Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

amabilis
20. nov 2012

@praverita Ono moc záleží i na tom, jak cestuješ. Na placatění kolem baráku asi kočárek není potřeba, ale pokud chceš jezdit na výlety, na delší procházky, případně pokud ti dítě úplně nespolupracuje, tak je tandem nenahraditelný. Kolikrát jsem byla ráda, že tam můžu vztekající se dítko přikurtovat a urychleně zmizet z hřiště 😀 Případně v klidu nakoupit, aniž by mi rachal v regálech 😝
Jinak pozor, explorer nemá polohovací přídatné sedátko. Takže pokud předpokládáš, že ti tam dítko ještě občas usne, bude mu padat hlava 😒

lidkax
24. nov 2012

Tak uá si na Dot nestěžuju ba naopak🙂jsem spokojená maximálně🙂dobře se s tím jezdí,vyspí se mi tam obě děti nákup se mi dolů vejde navíc je to lehkej kočárek i s oběma dětma se dá uřídit jednou rukou 😎 mouchy jsem zatím žádné nenašla pásy jsou dost dlouhé což se mi líbí....

vyvy
25. nov 2012

No ja se ted taky rozhodovala mezi dotem a navigatorem, a vyslo mi ze navigator bude mit , tim ze ma vetsi kola, i vic prostoru pro dite v dk vzadu. Muzes se mi tedy prosim podivat do toho navodu , co jsi predtim psala, jestli je to tak nebo ma dite u dot stejne tolik mista jak v navogatorovi? Opravdu bych to rada vedela. Proze bych chtela co nejmensi PT kocarek (po slozeni) do auta. At je dost mista i na kufry atd, kdyz nekam pojedem. Ale ne na ukor toho, ze deti budou mit mene mista, nez by max. mohli mit u novych PT.

michoslava
26. nov 2012

ahoj, prosím o radu...přemýšlím o koupi PT, budeme mít od sebe děti 18 měsíců....ale vůbec nevím, jaký model by byl pro nás nejlepší. líbí se mi vibe, hlavně ta stahovací stříška, musím malé hodně stínit a takhle řešenou stříšku má asi jen vibe (?)....ale trochu se bojím, aby jí u vibe nebylo malé to přídavné sedátko, je hodně vysoká - teď má tak 85 cm určitě a kočárek bysme používali až cca za čtvrt roku. sport je asi pro vyšší děti prostornější, ale zase nemá tu stříšku :-/

amabilis
26. nov 2012

@michoslava Tak k tomu pořídíš sluneční clonu a nebo deštníček, no 🙂
http://www.slune-cz.cz/slunecni-clony/

michoslava
26. nov 2012

@amabilis jojo, taky řešení...akorát asi ne pro to přídavné sedátko. Ten DK je u Sportu ale asi výrazně vyšší než u ostatních modelů, viď?

amabilis
27. nov 2012

@michoslava Právě, že u Sportu je nejdelší ze všech. No na přídatné sedátko vzadu se dělá clona trošku jiným způsobem (já to třeba řešila dlouhým šátkem), ale dokud bylo DK nahoře, tak by se tam dala připevnit clona

ifkael
27. nov 2012

ahojte. aky je rozdiel medzi modelmi explorer a navigator? dakujem...chcem to prioritne pre jedno dieta, i ked nevylucujem, ze obcas sa aj 3 rocny syn neodvezie..

michoslava
27. nov 2012

@amabilis díky moc...asi mi z toho hrábne, čím víc na ty typy koukám, tím jsem ztracenější 🙂)) jde u sportu nasadit najednou autosedačka a DK? našla jsem to snad explorera jako novinku, ale moc se mi to nezdá....

amabilis
27. nov 2012

@michoslava Pokud máš DK dole, tak nasadíš i bez jakéhokoliv adaptéru autosedačku na phila úplně v pohodě, hezky si sedne mezi hlavní sedátko a tu rukojeť 🙂 Samozřejmě s adapterem je to na jistotu.

amabilis
27. nov 2012

@ifkael Přesné rozdíly ti neřeknu, ale ten nejhlavnější je ten, že u exploreru nejde polohovat DK. U Navigatora jde sedačka hezky sklopit. Jinak já v tom vozím staršího syna běžně k doktoru - on je přece nemocný, tak nebude chodit pěšky 😀

vyvy
27. nov 2012

@ifkael navigator ma polohovatelne dk vzadu, explover se da polohovat stazeni zipem na bocich dk, to sami ma dk vibe 2, a hl explover ma sirku kocarku 62 cm a navigator je uzsi stejne jako dot ma irku 59 cm
Jinak ma navigator a dot nove ty bezpecnostni pasu inovativni(blize se to tezko vysvetluje. Jinak by to asi me lo byt stejny. Jo jeste ex vazi 12 kg a navig 12,5 kg. K navigatorovinse da prikoupit face to face lehatko( ale myslim ze je to jen mrketingova vec) je se nakonec rozhodla pro navigator . U toho dk je vyhoda kdyz je dite vyssi a spi v nem nemuze se stat, ze by se bouchlo hlavou o horni cast ramu dk, kdyzto u vibe 2 nebo expłoveru mozne je- protoze se dk exploveru połohuje zipem, posune se tim padem pouze latka ( na cem lezi dite) kdezto konstrukce k zustava nahore, vyssi dite by se tak nej mohli hlavou zavadet. Aspon si to myslim ja. Taky to strasne resim 😢

amabilis
27. nov 2012

@vyvy explorer se nedá polohovat ani bočními zipy ☹

vyvy
27. nov 2012

@amabilis jo, ja mela za to ze ten novy jo, ne? 😒

vyvy
27. nov 2012

Myslim ze je ted na trhu vylepseny o ten dk

amabilis
27. nov 2012

@vyvy Aha, tak o tom nevím. Vím jen o Dotu a Navigátoru. Možná se zkusím podívat, jak to je.

ifkael
27. nov 2012

@vyvy ja to chcem prevazne ako monokocik... uz rozmyslam nad vibe z inzeratu..

vyvy
28. nov 2012

@ifkael jako mono kacarek pro obcasne vyziti dk je vibe co se tyce jak designu tak ceny asi idealni. 😉

vyvy
28. nov 2012

@amabilis dot a navigator se dk da polohovat sice o kousek, ale cele lehatko. Ten inovovany explorer a vibe 2 se polohuje zipem, explorer ma novou strisku nasleduje slunce, pak novou zadovou konstrukci( s temi dirkami, jak u dotu a navigatoru). Odpoledne mi konecne privezou ten navigator. Tak jsem moc moc zvedava jak to nakonec bude! Nazivo ho nikde u nas nemaji k shlednuti. Jinak by mi vyber netrval 3 mesice 😀

amabilis
28. nov 2012

@vyvy Tak gratuluju k rozhodnutí. Já se rozhodovala ještě trošku dýl a pak mi kočárek chyběl 😅 Ale já ho chtěla objednat dřív, ale manžel, jak je furt času. No je lepší řídit se instiktem.

hu.hu
1. dec 2012

ahojte baby ! prisla som vas poprosit o radu. mam 2 deticky (17m a 3 tyzdne) a chystam sa kupit si P&T, ale neviem ktory model. diskusia je strasne dlha, nemam cas sa nou preluskat. na oficialnej stranke som si to pozrela, ale moc mudra som z toho neni. zial, nemam si ho kde nazivo pozriet.
ak si najdete cas, odpovedzte mi prosim na par otazok:
1. mali ste niektora, len tu latkovu tasku/cast pre novorodenca na zimu ? da sa to ? neni mu tam zima ? je tvrda vanicka ku kazdemu modelu kombinovatelna s väcsim dietatkom vpredu?
2. co sa tyka terenu mesto vs. lahky teren, su vsetky rovnake alebo su tam rozdiely? ake maju odpruzenie ?
3. pri ktorom sa daju polohovat obe sedadla?
4. väcsie dietatko sedi vzdy vzadu ? a vzdy ma nozky v nakupnom kosiku? 😅
zatial tolko 😎 dakujem vopred

garzonka
1. dec 2012

@hu.hu Ahoj, ja odpoviem za seba co som vozila len jedno dieta: mala som som P&T VIBE 1

1. latkovu tasku Cocoon som mala v zime (maly sa narodil v novembri), zima mu vobec nebola, bol este vo fusaku a uplne to stacilo. Tasku som mala normalne polozenu nalezato a tak som vozila.
2. Neviem porovnat ostatne modely, ale co sa tyka vibe, jazdilo sa mi s nim najlepsie zo vsetkch kocikov ktore som pri detoch vystriedala. Kolesa su velke nafukovacie, aj na dlazbovych kockach to preslo pomerne lahko. Chodili sme aj v snehu, aj po klasickej asfaltke, kockach, lesnej ceste... vzdy v pohode.
3. u vibe 1 sa double kit da polohovat len velmi nepatrne (pomocou zipsu).
4. podla mna je jedno kde sedi vacsie dieta: videla som oba varianty. A myslim ze nohy su vzdy v kosiku.

inak ak mas cas, mozes kuknut do mojho albumu, tam mam tento kocik nafoteny

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb...

amabilis
1. dec 2012

@hu.hu Já mám typ Sport.

1.Korbička (vanička) je vždy jen pro určitý typ, ale není potřeba, hlavně pokud dáš korbičku, pak se ti sice za určitých podmínek vejde pod to i DK, ale to starší dítě se při nájezdech na chodník může o tu korbičku bouchat. Jinak krbička dolů jde snad jen u promenade? Ale nejsem si tím jistá.
ad vložná taška - původně jsem měla jen fusak, ale špatně se mi s tím manipulovalo, takže jsem nakonec koupila vložnou tašku od emitexu, ale pak jsem musela přestat používat fusak, protože v tom malé bylo horko.

2.Odpružení jako takové nemají žádné - jako odpružení tam funguje látka. Kolečka jsou terénní a jezdí se s nima dobře po městě i třeba v lese po kořenech a polních cestách.

3.Hlavní sedátko jde do lehu úplně u všech typů. DK (přídatné sedátko) pak nelze polohovat vůbec sna u základního typu classic a něšlo to ani u explorera, ale prý udělali inovaci. U Vibe, Sport, Dash jsou na DK zipy, pomocí nichž to jde "položit" asi o deset cm. Z mého pohledu dostačující, ovšem limituje to přendání mladšího sourozence do DK, dokud ještě nesedí (jsou samozřejmě holky, které tam dítě dají, i když nesedí).
Dot a navigátor mají sedadlo polohovatelné o cca stejný kus, nicméně ne pomocí zipů, ale nakloní se celé sedátko (takže nahoře nepřekáží tyč).

Větší dítko sedí vzadu pouze ve chvíli, kdy mladší dítko už je starší a sedí vepředu. Dokud máš hlavní sedátko v ležící poloze, tak pod něj DK nedáš (teda dáš, ale už se ti tam nevejde dítě). Takže zezačátku bývá starší dítě v DK, které je připevněno místo madla a sedí vlastně nad miminkem.

hu.hu
1. dec 2012

@garzonka
@amabilis
dakujem baby za rychlu odpoved 🙂

amabilis
1. dec 2012

@hu.hu Tady je ještě fotka, jak vlastně vypadá princip těchhle kočárků...

http://2.bp.blogspot.com/_WV8FAh6aOzQ/TJOpeOEgb...

hu.hu
1. dec 2012

@garzonka
@amabilis
este cosi 😅 ked mam babo v tej latkovej taske vzadu tak väcsie dieta sedi v tom malom pridavnom sedatku ktore sa tam naklikne ? (cize sa zlozi to väcsie na pohlad komfortnejsie sedadlo dolahu aby sa tam mohlo dat babo?) je to male sedatko pohodlne? a dieta vpredu v nom sklopim ked spi?

hu.hu
1. dec 2012

@amabilis a v tej latkovej taske je miesta dost? dokedy sa tam dieta zmesti ?

amabilis
1. dec 2012

@hu.hu Právě, že ho úplně nesklopíš, ale jen asi o 10cm. Nicméně jak je nahoře připevněné, tak to dítě stejně není ve vzpřímeném sedu, takže je to pak docela poznat i když to sklopíš jen o takový malý kousek...

garzonka
1. dec 2012

@hu.hu To pridavne sedatko double kit ked je nacvaknute na konstrukcii (ci vpredu alebo vzadu) je v takom miernom pololahu, nie je to priamy sed, cize dieta moze tam aj spat.

Ano, ked male babo lezi dole (hlavna sedacka je uplne dolahu a tam je to babo polozene), tak to starsie dieta sedi nad nim v double kite, nacvakne sa to do tych istych otvorov ako sa dava madlo pred dieta (ale to madlo tam vtedy nedas).

Ta vlozna taska (u vibe) je oficialne do 6 mesiacov, my sme sa tam vozili do 5 mes.

hu.hu
1. dec 2012

@garzonka a od 5.mes si babo vozila kde, ak este nesedelo?