Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

tiguik
31. máj 2011
tinika
31. máj 2011

tak ako zistujem tak uz 3 mesiace su červene nedostupne, sa čudujem vyrobcom ze nereaguju 🙂

madalah
31. máj 2011

Kočky, tak už mi časť kočíka dorazila a po druhú časť musíme na poštu - ale ak by mal niekto záujem o tú vložnú fusakotašku, ozvite sa, mne ju netreba, tak predám. Určite napíšem dojmy z Vibea. Počujte a to predné koliesko každému takto zasekáva? Lebo ja som sa pýtala maminky, od ktorej Vibea kupujem a ona mi tvrdí, že jej sa nezaseklo ani raz, tak som zvedavá...

madalah
31. máj 2011

@tinika Ty si chceš objednať čevenéhý Vibe 2?

tinika
31. máj 2011

@madalah ja uz mam objednany mesiac, a minimalne dalsi mam čakat aj to nezaručuju ze bude

madalah
31. máj 2011

No lebo ja som vyššie písala, že som uvažovala nad Vibe 2 anašla som super cenu na českej stránke WW-kocarky.matous.cz. Tam vychádza na 12 800 KČ, alebo tak nejako..no zisťovala som si a aj s poštou by ma vyšiel na 550 € asi. Ale keď som s nimi volala, tak mi povedali tiež, že červený je už 3 mesiace nedostupný a nevedia mi ani zistiť, kedy dostupný bude 🙂 Tak som sa na to vykašľala a kupila Vibe 1...s tým že ak by som bola nespokojná s Vibe 1, tak predám a dložím na Vibe 2 🙂

madalah
31. máj 2011

Ale ešte by bola jedna možnosť - kúp čierny a vložky do toho sa dajú zohnať vo všelijakých farbách, nie? Či by Ti to už zbytočne predražilo kočík asi, však?

tinika
31. máj 2011

@madalah jojo tam som prave tiez volala 🙂 a tiez uvazujem o kupe čiernej a vlozky si dam urobit bo original vyjdu na 30 a 37eur a pisala som do firmy čo som objednavala či daju zlavu ak vezmem čierny tak to riesia .))
vidis to ma nenapadlo ale tak medzi 1 a 2 tam bol maly rozdiel a 2 ma aj dk so sstrieskou tak som to nechala tak

tinika
31. máj 2011

@madalah a nasla som na minibazari jednu čo sije a stoja o dost menej 🙂

madalah
31. máj 2011

@tinika No tebe sa to určite oplatí kupovať nové, ako pozerám, tak starší drobec je taký, ako náš mladší a druhé na ceste...tak aj ten DK so strieškou využiješ, ale my budeme mať DK už skôr len príležitostne, náš starší bude mať v auguste 4 roky, ale zase sme východniari sami na západe a ešte jednu zimu ho k lekárovi budem potrebovať prevážať v kočíku. A v ČR mali len základnú výbavu za našich 550 € s poštou. To by si musela ešte dokupovať aj DK - u nich stojí 2800 KČ ak sa nemýlim, u nás to je niečo cez 100 €...ale zdá sa mi, že aj tak by to vyšlo lacnejšie, ako u nás na Slovensku. Dokonca aj s tým poštovným. Ja som Vibe kúpila s ešte ročnou zárukou a tiež z ČR a na moje obrovské prekvapenie, v piatok bol posielaný a dnes je tu 😨 Tak som ozaj zvedavá...dúfam, že to nebude rozbitá rachotina

madalah
31. máj 2011

@tinika No a s tými vložkami máš pravdu....asi dokúpiť iné. A ty máš objednaný aj ten Cocoon?

holis84
31. máj 2011

@tiguik juu ty jsi hodna moc dekuju

tinika
31. máj 2011

@madalah ja som si toho prestudovala na nete a v kazdom pripade z čr mi vychadza lacnejsie tu za tu cenu mam len samotny vibe 🙂 a maly uz momentalne tiez v kočiku az tak byt nechce ale zase na dlhe trasy nevladze a ked sa ponahlam niekde nemozem čakat či sa mu chce a najme ak bude male lebo čo umrie od hladu 🙂) ked nebudem stihat 🙂

tinika
31. máj 2011

@madalah kočik cocon? nie ja len vibe ja teraz mam tako jumper a mala som pierre cardin sportak som ho akurat predala pred tyzdnom

madalah
31. máj 2011

nie, myslela som, či si kupuješ aj tú fusakotašku do Vibea, či ako sa to volá. Vložná taška pre novorodenca. Lebo ak ju nemáš ešte objednanú, tak ani neobjednávaj 🙂 Mne prišla aj s kočíkom a ja už teda novorodenca nemám, tak mi je zbytočná. Ale ty pre novorodenca ju určite využiješ. Alebo kupuješ rovno vaničku k Vibeovi? Ináč tento cocoon, či fusakotašku, či ako sa to volá, som myslela....

tinika
31. máj 2011

@madalah nekupujem ani vaničku bo ked som videla tak s tou vaničkou to sa komplikuje ako namontovat a mam afusak tak snad bude stačit, resp. uvidim ako to bude ked sa narodi ze či bude treba 🙂 a koko ta stala?

tinika
31. máj 2011

tak kočky mam čierny a dali mi zlavu na cenu ktoru som nasla na inej stranke 🙂) super je to ze tam by som dala na postovne 600 hihi takze som v podstate este na tom lepsie 🙂)

andreaerdna
31. máj 2011

@madalah prosim ta, za kolko predavas ten cocoon? Vdaka

paulie
31. máj 2011

@holis84 Moc se omlouvám, ale dneska mi v zoo spadl foťák, tak ho právě manžel zkoumá, jestli je opravdu provozuschopný 😅 Zítra snad fotečky budou 😉
Jinak i s pověšenou taškou na malou vidím - sice ne tolik, jako bez ní, ale nějak se naklánět nebo uhýbat taškou nemusím 🙂

holis84
31. máj 2011

@paulie to budes moc hodna 😉 ja musim neco poridit bez te tasky se to fakt neda 🙂

madalah
31. máj 2011

@andreaerdna No zatiaľ neviem, mám ho iba odo dnes a je mi úplne zbytočný..a ty by so ho za koľko kúpila? Napíš IP.

madalah
1. jún 2011

@tinika No mňa neviem čo stála, lebo som ju kúpila spolu s kočíkom...

Tak teda Vibe je u doma a je ozaj v dobrom stave...včera sme mali na ňom prvú jazdu a musím povedať, že na to, aký je to drahý kočík, tak by som čakala, že by ohol byť aspoň trochu odpružený, čo nie je, ale zase to vynahrádzajú tie nafukovacie kolieska, ktoré tlmia nerovnosti na ceste. A na to, že to ozaj nie je nejaký ťažký kočík, tak by som čakala, že aj manipulácia bude ľahšia. Tak napr ak porovnám s Peg-Pérego GT3, tak ten je zase obor a aj o 3 kg ťažší ako Vibe ale manévruje sa s ním ľahúčko, aj jednou rukou a vôbec som sa nenatrápila. No ale zase to je sila zvyku...tak dúfam že si zvyknem..A možno to je aj tým, že nemám veľmi dofúkané kolieska, tak skúsim ešte toto poriešiť....

tinika
1. jún 2011

@madalah ja som tiez prv chcela ten GT3 ale to je az od 6m, novorodenca tam nevies dat

madalah
1. jún 2011

@tinika pokiaľ často a ´daleko necestuješ alebo máš v aute veľký kufor, tak jednoznačne odporúčam GT3 - to je neprekonateľný kočík. Ja som ho mala pi prvom synovi aj pri druhom synovi, len už v inej farbe a nedám na neho dopustiť, má kóóópec priestotu pod kočíkom, kopec všelijakých vychytávok ako zabudobvané držiaky na fľašu, ľadvinka pre matku na rúčke a hlavne obrovský priestor. Náš 16 mesačný syn tam ležal ako kráľ, mal ozaj kopec miesta. A je pokojne aj pre novorodenca...Ja som ho predala jednej maminke, ktorá má 2-mesačné bábo. Ja som ho totiž predívala aj s tou fusakotaškou - stačí ju tam položiť a kočík pokojne funguje od narodenia. A nemusíš mať ani vaničku Navetta. A maminky k tomu našli ešte zlepšovák - ak otočíš striešku naopak do protismeru, tak pre novorodenca funguje úplne ako hlboký kočík. Nikdy by som sa ho nevzdala, kebyže necestujeme pravidelne zo západu až na ďaleký východ a kebyže nám nezaberal skoro celý kufor. A strieška je tiež neprekonateľná - dá sa dať úplne pred bábo. To majú všetky Peregá dobre vymyslené. A nehovoriac o tom, že sa s ním dá aj kolísať, má neskutočné pérovanie nastaviteľné do troch polôh, podľa toho aký máš terén atď. ja som ten kočík milovala a aj ho milujem stále. A pri treťom bábu ( ktoré teda vôbec neplánujem 🙂 ) kúpim zase iba GT3, ale dúfam, že sa mi podarí konečne mať ho aj nový a nielen ojazdený. A vedela som ho pokojne šoférovať jednou rukou a išiel úplne ľahúnko - ja v druhej väčšinou držím staršieho syna....Ale jedine pri GT3 som si povedala, že stál za každý cent jeho ceny - je ozaj super premyslený. Ale toto je diskusia o P&T, tak zase nechcem odbáčať od témy 😀 😀 😀

tinika
1. jún 2011

@madalah ale ako vies ho pouzit pre novorodenca a zaroven aj pre druhe dieta? si to neviem predstavit ved oni sami tam pisu ze je od 6m ked dieta uz sedi a teda tam vedia sediet obaja. a nazivo som ho tu este nikde nevidela .( vibe su tu min. dva

madalah
1. jún 2011

@tinika jaj tááák, som Ťa akosi nepochopila...som pozabudla, že ty myslíš na súrodenecký kočík...tak to máš pravdu...to ide až od 6 mesiacov zrejme...

paulie
1. jún 2011

@holis84 Fotky hotové, ale nejdou mi sem nahrát 😅 Nedají se poslat do IP?

madalah
2. jún 2011

@tinika ešte k tej GT3, no ako rozmýšľam, tak novorodenec by šiel zrejme normálne do kočíka tak, že by sa spustila opierka a dal by sa tam s tou vložnou taškou alebo s fusakom a to druhé dieťa - staršie by sedelo vzadu. Len neviem, či by to dieťa vzadu malo miesto na hlavu vôbec, ak by bola opierka spustená. To som ešte nevidela.

madalah
2. jún 2011

No kočky, tak teda včera sme zvládli lekára s oboma deťmi vo Vibe, ale jazda to teda rozhodne luxusná nebola, som sa odrela ako kôň. Ale zase splnil ten účel, na ktorý je, a to že som v ňom odviezla dve deti. A zase ja už mám aj deti staršie - starší má okolo 14 kg a mladší 11 kg, takže možno je to aj tým. Teda ako súrodenecký ho budem využívať určite len občas. Je pravda, že po zložení nie je nijako obrovský a je ozaj prekrááásny, len stále tvrdím, že za tie peniaze - a to ja som ho kúpila ročný za dobrý peniaz a neviem si predstaviť, že by som za nový vysolila aj s DK toľké peniaze - tak by som čakala fakt ešte viac muziky. Alebo som náročná? Napr. by som ocenila, keby sa s ním ľahšie manipulovalo, keby boli kolieska odpružené, a to aj zadné aj predné a keby sa dala rúčka polohovať nielen hore a dole, ale aj vysunúť. Aj tak je to však dobrý a praktický kočík pre tých, ktorí potrebujú odviezť dve deti naraz. No ako vravím, do mdlôb od úžasu som teda nepadala. Ale na jeho obhajobu ešte - manželovi sa neskutočne pozdáva. a aj množstvo všelijakých možností, ktoré tento kočík ponúka ho oslovili.

A ešte jedna otázka - tá brzda sa vám nikomu nezasekáva? Lebo akurát som nad tým uvažovala, že ak sa mi tá brzda pokazí, tak budem úplne hotová...

tinika
2. jún 2011

@madalah no videla som tak vibe s vaničkou to sa este dalo ale inač si to neviem predstavit, podla na b nemalo miesto, na yotube som videla video a nemyslim ze by malo dost miesta .) preto je vibe fajn ze sa da dat starsie nad mladsie 🙂) a v pondelok mi ho uz posielaju 🙂))