nejvíc protože ty nohy a košík bych nejvíc potřebovala vyprat 😠 🙄

lejlocka
18. nov 2010

Joohana, ja som to tak videla na jednej fotke jednej pani na FB - mala Vibe a mala v korbicke mimino a pod tym v double kit starsie dieta. pisala tam v komentaroch, ze sa to takto da len s Vibom, ale neviem ako. tiez pisala, ze sa to da len na kratsie trasy a musi davat velky pozor, pretoze sa tym dost narusi stabilita kociara.
Ja mam Dash, ocenujem na nom to polstrovanie. Maly sa mi narodil pred 2 mesiacmi, takze ideme do zimy. Pravda ale je, ze starsi je strasne vysoky, ma sice len rok a pol, ale tu striesku, ked sedi nad mimcom, uz mu ponad hlavu nenatiahnem. Musim ale povedat, ze vacsinou aj na fotkach vidavam maminy, ze vozia starsie deti so zlozenou strieskou, hold nemoze mat ten kociar uplne vsetko.

joohana
18. nov 2010

@lejlocka Díky za komentář. A všechno je jinak-na emiminu jedna maminka dala link na kočár od Britaxu B-Dual a má všechno co P+T nemá - obě sedačky se dají polohovat do lehu, mají stříšky, kočár se nepřevažuje když do něj nastoupí jen jedno dítě na zadní sedačku, horní sedačka se dá dát i proti směru jízdy. Ale-kola vepředu má dvě a malá a je těžší než P+T.
Takže zítra se pojedu podívat ještě na tenhle. U nás stojí zhruba jako P+T, ale na jednom webu v UK ho mají za 264liber včetně druhé sedačky a pláštěnky, což je nějakých 7700Kč. Jestli se mi bude líbit asi počkám do příštího roku, na rok 2011 má být tříkolka, ten s malými koly bych tady do lesa asi neužila. Tak si počkám až na něj bude někde akce 😀

petruska86
23. nov 2010

baby, mrknite sem.......to je kopia coooo 😲 😀
https://pegperego.co.uk/obaby-tandem-pushchair-...

krista
24. nov 2010

Tu stránku nedoporučuju otevírat, je tam virus 😒 už mi tady blázní v PC 🙄

Jinak ten Peg Perego znám a líbí se mi mnohem víc než Phil 😵 ale v době kdy jsem Phila kupovala, tak nebyl 😖

sophie1981
24. nov 2010

@petruska86 ja som tu kopiu uz ocumovala nazivo v parku....je tam par veci, ktore su viac premyslene ako na PT sport, s ktorym som to porovnavala....ale zasa ta pridavna sedacka je o dost mensia ako na PT, cize tam moze ist len pomensie dieta.... ked je pripnuta vzadu, tak je aj dost vysoko opierka chrbatika.....pre take babo, co este len zacalo sediet.....hm......ako v normalnom sede, nie pololah ako na pt.....a nepacilo sa mi ako je riesene madlo a syste, nastoknutia.....ale zasa, ak niekto nema financie na drahsiu verziu double kocika tohto tipu, su tieto veci uplne nepodstatne a kocik je ozaj super za tu cenu.... 😉

petruska86
24. nov 2010

@sophie1981 😉 ....inak si si uz kupila tu striesku na pridavne sedadlo? a chcem sa este opytat, ci nahodou nevies, ci sa daju kupit nahradne diely na PT aj niekde inde ako priamo od nich....?

magimary
24. nov 2010

@sophie1981 prepáčte, že vám sem len tak vstupujem, ale už dlhšie vás čítam, nakoľko rozmýšľam nad kúpou dvojkočíka P&T typu a práve (kvôli financiam) už dlhšie "okukujem" aj tento O´Baby Tandem dvojkočík (čo je link vyššie-akoby napodobenina P&T) a teraz, keď si ho sophie spomenula ma napadlo, či by si mi mohla odpovedať na otázočky ohľadom neho, keďže píšeš, že si ho "skúšala"a dokonca porovnávala (kde si ho porovnávala, lebo ja mám pocit, že bližšie ako vo VB ho nemožno zohnať, či 😕 ?):
-ak ho porovnáš s Phil-om, aký je na manipuláciu pri plnom zaťažení? porovnateľný s Philom?, aký je ťažký, resp. ťažší ako Phil? ako sa Ti vidí na ňom poťah, brzda, kolieska (pevné, stabilné, účinné?)?
-a ktoré veci sú tam premyslenejšie? 😕
-nie je nejaký "rozheganejší", vŕzgavejší, labilnejší?
-je dostatočne priestranný (aj na babulko vo fusaku), je to porovnateľné s Philom?

prepáč toľko otázok, ale fakt vážne nad ním uvažujem a bez "skúšania" mám obavy kupovať úplne naslepo (keďže tak som už dvojkočík kupovala a nebola som, teda nie som spokojná 🙄 ).
Vopred veľmi ďakujem!

Príp. ak niekto tento kočík má, budem rada, ak sa vyjadrí tiež-ďakujem! 🙂

sophie1981
24. nov 2010

@magimary videla som ho v parku v lete, ked sme boli v Uk....presnejsie v Londyne.....mala ho tam jedna pani na playgrounde...tak som hned zaostrila.....

pri plnom zatazen som neskusala....ale na manipulaciu bol fajn, otacat sa da jednou rukou, ako PT
brzda je ako u pt sport a classic, je dolu pri zadnych kolieskach taka klasika...kolieska ma trosku mensie ako PT a vahovo neviem porovnat....pisu, ze ma 15 kg, teraz neviem ci aj s dk alebo bez....ale porovnatelne s PT urcite......ten co som videla bol viditelne novy, cize aj stabilny a nerozhegany.....co bude o rok netusim.....
potah bol super, makucke vystlanie ako na pt dash, pridavna sedacka tiez, len mi rpisla dost mala pre dieta nad 2,5 -3 roky....zalezi aky rozdiel bude medzi detockami...akurat som mrkla na tvoje deticky a vidim, ze si asi profesionalna mamina....graatulujem, a obdivujem, a sklanam sa pred tebou...... 😉 .....musis mat velmi dobre srdce a byt silna...dokazat sa potom s detmi lucit, ked idu k adoptivnym rodicom...ale odbocila som...vekovo pozera ze bude vozit asi 2 rocne deticky.....to by sa urcite dalo....hlavne sedisko mi naopak pride sirsie ako u pt, dieta vo fusaku tam urcite vopchas, v pridavnej asi len v nejakom termo, ktory je tensi a mensi..... 😉

akurat to madlo mi pride nejake dovne, aj zacvakavanie dk pre polohu novorodenec a todler.....ale to bude asi tym, ze na pt je to jednoduche a som na to zvyknuta

ako plus oproti pt povazujem lepsiu vacsiu striesku, ktora sa da pestavit zipsom na dlhsiu, ze to ma original nanoznik, pri zadnom sedadle ma odopinatelne bocnince proti vetru....premyslene zadne vrecko na operadle kocika,......a celkovo, viac mi pride ten kocik pripraveny na chladnejsie podnebie, kde aj fuci a snezi, nielen slnko svieti....

neviem ci si pozerala aj ako to funguje s kocikom na youtube....odporucam, hodim ti link......

blizsie porovnat neviem, len to co som videla a okusila na tu chvilku na ihrisku, a zbytok poobcumovala na nete...

ru mas link an mothercare a tam mas rozmery a zakladne veci

http://www.mothercare.com/OBaby-XI-Sport-Tandem...

a tu slubeny link na yt...

https://www.youtube.com/watch?v=A3sZvJvannA
magimary
24. nov 2010

@sophie1981 ďáááááákujem za príjemne vyčerpávajúcu odpoveď 😅 😉 🙂 😵
hej, som profimama a aktuálne potrebujem kočík pre deti 1 a 2 ročné (presne), ale inak u mňa sa to maximálne mení, takže často mávame aj novorodenčekov, čiže kočík by bol využívaný maximálne flexibilne (a dlho-dúfam, ak by teda vydržal v pohode 🙂 )...
"okukaný" na nete ho mám dosť (aj som si všimla výhody, ktoré sa mne pozdávali z videjka-najviac ma asi fascinuje tá "búda"-strecha, aj spredu-väčšia, aj zo zadu-maximálne prekrytie-najmä na zimu 🙂 , ale aj ten nánožník a mäkkosť polstrovania 😉 ), zaujímal ma práve tento osobný a "omakaný" názor, keďže tu na to nemám ani najmenšiu šancu...

ozaj Ti veľmi ďakujem (!!!) za každú jednu infošku, všetko mi to veľmi pomáha 😉 , samozrejme by som najradšej mala P&T-už len najmä kvôli tomu, že ten si tu môžem kdekoľvek vyskúšať a aj preto, že ho tu majú viaceré kamarátky (však @minitrouble 😉 ), ale to je pre nás jednoducho dosť peňeži -kúpiť nový... a najmä ak použítý stojí toľko (a viac) ako tento O´baby nový... 😕
takže mi neostáva iné, len pokúsiť sa tento zohnať z Anglicka a vytešovať sa, ak bude ozaj fajn 🙂

sophie1981
24. nov 2010

@magimary ja keby som nedostala pt ako dar, ktory mi dali rodiny pre ktore som robila pri babyshower, (robila som pre ne 4 roky, tak kus zivota som s nimi odzila a nebyt nasho vytuzeneho babatka v brusku asi sa este stale staram o ich detvaky 😅) tak by som ho urcite nemala, kedze sme kazdu korunku pchali do stavby......keby ze nedostanem pt, tiez velmi uvazujem nad o baby..... 😉

este raz.....vzdavam obdiv........sama viem ake je tazke lucit sa s dietatom, ktore si oblubis, lubis......uvazujem tiez nad touto profimamou.....ale strasne sa bojim toho pocitu, ci by som to dokazala.....kedze deti v Uk mi doteraz velmi chybaju a myslim na ne skoro kazdy den....

magimary
24. nov 2010

@sophie1981 je vidno, že píšeš, ako niekto, kto si to už zažil... 😔 😉
hej, je to ťažké, bolestné a smutné zároveň... 😔 ,
ale tým, že vieme, prečo to robíme a
(a aj keď nemôžeme zachrániť celý svet, pomáhame tomu malému "svetíku" opustených detí aspoň pomaličky, postupne 🙂 ) a dávame tomu voľný priebeh (myslím našim citom, smútkom a stratám) a najmä, že máme i na´dalej neustály kontakt s našimi "srdiečkovými" deťmi (navždy), robíme to s radosťou a naplnením a odhodlaním, že to stojí za to, i napriek tomu, že potom príde chvíľa lúčenia... 😔 🙂 😵 ...
to, že sú tie deti s nami-hoci len na chvíľku-NÁM aj IM naozaj STOJÍ ZA TO...

no, a čo sa týka kočíka, tak ten Tvoj opis ma dosť presvedčil, akurát ma ešte zneisťuje to menšie zadné "sedátko" 😕 , že či sa mi tam zmestí Rarašik aj teraz v zime nanabušený 😕
je síce drobák, ale aj tak 😕 , ozaj sa mi zdá to sedatko o dosť menšie od toho P&T, tak preto sa trochu obávam...
ale moc nenariešim 😅 ,
ak sa mi náhodu kočík podarí, tak jedine tento (ak vôbec 😨 🤐 😉 ).

paulie
26. nov 2010

Ahojky, chtěla bych se vás zeptat, jak je to uživatelsky s brzdami u verze Sport a Dash ... konečně jsem se rozhoupala a rozhodla se, že jeden z těchto to bude, jen už hledám víceméně detaily, které rozhodnou pro a proti u jednotl. verzí 😅 Oba na mě působí v podstatě stejně, Dash má navíc tu plastovou část pod nohami, jen jsem nepochopila tu brzdu (drát u SP ano 🙂)
Díky P.

arrett
29. nov 2010

Ahojte baby.
Mate niektora skusenosti s objednanim kocika z ich oficilanej stranky??? Lebo my sme sa rozhodli pre explorer, ale na sk ho este nemaju a tak by som chcela objednat zo zahranicia, no nemam s tym vobec ziadne skusenosti. Poradite?