Slnečná clona Teutonia. Máte s ňou skúsenosť?

vavik0204
8. apr 2009

ahojte, nemate niekto skusenost so slnecnou clonou teutonia alebo inou ci pasuje na sportovy kocik Mutsy? dakujeme krasne

simounah
17. apr 2009

Koukala jsem na stránky teutonie a jsou tam clony buď černé neprůhledné, nebo černé průhledné? Která je lepší? Co myslíte? Já bych byla asi radši pro tu průhlednou, ale nesvítí přez ni na dítě sluníčko? A taky tam bylo psané, že nejdou připevnit na korbu Fashion - což jsem zrovna chtěla? nezkoušeli jste to někdo? Zatím jezdíme s hlubokou korbou a chci to na ni...časem předělat v létě na sporťák. Tak aby to pasovalo na oboje.

kikimaruska
17. apr 2009

simounah: podle mě nejdou asi proto, že ta korbička má tlustý ten oblouk boudy, kde je i to madlo a ty spony na jsou na tenčí materiály boudiček. Já měla ale k jinému kočáru UNi clonu a paní automaticky posílala dvoje sponky, ty tenké a tlusčí na korbičky. Chtělo by to sehnat ty tlustší a dát na clonu. Nejsou tam napevno, jen se provlečou. Koukni, jde na boudičku díky tem sponám:

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=117...

simounah
17. apr 2009

kikimaruska: díky - právě to jsem potřebovala vědět - jaké jé tam uchycení jestli to náhodu nejde navléct i na tlustší okraj té korby. Vím, že ty jiné clony mají ty spony. Chtěla jsem právě koupit originál Teutonii, ale když to nejde na tu korbu, tak asi budu muset koupit nějakou jinou.

kikimaruska
17. apr 2009

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=114...

zde foto na fashion - mamka prý použila spony na ubrus???

kapulet
17. apr 2009

nemáte někdo tuto clonu? jaká je?

http://www.ecipisek.cz/detail/clona-na-kocarek/...

kikimaruska
17. apr 2009

ta cena je skoro jak za Teutonku...to bych už brala spíš jí...protože má ten Uv filtr...

kapulet
17. apr 2009

chci se zeptat, nevíte zda ta teutonia pasuje i na Moon S4? sporťák nebo na sporťák Neónato?
moc dík

janka_pn
20. apr 2009

clona na teutoniu nie je priehladna. a ma aj ten spominany filter, takze by som tu imitaciu asi nechcela. som spokojna s tou originalnou. janzi-petka, tak ako? uz si si ju objednala? na ten multiway ti krasne pasovala a nemusis sa jedovat s dakou plienkou alebo co si tam davala drobcovi doteraz...

janka_pn
20. apr 2009

myslim, ze ta clona pasuje na vsetky striesky, ktore nemaju hrube oramovanie. je tam na uchytenie totiz taka klipsna, takze ak by bol ram striesky kocika prilis hruby, tak by sa to cezen nedalo nastoknut. myslim tak max 7mm hrubka.

bolk
20. apr 2009

clony zn. Teutonia jsou buď neprůhledné(novější typ) nebo trošku průhledné(dělaly se tuším do roku 2007nebo08). Obě by měly mít UV 50. My měli tu průhlednou a malé to hodně vadilo, odclonila pouze část světla. Možná to ale některým dětem nevadí. s neprůhlednou verzí nemám zkušenost. Objednala jsem si clonu na MMB, která by měla clonit více než ta průhledná teutonia. Tak uvidíme🙂.

janzi
20. apr 2009

janka_pn vyslala som svagrinu do Babymarketu v Petrzke, ale bohuzial ich tam maju vypredane, a dalsie im pridu za 2-3 tyzdne, tak musim popozerat niekde inde a objednat, ale mala sa rozhodla dnes nespat, tak velmi nemak kedy...

kapulet
27. apr 2009

tak milé dámy ty které važují o cloně Safety 1st (ta co je jako stříška a dá se sklopit až k madlu) tak není s UV. Nikde na netu to nenajdete, ale odpověděl mi dodavatel. tak jen pro info.

denisapap
28. apr 2009

Ja som si objednala clonu Safety 1 z jedneho ceskeho portalu asi pred rokom, neviem, ci ho predavaju aj e-shopy na Slovensku. Podla mna clona je super, ja ju pouzivam na golfaci, tak tam sedi v poho. Je to super ze sa to da stiahnut aj nizsie, ked dieta v kociku spi... Jediny problem je, ze tie bocnice sa mi uz pokazili teda zlomili, musela som ich upevnit gumickou, a uz to nefunguje ako ma...Inak ten system je dobry, len nie velmi kvalitny...

dosa
28. apr 2009

ja som si prave dnes bola pre safety 1st v trnave, objednali mi ju na poziadanie, inak ju tam bezne nemaju. hned som ju aj vyskusala, ale zatial len doma, lebo babo este nemame. sedi dobre na strieske, da sa stiahnut a vyzera byt fajn, uvidime, ako bude fungovat na slnku. a na tie bocnice si budem musiet asi davat pozor 😉

vavik0204
autor
29. apr 2009

Ahoj Dosa, mozem sa spytat v ktorom obchode ti ju boli ochotni objednat a kolko stala?

dosa
29. apr 2009

vavik, pisala som ti vcera IP 😉 objednali mi ju v trnave, obchod bambini (http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=33482) a stala 14,7 €. dost, ale keby som si ju mala objednat z ceskeho malvika, tak dam len za postovne 13 €...

kapulet
29. apr 2009

ahoj holky, tak teď jsem zmatená, přišla mi další odpověď no a tady zase UV filtr má 😕 je to odpověĎ z malvíku.cz tak asi budu věřit jim a clonu si objednám 😅

dosa
29. apr 2009

ja som si ju vcera kupila a nikde na obale, ani v navode na pouzitie sa nepise o UV filtri... iba o ochrane pred "slnecnymi lucmi" 🙂

a toto je oficialna stranka dodavatela a ani tam nie je zmienka o UV filtri
http://www.safety1st.cz/na-cestach/stinitko-koc...

vavik0204
autor
29. apr 2009

dosa dakujem

lentilk.a
23. jún 2009

Zienky, prosim Vas, clona sa da pouzit aj na fashion korbu? Dakujem. 🙂

dahlia23
11. dec 2009

ahojte,
prosím Vás, neviete mi niektorá poradiť. Mám slnečnú clonu teutonia, lenže stratili sme z nej jeden ten klip, ktorým sa upevňuje na striešku. Potrebovala by som to niečim nahradiť, len neviem čím. Magnety nechcem - to je jediné, čo som našla... ďakujem. 😉

anetam
29. máj 2013

Pozeram že tento príspevok je síce z roku 2009 ale snaď pomôže maminam ktoré budú diskusiu sledovat aj neskôr. na Clonu Teutonia nedám dopustiť. Je to Praktická alternatíva slnečníka, upevňuje sa 2 "štipcami" na striežku kočíka. Slnečná clona poskytuje dieťatku ochranu pred slnečnými lúčmi. Má ochranny faktor 50 a nám sa osvedčila nielen na dovolenke ale vlastne všade.Ja ju používam aj keď mi maly zaspí a potrebuje mať ochranu proti slnku, vetru a pritmie. Je veľmi spratná v jednom malom vrecúšku ju nosím neustále v taške. Jasné že príde obdobie keď vám ju dieťa začne strhávať ale postupne si zvykne že je to ochrana proti slniečku a bude si ju samo pýtať. A ešte jena rada pre maminy ktoré sa trápia s povešanými plienkami cez striešku kočíka nevyzerá to pekne keď máte pekný kočik a plienku cez strechu🙂.

eunomia
1. mar 2014

@anetam dobry den, prosim vas viete mi poslat link na clonu teutonia co sa vam tak osvedcila. Mam cervenu s3 a pri synovi som pouzivala len plienku co naozaj nebolo pekne a teraz mam na hlbokom kociku tu univerzalnu s uv, ciernu a ta sa pripevnuje snurkami (sunshine kids shade maker), co sa mi tiez nezda moc esteticke. Dakujem 🙂

anetam
3. mar 2014

http://www.babymarket.sk/sk/4126/2267/teutonia-...
Myslim ze to bolo odtalo. Pekny den