Športový kočiar na zimu pre 15mesačnú. Poraďte mi

macacka
30. sep 2008

Prosím poradíte mi. Zvažujem kúpu športového kočiara na zimu pre moju 15mesačnú dcéru. Hlavne aby bol dostatočne priestranný,(aby sa mi tam zmestila po prípade aj s fusakom),zároveň aby bola dostatočne chránená pred nepriaznivým počasím, ľahko ovládateľný, poloha opierky chrbta najlepšie úplne do ľahu no a zároveň ľahký a skladný aby som ho mohla využiť aj v letných mesiacoch. Ďakujem.

musko
30. sep 2008
katusha
30. sep 2008

dobra tema, macacka, dufam, ze baby daco dobre poradia 😉 som tiez zvedava na tipy 😉 😵

musko
30. sep 2008

alebo, ak máte zlý terén, tak Patron Bohemia F4, ale ten už nie je až tak dobre skladný ako Jane 🙂

katusha
30. sep 2008

my veru mame zly teren 😀 😖 😅

smary
30. sep 2008

jane slalom 😉 zvladne aj hlboky sneh a zaroven je tam vela miesta pre babo 🙂

macacka
autor
30. sep 2008

zatiaľ dobré tipy, ale uvažujem skôr o štvorkolkach

macacka
autor
30. sep 2008

tak sa mi zdá ,že v tejto téme budeme pokračovať zajtra ráno tak dobrú noc

macacka
autor
1. okt 2008

žiadne iné tipy ☹

musko
1. okt 2008

ešte som rozmýšľala nad Peg Perego GT4 - štvorkolka, dobre sa ovláda, do terénu. My sme mali X lander XA - dobrá voľba, ale ťažký, preto pri druhom pojdem do Jané 😉

macacka
autor
1. okt 2008

musko ,zatiaľ ďakujem

minitrouble
1. okt 2008

quinny speedy 🙂

tilly
2. okt 2008

do snehu a zlého terénu? lebo napr. ja tu som kočík do snehu teda nepotrebovala, tie dva dni, čo bol sneh sme to zvládli aj so sánkami a normálnym 8kolesovým športiakom...

ale nomad a slalom sú dobré tipy... len treba vedieť aj cenový strop 😉

erika1983
2. okt 2008

no ahoj miskaja mozem odporucit aj nurse look mi ho mame a zvlada vsetky pocasia 😀 😀 😀

katyl
2. okt 2008

macacka, a aky kocik mas teraz?? ten nie je dobry???

macacka
autor
3. okt 2008

katyl: Mame Aro puma, bol to nákup na rýchlo bez akéhokoľvek výberu a porovnávania ale účel splnil. Bola som spokojná hlavne s vaničkou, keďže dcérka sa narodila v júni, v zime sa mi v pohode zmestila do nej s fusakom aj s dekou. Kočíkovali sme skoro za každého počasia a to u nás snehu bolo dosť. Ale to skladanie, kým som ho zložila do kufra 😒 ... A samozrejme iné vymoženosti ktoré tento kočiar nemá. Takže ak športový kočiar určite skladný a ľahký a aby sa mi tam malá zmestila.

tilly: Terén klasický, žiadne kopce a pod. Čo sa snehu týka možno toho roku nebude ale človek nevie. Sánky určite využijeme, ak bude treba ale k tomu šikovný športiak by sa zišiel ale aký? Nemáš nejaký na sklade?

norik1
3. okt 2008

Jane Nomad - lahky, skladny a jeden z najpriestrannejsich. Cely ho otocis o 360 stupnov na mieste - ovladas ho jednym prstom. 🙂 Dnes ho uz vies kupit aj z druhej ruky...

katyl
3. okt 2008

ja este len budem kocikovat, tak moj vyhliadnuty favorit je Concord Fusion, sportak ma 11,5 kg, sklada sa jednym pohybom, 4 kolieska, nenafukovacie, teda nehrozi defekt, priestorny pre baby, nepremokava strieska, integrovany nanoznik....mam ho uz objednany, preto ho tak vychvalujem 😀 😀 😀
je to nemecka firma, Jane ich kupila a tak maju zrejme vela spolocneho, asi hlavne material konstrukcie
skus si ho pozriet v teme niekde vo vybave, alebo popis na nete

pezo
3. okt 2008

ahojte ja používam concord fusion - mam 8 mesacnu dcéru - SOM VEĽMI SPOKOJNÁ, a dúfam budem aj vzime

macacka
autor
3. okt 2008

Concord Fusion sa mi veľmi páči, a Jane Nomad je už odskúšaná klasika. Je niečo na ten spôsob, ale v lacnejšej verzií ?

deina
3. okt 2008

Nurse je rovnaka firma ako Jane, len lacnejsia verzia, ci nie?

Mne to skladanie Concordu nejde, vzdy sa s tym mordujem - pre mna je tazky a velky, ked je poskladany, ale ovladanie super, vyborne sa s nim jazdi.

tlapicka
3. okt 2008

Jane neverim vubec nic! ma strasne moc plastovych dilu nachylnych na vsecko! tu ulitne kolo, tu se zlomi zadova operka, na nic se nevztahuje zaruka, o cene nahradnich dilu ani nemluvim! hruza. My mame carreru a myslim, ze hur jsem koupit opravdu nemohla!
doporucit neumim, ale pred jane varuju!

kamaradka ma quinny speedi a je spokojena. i v zime pry v pohode, ale trikolka :(

danona
3. okt 2008

A co Philandteds?? maju naadhernu,dobre skladatelnu novinku vibe, no je drahsia, maju aj lacnejsie verzie kocika.. 🙂 ak sa mi podari predat moj Buzz, urcite este investujem do tohto kocika.. 😉

lenca13
3. okt 2008

My mame Nurse Nekko kupovali sme ho vo februari ked mala zacinala sediet a sme nim spokojny 😉

emfi
4. okt 2008

Concord je dobrý, ale pozor na športovú verziu, má síce nánožník v madle, ale ten je nič moc, je veľmi tenky, skôr proti daždú aj krátky, zakrýva iba nožičky, no neviem, nánožník je ozaj oničom.

veronikahel
4. okt 2008

ahoj macacka! my máme quinny speedi a k nemu original fusak-je z goratexu, teplý, nie je hrubý ako bývajú kožušinové, takže sa tam malý v pohode zmestí a ešte má aj miesto. Bude mať o mesiac rok. a miesta v kočíku má dosť. So quinny fusaku nemusíš moc dieťa naobliekať, drží teplo, neprefukne a nepremokne, preto tam netreba ni nánožník. my sme spokojní.... ale najlepšie by si mala, ak máš možnosť ísť s malou do nejakej predajne a vyskúšať...
tak, držím palec, dúfam, že správne vyberieš 🙂

evao26
31. okt 2008

Pokud jde o komfort dítěte v zimě, sněží, prší, fouká studený až mrazivý vítr nebo jen "vítr" vytvořený jízdou po směru - při nízkých teplotách je nepříjemný i slabý větřík.., tak je dobré, aby kočárek (sporťák, golfáč) měl
- boudu překlápěcí dopředu,
- případně aby ta bouda měla také zabudovaný kšilt (inglesina zippy, hoco scooter, chicco multiway, knorr eagle atd.), který se dá schovat/připlácnout do boudy (kšilt může být textilní ze stejného materiálu jako celý potah kočárku nebo slídový - slída může být průhledná, se síťkou nebo zbarvená tmavě - viz chicco multiway; přes slídu dítě uvidí i s boudou překlopenou dopředu, tmavá slída funguje jako tmavé brýle, průhledná slída pustí veškeré sluneční světlo dítěti do očí nebo na hlavu, pokud je slída nahoře na boudičce)
- možnost otočit sportovní sedačku po a proti směru (jednoduše klik klik, nikoliv nějak zdlouhavě) nebo rychlejší řešení v podobě přehazovací rukojeti (pokud jde o možnost změnit směr, vypadne dost kočárů z výběru) ... např. inglesina magnum a další inglesiny - přehazuje se sedačka, peg perego pliko switch, peg perego uno -rukojeť, nurse hello - sedačka, bugaboo - oboje, dema nexxus, hoco striker, hartany, casualplay vintage reverse, concord neo, hauck shopper rs, možná.. jeden typ cam pretty evolution atd. Je toho fakt mnoho a mnoho a mnoho a mnoho..
- silnější, impregnovaný nebo vrstvený textil
- mezi boudou a sedačkou a konstrukcí nebyly moc mezery nebo by se měly dát zakrýt
- průhledová okénka, moskytiéry by se měly dát zakrýt textilem
- textil boudy by měl přesahovat pod sedačku, měl by se připínat pod zády (opět jde o ty mezery)
- boční krytí vleže je dobré např. u kočárků, u kterých je po sklopení látka podél lůžka ve tvaru trojúhelníku (viz chicco multiway, hoco scooter atd. - kočárků je mnoho), ale i jiné konstrukce mohou dobře krýt z boku
- v sedě by neměla být bouda moc otevřená, spíš jako to má např. pliko P3 (to je golfáč, který má boudu trochu hlubší), ale v sedě ty děti většinou stejně čumákujou a jsou překlopené k madlu
- nánožník co nejvíc k tělu, krku, obličeji.. (pokud je nánožník obtočený jen přes madlo nebo u něj, tak je dál od dítěte než pokud se připíná na áčkovou konstrukci - viz opět chicco multiway - dávám jen jako příklad, protože se mi zrovna dobře vybavuje, jinak jsou tyto golfky velmi jednoduše řešené, u boudy jsou po překlopení dopředu díry, které by se musely improvizovaně zakrýt, nemají vyztužená záda atd., ale poměr cena/výkon je dobrá)
- je dobré i dlouhé lůžko po sklopení zad a nohou - alespoň kolem 80 cm, ať se tam dítě může natáhnout a přikrýt a nefouká mu zespoda na nohy
- ne příliš uzký sed, aby se tam vešlo dítě v zimním oblečení, s dekou/fusakem
No... takže alespoň něco z toho 😅

A z pohledu jízdy po bahně, čvachtě, sněhu - nejlepší je čtyřkolka na houpacím nebo dobře odpruženém podvozku se 4 velkými koly, pokud možno stejně velkými a gumovými. Obecně ale platí, čím větší kola, tím lepší, čím větší odpružení, tím lepší. Ale zvládnout se do dá vždycky 😉 Sněhu stejně moc není. Minule nebyl skoro vůbec 😅
A z pohledu rodiče je lepší spojená rukojeť a dobré těžiště, aby mohl kočár manévrovat jednou rukou a druhou mít v kapse (pokud nemá víc dětí 😀 ). A také velký košík, protože v zimě si každý rád odloží bundy, svetry, deku, termosku a další věci.. do košíku, nikoliv na rukojeť boudu apod. Ale taky se dá 😉

evao26
31. okt 2008

A třeba Jané Nomád je dost široký, fusak, kombinéza, deky.. žádný problém. Takové jezdící křeslo na trochu větších kolech. Je výborně ovladatelný, lehký (cca 8,5 kg) , má dobré těžiště. Ale bouda se nedá překlápět dopředu a je dost otevřená. Vleže to tolik nevadí. Jinak se to asi musí řešit jedině pláštěnkou. Zas má výborný, hodně zateplený a vysoký nánožník 😉 Dřív se nedal ohrnout (dítě přes něj hůř vidělo, musel se splácnout..), dnes už ano 🙂