Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

magimary
1. dec 2010

prepáčte, že sem opäť vstupujem, ale neviem, koho povolanejšieho by som sa opýtala, ako vás-skúsených "P&Tediek"?! 😅 , lebo odpoveď by som hľadala len veľmi dlho, ak vôbec by som ju aj našla 😉 ..
takže-stále rozmýšľam, aký kočík a včera sme boli pozrieť jeden použitý P&T aj s mužíkom, aby bol aj on v obraze, že čo ma teraz máta už niekoľko dní (a nocí 😅 ) a hoci ja som teda unesená s kočíkov typu P&T (kvôli nápadu a využiteľnosti a flexibilite) a tak všetko na ňom hneď vidím "ružovo", aj keď je rovno čierny, tak môj mužík-racionalista a analytik telom aj dušou mi (po tom, ako sme si kočík dôkladne "okukali") zahlásil:"chceš kupovať nový kočík, lebo náš sa ti zdá malý na sedenie a tento je rovnako malý, ak nie aj menší" 😕 😨
musím uznať, že keď zapojím trochu jeho objektivity aj do seba, tak možno nebol až tak ďaleko od pravdy...
skrátka, teraz sa už aj mne zdá, že to sedenie (myslím teraz klasický sedák vpredu, nie prídavné sedátko, s tým automaticky rátam, že je menšie) je také nejaké zúžené a málo priestranné, ak by som doň chcela posadiť 2ročné decuľo s fusakom teraz na zimu 😕 ? zdá sa mi (nám) to? 😕
alebo je to fakt a niektoré typy kočíkov P&T sú zúžené/užšie a niektoré nie až tak (lebo na niektorých fotkách sa mi to až tak nevidí, ale teda-sú to len fotky, preto neviem, či "to", čo sme včera videli naživo je tak všade, alebo sme len jednoducho videli taký typ 😕 ?
čiže-konečne otázka: je niektorý z kočíkov P&T (classic, SP, e3, eplorer, dash, vibe) užší v oblasti sedenia, resp. teda širší? ak áno, ktorý? 😕

vopred ďakujem za každú jednu reakciu 😕
pretože to sú detailíky, na ktorých stojí moje rozhodovanie o najlepšej kúpe 😉
pekný deň všetkým!

petruska86
1. dec 2010

@magimary ahojky! neviem ci pomozem, ale skus pozriet tento odkaz, su tam rozmery vsetkych verzii aj prislusnych doublekitov (mne ho poslala jedna baba odtial, ked som sa tiez rozhodovala, ktoru verziu)...je sice v polstine, ale tak da sa z toho vyjst 🙂

http://www.bobowozki.com.pl/pt_porownanie.pdf

ja som sa tiez obavala tej sirky sedadla (mam sport), ked som ho porovnala s predoslym kocikom (polsky tank Adbor Babylux), ale bez problemov... sice,ked tam posadim rocneho syna, a potom skoro 3apol rocnu dceru, tak sa mi zda, ze maju rovnako malo miesta 😀 , ale....v pohode teraz jazdime s fusakmi a overalmi...sice je to natesno, ale este ani raz sa dcera nestazovala, ze sa jej zle sedi, ze ju nieco tlaci, ze sa nemoze hybat a tak...(pre predstavivost ma 100cm a 16kg - take priemerne dieta by som povedala - ani velke, ani male)

magimary
1. dec 2010

@petruska86 júúúúj, pomohla si!!!ani nevieš ako! 😵
a to som ešte ani link nevidela 😅 , už tým porovnaním tvojich dvoch detí si mi veľmi pomohla 😵
naši majú-starší cca 11kíl/80cm a 2 roky a mladší cca9kíl/74cm a 1 rok 😅
tak to mi dáva nádej, že ak by, tak predsa len... 😅 😉 😀

a idem mrk ten link 😉 🙂 ešte raz veľká VĎAKA!!! 🙂

magimary
1. dec 2010

tak teda, peti!
pomoc ozaj obrovská!!! 😵 😨 😅
dokonca som tam našla mnoho odpovedí na ostatné moje otázky 😉
(každopádne, čo sa týka presných rozdielov, tak najlepšie vyjadrenie 😅 ,
ak by si to sem nehodila, tak by som si to skúsila normálne vytvoriť ja, aby som sa zorientovala,
aj keď to by bolo náročné, časovo 😅 😀 ),
len ako príklad kopírujem:

wymiary siedzenia głównego
głebokosc 26 cm,
szerokosc 26 cm,
wysokosc 58 cm

głebokosc 27 cm,
szerokosc 28 cm,
wysokosc 58 cm

głebokosc 27 cm,
szerokosc 29 cm,
wysokosc 57 cm

głebokosc 29 cm,
szerokosc 28 cm,
wysokosc 59 cm

głebokosc 27 cm,
szerokosc 30 cm,
wysokosc 58 cm

głebokosc 26 cm,
szerokosc 32 cm,
wysokosc 60 cm

tak teda...rozmery P&T sa teda dobre rôznia 😅 (toto je len rozmer sedenia, ostatné som nekopírovala) a vám samozrejme nie je jasné, ku ktorému kočíku to ako pasuje, ale dávam len kvôli porovnaniu 😉
čiže my sme mohli včera vidieť ozaj ten "užší" (a ako na potvoru neviem, aký to bol typ 😝 )

petruska86
1. dec 2010

@magimary som rada, ze som takto pomohla 🙂 ale ako vravim, niektorym mamickam vyslovene vadi, ak je dieta v kociku natesno, ze nema este "10cm" z kazdej strany, ale my sme si zvykli a uz len kvoli dlzke opierky by som nemenila, kedze sa mi tam v lahu vyspi 3apol rocne dieta (hoc nohy su ako v sede, ale zadok,chrbat, hlava lezi), co je teda zazrak vo svete kocikov 😀
tak drzim palce, nech ste s kocikom spokojni - nech na koniec vyberiete akykolvek! 🙂

sophie1981
1. dec 2010

@arrett neviem ako to funguje zo zahranicia...co som pozerala stranky UK, tak nenasla som niekoho co by robil delivery na svk........ale ak mas niekoho v zahranici, odporucam ti, ako som uz raz jednej babe tu odporucila, nechat si kupit kocik nejakou osobou, ktoru poznas a bola by ochotna kocik kupit a preposlat prepravnou sluzbou(my sme vyuzivali tetratrans´, z Londyna mali naj cenu) na svk......alebo ty kup cez net, daj poslat na nejaku Uk adresu, na niekoho, kto to potom preposle na svk, ze ten dotycny nemusi behat po obchodoch...len ti spravi sluzbicku pre prepravku.....

sophie1981
1. dec 2010

@magimary mne to sedadlo pride fajn pre dieta, aj ked je trosku uzsie....malu nosim momentalne na takej tej ovcej kozusinke, plus fusak a nanoznik..(vcera sme mali cely den -10 stupnov)...a v pohode sa zmesti.....v uk som vozila skoro 4 rocnu kozu, ktora bola leniva ako vsa........a tiez pohoda.... 😉

magimary
1. dec 2010

@sophie1981 ďakujem! to tiež zneje presvedčivo a dobre 😉 🙂

amabilis
11. dec 2010

Ahoj! Já to kdysi částečně přepsala a tady je výsledek:

Rozměry hlavního sedátka/rozměry přídatného sedátkaDK/polo­hování DK

(hloubka; šířka; výška, vše v cm):

classic: 26;26;58/28;2­3;45/nelze polohovat
sport: 29;28;59/27;2­3;50/cca o 10cm
dash: 27;30;58/26;3­0;46/cca o 10cm
vibe: 26;32;60/23;3­0;45/cca o 10cm

další: classic/SP/dash/­Vibe:

nánožník: látka/látka/plas­t/plast
zapínání pásů: 4přezky/4přez­ky/2přezky/2přez­ky
rozměry včetně DK): 62×120/62×120­/62×120/64×120
po složení(bez kol): 76×51×23/76×5­1×23/76×56×22

Jinak nejširší je Vibe. My máme Sport. Je sice užší, ale nemám problém tam mít obě děti s fusakem.

wodana
13. dec 2010

@petruska86 parada 🙂 a ani cena nie je strasna - vlastni ho uz niekto na slovensku?

wodana
13. dec 2010

@arrett ale baby tu pisali, ze v "pre deti" v bratislave na kosickej ho uz objednavaju - nemala by si to takto lepsie?

arrett
13. dec 2010

@wodana Explorer? Ak ano, tak tammusim skočiť apopytat sa na cenu. Vďaka

myzma
21. dec 2010

ahojte, este nemam precitanu celu diskusiu, ale chcem sa spytat na tento obrazok, mate niektora nieco take? je to sucast niektoreho typu? alebo sa to musi dokupovat samostatne? sedi to na vsetky? zatial som to nikde inde nenasla... a ozaj, mnohe z vas mi pisala na blog, dakujem 🙂 zatial PT vyhrava nad iCandy

arrett
22. dec 2010

@myzma Co to je? Nejaká Slnečná clona či čo?

My sme sa už oficiálne rozhodli pre Explorer. Manžel ho dúfam dnes objedna a snáď do februára dôjde😀

myzma
22. dec 2010

@arrett vyzera to ako strieska/clona... je to velmi prakticke,a le ako som sledovala, na ziadnom inom modeli v obchode, ci na fotkach u mamiciek som to nevidela... preto sa pytam na to 🙂 kupujete uplne novy? co vas vyjde, ak sa smiem spytat?

magimary
22. dec 2010

podľa mňa to je tam len taká univerzálna slnečná clona (čo si mamičky kupujú na kočíky) a je tam nejako šikovnou mamičkou pripevnená, aby tienila v lete 😉
určite nie je súčasťou žiadneho Phila

wodana
27. dec 2010

na original stranke maju aj ponuku osobitne dokupit druhu striesku.... stoji 39 libier, ale + postovne = bude to poriadne draha strieska :(

wodana
27. dec 2010

Baby, nema niektora z Vas takuto podlozku do kocika? original stoji 29 libier. Odkúpila by som strih (obkresleny tvar a otvory na papier) nan, aby som mohla mojim bobackom usit take iste.... dakujem za ochotu!!!

wodana
27. dec 2010

@arrett 0911 799 331 tu je cislo do predajne v BA

wodana
27. dec 2010

aj takuto podlozku na double kit.... by som usila..... keby nejaka stastna majitelka takejto podlozky bola taka laskava a nakreslila mi ju na papier (odmenim sa!)

myzma
27. dec 2010

@magimary videla som ju na original krabici phila, takze musi byt sucastou kocika, videla som priamo dnes na nete... 🙂 stale totiz neviem, ze ktory... a co tento

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?pr... njaky novy model 🙂

vsimla som si, ze vies polsky (ci sa mi mari?) ... explorer vyjde na cca 650e http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?pr... ale je krasny, ale ta cena sa mi moc nepaci ☹

wodana
30. dec 2010

Takuto termotasku som zohnala na nete 🙂

jaroe
30. dec 2010

ahojte, mam trosku od veci otazku, kt. nesuvisi priamo s tymto kocikom, ma Phila a Teda, momentalne vsak zhanam trojkolku, ktora by bola tiez tak lahucko ovladatelna ako PaT. S nafukovacimi kolesami a sedacka nasaditelna aj v protismere. Neviete nahodou o takej? Dakujem

romcatko
30. dec 2010

My máme jako monococar Cortina X tris a případá mi to hodně podobné.

girasol
30. dec 2010

@magimary ahojky
ja vozim v PT sport kociari nasho maleho sracika uz 6mesiacov a stale sa tam vmesti aj s tou prenosnou PT taskou i ked je tam taky chudacik skrceny, ale je mu v tejto zimiske tepluucko a nestazuje sa. Co sa sedenia v tomto kociari tyka, tak nahmatkovo si tam sadla moja mala 7rocna, sice tenucka sesternica, ale bez problemov sa do sedadla vmestila a posledny skusenost, moja dobra priatelka vozi PT sport pre dvojicky, kociar maju vybaveny fusakmi a mali sa tam so svojimi10kg no probs pomestia aj v overaloch.

girasol
30. dec 2010

@wodana paradna, my mame DM kovu ciernu k cervenemu PT sport a som spokojna 🙂

girasol
30. dec 2010

@wodana paradna, my mame DM kovu ciernu k cervenemu PT sport a som spokojna 🙂

arrett
30. dec 2010

Tak my sme dnes kúpili PT explorer, líra a tasku za 580 z ebay. Tak som zvedava kedy a či vôbec dôjde🙂

barboramarek
1. jan 2011

@sophie1981 ten je uz predany, som tam volala, len pre info 😉

barboramarek
1. jan 2011

@sophie1981 ten je uz predany, som tam pisala, len pre info 😉

sophie1981
1. jan 2011

@barboramarek jaaaj, som nevedela, len som nahodne natrafila na inzerat...tak reku ci nepomoze niekomu..... 🙂