Športové kočíky s vs. bez polohovateľnej opierky chrbta?

barbi82
13. máj 2009

ahojte, ake mate skusenosti s kocikmi bez polohovatelnej opierky chrbta? mam totiz 5mesacneho syna, ktory sa uz pomaly nezmesti do hlbokeho kocika a sportovy mam taky, ze sa neda polohovat, jedine cela sportova cast. kedze este nesedi, podla lekarky, by som ho tam nemala davat...

pepies
13. máj 2009

barbi no tak urcite ze 5 mesacny nesmie sediet !!!!! pre take maly deticky su vhodne prave polohovatelne sportaky..........
nas sa da dat skoro do lahu, pouzivame ho od 6-tich mesiacov, neviem si predstavit, ako by bolo take male dietatko v kociku, kde sa da len sediet..................
dieta by malo sediet od 8 mesiacov, ale je to individualne, v podstate kedy sa dieta samo posadi. Ale zvycajne je to v tych 8 mesiacoch........... aj to si neviem predstavit, ze by sa malemu driemkalo, co zvycajne nam aj v kociku zaspi - a co Ti bude spat dietatko potom v sede?

miskinadamko
13. máj 2009

Ja mam 16 mesacneho syna a neviem si predstavit ze by sme mali kocik bez polohovatelneho chrbatika nie este 5 mesacne, nic v zlom ale ze sa mozes aj take nieco pýtat, ved to je absurdne , davat 5 mesacne dietat do kocika "sediet"

katy1979
13. máj 2009

barbi ako myslíš polohovat celu sportovu cast? tak potom sa dá polohovat alebo nie?

dosa
13. máj 2009

...no ja si mylsim, ze barbi myslela take polohovanie celej sedacky, ako ma teraz vacsina kocikov. ked sa to da do tej leziacej polohy, dieta ma nohy hore... myslim, ze taky sportak by nemal byt problem pre 5 mesacne dieta, hoci kazdy ma na to iny nazor. ja osobne som radsej za polohovanie do roviny 😉

katy1979
13. máj 2009

dosa vsak práve preto sa pýtam lebo tiez podla mna naraza na take polohovanie. do takého ho dat mozes aj ked to nie je ziadna vyhra. viem ze vela ludi to vobec pri kupe kocika nenapadne.

ooxy
13. máj 2009

ahojte... ja mam dvojicky a pri vybere kocika som sa riadila tym, ze chcem kocik za sebou a aby mal velke vanicky...taky kocik som aj nasla...ale bohuzial, sportova cast je z tych, ktore sa polohuju ako celok...
dnes sa vobec nestazujem, pretoze vanicky boli take velke, ze sme v nich boli so 8 a pol mesiaca /korig. 7 mesiacov...sme predcasne narodene/ teraz ich davam do sportovej casti.
najskor som videla ako nevyhodu, ze sa neda polohovat chrbatik, dnes sa celkom tesim, pretoze baby mi tak sedia, ze ked ich dam do pololahu, tak sa mi napriklad v papacej stolicke zosuchuju...cim si vlastne krivia chrbat...vsimla som si, ze to robia aj ine deti v kocikoch...dnes sa vlastne tesim, ze sa sportova cast ohyba cela, pretoze si neviem predstavit, ze by si krivili takto chrbat v kociku... krasne mi prespia 2 a pol az 3 hodiny v tej sportovej casti...doma v postielke si tiez najradsej vykladaju nohy na perinu...takze v nasom sportovom kocari maju akokeby vylozene nohy...nemyslim, si, ze by im to nejak vadilo, ked krasne spinkaju a ani skodilo...pretoze ked je vanicka v lahu, tazisko je na celej ploche chrbatiku, cize ako som pisala...lezia vlastne s vylozenymi nohami...
s kocikom som velmi spokojna...

barbi82
autor
13. máj 2009

mozno som sa zle vyjadrila, ale myslela som to presne tak ako pise dosa.. ide o polohovanie celej sportovej casti, avsak dieta nelezi tak ako napr. v posteli... preto ma zaujimalo, ci s tym ma niekto skusenosti, ci je mozne dat 5mesacne dieta do takehoto sportaka, samozrejme tak, ze sportova cast bude cela naklonena v
"lahu"

standu
13. máj 2009

ja bohuzial mam prave taky sportak, ale isli sme do neho v 8. mesiacoch...mala v nom aj pospi, jej tie nozky hore nevadia, ale aj tak chcem kupit golfac s normalnym polohovanim.
do uplneho lahu ju nedavam, do takeho pololahu, ako v autosedacke...
neviem, ale 5mes babo by malo rovno lezkat podla mna a ked ho das v takom sportiaku aj do lahu celkom, tak ma nozky hore v pravom uhle..no mne by to prijemne nebolo..
ide leto, kup nejaky golfac, co ide do lahu a neskor sa ku kociku vratite....co ty na to? samozrejme, podla moznosti....bud nejaky lacnejsi, alebo z ruky....

barbi82
autor
13. máj 2009

ved presne nad tym rozmyslam, kupit kocik taky, kde sa to bude dat polohovat...ani mne to totiz nepripada velmi prijemne, aby tak malo babo nozicky...ale zasa, kedze vacsina novych sportakov je presne takychto, asi to nemoze byt uplne zle 🙂

standu
13. máj 2009

no hej len vravim, take babo ma byt celkom v lahu a tym padom ma nozicky v pravom uhle hore 😖

bambulkabambulkova
1. mar 2011

ahojte kedy ste dali svoje dieta do sportovej casti?Moj ma 3mesiace ale uz vanicke mu je pomalicky tesno,napiste

dosa
1. mar 2011

@bambulkabambulkova - zalezi aky mas kocik, ak ide uplne do lahu, tak v sportaku moze byt od narodenia...

bambulkabambulkova
1. mar 2011

d
@dosa ano musim ho kuknut riadne lebo neviem ako sa dole dava cross

aliza
1. mar 2011

@bambulkabambulkova my sme vanicku vobec nemali, maly je v sportovej sedacke od narodenia, opierka ide uplne do lahu

bambulkabambulkova
1. mar 2011

@aliza ano,zajtra uz kuknem nevie ako sa dava dole musim nato prist len som chcela vediet ci to neovplivnuje vyvoj babatka

aliza
1. mar 2011

@bambulkabambulkova a aky mas kocik?

bambulkabambulkova
1. mar 2011

@aliza V-cross - 3 kombinácia

aliza
1. mar 2011

@bambulkabambulkova mal by byt v pohode, pisu, ze sa da dat narovno, takze urcite to nijak neovplyvni vyvoj chrbatika

bambulkabambulkova
1. mar 2011

@aliza len este som neprisla ako to mam dat rovno zajtra to vyskusam dakujem ti 🙂

aliza
1. mar 2011

@bambulkabambulkova niet za co a to je take zlozite? nepoznam tie kociky, takze neviem

bambulkabambulkova
1. mar 2011

@aliza neviem kd eto mam stlacit aby sa sklopilo sedadlo

aliza
1. mar 2011

@bambulkabambulkova pozri navod 😉

bambulkabambulkova
1. mar 2011

@aliza s pod ruky kupovany

aliza
1. mar 2011

@bambulkabambulkova ahaaaaa, nuz, tak skusaj dalej....alebo si daj vyhladat temu o tomto kociku, urcite ho niekto ma a ti poradi

bambulkabambulkova
1. mar 2011

@bambulkabambulkova uz som nato prisla