Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

magimary
11. júl 2012

@ivik9 @amabilis , malo by to byť WD 40

ivik9
11. júl 2012

@amabilis dakujem vyskusam 🙂

zlatik
12. júl 2012

Caute kocky, mam prekvapko, vcera k nam dorazil P&T 🙂
Uz skor ma zaujal jeden inzerat, nakolko v prislusenstve boli dve plastenky, vlozna taska a vyzeral fakt v super stave a ta pani mi dala zlavu 50€ ak si ho vyzdvihnem osobne, no kedze to bol inzerat z druhej strany republiky, tak som poprosila kamosku, ktora tam byva a mala prave cestu k nam, takze mi ho vcera priviezla. Kocik som si vcera na slniecku krasne vyumyvala, potahy boli trochu spinave, ale teraz vyzera uuuuuuuzasne. Moji chlapci su z noveho kocika vyteseny rovnako ako ja 😀 Predvcerom som nemohla ani spat, tak som sa tesila , som ja pripad 😀

gucci
12. júl 2012

@zlatik krásný, gratulujem k super nákupu 😉 , to je Sport?

zlatik
12. júl 2012

@amabilis Prosim ta, nevies mi poradit z ktorej casti kocika je tato krytka/zaslepka? Kamoska to vypadlo v kufri a netusim kam to patri. Mam par otazok a budem ti vdacna ak mi poradis,
1. Kde presne mam tu brzdu premazat? Ide mi brzdit a odbrzdovat neskutocne tazko.
2. Ako sa dava dole madlo a naco sluzia pod madlom po oboch stranach take packy/tlacidla "press" ?
3. Nevies nahodou ci je na nete nejaky manual ku kociku?

zlatik
12. júl 2012

@gucci Ano, je to sport, dakujem, velmi sa z neho tesime! 🙂

zlatik
12. júl 2012

@amabilis
Este nieco,
na konci konstrukcie - kovovej rurky nad prednym kolesom je otvor, diera, ma to tak byt? Prikladam fotku co mam na mysli.
A da sa predne koleso zaaretovat? Ak ano, ako?

amabilis
12. júl 2012

@zlatik Ta záslepka patří nad to přední kolečko. Napadlo mi to hned, jak jsi to napsala, protože mému manželovi se jí kdysi podařilo vyndat - zavřel to do kufru od auta (všechny problémy nastávají v autě), ale normálně jsem to tam nacvakla a od té doby s tím nemám problém - už nikdy to nevypadlo.

Ad brzda - promaž to, co se hýbe - to znamená konce toho brzdového drátu u koleček (takže na obou stranách) a při tom promazávání tím samozřejmě hýbej, ať se to dostane dovnitř. Co se týče madla, tak zřejmě myslíš to madlo u dítěte? Madlo, za které to držíš se ovládá normálně mačkáním u toho kloubu, co se týče madla - držátka u dítěte, tak po obou stranách té trubky jsou takové kovové čudlíky, které zamačkneš najednou(!) dovnitř a madlo vysuneš. Je to ze spodní strany cca 2cm od okrajů.

Co se týká manuálu, tak já jeden někde mám. Můžu ho někdy zkusit přefotit, ale jednodušší bude se ptát, protože zaprvé nevím, kde ho mám a za druhé to bude i tak asi na dlouhé lokte.

Tak a ještě k těm posledním fotkám - na tu fotku s dírou pasuje ta krytka na fotce pod ní a ta páčka (respektive obě ty páčky - a pozor, zde je potřeba vše mačkat opět najednou) slouží ke skládání kočárku. Teď si takhle z hlavy nepamatuju, na kterou stranu je to zaaretované, ale zjistíš to jednoduše (nejdřív ale vyndej děti z kočárku 🙂 ) - zkus obě ty páčky najednou zmáčknout. Pokud se ti začne kočárek skládat, je to jasné. Pokud ne, tak je to v pozici pojistky a na složení to musíš zmáčknout a přehodit za tu tyčku (je to buď pod ní nebo na ní). Při rozkládá pak kupodivu tyhle čudlíky vůbec nemačkáš. Po jedné straně je taková bílá západka, kterou musíš máčknout a tak kočárek opět rozložíš a pak teprve dáš čudlíky do polohy zajištěno (takže do té druhé, než budou). Jinak ještě ad příslušenství - máš k tomu slídu (takový igelitový patvar - není to obdélník, ale je to protáhlé a přijde to jako zákrytka hlavního sedátka v lehu u novorozeněte) a pak adaptéry na DK do polohy místo madla?

amabilis
12. júl 2012

@zlatik Jo a ještě ovládání předního kolečka. Nejjednodušší bude, když si kočárek opřeš o držadlo, takže na kolečko krásně uvidíš 🙂 Kolečko je nasazené na trubku (na tu, na kterém konci ti vypadla ta krytka) a to tak, že je zezadu té trubky takový čudlík, když ho povytáhneš, kolečko vypadne. Aretace se provádí tak, že taková malá tyčinka na tom čudlíku zapadne do dírky u toho kolečka. Strašně špatně se to takhle popisuje, ale až to uvidíš, bude ti to jasné - prostě tím čudlíkem tak dlouho otáčej, až to zajede a pak se kolečko zaaretuje při prvním popojetí - až se dostane do určité polohy.
No nevím, nevím, jestli se to z toho mého popisu dá pochopit 😅

zlatik
12. júl 2012

@amabilis Dakujeeeeem za uzasny popis vsetkeho, bola tu aj suseda, tak mi ukazala ako sa sklada, len vravela, ze pri zlozeni, by mal kocik zacvaknut, teda vydat taky zvuk, no poculi sme to len pri rozkladani. Ani tu bielu zapadku ktoru treba stlacit pri rozkladani som nenasla. Suseda ma starsiu verziu sportu a tiez nevedela kam ta krytka patri, vraj taku vobec nemala.
Ano, mam aj ten igelitovy kryt na hlavne sedadlo, plastenku pre solo aj duo kocik. A tie adaptery na nasadenie DK dopredu hore mi zabudla pribalit, takze mi ich este vcera poslala postou, pridu zajtra.
Dakujem, uplne mi staci, ked mi takto poradis, nemusis hladat manual.
Ale zistila som, ze asi tam mali byt aj krytky na konce rurky ked tam nie je nasadene madlo a este neviem naco sluzia dva popruhy s okruhlymi otvormi po oboch stranach nad madlom (kamoska ich tam tiez nema).
Inak som velmi rada, ze som si vybrala Sport, to DK ma fakt super dlzku a to polohovanie je super, je to takmer pololah aky ma dieta vo vacsej autosedacke, ktora sa da polohovat (myslim tie od 9kg)
Este sa chcem opytat, ty si pouzivala autosedacku/vajicko na P&T? Ak ano, aku?
Nasla som niekolko inzeratov, ale vsetky ponukaju len vajicko bez adaptera na kocik.

amabilis
12. júl 2012

@zlatik Když to tu tak píšeš, tak možná nějaké krytky někde mám. Já totiž to madlo mám na kočárku pořád - navěšuju na to hračky a taky na tom mám z boku pověšenou tašku na pláštěnku a pumpičku (ze starého sporťáku, který už skončil ve sběrném dvoře a je to fakt super - na zip a taková malá pumpička s krátkým šlauškem a plus je tam místo na pláštěnku a celé se to dá přichytit na jakoukoliv trubky pomocí přezky). Jinak mně to taky zacvakává a pak se ten kočárek ani nehne. Ale to pouze, že nemám narvaný košík, jinak se to úplně nesloží - musí se promáčknout košík a jakoby stočit pultík od předního kolečka dolů (špatně se to popisuje). Ale je fakt, že teď už mi ta bílá západka jde lehčeji, než zezačátku, takže je možné, že to později ten zvuk vydávat nebude.

Jo a to DK je to o čem mluvím - to polohování je strašně poznat, i když je to jen o blbejch deset centimetrů!

amabilis
12. júl 2012

@zlatik A ještě jsem zapomněla - já si myslím, že ty kroužky jsou na klasické kšíry - aby mělo dítě volný pohyb v kočárku a zároveň za jízdy nevystupovalo. já to dělám tak, že malé dávám jen spodní dva pásy (takže má tříbodový pás) a ty horní jí pak připínám, když jí buď dávám spát a nebo potřebuju, aby tam byla pevně (je schopná se z toho jinak vykroutit a stoupnout si, pokud má zaplé jen ty dva spodní).

sophie1981
12. júl 2012

@zlatik teraz som pozerala na moj kocik a paksamenty k nemu, tak ja mam take akoby plastove vrchnaciky, kruzka na tie koncovky, kde ide madlo a dk...ak tam nechcem nic mat, tak mam take plastove koncovky, len su okruhle a nie ako na tvojej foto a ked ich tam zatlacim drzia dost pevne....tak ale potesim ta, tie "vrchnaky" som nepouzila ani raz.....bud mam madlo alebo adapter.... 😅 .....inac fakt krasny kocik...este vonia za novotou... 😀 😀 ......som mm oznamila, ze idem ocistit ten nas, bo mam az zly pocit, ked som ho zbadala na terase po tom co som videla ten tvoj cistucky, novucky... 😀 😀

zlatik
12. júl 2012

@amabilis No tak ty si si to vylepsila s tou tastickou. Pridaj fotku, necham sa inspirovat 🙂

@sophie1981 no len keby bolo trosku teplejsie a slnecnejsie, aby ti rychlo vyschol. Ja som si spravila vodu s tekutym praskom na cierne pradlo a poriadne so zinkou vycistila a na zaver vystriekala s hadicou a trosku odsala vodu uterakom a dnes sa uz len tesiiiim 🙂
Jaj, v podstate raz tam bude madlo a ked tam madlo nebude, tak tam pride zas adapter na DK? ano?
Tak v tom pripade mi tiez krytky netreba

amabilis
12. júl 2012

@zlatik Krytky fakt nepotřebuješ. jinak já nemám adaptéry ani na autosedačku. Prý na to pasují Maxi Cosi autosedačky. My moc autem nejezdíme (my ho používáme spíš jako náklaďák a na lehčí přesuny na delší trasy), ale pokud jsem potřebovala hodit autosedačku, tak vajíčko normálně zapasuješ mezi madlo a hlavní sedátko (vpodstatě místo DK, jen tam necháš to madlo) a ona tam drží. Samozřejmě se to dá zajistit těma poutacíma popruhama. Jestli máš doma jakékoliv vajíčko, tak si to vyzkoušej. Já takhle dávala obyč Chicco. Jinak autosedačka 9-18 se dá vozit na DK dole - překlopená a vzhůru nohama, ale nepřekáží 😀 (my jednou potřebovali jet vlakem s autosedačkama).

Jinak já mám ten potah sundanej, ale říkala jsem si, že ho hodím do pračky. No snad to není blbej nápad

zlatik
13. júl 2012

@amabilis Ak myslis potah z kocika, tak kamoska ho normalne perie, takze urcite to bude ok.
Prosim ta a ty mas nad prednym kolesom aku krytku? Lebo ta co vypadla vraj nie je odtial, pisala som tej panej od ktorej som kocik kupila a vraj netusi z coho je a nad kolesom ze krytku nemala, ale mne to tam pride take divne, otvor bez nicoho 😖

amabilis
13. júl 2012

@zlatik Já se zkusím podívat z čeho je to cos fotila. Ale je fakt, že ta krytka na tom kole byla jen takové kolečko. Takové černé zavírátko od větší pet lahve (a bez šroubovacího uzávěru samozřejmě) 😀

zlatik
13. júl 2012

@amabilis Dakujem, skus pozriet, ak to nie je z kocika, tak jedine ze to vypadlo kamoske z auta a patrilo to jej a ani o tom nevedela 😒
Inak skusala som skladat presne podla navodu na youtube, ale vobec mi nezacvakol po zlozeni, len pri rozlozeni. Na tom videu na youtube je taka biela poistka, ktoru treba stlacit na kociku pri rozkladani, ale ja ju vobec nemam 😕

lubika39
14. júl 2012

baby poradte, zmesti sa surodenecky kocik P&T aj to malych panelakovych vytahov? dakujem 🙂

zdeniii
14. júl 2012

Ahojky holky, shání noá kola na VIBE, teda pláště a duše, nmusím celá kola, ale nikde nemohu sehnat. A vyměnit mi to v žádném cykloservisu nedovedli. Volala jsem do AGS Sportu ale nikdo se neozval, jsem už fakt zoufalá páč kočár potřebujeme a s píchlým kolem jezdit nemůžu a pláště jsou tak jeté že kdybych měnila jen diši tak praskne zase jinde ☹((

amabilis
15. júl 2012

@lubika39 Jde mu sklopit madlo na kolmo, kolečko se stočí a je i celkem úzký. Děti jsou vpodstatě nad sebou. Vměstnala jsem se i do pidivýtahu v Praze na Žižkově ve starém činžáku (ale musela jsem sundat ze zad batoh a stoupnout si na bok, což se díky tomu, že je to tříkolka, dělá snadno) a dobrý, takže nejspíš jo.

amabilis
15. júl 2012

@zdeniii To je divné, pláště by to mělo mít klasické dvanáctky. Spíš se těm v cykloservisu s tím nechtělo štvát. Rozdíl je nejvíc v tom, že u normálních duší nemáš ohlý ten ventilek na nafukování (alespoň myslím), ale s tím se člověk vyrovná. Buď bych zkusila nějakýho soukromýho cykloservisáka (spousta jich má živnost doma a dělá to při práci jako koníček, ti pak bývají mnohem ochotnější, schopnější a tak vůbec přístupnější) a nebo svépomocí - koupit pláště, duše a ty udělátka na přezouvání kol. říká se tomu montpáka:

http://www.biketunel.cz/parktool-montpaka-pt-tl...

Jsou různé druhy a na webu najdeš i návody, jak se pomocí toho sundavá a nandavá plášť, aby se to nezničilo.
Jinak při nandavání při nafukování je potřeba nejdřív jen nafouknout trošku a pak po celém obvodu uvolnit tak, aby se duše do kola neskřípla a pak teprve dofouknout (ne vždy je to potřeba, ale jistota je jistota).
Přeju, ať to co nejdřív vyřešíš!

amabilis
15. júl 2012

@zlatik Mně přijde, že je to nějaká krytka z auta. Jinak tu tašku mám na tý fotce, jak je tam kočárek u takové louky a visí na něm i plastová motorka - hned nad tou taškou na pláštěnku (částečně jí překrývá).

dana3262
15. júl 2012

@zdeniii ty duše se prodavaj se zahnutym i rovným ventilkem. A nezkousela jsi normální pláště jako kdybys je kupovala třeba na odrazedlo? Me přijdou z našeho first bikeu úplně stejne velký. Jak jste to vyřešili s tou boudickou? Se striskou na double kit?

zdeniii
15. júl 2012

@dana3262
@amabilis Prave ze to 12 nejsou je to jiný rozměr. Byla jsem te 2 velkých cykloservisech a v jednom malem u soukrome osoby a fakt nic. Přední je menší nez ty dvě v zadu asi to na takhle blbě jen Vibe. Fakt je to na h .., ☹

petruska86
15. júl 2012

@zdeniii a neskusala si objednat cez net? ja mam na original plastoch (mam ale Sport) na boku napisany presny rozmer (konkretne tento 12 1/2 x 1.75 x 2 1/4 a este (47-203)) podla toho mi vyhodilo dost e-shopov, vela u vas v CR, tak by si si mohla pozriet ci nemaju aj kamenne predajne vo vasom meste.

zdeniii
15. júl 2012

@dana3262 boudičku jsem naonec neřešila 🙂 a řešit nebudu 🙂)

@petruska86 nojo jenže u VIBE je rozměr jiný ☹( takže je to pěkně na prd ☹((

petruska86
15. júl 2012

@zdeniii ale mne islo o to, ze ci tam tiez nie su napisane konkretne udaje o velkosti......alebo potom ked vravis, ze je mensie, tak to nebude 10 koleso ???......popripade ak nie su udaje na plasti, tak sa pozriet dnu na dusu.....ak budes mat "cisla" tak bude jednoduchsie najst predajcu, aj cez net ako som pisala....

zlatik
16. júl 2012

@amabilis Fakt netusim z coho je ta krytka, nevadi, odlozim keby nieco 🙂
Kocik som uz vyskusala ako single aj ako tandem a maximalna spokojnost, jedina vec mi na nom vadi, to nedomyslene polohovanie hlavneho sedadla. Ked som este pred niekolkymi tyzdnami ukazovala manzelovi aky kocik chcem, tak mi tvrdil, ze nas Viliamko urcite nebude chciet sediet vzadu, ze tam bude plakat. No ked som ho posadila dozadu do DK, bol este spokojnejsi ako vpredu, takze uplne super.

amabilis
16. júl 2012

@zlatik No to polohování se dá "vyrobit". Stačí vzít nějakou pevnější šňůrku a uvázat nějak na boky (třeba za madlo či DK?) a sepnout vzadu takovou tou sponou s pérkem. Pak by se to polohovalo tak nějak rovnoměrně a když bys to chtgěla zajistit v té neležecí poloze, tak bys to prostě sepla. Já to teda nikdy nezkoušela. Ale to polohování není úplně pohodlnné, pokud chceš používat i ty zipy, přitom by bývalo stačilo, aby je dali zespod stejně jako u DK a ne seshora. Ale dá se s tím normálně žít. Já malou dávám do kočárku spát a tak zipy zapínám jen, když jedem pryč (ona spí jen doma, jinak je zvědavá jak opice, takže mi chrní na chodbě a běda, když s ní trošku pohnu).